5 sonuçtan 1 --- 5 arası gösteriliyor

Konu: fatih sultan mehmedin kardeşlerini öldürmüş olması caizmidir...

fatih sultan mehmedin kardeşlerini öldürmüş olması caizmidir...

s.a
    fatih sultan mehmet ilerde kargaşa çıkarırlar düşüncesi ile kardeşlerini kundakta iken öldürmesi caizmidir...
    bir insanın geleceğinin ne olduğunu bilmeden kargaşa çıkarırlar diye öldürmesi doğrumudur...
    hep kafama takılan bir sorudur bu... görüşlerinize başvurmayı düşündüm. inş yanlış bişi yapmış olmam...
    yani açılan bazı konu yorumları ilerledikçe konu ıle alakanın dışına çıkmış ve millet birbiri ile munakaşa ettiklerini gördüm inş bu böyle olmaz sadece görüşlerinizi öğrenmek istedim...
    s.a

bence islamın ve devleti aliyeyi osmaniyenin bekası için caizdir tabi bu benim görüşüm yanlış ola bilirde ama ben böyle düşünüyom

mümkün olduğunca caiz ve veya olmadığı konusunda değilde doğru olup olmadığı kelimelerini kullanırsak daha doğru olur... çunku caiz değilse haramı helal helalıda haram yapmış olmaktan sakınmak için caiz, mübah, helal gibi kelimeler kullanmamaya gayret edersek daha doğru olur kanaatindeyim...

Alıntı hilahilla tafarından gönderildi Mesajı Göster
    s.a
    fatih sultan mehmet ilerde kargaşa çıkarırlar düşüncesi ile kardeşlerini kundakta iken öldürmesi caizmidir...
    bir insanın geleceğinin ne olduğunu bilmeden kargaşa çıkarırlar diye öldürmesi doğrumudur...
    hep kafama takılan bir sorudur bu... görüşlerinize başvurmayı düşündüm. inş yanlış bişi yapmış olmam...
    yani açılan bazı konu yorumları ilerledikçe konu ıle alakanın dışına çıkmış ve millet birbiri ile munakaşa ettiklerini gördüm inş bu böyle olmaz sadece görüşlerinizi öğrenmek istedim...
    s.a

Çok ince bi konu ama devrin şeyhülislam'ı izin veriyor buna...
    ...Sizi öyle bir pataklayacağız ki hayatınız Gazze şeridi gibi gözlerinizin önünden geçecek...

Bu konu yorum yapmak cok zor.
    Ama kısa bir cümleyle şunu diyebilirim.
    Bu konu hakkında cok bilgim yok.İlahi'i bir buyruk gelmiş olabilir.Nasıl Die sorarsanız ALLAH Dostlarının Kalblerine Gelir.Bildiginiz üzere Vahy olayı efendimizle birlikte kalkmıştır.
    Şehitlik şerbeti bu,içmekmiş kader ve kısmetimiz,potin,parka,beremiz,olmuştur kefenimiz

Yer İmleri

Gönderme Kuralları