+ Konuyu Yanıtla
8 / 3 İlkİlk 12345678 SonSon
154 sonuçtan 41 --- 60 arası gösteriliyor

Konu: Kadir KILIÇASLAN 'ın Yazıları

kapağınada bi pencere resmi ( sonuna kadar okumayı başaranada rep veririz dimi)
    "yolda yürürken eğer ayağınız taşa takılırsa siz yine amerikaya küfredin." (humeyni)

okumak kolay iş sen hele bi yazda
    ............................................................ .

yenilgiler önce nefretle gelir....mahçubiyet ardından koşar..ama genelde geç kalır....
    her vurgunun ardından..yenilginin sonrasında bütün gemileri yakarız bi çare...bütün küsmelerle..öfke..kin ne varsa....
    ama her vurgun bir sonrakinin önüne geçemez nasılsa......
    gemiler yine demir alır zamanla....belki boynu büküktür bu seferki yolculuk..biraz ürkek..ama yine biner o gemiye..kırıntı umutlarla..yine belki biraz mecburiyetle...
    ama yine demir alırız..hayata.....
    gölgemizle barışmanın uzun yolculuğu: büyümek !!!

sorgulamak mı hiç sanmıyorum insanlar önyargılara batıl inançlara öyle sıkı bağlılar ki günümüzde sorgulamaktan çok küfür ediyorlar sen değişik bir şey söyle hemen oyun bozan vatan haini şer güç oluyorsun

itidal olmadan sukuneti sağlamadan hakikatı bulamassın ançak kendi kendini kandırırsın ve düşman kazanırsın

insanların derdini dinleyecekleri ve gercekleri (hakikat) öğrenecekleri beyfendilere ihtiyacları var (takım elbise mecburi değil:) )
    "yolda yürürken eğer ayağınız taşa takılırsa siz yine amerikaya küfredin." (humeyni)

tartışma ortamında en önemli husus , tartışmanın yapılacağı zeminin sağlamlığıdır.

Resulullah s.a.v. demiş ki; "nefsine uyan bidat ehli ile tartışmaya girme"

Resulullah s.a.v. mi dinlememekten oluyo zaten ne oluyorsa.

adamın elinde büyük roketatar var. (nefsi) sen elindeki kılıçla ona karşı duruyorsun.

yenilmekkadar haz veren başka bir eylem varmıdır?
    yoktur bence. yenilince yoğun duygulara kapılırsın. azimle tekrar bakarsın etrafa. müthiş bir hormon bombardımanına uğrarsın. heyecan, hareket, öğrenme, hırs alır yerini. yenen adam rehavete kapılır.

yenilmek en iyisidir.

buda olaya bakış açımız doğrultusunda değişiyor....
    hayata öğrenmek amacıyla bakan bir insan aslında hiç yenilmez..devamlı kendini yeniler..ve hep öğrenir..
    yenilgiden haz duyan insanlar için geçerli bu tabi....

Alıntı pencere tafarından gönderildi Mesajı Göster
    sorgulamak mı hiç sanmıyorum insanlar önyargılara batıl inançlara öyle sıkı bağlılar ki günümüzde sorgulamaktan çok küfür ediyorlar sen değişik bir şey söyle hemen oyun bozan vatan haini şer güç oluyorsun

itidal olmadan sukuneti sağlamadan hakikatı bulamassın ançak kendi kendini kandırırsın ve düşman kazanırsın

insanların derdini dinleyecekleri ve gercekleri (hakikat) öğrenecekleri beyfendilere ihtiyacları var (takım elbise mecburi değil:) )
    beyfendi?
    olmadı şimdi hanımefendilere de ihtiyacı var de mi :)

tamam budur işte tartışmaya girme çünkü dinlemez o papağan gibi kendini tekrar eder önce ona papağan olduğunu göstermek lazım

bu şu demekte değildir tabi bunlar anlamıyor bende köşeme cekilirim... yöntem metot çok bazen susmak bazen örnek bir davranış ama saygı ve sevgi esas biz gayrı müslümlere bile adalet vasfıyla merhamet vasfıyla bakan insanlarız (müslüman) bunun en güzelini aliya (bilge kral) yapmıştır ve verdiği mücadeleyi bu ince ruhu sayesinde kazanmıştır... bosna savaşı sırasında müslümanlar güçlenip zaferler kazanmaya başladığında iki papaz boşnaklar tara fından katledilince öyle muazzam bir konuşma yapmıştır ki şahsen hayran kalmıştım (yazacaktım bulamadım)

