+ Konuyu Yanıtla
5 / 3 İlkİlk 12345 SonSon
86 sonuçtan 41 --- 60 arası gösteriliyor

Konu: -ki delilik böyledir...

Alıntı Tuba ÇELİK tafarından gönderildi Mesajı Göster
    bilirmisin geçmişim,

o postacı güvercinler ötelere kadar çırparlar kanatlarını. geçmişin tozlarıyla misafir olurlar bazen soframa. bir müjde mi oldu sana bu. sanmam. bu aralar gülmüyormuşsun
    hatta gülmekte istemiyormuşsun...
    "neden bukadar hırçınlaştın" soruları çizik ata ata yağmaya çevirmiş selsebil yüzünü...

heyyy hoyrat rüzgarın deli perisi, hadi nefes et, et ki ötelere kanatlanırken yorulmasın kuşlar, rüzgarın şahlandırsın onları...

iki kelamım vardı büyüdü tıpkı gözyaşımın büyüdüğü gibi. artık konuştukça ağlıyor, ağladıkça konuşuyorsun bilirim..
    ya sana uzattığım maske, hiç yüzüne tuttun mu onu aynaya bakarken....
    - ki delilik böyledir...

Geleceğim Ey;
    Düştü, kabustu dedim,olmadı.Gayri ben bu işin içinden çıkamam dedim..Çıkamayınca Alim'e havale ettim,geçer zannettim;geçmedi...Sızımsa şimdi deliliğimden...Bilsen...Bİr bilsen,insanlar ne de alçak, ne de hain...Sanki görülmemiş bir düğün;kanlı bir düğün...Ben gözyaşlarımdan duvak yaptım şimdi yüzüme,örtüyorum...Ki insanları sonsuza dek görmesem de bu acım diner mi bilmiyorum...Bu bambaşka birşey...Kinlerinden kaçıyorum,o hiç bitmeyen kinlerinden...

Gülememek...Evet sevgili dost; gülememek hem de bunca çirkef nedenin içinde nedensiz yere gülememek...Ben o gülen maskeyi takarken, beni iki yüzlü sananlar,kaç maskeleri olduğunu söylemediler bana...Maske takmış aynalara baka baka bildim...

Şimdi sen selamımı aldın ya...Nankör değilmiş ya postacı kuşları,pıtrakların üstünden de uçup selam götürüyorlarmış ya...bana kalmaz artık unutulmuşluk hüznü...Bil ki burda, bu kapkaranlık sarayın en aydınlığa susamış bahçesindesin...Bilirim ki geleceğim, bilirim ki sen ordasın;hani o bir dumanın garipsenen şekillerine karışan gözyaşlarının buluştuğu yerde...

Ve kalsak ya, kimseler anlamadan, ki zaten anlamazken, bu la-mekan;delilik denen yerde...

-ki delilik böyledir...

kodADIistanbul Melek Zeynep BULUT kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Jan 2007
    İletiler
    1,220
    Blogdaki Konular
    1
    Yağmurlar yağarken “git!” diyorsun. Saçıma bile henüz ak düşmeden aklanmaya gidiyorum.

Ayrılık vuslatı parmak uçlarında saklar bilirim, süsledikçe süsler hasreti. Ayrılık, âşık nezdinde vuslatın bidâyeti. Aşık ki Yunus’a sevdalı, sadağında hayalleri. Karıncayla haber salar öteye, tek bir işaret bekler, günleri ay hesabı ekler seyir defterlerine.

