+ Konuyu Yanıtla
11 / 3 İlkİlk 12345678910 ... SonSon
204 sonuçtan 41 --- 60 arası gösteriliyor

Konu: Karabasan gerçek mi?

z@hid M.Zahid ÖZPELİTOĞLU kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Tue Oct 2006
    İletiler
    280
    bilader bağırıyor amma ve lakin sesi çıkmıyor.. bunu bilir herkes dimi pireli..
    avazın cıktıgı kadr bağırırsın.. duyulmaz...

bende bikeresinde olurmu öle sey falan dedim ...
    ne geliyor ,karabasanda neymis.. nasıl oluyor o ,kara mı basıyor ,falan dalga geçtim..

bizim elemanda olur olur sanada olur .. demişti... ve o akşam psikolojikmidir nedir olduydu...

sizede olacak manasında demedim... olacak zaten...
    bööööö

onların ikisinede gelmiş anlasılan ayriyetten afra hanımda dedigi gibi korku filmi gibi oluyo ayriyetten gelce sana gelcek sana diyip durma zahid nickli arkadasım psikolojimi etkilip beni zora sokma:d
    a

ikimilyon Admin Mehmet DAĞDELEN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    3,120
    Blogdaki Konular
    18
    üç vakte kadar :)

Milli Görüş; hakkı üstün tutmaktır!

Karabasan
    Çok yakında
    Uykunuzda:w00t2[1]:
    ''Allah'ın sizin için biçtiği fiyat cennettir.Değerinizi düşürmeyin..(M.İ)''

HaSReTGüLü Merve TURGUT kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Wed Nov 2006
    İletiler
    869
    yazik ya öyle konusmayin bence:)
    gercekten acaip bi olay gecmis olsun diyorum Allah kimseye vermesin size de bir daha yasatmasin insaallah:)
    GüLü SeVeN DiKeNiNe KaTLaNiRsA ALLAH'i SeVeN HeRseYe KaTLanMaz Mi..?

bende dün gece korktum yaa..

2. kere aynı şeyi yaşamak mı?

RABBİM göstermesin..:(

bu acaip yaratıklarla bu sene bayağı bi haşir neşir oldum
    bizi bulunduğumuz yerden kovdular sürekli rahatsız edildik
    onca korku ve uykusuz geceden sonra bile psikolojim bozulmadı
    bu normel değil sanırım milli emein
    OTUR SıFıR

evet piskolojinin bozulması normal ayetel kürsüyü okuyun bişey olamz inş.
    ............................................................ .

Ben bu karabasan olayini anlamadim..
    Bazi kisiler var dio bazi kisiler yok uyku felci dio.. hangisine inaniyim ?

HaSReTGüLü Merve TURGUT kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Wed Nov 2006
    İletiler
    869
    Alıntı Esra_Basoda tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Ben bu karabasan olayini anlamadim..
    Bazi kisiler var dio bazi kisiler yok uyku felci dio.. hangisine inaniyim ?
    sen bana inan:yes[1]: :yes[1]: :yes[1]: :yes[1]: :yes[1]: cinlerin bir tuzagidir karabasanlar
    GüLü SeVeN DiKeNiNe KaTLaNiRsA ALLAH'i SeVeN HeRseYe KaTLanMaz Mi..?

:renske[1]: :renske[1]: :renske[1]: Bir gece ansızın gelmeleriyle meşhur olmuşlardır.Öyle heyecanlanırsınız ki diliniz tutulur konuşamaz,kıpırdayamazsınız dahi....:punch[1]:

Sevgide,başarıda bu haller olunca hoşunuza giderde niye gece gelen bu konuklara bu derece küstahsınız?
    :shutup[1]: :shutup[1]: :shutup[1]: :shutup[1]: :shutup[1]: :shutup[1]: :shutup[1]:
    "Kentler bizi hiç anlamayacak ve esirgemeyecek,ucu yanmış kibrit çöpü gibi kırılacağız,Birşeyler dokunulmamış kalsın gidelim bu şehirden..."

Kısıtlanmış Üye NAİL KARAASLAN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat May 2006
    İletiler
    414
    Blogdaki Konular
    2
    Alıntı elif7 tafarından gönderildi Mesajı Göster
    :renske[1]: :renske[1]: :renske[1]: Bir gece ansızın gelmeleriyle meşhur olmuşlardır.Öyle heyecanlanırsınız ki diliniz tutulur konuşamaz,kıpırdayamazsınız dahi....:punch[1]:

Sevgide,başarıda bu haller olunca hoşunuza giderde niye gece gelen bu konuklara bu derece küstahsınız?
    :shutup[1]: :shutup[1]: :shutup[1]: :shutup[1]: :shutup[1]: :shutup[1]: :shutup[1]:
    ne münasebet rabbimizden gelen herşeye hayatımız fedadır. lakin arzu edilmeyen hadiseler vuku bulununca cevşen bulundurmak,nas,felak,ayetel kürsü dualarını okuyup yatarsak rabbimiz bizleri bu olaylardan korur ve koruyorda hamd olsun.
    degişik isimler altında yaşamı etki altına alabilecek olaylara insanların duygularını yogunlaştırmanın hiç bir manası yoktur.

ayrıca küstahlık yapmadım.insanlar korunmak için duada bulunurlar ve arzularınıda rabbimiz kabul eder.siz arzu ediyorsanız onu bilemem.

Alıntı SIGSULAR tafarından gönderildi Mesajı Göster
    ne münasebet rabbimizden gelen herşeye hayatımız fedadır. lakin arzu edilmeyen hadiseler vuku bulununca cevşen bulundurmak,nas,felak,ayetel kürsü dualarını okuyup yatarsak rabbimiz bizleri bu olaylardan korur ve koruyorda hamd olsun.
    degişik isimler altında yaşamı etki altına alabilecek olaylara insanların duygularını yogunlaştırmanın hiç bir manası yoktur.

ayrıca küstahlık yapmadım.insanlar korunmak için duada bulunurlar ve arzularınıda rabbimiz kabul eder.siz arzu ediyorsanız onu bilemem.
    ooo sizi kasdederek o cümleleri kurmadım ki sığsular.Filhakika ile latife yapmaktayız.Siz ne anladınız onu hiç anlamadım.

Birde ben ne arzu ediyorum?Kasdettiğinizide anlamadım.Kendimi oldukça aptal hissettim:cray[1]:

Elbette hased edicinin,büyücünün ve cinlerin şerrinden Allah'a sığınırız.Cevşen dışında diğerlerine katılıyorum.

Üzerinde ayet,Allah lafzı taşımayı ve bunlardan korunmayı murad etmeyi itikadi açıdan doğru bulmuyorum.Kaynaklara bakarsanız sizlerde görürsünüz.

Bu gün nikah şekeri seçmek için bir mağazaya girdim.Sahibi dindar bir adam.Şekerleri kelime-i tevhid yazısına bağlamışlar.Bana seçenek olarak gösterdi.Hiç etik bulmuyorum.Ha ağlama ekibi,ha kelime-i tevhide sarılı nikah şekeri....
    "Kentler bizi hiç anlamayacak ve esirgemeyecek,ucu yanmış kibrit çöpü gibi kırılacağız,Birşeyler dokunulmamış kalsın gidelim bu şehirden..."

Kısıtlanmış Üye NAİL KARAASLAN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat May 2006
    İletiler
    414
    Blogdaki Konular
    2
    Alıntı elif7 tafarından gönderildi Mesajı Göster
    ooo sizi kasdederek o cümleleri kurmadım ki sığsular.Filhakika ile latife yapmaktayız.Siz ne anladınız onu hiç anlamadım.

Birde ben ne arzu ediyorum?Kasdettiğinizide anlamadım.Kendimi oldukça aptal hissettim:cray[1]:

Elbette hased edicinin,büyücünün ve cinlerin şerrinden Allah'a sığınırız.Cevşen dışında diğerlerine katılıyorum.

Üzerinde ayet,Allah lafzı taşımayı ve bunlardan korunmayı murad etmeyi itikadi açıdan doğru bulmuyorum.Kaynaklara bakarsanız sizlerde görürsünüz.

Bu gün nikah şekeri seçmek için bir mağazaya girdim.Sahibi dindar bir adam.Şekerleri kelime-i tevhid yazısına bağlamışlar.Bana seçenek olarak gösterdi.Hiç etik bulmuyorum.Ha ağlama ekibi,ha kelime-i tevhide sarılı nikah şekeri....

peki yanlış anlaşılmya sebebiyet vermeyelim. ben yazıma istinaden yazıldıgını bir an hissettim ve öyle bir intiba uyandırdı buna istinaden yazdım
    saygılar

Alıntı Yunus BİTİŞ tafarından gönderildi Mesajı Göster
    ...Gelene gel gidene git demeyiz...