( el elif : ah efendim onlarsız olurmu hiç milli görüşün medarı iftarı onlar onlar olmadan olurmu hiç insanlık yarım kalır )

Siz tartışın ben bakıyom burdan sessiz sessiz :)

batan gemilerin hüznünden hakikatlar cıkarmak

bir inci tanesi gibi

onca dikenler arasında gonca bir gül gibi

tek ama değerli aşk gibi sevmek gibi herşeye rağmen her zorluğa meydan okuyarak direnmek gibi

( hadi donkişot seni bekliyoruz bu hikayenin kahramanı sensin)

donkişot......:confused1[1]:

çok severdim onuda ben...

hayalleriyle yaşamış bir kahramandı ( romantik şovalye)

siz sevmezmisiniz aaaaaaa :) donkişot sevilmezmi (onunla mektuplaşırdım ben gönderen adreste aynıydı gönderilende:) )

herhangi bir bağımız yok kendisiyle...ne severim..nede sevmem...

Bakın kardeşler Bizler Kabeye gittiğimiz zaman nasıl Dil,Irk.Mezhep,Tarikat,Cemaat gözetmeden herkes Allah ve Rasulunun önünde Lebbeyk Allahümme Lebbeyk diyorsak bırakın bu ayrımcılığı dileyen İslamı dilediği şekilde yaşasın Bilmediğini sorarsa bildiğimiz kadarıyla anlatalım ama kimseyi kınamayalım sen yanlışsın ben doğruyum mantığını kaldıralım. Kuran ve Sünnet ışığında Vahdeti nasıl gerçekleştireceğiz bunun yollarını arıyalım. Bizler birbirimizle kavga ederken Siyonistler boş durmuyor.Farkında olmadan Siyonistlere hizmet ediyoruz. Böl parçala yut taktiğini yapıyorlar.
    Her birimin, kendisine göre doğruları vardır, yanlışları vardır.
    Oysa, ALLAH’ın indinde doğru TEK’tir ve DOĞRU’dan başka hiçbirşey yoktur!
    Esas yanlış ise, DOĞRU’dan başka hiç bir şey olmadığını görememendir….

http://img227.imageshack.us/img227/3...kber6ezls1.gif

herkez bir davasının olduğu ve ekol penceresinde gelişen olayların başka olaylarla karşılaştırılamayacak kadar büyük olduğu yanılgısına düşmekte ve bir çerçevenin dışına çıkmamaya özen göstermekte..Ancak milli görüşçüler hariç diye biliyorum Rahatlıkla...Dava bilinci, ümmet Ahlakı ve Rasul ölçüsü ile yoğrulmuş ruhlar birbirlerine aşk, şevk ile bağlanmakta ve bir vucudun parçaları gibi ancak kerpetenlerle ayrılmakta...Şayet bir uzvun kopuşu diğer uzuvları aşırı üzmekte, yormakta ve rahatsız etmekte...BU bağlamda milli görüş ancak hak dava ve Rasülün davası üslenmekte olan bir kahramandır!Bir yenilgiden sonra yokoluş sırrına düşen düşünceler tersine bir yenilgi aldıktan sonra dahada hırsla davasına bağlanan bir dava AHLAKI!Önemli olanın Rasülün davasını gütmek olduğunu bilen ve bildiğinide hayatına "geçiren"...
    Fasılı yutan bir canavar var kocaman!
    Vardır canavarı yenecek bir kahraman!
    _MeCBuRi_den satırlar..
    Düzenlendi: Osman SEYYAHOĞLU 02-12-2006 15:35 Neden: ekleme

Pencerenİn Dİkkatİne

Alıntı pencere tafarından gönderildi Mesajı Göster
    hayat mahcubiyetimiz...
    hayat yenilgilerimiz...
    hayat öfkemiz...
    ama en çok pişmanlıkmıdır hayat ?...

bilirsiniz hani şu '' ben hayatta hiçbirşeyden pişman olamadım'' diye başlayan cümleler vardır. anlayamam bunu ; insan kendisini nasıl bir boy aynasında görür ki küçüçük bir hata payını bile yakıştıramaz nefsine...

tartışmalarımızda böyledir bizim. hakikatı aramak için başlamayız tartışmaya, kafamızın içindeki dar görüşü dikta etmektir niyatimiz.oysa münakaşada yenilmek aslında zaferdir efendim. cünkü yanlış bir hükümden daha kurtulmuşuzdur. ama hayır içimizdeki o ukala put haykırır , yenilgiyi kabul edemez.

insanoğlu yalancıdır, insanoğlu nankör ve insan oğlu kördür kendi benliğine taptığını görmeyecek kadar kör !!!

ey benim nefsim
    ey benim utançtan duvarlarım
    gemilerimi yakıyorum şimdi
    o gemiler ki
    o gemiler maffetti ''beni''

(sadece sıkıldım bunaldım içimden söylenmek geldi hepsi bu)
    İNSANOĞLU YALANCIDIR DEDİNİZ?? BUNU SÖYLEMEDEN ÖNCE DÜŞÜNDÜNÜZMÜ?İNSAN OĞLUNUN İÇİNDE PEYGAMBERLER,EVLİYALAR VE TAKVA SAHİBİ İNSANLARIN ALLAH'İN RAZI OLDUĞU ZATLARIN OLDUĞUNU UNUTMA BÖYLE SAKINCALI SÖZLERDEN BİRDAHA SÖYLEMEMEK ÜZERE TÖVBE ET.SİZİ ALLAH RIZASI İÇİN UYARDIM.
    لَيْسَ كَمِثْلِه شَىْءٌ َMeâli:"Allah hiçbir şeye benzemez."

ikazınız için teşekkürler dikkate alırım ama benim kastettiğim elbetteki onlar değildi benim kastettiğim nefsini put edinen modern zaman küstahlarıydı

ve bu yazı bir muhasebedir aynı zamanda belki bir savaş efendim

edebi olmasada edebiyat denemesi diyelim

1. Hakareti hak ettiyseniz, ses çıkartmayınız; şâyet hakketmediyseniz, üstünüze alınmayınız!..
    2. Her insan mükemmel olarak yaratılmıştır... Ancak bazıları, yaşarken mükemmellik kavramından uzaklaşırlar
    Her birimin, kendisine göre doğruları vardır, yanlışları vardır.
    Oysa, ALLAH’ın indinde doğru TEK’tir ve DOĞRU’dan başka hiçbirşey yoktur!
    Esas yanlış ise, DOĞRU’dan başka hiç bir şey olmadığını görememendir….

http://img227.imageshack.us/img227/3...kber6ezls1.gif

Pasif Üye SAYHA-ZEHRA kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sun Nov 2006
    İletiler
    45

s.a.

pencere nickli kardeş yusuf ile züleyhaya ayrı bir tutkun var sanırım..eğer okumadıysa nazan bekiroğlunun yusuf ile züleyha kitabını şiddetle tavsiye ederim..harkulade bir kitap :)

ZÜLEYHA DAN BİR GÜN KAN ALDIALR.KANI YERLERE DAMLARKEN YUSUF YUSUF DİYE SESLENDİ. :(:(:(

+ Konuyu Yanıtla
8 / 3 İlkİlk 12345678 SonSon

Yer İmleri

Gönderme Kuralları