Emrin ile bî-zârım yollara revân oldum
    Hâlâ ömür sürerken yaşayan bî-cân oldum

-ki delilik böyledir...

ey geçmişim...
    hep aynı hüznü giyiyorsun. modası geçmiş puanlı elbiseler gibi salına salına yürüyorsun onunla. bırakta yeni bir tarz bul kendine. bak nasıl değişiyor zaman. tozlu raflardaki kitapların arasında sıkışmış eski resimler gibi sıkışacaksın oysaaa. bak yaz geldi geçiyor bile. bak körler parmak uçlarını daha bir geliçtirdi. bak kuşlar ayaklarında pusula taşımak yerine metni ezberliyor artık lisana gelip..
    binbir türlü tülleri duvakk yapsanda başına yinede saklayamazsın gözyaşalırını. çünkü rengi kızıl....
    ey ,maveranın büyüsünü kullanan. ve sonunda alaaddinin sihirli lambasından çıkan cini hapsetmişsin geri içine. bilmiyormusun. dilekler kabul olmak içindir. neden dilemekten vazgeçiyorsun.. bırak aciz olduğunu haykırsın dilin ki yenilesin. düşmeden kalkamazsın. sendelemekse bir ömür sürer. bırakda düş yere artık. düş ki hıncın artsın artsın ki meydana dönesin. dön ki hıncın beklemekte...
    ve bunu biliyorsun...

- ki delilik böyledir...
    kitapları okuyorsun lakin bilgiye sahip değilsin...

BEN BİR MİLLİ GORÜSÇÜYÜM
    -ki delilik böyledir...
    Bir Halifemiz olsa ne güzel olurdu!

ey geçmişim...
    hep aynı hüznü giyiyorsun. modası geçmiş puanlı elbiseler gibi salına salına yürüyorsun onunla. bırakta yeni bir tarz bul kendine. bak nasıl değişiyor zaman. tozlu raflardaki kitapların arasında sıkışmış eski resimler gibi sıkışacaksın oysaaa. bak yaz geldi geçiyor bile. bak körler parmak uçlarını daha bir geliçtirdi. bak kuşlar ayaklarında pusula taşımak yerine metni ezberliyor artık lisana gelip..
    binbir türlü tülleri duvakk yapsanda başına yinede saklayamazsın gözyaşalırını. çünkü rengi kızıl....
    ey ,maveranın büyüsünü kullanan. ve sonunda alaaddinin sihirli lambasından çıkan cini hapsetmişsin geri içine. bilmiyormusun. dilekler kabul olmak içindir. neden dilemekten vazgeçiyorsun.. bırak aciz olduğunu haykırsın dilin ki yenilesin. düşmeden kalkamazsın. sendelemekse bir ömür sürer. bırakda düş yere artık. düş ki hıncın artsın artsın ki meydana dönesin. dön ki hıncın beklemekte...
    ve bunu biliyorsun...

- ki delilik böyledir...
    Şimdi, şu yorgunluğun gözlerime tuhaf oyunlar oynadığı şu an, aklıma belkilerle dolu pekçok cümle geldi. Dilimle geri itiverdim.Tavan arasında kalmış doğru,benim giyindiğim hüzünler...Artık kimseler böylesini giymiyor.Kırmızı karanfilli kızın karanfilleri kadar kızıl gözyaşları var,doğru...Var eden'e teşekkürle,Vareden'e hamd ile...Şikayetçi gibi mi görünüyorum ordan?Sadece biraz yürekten yana canım acıyor,acımıyor desem seni kandırmış olurum geleceğim,ki seni kandıramam biliyorum.Dilekler dilenmek için değil miydi? kabul olunan varsa da ben yüzümdeki o umutsuzluk tülünü kaldırıp göremiyorum..birşeyler yap...birşeyler yapayım.şimdi güpedündüz ve dışarı bir cehennemlik sıcağa içimdeki bir buz dağı deviriyorum.Ya sel olacak ya bahar?

Özledim desem,kelimenden kırılıp dökülen,gözlerinden süzülüp yüreğimdeki taşı delip geçen asude sözlerini...Öz-den gelir bu kelime benden gayri değilsin demek...Bundandır biliyorum geleceğim,bildiğim için korkularımının pıtraklarına takılıp düşeceğim...Düşsem de yanımda olur musun?

Düş-sen...Ya sen düşsel bir varlıksan...Ya da ben...

-ki delilik böyledir...

yaşamaktır delilik.
    gerçeğim ben. ama yaşamaktır delilik..

-ki delilik böyledir...

Biliyor musun sevgili dost,
    hayatı neresinden tutarsan tut, elinde kalıyor ama yine de kara gece değil umut!...Sezilesi ve işleyici...bu gün bakasım geldi buraya; bi baktım, yaşamanın deliliğine tutun da gel diyen sesin vardı..........

Aklıma bir şiir geldi Dranas'tan:
    "Sesin nerde kaldı sesin,
    Kar içindesin!...."

-ki delilik böyledir....

kar içindeyim.
    okadar yoruldum ki kan-ter içindeyim...
    hani en son ana sakladığım bir tutam ferim varya, küllanmak üzereyim.
    kim bilir sesim gelmez birdaha...
    sevgili geçmişin... bir taktravalinin kenarına oturmuş inip çıkıyorum sğrekli. taktravalli ki yüksettince arşa, indirince kuma gönüyor beni...
    belki sesim çıkmıyor. çıkamıyordur. çıkmak istemiyordur...

- ki delilik böyledir...

Eser GEDİK kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Dec 2006
    İletiler
    2,784
    Blogdaki Konular
    5
    bende ondanım işte

kim delilik demiş

- ki delilik böyledir
    herkes ne söylediğini, nasıl söylediğini bilse. bu işler olmayacaktı sadri abi.

kar içindeyim.
    okadar yoruldum ki kan-ter içindeyim...
    hani en son ana sakladığım bir tutam ferim varya, küllanmak üzereyim.
    kim bilir sesim gelmez birdaha...
    sevgili geçmişin... bir taktravalinin kenarına oturmuş inip çıkıyorum sğrekli. taktravalli ki yüksettince arşa, indirince kuma gönüyor beni...
    belki sesim çıkmıyor. çıkamıyordur. çıkmak istemiyordur...

- ki delilik böyledir...
    "Ve yalnızlık hiç kimseye yakışmadığı kadar bana yakışıyorken..."

Nerden geldi...Ben mi dedim,diyen mi dedi...Öyle miydi değil miydi? tahtaravalliler çocukluğumuzdan çocukça bir zalimlik miydi? bıraksam düşünmeyi...bıraksam...olacak gibi değil...

Kar içindesin dedim ya,bir umutsuzluk koyuvermişsin. Heyhat, bana diyene bakın!....kar içindesin dediysem hani sen ak pak beyazca bir kızsın ya,ondan dedim bre...Sesin gelir bana,sen berzaha göçüp o mahşer gününde buluşmayı bekleyip de beni dünya da koyup gitsen bile...sesin gelir bana......ama nolur sus diyenlere inat susma! sus diyen sana inat susma!....susanlar ne kazandıysa, hep bir an, bir an sesine muhtaçken sustukları için....

Suskularımdan kaleler yaptım ben....Herkesler varsın konuşuyorum sansın sessiz kelimelerle....ama sen bilirsin lisan dokur bu sisli geceler sessizliğimize....biz konuştukça sesimiz çıkmaz olur,sustukça lal bir çığlık boyar semayı boydan boya....

-ki delilik böyledir.....

artık masallara dokunuyorum avuçlarımda hissediyorum tüm tatlı hisleri hani bana sen kimseyi sevemezsin dedin ya işte o günden beri ben herksi seviyorum düşünmek susmaktan fena artık masallara dokunabiliyorum bazen bir prensin saf aşkı kayıyor gözlerimden bazen durdurak bilmeyen iyilikler geçiyor göğümden bazen masalların tüm karanlıkları sarıyor beni hani bana dedin ya sen kimseyi sevemezsin diye işte o gün bugündür ben masallarda yaşıyor onlarla seviyor onlarla üzülüyorum ...

-ki delilik böyledir
    :)
    ...Sizi öyle bir pataklayacağız ki hayatınız Gazze şeridi gibi gözlerinizin önünden geçecek...

"sana gül bahçesi vaadetmedim"

öyleyse

-ki delilik böyledir
    "göklerin ardında gökler var... bir deniz var.. Çok engin..
    Ufkun ötesinde başka ufuklar var..."

SusKunuM_SaNa. Murat CANOĞLU kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2007
    İletiler
    455
    Blogdaki Konular
    2
    O sadECe O...

-ki delilik beöyledir...
    düşersem aklına el aç niyaz et..belki bir su yürür ...içim çöl gibi...

yakamozaik Samet AYDIN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Mar 2007
    İletiler
    2,735
    gittign gunden berı senı bılmıyorum

-ki delilik böyledir
    bir çöl bul kendine
    belki sonra bir Leylâ/n.arıman

EfLatuN_KaLeM Seçil NOYAN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Mon Mar 2007
    İletiler
    902
    Blogdaki Konular
    3
    umudunu kaybetmeden beklemek

-ki delilik böyledir
    yApıM AşAmAsındA...

bir sabah akşam saat 16 sınavına yetişmeyide hesaplayıp
    550 kilometre onun için gitmek...bir gülüçük ve güllerle sınava yetişmek...

elinden kaydığını düşündünüp filimlerde olan sahnelerki gibi
    atlamaktır...otobüsün önüne dur !.gidemezsin demektir gurur kalmak...ve gururde ne ki unut sen gururu deli olmak kolay değil..

kötü haberin üst üste gelmesi ama sırt sırt olduğunu bildiğin için
    yüzünden eksik olmamasıdır ..

ağladın mı hiç...ağlamaktır...

sigara bastın mı yüreğine...

uyuştumu elin ayağın,hissetmek için bedenini soğuk suya soktun mu defalarca

ne olursa olsun sadakatlı kalmaya yemin...olmasa bile ...delilik değil,yaşamdaki mutluluğun,aşkın,lezzetine ulaşmak için kırıntıdır..
    önce dişlerimiz döküldü sonra saçlarımız
    şu canım dünyanın orta yerinde kırılmış kolumuz kanadımız

deliliğik te kolay değil bu devirde...nerde bir deli varsa görün dinliyelim o garibi elbet delirmesinin bir nedeni vardır..
    değişmenin bile değiştiği dünyada...aşklarda değişti...
    bir tebessüm...internet hey hatttt diye naralar atmaya yetiyor...gerçekten delilik ama...
    insansın sen insan gerçek delilik ilk baş ineğe tapmakla başlar...
    sonra ateşe ama bu gariplerde derisini değiştirip kendini beyaz yapan adam bile
    hayata devam ediyor hemde gül sokağında...hangi delilik..
    aşk mı?
    kime sorsanız ya işine,ya kendine,vs...aşıktır..
    Yaradanın nurunu kimin yüzün de gördün ki sen delidin..
    gerçekten nuru gördün
    gerçekten,gerçekten...nura elini uzattın...yandımı..
    ne kadar da sabırsız,ne kadar nankör,ne kadar benciliz
    yanmadan delirmek nasıl olur... nasıl yazar yaşamayan..ve aşk
    kitabın ilk harfındeki harfın manasını kavrayandan tut,kahpe bir teknoloji muhabbetine kadar muhabbetlerin sonunda
    nuru görüp görmeside önemli olmadan artık... sahip çık
    sahip çıkmayı bilmiyorsan acizliğine boyun ey...
    önce dişlerimiz döküldü sonra saçlarımız
    şu canım dünyanın orta yerinde kırılmış kolumuz kanadımız

yakamozaik Samet AYDIN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Mar 2007
    İletiler
    2,735
    gomekt ıstemdıgımı gordum artık mutsuzum

ki delilik budur
    bir çöl bul kendine
    belki sonra bir Leylâ/n.arıman

"fondaki şarkı bitti yavrum
    pilotun apandisti patladı
    uçak düşüyor
    ve birlikte ölmek kulağa hoş gelse de
    ben atlamayı tercih ediyorum
    olur ya denize düşerim
    bir gemi geçer"

ben denize hâlâ inanıyorum

-ki delilik böyledir...
    "ey ruhumun ışığı !
    ruhlar bölük bölük ayrılırken senin ruhunu benimkiyle aynı bölüğe yazmışlar" f.o.

Alıntı Nergihan YEŞİLYURT tafarından gönderildi Mesajı Göster
    "Ve yalnızlık hiç kimseye yakışmadığı kadar bana yakışıyorken..."

Nerden geldi...Ben mi dedim,diyen mi dedi...Öyle miydi değil miydi? tahtaravalliler çocukluğumuzdan çocukça bir zalimlik miydi? bıraksam düşünmeyi...bıraksam...olacak gibi değil...

Kar içindesin dedim ya,bir umutsuzluk koyuvermişsin. Heyhat, bana diyene bakın!....kar içindesin dediysem hani sen ak pak beyazca bir kızsın ya,ondan dedim bre...Sesin gelir bana,sen berzaha göçüp o mahşer gününde buluşmayı bekleyip de beni dünya da koyup gitsen bile...sesin gelir bana......ama nolur sus diyenlere inat susma! sus diyen sana inat susma!....susanlar ne kazandıysa, hep bir an, bir an sesine muhtaçken sustukları için....

Suskularımdan kaleler yaptım ben....Herkesler varsın konuşuyorum sansın sessiz kelimelerle....ama sen bilirsin lisan dokur bu sisli geceler sessizliğimize....biz konuştukça sesimiz çıkmaz olur,sustukça lal bir çığlık boyar semayı boydan boya....

-ki delilik böyledir.....
    Bir suskunluğa el-cevap:

Artık kimse o hikayenin sonunu yazmayı denemedin diyemez bana.Yazdım,hem de kimsenin okuyamayacağı tek hikayeydi.Kime göre yalan karışmış kahramanlar birbirlerinin gardını bile kırıp geçmişken; gittim ben tırnaklarımı etime batıra batıra...Bana yaşadığımı hissettiren tek şey ölümün naif soluğu...Anladım ki yalnızlık kelimelerine bile layık görülmezken,hatta tüm sözcüklerden,tüm tümcelerden bile sürülmüşken, dilime,gözüme çekilen milin bile taze acısı tenimdeyken,nerede karanlığın hüküm sürmeye başladığını kavrayamıyorum.Herkesler gitti.Hatta sen bile...Bir sesin bile kalmadı.Kimsenin sesi kalmadı.Kimse olmadığını sandığım bile kimse olup gitti.Geriye bana en acımasız yalnızlık tanımına bile sığmayan bu koca karanlık kaldı.Yoo,benim hakkım dahi yoktu yalnızlıkan söz etmeye...Kimdim ki ben?'Hiç' kimse...Heyhat be geleceğim,ben biliyordum sen hiçbir zaman gelmeyecektin!Ve şimdi artık,geçmişin de kalmadı.Sen kendine,tertemiz,bembeyaz bir sayfa daha aç! Bense artık bekliyorum...Hiç umudu olmayan idamlıklar gibi...Hükmüm verilmiş...Ses çıkarma hakkım yok.Hükümse hiçbir zaman giyinmediğim;gizlediklerimin üzerimde bıraktığı bir yafta!...Hakim bana inanmadı...Asla dediklerine inandı.Bense idamdan önce son kez seccademdeyim,bu nasıl iştir bile demiyorum! Dünya türlü türlü karanlığa gebe!Bu nasıl gecedir,zifiri demiyorum...Artık yitip gitme vakti,adı bile olmayan bu kara söylencede...Ben bir hikayeydim ya,bitmeliydim hepsi gibi.....

Dostum dediğim ses,

-Ki delilik böyleydi işte....

Delilik gitti...Böyle kaldı bize...Hiçbirr açıklamanın yanında duramayan....

+ Konuyu Yanıtla
5 / 3 İlkİlk 12345 SonSon

Yer İmleri

Gönderme Kuralları