...Tövbe çekeceğine geldiğinde 3 naz 3 felak oku daha iyi...
    Alıntı Haşim KILIÇASLAN tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Şimdi gül de gece sabaha karşı ağlama kardeş:whistling[1]:
    Yanlış anlama başına gelsin istemem ama bazen musibet gereklidir hani:whistling[1]:

...Aradan 3 ay geçti bekledim bekledim...Gelmedi... :yahoo[1]:

Alıntı Yunus BİTİŞ tafarından gönderildi Mesajı Göster
    ...Aradan 3 ay geçti bekledim bekledim...Gelmedi... :yahoo[1]:
    Peygamber Efendimiz (S.A.V.)'in bir hadisi var.
    "Düşmanla karşılaşmayı istemeyin" ya da "Musibet istemeyin" mealinde.
    tavsiyem sen de isteme, iyi bir şey değil...

en iyi yaşayan bilir karabasanı. o an panik oluyor insan.
    besmele cekince ya da bir seyler okuyunca geçiyor Allah'ın izni ile...
    http://www.milligorusportal.com/signaturepics/sigpic2177_5.gif

Alıntı Haşim KILIÇASLAN tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Biraz önce bir iddiala karşı karşıya kaldım.

Halk arasında karabasan olarak adlandırılan olayın bilimsel açıklaması yapılmış.
    Sözde beynin uyanıp bedenin uyanmamasıymış.O yüzden kalkmak isteyipde kalkamazmışız.

Diğer bir iddia da kan basıncının düşük olmasıymış.

Ne dersiniz???

karabasan bu yazanmi anlamadim :confused1[1]:
    كنت مسؤولا عن كل ما قمتم به!

[QUOTE=Taner PINAR;65268]bu elamanlar enerji gibi birşeyler.. insan vücudunda ki denglerde oynayıp rahatsızlık veriyorlar.. cinler le alakalı yazılarda okumuştum.

beynin uyanması bedenin uyanmaması veya kan basıncının düşmesi bu elemanlar tarafından yapılamaz mı? cinleri inkar etmek olmaz. cinler var ve bi işler çeviriyorlar..

Onlar daha ne işler çeviriyor bir bilseniz,bazı geceler benide korkutuyodular onlara dedimki:rtfm[1]: 'bana bakın sizden mahşerde hakkımı alacağım hiç mi Allahtan korkunuz yok yarın hesap gününde bunun hesabını nasıl vereceksiniz dedim'kızdım inanın o oldu Rabbime şükür daha da böyle bişeyler yaşamadım...Bu yöntemi de Fatih cemaatine bağlı bir hocadan işitmiştim

SILAYA HASRET Hayriye YILMAZ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Tue Feb 2007
    İletiler
    242
    Benim Bildigim Bisey Var Karabasan Genelde (lohusa) Yeni Dogum Yaapan Kadinlaara Sokulur Onlari Cildirtmak Ister Tabii Besmelesiz Yatip Kalkanlara Esimin En Buyuk Babaannesi Bitane Yakalamis Neslinin Nesline Dokunmayacagina Soz Almis Yemin Ettirmis Bu Bir Gercek Kayin Validem Anlatmisti Rahmetli Genelde Kimizi Elbiseli Olurmus Allah Kotu Cinlerden Ve Seytandan Korusun Hepimizi 'amin'

Alıntı Hayriye YILMAZ tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Benim Bildigim Bisey Var Karabasan Genelde (lohusa) Yeni Dogum Yaapan Kadinlaara Sokulur Onlari Cildirtmak Ister Tabii Besmelesiz Yatip Kalkanlara Esimin En Buyuk Babaannesi Bitane Yakalamis Neslinin Nesline Dokunmayacagina Soz Almis Yemin Ettirmis Bu Bir Gercek Kayin Validem Anlatmisti Rahmetli Genelde Kimizi Elbiseli Olurmus Allah Kotu Cinlerden Ve Seytandan Korusun Hepimizi 'amin'
    Senin dediğin halkımız arasında ALKARISI olarak adlandırılan şey...
    Halk Edebiyatı derslerimizde bunlarla ilgili metinlere rastlamıştım, ama gerçekliği hakkında pek sağlam bilgim yok. yeni çocuk sahibi kadının yatagının yakınlarında igne bulundurulur. ALKARISI geldiğinde, eger kadın ona igneyi batırabilirse artık ALKARISI o kişinin kölesi oluyormuş. Bu tılsımın bozulabilmesi için aynı soydan bir erkeğin o iğneyi ALKARISI'ndan çıkarması gerekmiş...
    http://www.milligorusportal.com/signaturepics/sigpic2177_5.gif

+ Konuyu Yanıtla
11 / 3 İlkİlk 12345678910 ... SonSon

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları