+ Konuyu Yanıtla
11 / 9 İlkİlk ... 234567891011 SonSon
203 sonuçtan 161 --- 180 arası gösteriliyor

Konu: Karabasan gerçek mi?

Kayıtsız
    Misafir

rem uykusuymus

selam arkadaslar....

ben de bir seyler yazayım dedim.

tek kelimeyle yok rem uykusu yok kısmi felç yok vs.......
    peki beni boğmaya calısan o doktordan neden kimse bahsetmiyor yav........

tesekkur ederim.... fazla adını anmayın... ne demişler " an karayı, bassın seni"

halil07
    Misafir

karabasan

karabasan hikayesi gerçektir öle bişey yok değil vardır bu benim başıma sürekli gelmektedir yatarken yanıma iyne veya bıçak koyunca bu gelmez YALAN DEĞİL DORU

TERAKKİPERVER Yüksel DİKGÖZ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat Oct 2008
    İletiler
    202
    Soru
    HOCAM HAYIRLI GÜNLER SİZİ BU KARABASAN KONUSUNDA RAHATSIZ EDİYORUM BELKİ KUSURA BAKMAYIN NE OLUR AMA BEN PSİKOLOGA DA GİTTİM YAKLASIK 1.5 YIL OLUYOR AMA ÇÖZÜM OLMADI BEN HAKİKATEN İŞİNİ İYİ YAPAN Bİ HOCAYA GİTMEK İSTEDİM AMA AİLEM İZİN VERMİYOR DEDİĞİM GİBİ BEN ZATEN SÜREKLİ OKUYORUM HAYIRLI GÜNLER HOCAM SELAM VE DUA İLE.
    Cevaplanma Zamanı 30-Haziran-2006 - 16:26:18
    Cevabımız

Değerli Kardeşimiz;

Bu olaya karabasan veya kıllı yaratık deniliyor. Bu olayın aslı vardır. Ancak tehlikeli bir tarafı yoktur. Bazı cinlerin manyetik yönü ağır basan bazı insanlara değişik şekillerde görünmesidir. Cinler bünyesi hassas ve manyetik özellik taşıyanlar ile irtibat kurabilirler. Aynı yerde sadece bir kişi fark eder diğerleri anlayamayabilir. Demek ki manyetik bir durumunuz söz konusu. Tehlikeli bir durum yoktur.

Buna benzer konular için yapacağımız tavsiyeler şunlardır:

1- Abdest alıp 2 rekat namaz kılıp abdestli yatmak.

2- 33 defa sübhanellah, 33 defa elhamdülillah ve 34 defa allahü ekber diyerek uyumak.

3- 7 defa ayetelkürsiyi okuyup sağa, sola, arkaya, öne, alta ve üste üfleyip yedincisini üflemeden uyumak

4- Fatiha, nas, felak, ihlas surelerini okumak

5- Cevşen duasını okumak ve üzerinizde cevşen duasını bulundurmak

Korku gibi şeylerden korunmak için dua etmek ve âyet ile hadis gibi şeyleri yazıp taşımak dinen caizdir. Abdullah bin Ömer Peygamberden (sav) şöyle rivayet etmiştir: "Sizden biriniz uykuda korkarsa şöyle desin: Allah'ın gazab ve azabından ve kullarının şerrinden, şeytanların vesvesesinden ve yanıma gelmelerinden eksikliği olmayan Allah'ın sözlerine sığınırım" O zaman, hiçbir şey ona zarar vermez. Abdullah bin Amr onları temyiz çağına gelen çocuklarına öğretir, temyiz çağına gelmeyen çocukları için yazıp onların boynuna asardı (Ebu Davııd, Nesâî, Tirmizî).

Ancak bunları istismar edip sanat haline getiren ve saf kadınlarla teşriki mesai edip onlarla haşr ve neşir olmak kesinlikle haramdır. (Günümüz meselelerine Fetvalar – 2, Yasin Yayınevi, s: 258 )

Okuyup üflemek konusu:

Ayet-el kürsi, felak , nas, fatiha gibi sureleri veya ayetleri okuduğu zaman Peygamberimizin sağına soluna önüne arkasına ellerine ve hasta olan herhangi bir kimseye üflediği hadis kitaplarımızda yazılıdır.
    Bunun sebebi insanın maddi hastalıklardan korunmak için maddi tedbirler aldığı gibi manevi ve zararlı şeylerden korunmak için de böyle tedbirler alması içindir. Bizi yaratan Allah Peygamberimiz vasıtasıyla nasıl korunacağımızın yollarından birisini göstermiştir.

Bu konuyu izah eden hadislerden birini açıklamasıyla beraber takdim ediyoruz.

Hz.Aişe (radıyallahu anhâ) anlatıyor: "Hz. Peygamber (aleyhissalâtu vesselam) yatağına girdiği zaman, ellerine üfleyip Muavvizateyn'i ( felak ve nas sureleri) ve kulhüvallabu ahad'i okur ellerini yüzüne ve vücuduna sürer ve bunu üç kere tekrar ederdi. Hastalandığı zaman aynı şeyi kendisine yapmamı emrederdi". [Buharî, Fedâilu'l-Kur'ân 14, Tıbb 39, Da'avât 12; Müslim, Selâm 50, (2192); Muvattâ, Ayn t5, (2,942); Tirmizî, Da'avât 21, (3399); Ebu Dâvud, Tıbb 19, (3902).>

AÇIKLAMA:

1- Hz. Peygamber (aleyhissalâtu vesselâm)'in Kur'ân-ı Kerim'i hastalığı sırasında şifa için okuduğu, mevsuk rivayetlerde gelmiştir. Esasen Kur'ân'ın mü'minler için maddi ve manevî şifa olduğu âyet-i kerimede belirtilmiştir: "Kur'ân'dan, iman edenlere rahmet ve şifâ olan şeyler indiriyoruz, O, zâlimlerin ise sadece kaybını artırır" (İsra suresi, 82). Keza: "Ey insanlar, Rabbinizden size bir öğüt ve kalplerde olana bir şifa, mü'minlere doğru yolu gösteren bir rehber ve rahmet gelmiştir" (Yunus suresi,57 ).

2- Hz. Peygamber (aleyhissalâtu vesselâm)'in kendi vücuduna icra ettiği "nefes"in mahiyeti hakkında bilgi vermek için, İbnu Hacer, rivayetin farklı vecihlerini kaydeder. Buna göre, önce ellerini cemeder, sonra ellerine üfler, sonra okur ve okuma sırasında eline üflerdi. İbnu Hacer, bu üflemenin tükrüksüz veya hafif
    tükrüklü olabileceğini belirtir. Bu maksadla Felak, Nâs ve İhlas sûreleri okunmuştur.

Meshetme işi, bereket düşüncesiyle yapılmıştır. Resûlullah (aleyhissalâtu vesselam) ellerini önce başına, yüzüne sürer, ondan sonra elinin yetişebildiği yerlere kadar bütün vücuduna sürerdi. Hz. Aişe der ki: "Resûlullah, kendini götüren hastalığa yakalanınca, ben okuyup üzerine üflüyordum. Kendi elleriyle de vücudunu meshediyordum. Çünkü onun elleri bereket yönüyle benim elimden çok üstün idi". Bir başka rivayette Hz. Aişe meshedip, şifa için dua ederken kendine gelen Resûlullah'ın: "Artık hayır, (şifa değil), Allah'tan Refîk-i A'la'yı istiyorum" dediği belirtilir.

3- Bazı rivayetler, Kur'ân'dan okuyup nefes ederek tedaviyi Hz. Peygamber (aleyhissalâtu vesselâm)'in ailesi efradına da uyguladığını tasrih eder. Sahabe veTâbi in de aynı tedavi usulüne başvurmuştur. Ulema bunun cevazında ittifak etmiştir.

4- Nefes'i "tükrüksüz hafif üfürük" diye tarifeden Nevevî, rukyede bunun müstehab olduğunu, ulemanın cevazında icma ettiğini belirtir. Hz.Aişe (radıyallahu anhâ)'ye Hz. Peygamber (aleyhissalâtu vesselam)'in rukyede yer verdiği nefes'ten sorulmuştu, şu cevabı verdi: "Onun nefesi, kuru üzüm yiyenin üfürüğü gibi idi, kesinlikle tükrük yoktu.'' Kasıtsız olarak nefesle birlikte çıkacak olan rutubetin tükrük sayılmayacağı belirtilmiştir.

