+ Konuyu Yanıtla
8 / 2 İlkİlk 12345678 SonSon
154 sonuçtan 21 --- 40 arası gösteriliyor

Konu: Kadir KILIÇASLAN 'ın Yazıları

Ölümüne kankayız:)
    ''Allah'ın sizin için biçtiği fiyat cennettir.Değerinizi düşürmeyin..(M.İ)''

kankayız güneşin altında ve ay doğduğunda
    gecede eylülde ve yapraklar döküldüğünde kalbimize,

alıngan bir ilkokul şarkısında (anladın senn)
    "yolda yürürken eğer ayağınız taşa takılırsa siz yine amerikaya küfredin." (humeyni)

kankayız tüm inatlaşmaların ardında.
    incinen duygularımız alınganlıkla suçlandığında.
    kankayız ölümüne her kırıldığımızda

ki zava (dinle)
    "yolda yürürken eğer ayağınız taşa takılırsa siz yine amerikaya küfredin." (humeyni)

Dostum'a
    '' dostluk gündüz görünmez o ateşböceği gibi yalnız geceleri parlar''
    (gecelerim parlak bilesin)

sacmalama hakkımı kullanıyorum

''zalim ve kıyıcı bir gercekten kurtulmanın tek caresi, reel dünyadan kitaplar dünyasına sığınmak.'' diyordu üstat.

şimdi biz ne yapıyoruz pilastik bir kılavyedemi arıyoruz hikmeti?

''düşünce dikenli bir taç'' demişti yine bir seferinde ;üstat benim hiç tacım olmadı ama diken nedir bilirim...

''fert cemiyetle kaynaştığı zaman tarihi yoktur'' demiştin ben bunu günlüğümün başına yazdım... nasılda kendime yabancılaştım bilemessin ; ukalanın biriydim lisede, her tartışmaya girdiğim kişi bu habis duyguyu artırdı... birgün ak sakallı bir dede geldi biliyormusun bana aynaya bak dedi, biliyormusun inan bana kendimden utandım... evet biliyorsun üstadım biliyorsun sende konya yolculuğunda yaşamıştın bu tecrübeyi o zaman anladığımı sansamda hayır üstat anlamamışım ... ah bu ''ben'' ne kadar da anlayışsızım ?..

üstat bunları neden yazıyorum bilmiyorum... yatacaktım zira saat 02 :00 ve ben yarın erkenden kalkacağım ama seni gördüm aldım elime offf ruhum sıkıldı...
    ilk tanıştığımız yılları hatırladım. efkarlandım bana bir kalem lazım dedim bulamadım actım pc yi yeniden ve aklıma ne gelirse yazıyorum işte... sacmalıyorum üstat evet sen bunu bilmezsin hadi eyvallah...

(üsdat: cemil meriç)

karşındaki kişinin hatalarını araştırmak insanda bir süre sonra alışkanlık haline gelir.

mümin müminin aynasıdır ya..

aynanın karşısına geç ve alnında leke olan adamın lekesini silmeye çalış ne kadar uğraşırsan uğraş o lekeyi çıkaramazsın..

oysa aynadakini değilde kendindeki lekeyi silersen aynadaki lekede kaybolur gider..

dermişim...

:clap2[1]: :clap2[1]: :clap2[1]:
    ............................................................ .

İnternet icad oldu, mertlik -kitap okuma- bozuldu...

Sadece bozulan o olsaydı. Lisedeki benle şimdiki ben arasında ne de çok fark var değil mi? Aradan neredeyse 10 yıl geçmiş. Ölüme on yıl daha yaklaşmışız, doğumdan da bir o kadar uzaklaşmış...
    Ve ben aynaya baktığımda geceleri -ama illaki karanlıkta-kendimi göremez oldum yıllardır. Keşke Yunus gibi "benden içeru"sunu görenlerden olabilseydim. Ve fakat ben benden dışarısını bile göremez olmuştum...
    Âhh efkar...

dermişim deme söyle tüm gücünle söyleki yırtılsın perde...

bak şimdi ben sana ellerimi göstersem kınarsın beni

al desem bu kalbim bu mermer mi dersin senin kalbin

çok samimiyim dostum aynadaki yüzü kaçkere tokatladım bilemezsin; ve o gaflet sahibi ki yüzüme sinsi sinsi sırıttı ifrit oldum.

bana deki sen dostum şurda yanlış yapıyorsun... ben tüm kitaplarımı alır gelirim senin kapına ve birlikte hırpalarız bu içimdeki ''beni''

ama dersenki ben sözümü söyler giderim bak ozaman ben bu işte yokum... ciddi söylüyorum dinlemesini bilirim ama karşımda ki adam bana yukardan bakıyorsa gör o zaman sen ''ben''deki ukalalığı

aaaa efkar abla gelmiş:)
    pc icat oldu oldu mertlik bozuldu; sanal bir yalnızlık geldi oturdu evimde baş köşeye; kalk bakayım ordan dedim. sus kerata dedi bana seninle konuşacak cok şeyimiz var dedi. ben abinim senin dedi...

inanmadım

İnanma hocam yalan söylüyo.
    Bana söyledi geçenlerde ben inanmadım.
    Hadi Oradan! diye çattım kaşlarımı sıvışıp gitti :)

bak sen bende sandım bizim evden cıkmıyor çok yüzsüz birşey bu

dur ben bi cekişip geleyim şuna :)

seni anlıyabilmek için senin gibi olmak lazım ya..

işte buldun dostum adamını.. insanların eksikliklerini araştırmak adına yanlışlara karşı "heyy burda yanlış yapıyorsunuz" demek adına . Kendine olan saygını yitirmemek adına birilerini rencide ediyorsan eğer.

bırak incinsinler.. yoksa sen incineceksin. at topu karşıya pas alamazsan da görevini yapmış olursun..

öfke hiddet birde put

hayat mahcubiyetimiz...
    hayat yenilgilerimiz...
    hayat öfkemiz...
    ama en çok pişmanlıkmıdır hayat ?...

bilirsiniz hani şu '' ben hayatta hiçbirşeyden pişman olamadım'' diye başlayan cümleler vardır. anlayamam bunu ; insan kendisini nasıl bir boy aynasında görür ki küçüçük bir hata payını bile yakıştıramaz nefsine...

tartışmalarımızda böyledir bizim. hakikatı aramak için başlamayız tartışmaya, kafamızın içindeki dar görüşü dikta etmektir niyatimiz.oysa münakaşada yenilmek aslında zaferdir efendim. cünkü yanlış bir hükümden daha kurtulmuşuzdur. ama hayır içimizdeki o ukala put haykırır , yenilgiyi kabul edemez.

insanoğlu yalancıdır, insanoğlu nankör ve insan oğlu kördür kendi benliğine taptığını görmeyecek kadar kör !!!

ey benim nefsim
    ey benim utançtan duvarlarım
    gemilerimi yakıyorum şimdi
    o gemiler ki
    o gemiler maffetti ''beni''

(sadece sıkıldım bunaldım içimden söylenmek geldi hepsi bu)

Alıntı pencere tafarından gönderildi Mesajı Göster
    bak sen bende sandım bizim evden cıkmıyor çok yüzsüz birşey bu

dur ben bi cekişip geleyim şuna :)
    Yarım saat oldu dur dedin duruyom hala cekisiyo musun yazık çocua :)

bu saçmalama hakkıda nedir
    ............................................................ .

Başlığı çok sevdim. kitap ismi gibi olmuş. bunları toplayıp kitap yapsana adını ben koyarım:
    öfke hiddet birde put :)

Alıntı bassiptar tafarından gönderildi Mesajı Göster
    seni anlıyabilmek için senin gibi olmak lazım ya..

işte buldun dostum adamını.. insanların eksikliklerini araştırmak adına yanlışlara karşı "heyy burda yanlış yapıyorsunuz" demek adına . Kendine olan saygını yitirmemek adına birilerini rencide ediyorsan eğer.

bırak incinsinler.. yoksa sen incineceksin. at topu karşıya pas alamazsan da görevini yapmış olursun..
    aslolan bu değildir efendim aslolan kişiyi o yaptığı yanlıştan döndürmektir...

kafasına top atarsan sana saygı duymaz öğüdünü almaz onun anladığı dilden onun anlayacağı şekilde konuşmak lazım gelirki bu yol uzun ve metanetli bir yoldur (orta yol da diyebiliriz) vur kaç olamaz bize yakışmaz biz dikenlere talibiz zor olana

önce anlamaya calışmalıyız dinlemeyi bilmeliyiz

(el elif bu gitmiyor ne yapcaz bide yanına hüzün diye birini almış gelmiş çok buğulu birşey bu ya hep ıslak hep yağmur hep yakınıyor ya :) )

yok arkadaş. insanlar bazı konularda yanlış yaptıklarını güzel güzel anlatınca anlamıyorlar.

şok etkisi yapmak gerekir ki.. kendilerini sorgulasınlar.

devir değişti. devir vur kaç devri. hem kaçan yok ki.. vuran var.

+ Konuyu Yanıtla
8 / 2 İlkİlk 12345678 SonSon

Yer İmleri

Gönderme Kuralları