+ Konuyu Yanıtla
8 / 1 12345678 SonSon
154 sonuçtan 1 --- 20 arası gösteriliyor

Konu: Kadir KILIÇASLAN 'ın Yazıları

Kadir KILIÇASLAN 'ın Yazıları

Suçlamalarda bittikten sonra geriye sağır bir sessizlikten başka ne kalır. kelimeler herşeyi anlatmaz ; bazen bir fiil gibi,
    bir eylem gibi onları tamamlayan sukuttur.

Sonbahar gelir yapraklarını döker. hava soğur , rüzgar eser , yağmur yağar. Gözlerim sararan yapraklardaki o hüznü arar,
    içimi bir ürperti kaplar... konuşacak birini ararım ve coğu zaman konuşacak kim(se)ler olmaz. Böyledir bu ; hüzünler ki çoğu zaman
    tek kişiliktir.

Bir ilkokul cocuğunun tamda okul vakti geldiğinde , neden karnına ağrılar girdiğini anlarım. ansızın tüm gözler tek bir kişinin
    üzerine kilitlendiğinde , yalanın utançtan başka hiçbirşey getirmeyeceğini bilirde ; bu mevsim böyle saradığında, neden ruhumun
    yapraklar gibi döküldüğünü bilemem...

Gidenlerin ardından , hüzünden ve ağıttan başka ne kalır. hatıralar dökülür , yapraklar savrulur, yağmur yağar.... ama eğer toprak
    yağmur kokmuyorsa ?... acıdır bu ve asıl kimse bunu farketmiyorsa...

Ben kelimeleri tersten okurum . cümleler bir anlam ifade etmez , eğer ben görmek istemiyorsam. birilerine içimi açmışsam bu ihaneti bildiğimdendir. kırılmayan bir kalp yoktur ki yenilenmesin; bu hala onun yaşadığını gösterir. insan en iyi yaşayarak öğrenir.

Yağmur yağar, yapraklar dökülür ; dostum hatıralar gelir bulur beni . ellerimi gösteririm onlara , bu hiçbirşey ifade etmez. gelir gayrı üstüme ne varsa , gömleğim yırtılır , elimdeki baltayla suç üstü yakalanırım . çünkü ben kızıl denizden korkarım , gerceklerden korktuğum gibi ; ben mucizelerden korkarım dostum.... gözlerimdeki perdelere kuşlar konar , ruhum sıkılır , yapraklar dökülür.... ben sonbahardan korkarım , yağmurdan korktuğum gibi....

ya bir daha toprak yağmur kokmazsa ?...

dip not:
    ( ciçekleri sulamayı unutma )
    "yolda yürürken eğer ayağınız taşa takılırsa siz yine amerikaya küfredin." (humeyni)

Yağmur var olduğu müddetçe,toprakla hemhal olduğu anlarda ansızın kaybettiğini sandığın demlerde o kokuyu duyacaksın.Şaşkınlığın yerini yeni korkular ve umudun alacak.

Evet dostum,yeryüzünün direkleri dağlar kadar ve onlar gibi yalnızız.Yalnızlığın çeşitli şekilleri,boyutları var.Hepsini kuşatmasa da bazı şekillerini illa paylaşırsın.

Gelgitlerimizle insanız.Bir gün durağan,sıradan bazı anlarda çoşkulu ve sancılı...

Bazen yalnızlığı ararız,kendimizden bile sıkılarak.Bazende yalnız kalamamaktan şikayetçi.

Nirvana yalan değil.Basamaklarda boğuşuyoruz hayatla.Kendini tanıma süreci uzun bir yolculuk.Basamağın birinde uyuya kalmak bizim işimiz değil...

Yeryüzü hergün yeniden bizim için yaratılırken,verdiğimiz sözü tekrar hatırlamalı ve kanayan yerlerimizi sararak yola devam etmeli.Geçikmemeliyiz,yol uzun...
    "Kentler bizi hiç anlamayacak ve esirgemeyecek,ucu yanmış kibrit çöpü gibi kırılacağız,Birşeyler dokunulmamış kalsın gidelim bu şehirden..."

Alıntı pencere tafarından gönderildi Mesajı Göster

Ben kelimeleri tersten okurum . cümleler bir anlam ifade etmez , eğer ben görmek istemiyorsam. birilerine içimi açmışsam bu ihaneti bildiğimdendir. kırılmayan bir kalp yoktur ki yenilenmesin; bu hala onun yaşadığını gösterir. insan en iyi yaşayarak öğrenir.

(-Onlarmı kırılır
    -En Çok
    -Onlar Kırılır)
    Kaburgası Kırılmış Bir Adamın İsyanı Kadar Cehennemsiyim

Gidenlerin ardından , hüzünden ve ağıttan başka ne kalır. hatıralar dökülür , yapraklar savrulur, yağmur yağar.... ama eğer toprak
    yağmur kokmuyorsa ?... acıdır bu ve asıl kimse bunu farketmiyorsa...

Gidenler acı verir şüphesiz,gitmeler acı verir.
    Nasıl ki kalp dört hece bir kelime değilse yalnızca,ayrılıkta sadece bir el sallamak değil elbet.
    Hayat masum bir tebessümle verip,çirkin bir kahkahayla geri alıyor bazen.
    Belimiz bükülüyor belki ama bir çelmeyle yıkılacak değiliz.
    İnadına seviyoruz işte,inadına hayatın karşısında boyun eğmeden duruyoruz.
    Ve korkmuyorum artık.Yağmurun ardından toprak kokmasada olur.
    Böylesi bir sevgi karşısında yağmurun ardından ancak aşk kokacaktır dostum.Korkma...
    ''Allah'ın sizin için biçtiği fiyat cennettir.Değerinizi düşürmeyin..(M.İ)''

İnsanoğlu kalbini karanlıklara terkettiğinden beri aşka,güneşe ve çocuklara inancını kaybetti...

Halbuki ne ile ayakta duracağız?Neye tutunacağız?Sevdamız,şarkılarımız ve dostlarımız olmazsa...

"vedalaşma hiçbir şeyle

gökyüzünü bulup

de ki

bu toprağın sahibi kim

uyandır toprağı sor

sofranda yer var mı?

karanfil olmaya geldim"
    "Kentler bizi hiç anlamayacak ve esirgemeyecek,ucu yanmış kibrit çöpü gibi kırılacağız,Birşeyler dokunulmamış kalsın gidelim bu şehirden..."

Kadir KILIÇASLAN 'ın Yazıları

daha ırak böyle tarumar olmamıştı , ebu gureybten gelen çığlıklar kalbimizi böyle yakmadan önceydi...
    bir dergi için yazılmıştı , o dergi hiç bir zaman yayınlanmadı.
    bende daha yeni eski defterlerimi karıştırırken farkettim.
    buyrun efendim...

dedem anlatırdı.aşağı derede (köyün girişinde) bir çeşme vardır.bizim köyün en bereketli çeşmesi derdi dedem.o kurak haziran çıkmazlarında bile suyu kesilmez gürül gürül akardı.

ne zaman ki yunan bizim köye girmiş , çeşme akmayı unutmuş.o çift oluklu , bizim köyün en bereketli çeşmesi kurumuş.aynı dertten mi bilinmez , dedemin babası yani benim büyük dedem , şam mevzilerinden dönüş yolunda sıcağa ve yüreğinde ki hasrete yenilip gözlerini o uçsuz bucaksız çölde bırakmış.göz yaşı kurumuş dedemin.bir bedevinin sırtında geçmiş çölü.

dedemin babası yani benim büyük dedem öldü.ben onu hiç görmedim.dedemden dinledim onu; üzüldüm , sevindim , gururlandım.gözleri çöl sıcağına yenik düşüp onu bıraktığında bile silahını bırakmayan o adama imrendim."suyuna , havasına , toprağına"hasret kaldığı köyüne vardığında silahını "yunan gavuruna"teslim etmemek için , aşağı dereye o çeşmenin dibinde ki grantılar arasına saklayan o 15 yaşında ki gence özendim.

şimdi sene 2003.cafer dedem öldü.yunan bizim köyden çekildiğinden beri o çeşme akıyor.dua ediyorum o çeşme kurumasın.yazar "tarih tekerrürden ibarettir" diyor , korkuyorum.

amerika kudurdu.israil daha fazla kan istiyor.başta ne yaptığını kendi bile anlamayan , toy , liyakatsız bir hükümet.ingiltere , yani o bizim eski düşmanımız abd ile ittifak yapmış ırağa saldıracakmış.uzmanlar (bunlardan türkiye de çok var)savaş ırak la sınırlı kalmaycak diyor.doğru diyorlar "vadedilmiş topraklar" bir çok ülkeyi kapsar, aynı zamanda türkiyeyide!

ve bazı uzmanlar da (bizde bunlardan çok olduğunu söylemiştim) türkiyenin de mutlaka bu savaşa katılması gerektiğini söylüyorlar.utanmadan misak-ı milli sınırlarından bahsedip , türkiyenin bu savaştan ne kadar karlı çıkacağından (?) bile bahsedenler var.

allahım sen herşeyi gören işitensin.
    allahım yalnız sana el açar , sana dua ederiz.
    o çeşme kurumasın!...

allahım sen bizim başımızda ki adamlara akıl ver , imanlarını tazele ve hatırlat onlara:kafirlerden bir damla suyunu bile sakınan o bereketli çeşmeleri.müslüman kardeşini yalnız bırakmayan o çöl yiğitlerini.kıbrısı hatırlat onlara , anadoluyu , milli mücadeleyi.hayatın sadece toprağın üstünde değil altında da devam ettiğini.kıbrısın yalnızca denizin ortasında bir toprak parçası olmadığını hatırlat , onun için kahramanca ölenleri.müslümanın canının da malının da müslümana haram kılındığını ve hatırlat onlara YARABBEL ALEMİN ırakta müslümanların yaşadığını

yoksa biz bunun bedelini ödeyemeyiz.
    yoksa ;
    "şüphesiz ki insanlık hüsrandadır"

dip not:
    sene 2006 bizim çeşme hala akıyor.ilk teskere gümlese de siyaset bildiğiniz gibi.ben ise artık o çeşmenin suyunun kesilmesinden çok gürlemesinden korkuyorum.malum uzmanlar öyle söylüyor depremden önce sular kaynamaya başlarmış.
    evet insanoğlu adaletli olamasa da ilahi adalet var

(birazdan bir şarkı çalacak)
    "yolda yürürken eğer ayağınız taşa takılırsa siz yine amerikaya küfredin." (humeyni)

allahım sen herşeyi gören işitensin.
    allahım yalnız sana el açar , sana dua ederiz.
    o çeşme kurumasın!...

AMİN!!!
    Düzenlendi: Belkıs Elif REŞADİYELİ 06-11-2006 22:19

z@hid M.Zahid ÖZPELİTOĞLU kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Tue Oct 2006
    İletiler
    280
    evet evet bu yazıyı hatırlıyorum 2003 senesinde çıkaracağımız
    bi dergi vardı. 100 kiloluk bi engelle takıldı çıkmadı...
    forumun nasibiymiş....

biliyoruz ki sular eninde sonunda kaynayacak.
    Allah Doğru Yoldan Ayırmadan Dimdik Yürüyenlerden Eylesin....

Amin........

Evet,o çeşme hala akmakta...

Ve dedemde sağ :)

Biz savaş görmemiş bir nesiliz.Bazen tartışmalar da bakıyorum da gençler bu kelimeleri ağzında o kadar kolay zikrediyor ki,vahim.Çözüm adına ilk akıla gelenlerden birinin bu olması.

Biz savaş görmedik ve vahametini anlamıyoruz.Cahilce konuşurkende çok cesur buluyoruz kendimizi...

............................................................ ..........................................

(Yağmur aralıksız)

dedene allah uzun ömür versin allah o çeşmeyi hiç bir zman kurutmasın

(zor zamanlar 3)

efendim derdim şudur ;

asabiyim , mesnetsizce ortalığa sacılan her sözden kıl kapıyorum. maskelere tahammülüm yok.
    yapmacık insanlardan hoşlanmıyorum. herşeye kızıyorum. herkeze kızıyorum ; en çok kendime...
    suçluyum efendim, hemde tüm suçu kendimde görüyorum. kızıyorum cünkü bunu bana kimse söylemiyor.

suçluyum diyorum ellerim bunu biliyor...

ben, ölümü bile tanımadan daha sığınaklarda ölen çocukların terörist ilan edildiği bir çağda doğdum.bisiklet kullanmayı bile bilmeyen çocukların
    ellerinde ki taşla , ibrahimi bir duruşla, nasıl destanlar yazıp nasıl unutulduklarını gördüm.eli ayağı sakat bir adam tüm dünyaya meydan okurken
    ben geçim kaygısında zavallı bir duruştum...kurumuştum! kavi mermer bir kalbe sahip olmak nasıldır bilirmisiniz?basit efendim çok basit bu imzanızı tuşlayın diyen , sahte gülüşlü kasiyerle sizin aranızdaki bir bağdır.o bağ ki SREBRNİTSA' daki katliyamın mimarıdır. ay sonunu bekleyen bir teleştır bu, yüzde ikibuçukluk bir hezimetin (?) müsebbibidir. aynaya bakmaktan korkan münzevi bir kaçıştır efendim.

şimdi ey un ufak edilmiş kavi mermer süslü kalbim ; beş vekitlik bir yumşama yeter mi insan olmana ?.. sadece utanmak yeterlimi zulmü yeryüzünden kaldırmaya?..

efendim utanıyorum kendimden. ve bu koca bir yalan biliyorum... kendi kendimi kandırıyorum. af buyurun diyemiyorum; çünkü ben hatasını sürekli tekrarlayan biriyim.. gaflet içindeyim!!!

sorun şu efendim;

iki senedir birtek üye bile kaydetmedim...

idamımı istiyorum!!!

(allahım içimizdeki beyensizler yüzünden bizi helak etme... amin ! )

kozalak Bilal YILMAZ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Wed Jun 2006
    İletiler
    1,315
    Blogdaki Konular
    1
    bak ağlarım heee....
    :cray[1]: :cray[1]:
    "Ey iman edenler..! Zorluklara ve sıkıntılara sabırla katlanın. Şeytan ve uşakları olan kafirlere karşı bu sabırla yarışın, cihad için hazırlıklı ve uyanık bulunun ve yolunuzu Allah'ın kitabıyla bulun ki mutluluğa erebilesiniz.."
    -Ali İmran 200-

sen insanlara farklı pencerelerden bakan haklı bir dostsun

senin acın benim acım
    senin pişmanlığın benim pişmanlığım
    senin hatan benim hatamdır

seni idam edecek olanı katlederim
    sen kalbime açılan farklı bir penceresin
    ............................................................ .

Taner PINAR
    Misafir
    çocukları bilirsiniz.. çabuk unuturlar. "Filistinde daha bomba düşeli 3-5 saat olmamışken çocuklar sokakta ip atlamaya çıkmışlar" demişti filistine giden heyetten bir abimiz. oysa israilliler bir yerde patlama olduğunda 2-3 hafta sokağa dahi çıkamazlarmış.

çocukluğumuzu bu yüzden isteriz belkide.. sorumluluğu üzerine almamak, büyükler nasıl olsa yapar diyerek.. olayların kenarında kalmak.

şimdi öylemi? kim diyebilir ki benim bu işlerden zerre kadar sorumluluğum yok diye?

sorumluyuz kardeşim .. ve sorumluluğumuzu şikayet edeceğimiz bir merci dahi yok.. boyalı bir dünyada yaşıyoruz. siyah beyaz televizyonlar kalmadı hayatımızda. herşey rengarenk.. aldatılmışlığın hazzını yaşıyoruz..

maç seyreder gibi bir yerin bombalandığını seyretmek..

hani ahmet hakan salağı yanında ırak büyükelçisi varken bir bombalama anını getirdi ekrana son dakika haberi olarak.. ve şunu söyledi gaflet içinde "aman Allahım müthiş bir görüntü" ... yanındaki elçinin gözyaşları kadar müthiş olmasa da.. gerçekten müthiş bir görüntüydü..

boyalı geceler...

Arkama bakmaktan korkuyorum...

Kendimden ve çaresizliğimden utanıyorum...

Yapmam gerekipte yapamadıklarımın vebalinden birde.

Kasiyere gülümseyip,alıştığım verişe devam ediyorum.

Sırtımda ki küfe ağırlaşıyor,eski şevklerimi arıyorum boş bakan gözlerde.Ruhuma dönüyorum "tamam,yılmak yok!".Sözümü hatırlıyorum levh-i mahfuzdan,yoluma devam ediyorum,etrafıma bakmadan.

vay be ne dertli insanlar varmıs dünyada bende benim derdim büyük sanıyordum taki bu yazıları okuncaya dek ben bilmem edebiyattan nagmeler döktürmeyi ama döktürenide ayakta alkıslarım süpersiniz yurdumun yazar insanları bravo
    a

Alıntı patiklipire tafarından gönderildi Mesajı Göster
    vay be ne dertli insanlar varmıs dünyada bende benim derdim büyük sanıyordum taki bu yazıları okuncaya dek ben bilmem edebiyattan nagmeler döktürmeyi ama döktürenide ayakta alkıslarım süpersiniz yurdumun yazar insanları bravo
    Bu dert başka dert be patiklipire,
    dermana ulaşmak biraz zor.
    Hem aşk ağlatır, dert söyletirmiş bak söyletiyor mübarek...

derdim varda kim duyuyor kim biliyor :)

ne o zor zamanlar mı geçirdin
    1-2-3- gidiyor.arkası da gelcek galiba.
    herkes zor zamanlar geçiriyor dostum.
    paylaşım için Allah razı olsun.

+ Konuyu Yanıtla
8 / 1 12345678 SonSon

Yer İmleri

Gönderme Kuralları