Kaynak: Prof. Dr. İbrahim Canan, Kütüb-i Sitte Muhtasarı, 7. cilt, Akçağ Basım Yayın, Ankara, 1988, s. 50-51
    Selam ve dua ile...
    Sorularla İslamiyet Editör

alimurat
    Misafir

karabasan

bilimsel yorumlara ve arkadaşların yorumlarına baktım ama hiç biri mantıklı gelmiyor.benim bildiğim islami kaynaklarda bu konuya değinilmiyor.cin(şeytanda cindir),insan ve melek dışında bir varlıktan söz edilmiyor.o halde nedir bu karabasan... bilime bakarsak ruhu,cini,meleği de kabul etmiyor ki kalkıp karabasanı cin gibi bir varlık olarak kabul etsin.bilim fizik ötesi her şeyi ya kabul etmiyor ya da kendisine göre mantıki bir açıklama getirmeye çalışıyor. peki nedir bu karabasan,ayda enaz 2-3 defa yakalanan birisi olarak ben de bilmiyorum.herhangi bir islami kaynakta gören olursa kaynağın ismini yazsın.bi arkadaş felak-nası okuyun gelmez diyor,doğru ama bazen okusan da geldiği gerçeğinide göz ardı etmeyelim.her işte bi hayır vardır. selametle kalın.

TERAKKİPERVER Yüksel DİKGÖZ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat Oct 2008
    İletiler
    202
    Alıntı alimurat tafarından gönderildi Mesajı Göster
    bilimsel yorumlara ve arkadaşların yorumlarına baktım ama hiç biri mantıklı gelmiyor.benim bildiğim islami kaynaklarda bu konuya değinilmiyor.cin(şeytanda cindir),insan ve melek dışında bir varlıktan söz edilmiyor.o halde nedir bu karabasan... bilime bakarsak ruhu,cini,meleği de kabul etmiyor ki kalkıp karabasanı cin gibi bir varlık olarak kabul etsin.bilim fizik ötesi her şeyi ya kabul etmiyor ya da kendisine göre mantıki bir açıklama getirmeye çalışıyor. peki nedir bu karabasan,ayda enaz 2-3 defa yakalanan birisi olarak ben de bilmiyorum.herhangi bir islami kaynakta gören olursa kaynağın ismini yazsın.bi arkadaş felak-nası okuyun gelmez diyor,doğru ama bazen okusan da geldiği gerçeğinide göz ardı etmeyelim.her işte bi hayır vardır. selametle kalın.
    Selamün aleyküm kardeşim..Yukarıda ki mesajımı okumadınız mı?..

Kayıtsız
    Misafir

karabasan

hocam alıntı yapmış olduğunuz hadislerin tümünü zaten biliyorum.üfleyerek veya tükürükle mesh ederek tedavi etme(ayet hadis ışığında),korkuya karşı okunacak dualar...v.b. şeyler zaten islamda var olan olgular.ben sadece bazen duaları okusakta yakamızı kurtaramadığımızı belirtmek istemiştim(gerçi buda duayı okuyan kişinin Allaha hakkı ile bağlılığı,samimiyeti ve inancı ile ilgili bişey).ilginiz için teşekkür ederim.Allah dilemedikçe bütün kainat dahi toplansa size Allahın izin verdiğinin dışında zerre kadar zarar veremez.Allahtan gelene daima eyvallah.rabbim cümlemizi okadarda mühim olmayan meselelere dalıpta,asli meseleleri gözardı eden kullarından eylemesin.tüm kardeşlerimizi zahiri ve gaybi yaratıklardan korusun. selametle kalın.

ÇARE BELLİ
    Giriş
    Tue Feb 2007
    İletiler
    16
    walla benim başıma Allah a şükür gelmedi inş.gelmezde.karabasan ın olduğuna inanıyorum psikolojik olsa her insanın psikolojisi farklı niye hepsine aynı şekilde geliyor?ve hemen hemen toplumda çoğu insana geliyor ve hepsi aynısını söylüyor bağıramıyorsun diyor,hareket edemiyorsun diyor?
    GÖREVİMİZ SEFERDİR.....

ÇARE BELLİ
    Giriş
    Tue Feb 2007
    İletiler
    16

Hüseyin UZUN

bir de velilere sorulması gereken bir konu aslında?onlar belki bilir
    GÖREVİMİZ SEFERDİR.....

Kayıtsız
    Misafir
    islam ne zamandır bilimi inkar eder köstek olmaya çalışırmış? ben ,islam felsefesinin ilime yoğrulduğunu bilirim.
    yanlışmı biliyorum ?

Kayıtsız
    Misafir

ilginç

böyle şeyler çok ilginç fatih sultan mehmet de istanbula girip ayasofya ya (o zaman kiliseydi) doğru ilerlerken halkla birlikte kendisini içeriye kilitleyen ruhban sınıfı hz isaya gelen güvercinin siyahmı beyazmı olduğunu tartışıyormuş......

Kayıtsız
    Misafir

Karbasan bence gerÇek

Öncelerİ karabasan Çok siklikla benİ zİyaret ederdİ taki yatmadan Önce yatagimi temİzlemeye baŞlayana kadar artik olmuyor İnŞallah da bİdaha olmaz

Kayıtsız
    Misafir

:cİn ve Şeytan:

:CİN VE ŞEYTAN:

CİN (CİNN): Allah'ın(c.c) ateşten ve havadan yarattığı gözle görünmeyen yaratık.

Cinler ulvi(yüce,değerli) müslüman cinler ve sufli(bayağı,değersiz) gayri müslüm cinler olmak üzere iki kısma ayrılırlar.Müslüman olanları,Allah'ınemirlerini yerine getirip,yasaklarından kaçar.Gayri müslüm yani müslüman olmayan cinler ise Allah'a isyan edenlerdir.İnsanlara zararı dokunanlar bu süfli gruba mensup olanlardır.

CİNNET: Cin tutma,cinne çarpılma,cin çarpması,delilik.

CİNNİ: Cinne ait,cinnle ilgili.

ŞEYTAN: İblis. Allah(c.c)'ın emrine karşı gelip,Allah'ın gazabına uğramış,daima şerleri ve kötü şeyleri temsil eden ateşten yaratılmış varlık.

Şeytan(Satan)İbranice asıllı bir kelime olup,rakip,muhalif gibi anlamlara gelir.

Şeytanın isimleri: İblis=Eba mürre=Lüzüfer=Satan

ŞEYTAN CEHENNEMDE NASIL AZAB GÖRECEK?

Cehennemde bir yer vardır ki, Zemherir denir.Yani soğuk cehennem dir.Soğukluğu pek şiddetlidir.Bir an bile dayanılmaz. İmansızlara bir soğuk,bir sıcak, sonra soğuk, sonra sıcak Cehenneme atılarak azab yapılır.

(Feraid-ül fevaid)

Cehennemde soğuk Zemherir azablarının bulunduğu,İmam-ı Gazali Hz.lerinin Kimyayı Saadet ve başka kitaplarında da bildirilmektedir.

İlk insan topraktan yaratıldı. Diğer insanların bedenleri
    toprak maddelerinden meydana geldi.Fakat insan,ettir,kemiktir,toprak değildir.Cin de, şeytan da
    böyledir. Ateş ve havadan yartılmışsa da ateş ve
    hava değildir.

(Eşbah)

Allah'ın kudreti sonsuzdur.Aciz değildir.Şeytana soğuk Cehennemde de,sıcak Cehennemde de azab eder.
    Demir testere demiri kestiği gibi,ateş de ateşi yakar.
    Allah için hiçbir güçlük yoktur.Cehennem ateşi o kadar
    şiddetlidir ki,dünyaya bir kıvılcım gelse her şeyi
    yakıp kül eder.

(Tergib)

Bu gün fen ilmine vakıf olanlar,cisimlerin elementlerden meydana geldiğini bilir.Mesela yanıcı hidrojen gazı ile yakıcı oksijen gazının terkibiyle su (H2O) meydana gelir.Su ise,kendini meydana getiren oksijen ve hidrojene hiç benzememektedir.İnsan topraktan,cin ve şeytanda ateş ve havadan yaratıldığı halde,yaratılış maddelerine benzemez.

Kısacası Allah,zalimlerin cezasını vermekten aciz değildir.Soğukla cezalandırdığı gibi, ateşle veya başka bir şeylede cezalandırır.

“O Allah ki,cinleri dumansız halis ateşten yarattı”

(Rahman S. 15.ayet)

“Cinleri ve insanları ancak bana ibadet etmeleri için yarattım”

(Zariyat S.56.ayet)

“Biz cin ve insanların çoğunu Cehennem için yarattık.Onların kalbleri var,anlamazlar; gözleri var,görmezler;kulakları var,işitmezler.Onlar hayvanlar gibidir; hatta daha da aşağıdır.İşte gafil onlardır”

(Araf 179.ayet)

:CİN TÜRLERİ:

Alkarısı: Alkarısı adlı cin, Türk inançlarına göre çocuk doğuran kadın,doğumdan sonra 7 gün yalnız bırakılırsa bu cin musallat olup albastı hastalığına sebep olur. Bu hastalığın hekimlik adı eklampsi’ dir.

Loğusa kadının başına süpürge,nal,nazar boncuğu koyarlar. Bu şirktir.

Doğrusu Kur’an-ı Kerim konması ve loğusa kadının yatmadan önce cine ve şeytana karşı bazı duaları ve sureleri okuması.

Kırsal kesimde ise özellikle ahırlarda atların ve bazı hayvanların kuyruklarını bağlarlar ve sabaha kadar onları yorarlar. Kan ter içinde bırakırlar.

Ümmü sübyan: Bazı hamile kadınlarda düşüğe sebep olan cin.

Karabasan: Sıkıntılı korkulu düşlerde kabuslarda ortaya çıkan ve insanları uykudayken basan boğmaya çalışan bir karartı olarak görülen cindir.

DEVAMI: http://ballarbalinibuldum2.blogcu.com/ da..........

Kayıtsız
    Misafir
    birkaç kez benim başımada geldi.şimdi olmuyor,gözlerim acık ama birtürlü bedenimi kontrol edip yataktan kalkamıyordum,üzerimde bir ağırlık ve kalbim hızlı hızlı çarpıyordu.3 defa Felak,3 defa Nas surelerini okuyunca herşey eski haline dönüyordu.ama nedenini bilmiyorum .

Kayıtsız
    Misafir
    kimbilir belki vardır
    Ben uyumadan önce fatiha ihlas felak ve nas'ı okurum elhamdülillah başıma hiçböyle bişey gelmedi sayılır birkere okumadan uyudum saat 01:00-03:00sıralarında içimeürpertiçöktü veuyandım önümden beyaz bişey gelip geçiyordu sabah tekrar uyan dıgımda korkudan altıma etmiştim (gerçekten doğru)

gerçek kesit..

bir yılbaşı gecesiydi..yan odada kutlama yapan arkadaşlarımıza katılmamak için kendi odamızda muhabbet ediyorduk..sonra hadi ruh çağıralım dedik(daha masummuş gibi)..salak saçma sözlerle güya bir komsunun ruhunu çağırıyorduk..sonra odaya yan odadaki arkadasımız geldi..ne yaptığımızı sordu.bizde söyledik.durun öyle olmaz dedi ve ortamı hazırladık..cin çağırıyorduk..inanmayarak da olsa orda bulunuyordum ama cin geldi..ve yaklaşık olarak tüm gece muhabbet ettik..ertesi sabah yine çağırdık..ne kadar yanlış bişi olduğunun farkında değildik..kalabalıktık 5-6 kişiden sonra ortam kalabalıklaştı duyan gelmişti..14 kişiden fazla olmuştuk..ikinci gün çağırdığımız cini gönderdiğimizi sandık ama arkadasın fark etmesiyle gitmediğini anladık felaklar naslar kuranı kerimler okuduk ama gönderemedik en son çağıran kişi zor şer gönderdi.....

herkesin psikolojisi bozulmuştu..birbirimiz olmadan hareket edemez olmuştuk..hiç kimse tek dolaşamıyordu..önce ayaklarımıza bakıp konuşuyorduk..ortamda gerilmişti..tüm bunları yaşadım...ama inanmayanlar oluyor misal babam...bir günde onunla çağırmayı düşünüyorum..

ANTİ-SİYONİST Cihat UÇAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Tue Jul 2006
    İletiler
    2,027
    Blogdaki Konular
    1
    Alıntı Emine AKBULUT tafarından gönderildi Mesajı Göster
    bir yılbaşı gecesiydi..yan odada kutlama yapan arkadaşlarımıza katılmamak için kendi odamızda muhabbet ediyorduk..sonra hadi ruh çağıralım dedik(daha masummuş gibi)..salak saçma sözlerle güya bir komsunun ruhunu çağırıyorduk..sonra odaya yan odadaki arkadasımız geldi..ne yaptığımızı sordu.bizde söyledik.durun öyle olmaz dedi ve ortamı hazırladık..cin çağırıyorduk..inanmayarak da olsa orda bulunuyordum ama cin geldi..ve yaklaşık olarak tüm gece muhabbet ettik..ertesi sabah yine çağırdık..ne kadar yanlış bişi olduğunun farkında değildik..kalabalıktık 5-6 kişiden sonra ortam kalabalıklaştı duyan gelmişti..14 kişiden fazla olmuştuk..ikinci gün çağırdığımız cini gönderdiğimizi sandık ama arkadasın fark etmesiyle gitmediğini anladık felaklar naslar kuranı kerimler okuduk ama gönderemedik en son çağıran kişi zor şer gönderdi.....

herkesin psikolojisi bozulmuştu..birbirimiz olmadan hareket edemez olmuştuk..hiç kimse tek dolaşamıyordu..önce ayaklarımıza bakıp konuşuyorduk..ortamda gerilmişti..tüm bunları yaşadım...ama inanmayanlar oluyor misal babam...bir günde onunla çağırmayı düşünüyorum..

Emine hanım, göndermiş olduğunuz gerçek kesit isimli yazı size mi ait yoksa alıntı mı?
    ZzZzZzZzZzZ ! ! !

nefret ederim. çok rahatsız edici... çok yaşardım... ama bilimsel açıklaması da yakın geldi bana. yani ana etken değil de, yan etkenler olabilirler.
    "Herkes anlayabildiği kadar yaşar ve anlayamadığı şeyleri umursamadan ölüp gider..." Eflatun

Alıntı Cihat UÇAR tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Emine hanım, göndermiş olduğunuz gerçek kesit isimli yazı size mi ait yoksa alıntı mı?
    bana ait..

Ben küçükken bu karabasandan çok korkardım yaa ama şimdi Allahın izni ile korkmuyorum..!

Filistin Hepimizin..! Hepimiz Filistinliyiz..! Özgür Filistin Özgür Kudüs..!

psikot
    Misafir

uyanıkken karabasan basması

ya biliyorum bir çoğunuza yalan gibi gelecektir ama 2 seneye yakın bir zamandır hemen her gece yaşıyorum bn bu olayı üstelik bu son aylarda uyanıkken yaşamaya başladım yatmak için yatağa giriyorum ve puf ne kıpırdayabiliyorum ne nefes alabiliyorum gözlerim açık yavaş yavaş parmaklarımı kıpırdatıyorum yanımda en ufak ses bile sanki 1000 kat yükseltilmiş gibi oluyor yanımda birisini hissediyorum ama onda doğru donemiyorum böyle dakikalarca sürüyor ya ama hep kazanan ben oluyorum ama artık korkmaya başladım çünkü sesler de duymaya başladım kaybetme korkusu sardı içimi peki bu durum nasıl birşey insana uyanıkken karabasan gelir mi ???

+ Konuyu Yanıtla
11 / 9 İlkİlk ... 234567891011 SonSon

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları