6 / 1 123456 SonSon
103 sonuçtan 1 --- 20 arası gösteriliyor

Konu: Gunun fikrasi....

Gunun fikrasi....

Gorgusuz bakan
    -------------------

Bakan olan görgüsüz birisi soförüne sorar.

"Soför söyle bakalim esekle soför arasinda ne fark vardir? "

Soför bir süre düsündükten sonra mahcup bir sekilde;

"Bilemedim bakanim" diyor

Bakan cevap olarak:

"Esege çüs diyince, soföre ise dur diyince durur" demis.

Bunun üzerine soför çok sinirlenmis ama karsidaki bakan oldugu için bir sey söyleyememis.

Belirli bir süre sonra bu defa soför bakana:

"Bir soru sorabilir miyim bakanim" der. Bakan da:

"Sor bakalim" der. Soför sorar:
    "Esekle bakan arasinda ne fark vardir?"
    Bakan bir süre sonra:

"Bulamadim soför söyle bakalim" diyor. Bunun üzerine soför de:

" Vallahi bakanim ben de bulamadim..

كنت مسؤولا عن كل ما قمتم به!

TRAFIK POLISI

Adamin biri gece vakti arabasiyla evine giderken Trafik polisi cevirir;
    Adama ceza yazacakya soru sormaya baslar;
    -Beyefendi ruhsat lutfen!
    -Buyurun memur bey.
    -Alkol kullandiniz mi?
    -Hayir memur bey.
    -Kemer takilimiydi?
    -Evet memur bey.
    -Ilk yatdim cantaniz varmi?
    -Hic bir eksigim yok memur bey.
    Memur bakmis olacagi yok! Bu kez,
    -Mezdeke kasetin varmi? Diye sorar
    -Var memur bey.
    -Koy kaseti!
    -Tamam memur bey.
    -3. parcayi cal!
    -Tamam memur bey
    -Simdi ben oynayacagim sen para yapistiracaksin!...
    Ister mermi kullansin, ister oy pusulasi, insan iyi nisan almali kuklayi degil kuklaciyi vurmali...

BEN, İMAN HAYKIRAN, SESSİZLİĞİNDE İMAN ÇINLAYAN ŞEHİRLERİN MİMARI OLMALIYIM. MÜSLÜMAN OLMAK BANA BU GÖREVİ YÜKLÜYOR...

DUA!..

TEMEL, karısı Fadime'yi o kadar çok seviyormuş ki, her akşam yatarken dua ediyormuş;

- Allahım... Fadime'nin başı ağrımasın, benimki ağrısın. Onun bir yeri kırılmasın, benim kırılsın. O üzülmesin, ben üzüleyim.

Son olarak da şöyle diyormuş;

- Allahım... Fadime'yi dul bırakma, beni bırak!..
    Ister mermi kullansin, ister oy pusulasi, insan iyi nisan almali kuklayi degil kuklaciyi vurmali...

Alanda O,verende O,nedir senden gidecek
    Telaşını görenler,can senin zannedecek!..

KAYSERILININ DUASI...

kayserili ve temel bir gün camide dua ederler temel: allahim bana hanlar hamamlar cok para nasip et diye dua etmektedir yan tarafta dua eden kayserili: allahim temele cok para ver diyerek ellerini açarak göz yaslari icinde dua etmektedir bu sirada yanlarinda duran biri kayseriliye sorar :neden kendin için istemiyorsun arkadasini bu kadar çok mu seviyosun kayserili cevap verir: temelin duasi kabul olur allah temele versin ki ben o parayi altindan girer üstünden çikar bir sekilde alirim.

Bugün çok yoğun bir gündü ve başım çok kötüydü valla güle güle bir oldum. Harikaydı.Allah da sizi güldürsün.
    DUA İLE...
    MANA KAPLAN HUYLUDUR DIŞARI ÇIKMAZ...

İkinci Kim

Bir gün birisi üstat Necip Fazıl'a:
    'Efendim dünyanın en büyük iki şairini seçmişler.' Deyince üstat hemen sormuş:
    İkincisi kim oldu?

Başka söze ne hacet

AHDE VEFA ibrahim DEMİRCİ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Feb 2007
    İletiler
    2,598
    Blogdaki Konular
    11
    EĞRİ CETVELDEN,DOGRU ÇİZGİ ÇIKMAZ

FUTBOL FUTBOL FUTBOL....
    Karısı adama sinirli bir şekilde söyleniyordu :
    - Kafanda futboldan başka birşey yok, futbol, futbol, futbol... Ne zaman evlendiğimizi bile hatırladığını sanmıyorum!..
    Adam sakin sakin cevap verdi :
    - Tabii ki hatırlıyorum hayatım, Cimbomun Fenere 6 sifir yenildigi gun...

Şaka yapıyorsunuz herhalde?!

Adamın biri gazetede gördüğü seçkin bir şirketin iş ilanına başvurur ve kısa bir süre sonra da görüşmeye çağırılır. Görüşme olumlu geçer ve prensipte anlaşıldıktan sonra çalışma koşullarına gelindiğinde müstakbel patronuyla aralarındaki konuşma şöyle gelişir:

Adam: Beyefendi bilmeniz gereken bir mevzu var ki, ben 5 bin dolardan aşağı bir ücretle çalışmam.

Patron: aman efendim dert ettiğiniz şeye bakın biz zaten 7500 dolardan aşağı maaş vermiyoruz kimseye..

A: Harika! ancak bir mevzu daha var ki bana tahsis edeceğiniz araba iyi bir araba olmalı üstelik son model.. zira başka türlü çalışamam..

P: hah hah haa hiç merak etmeyin biz zaten bütün çalışanlarımıza jip veriyoruz. üstelik chrysler..

Adam gittikçe hem sevinmeye hem de endişelenmeye başlar, ama böyle bir fırsatta ele geçmez deyip devam eder konuşmasını sürdürmeye..

A: peki yalnız çalıştığım ortam stresli olursa ben verimli olamam.. Bu nedenle sadece benim için çalışacak bir hizmetli ve bir de özel asistan

Müstakbel patron aynı rahatlıkla cvp verir..: bu konuyu da düşünmeyin efendim zaten şirketimizin bir reviri bu revirde istihdam edilmiş her bir çalışan için özel hizmet verecek masözlerimiz var...

Adam artık iyice afallamıştır ve dayanamayıp sorar: \"Şaka yapıyorsunuz herhalde?!\"

Patron cevap verir: Ama önce siz başlattınız...!!!!

Kayserili ve Kuyumcu ciragi

İstanbul'a yeni gelen Kayserili, kuyumcu dükkânının vitrinini merakla inceliyordu. Kuyumcunun çırağı, onunla alay etmek için:

Ciragi;Hemşerim, dedi, ne bakıyor*sun oyle?

Kayserili; Hiç... Bu dükkânda ne satılır diye merak ettim de..

Ciragi; güldü: Esek kafasi satilir

Kayserili; Allah versin... Alışverişiniz yolunda olmalı...

Ciragi;Nereden bildin, dayı?

Kayserili;Baksana, koca dükkânda seninkinden başka kal*
    mamış!

Sabancı

Sakıp Sabancı Ağa'ya bir gün demişler ki :
    -Ağa bu dünyada her şey senin için güllük gülistanlık. Nereye baksak her tarafta senin şirketleri, fabrikaları görüyoruz, (MarSA, YünSa, LasSA, ToyotaSA...). Burada işin iş. Ya diğer tarafta ne olacak, orada ne yapacaksın, nasıl kurtulacaksın zebanilerden?.. Sakip Ağa gülmüş :
    -Öte yanda da işimizi sağlama aldık........................................... Bir tarafımızda İSA, diğer tarafımızda MuSA."

Bir toplantıda bir genç Mehmet Akifi küçük düşürmek için
    ''Affedersiniz,siz veteriner misiniz?''demiş.M.Akif hiç istifini bozmadan şu cevabı vermiş:
    ''Evet,bir yeriniz mi ağırıyordu?

SILAYA HASRET Hayriye YILMAZ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Tue Feb 2007
    İletiler
    242
    ALLAHIM SANA TAM KULLUK YAPAMIYORUM!!!

6 / 1 123456 SonSon

Yer İmleri

Gönderme Kuralları