+ Konuyu Yanıtla
11 / 3 İlkİlk 12345678910 ... SonSon
212 sonuçtan 41 --- 60 arası gösteriliyor

Konu: Milli Görüş Nedir

Milli Görüşü ve Erbakan Hocamızı Nasıl Anlatıyoruz

Bizler peygamberimiz Hz.Muhammed(Sallallahualeyhivesellemin)vekılleriyiz
    bizler tebliğ yaparken insanlara neler anlatıyoruz;
    onlara gerceklerı gosterip doğruyu secmede yardımcımı oluyoruz
    yoksa onlara yanlıslarını tekrarlayıp kısmen rencıde edıp ve tartısarak mı davamızı takdım edıyoruz
    Bu konuyu acmamdakı sebep bazı arkadaslarımızın ikinci seceneği secmeleriydi
    sizler neler yapıyosunuz
    Ve davamızı anlatırken değişik taktıklerınız varsa onlardan da da istifade etmek...

milli görüş: hakkın yanında,rasulullahın izinde,büyük bir dava.
    milli görüşcü:hidayet,dirayet,ve feraset sahibi insan (şuurlu müslüman)

Kardeş anlatılmaz yaşanır.
    Klavye Mücahidi

Alıntı Zeynep ÇEÇEN tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Milli görüş yoktur diyenler tarih bilmezler..

çünkü Milli Görüş, Daha 14 yasinda iken "Baba eger sen padisah isen düsmanlarin bas kaldirmislar ordunun basina gec, yok eger yok padisah ben isem sana emir veriyorum ordunun basina gec"
    diyen daha 22 yasinda iken hic bir engel tanimamdan üstün zekasi dehasi ile ilk olarak barudu topu icat eden " Ya bizans beni alir, yada ben bizansi" diyerek karadan gemileri denizden at yüzdüren, "Hocamin kabulu benim kabulumdur" diyerek Peygamber efendimizin methü senasina nail ve müyesser olan Fatih Sultan Mehmet Han Hz. Görüsüdür.

Siz bizim gemilerimizi yakmakla sakalimizi tras kesmiş oldunuz, kesilen olunan sakal daha gür biter, fakat biz Kibrisi Fethetmekle sizin kolunuzu kestik, kesilen kol bir daha bitmez geri gelmez, diyerek Kafirin elcisi ile alay eden Sokullu Mehmet Pasa'larin görüsleridir.

Milli görüş Erbakan hocamızla başlamadı..
    Hz Ademden gelen görüştür..
    Erbakancı demek Erbakanın görüşünü savunan demektir. Evet biz Erbakancıyız. Çünkü Erbakan hoca hakkın asrımızdaki temsilcisidir.

Bizim isteğimiz Bütün insanlığın saadedetidir.. Filistinde ölen çocuğun acısını yüreğinde duyabilmektir amacımız..

Bizim davamız inananlarin davsıdır. Memleketine, Milletine faydali olmak icin, Sanayilesmek icin canatan ve Bu hususta hicbir fedakarliktan cekinmeyenlerin görüsüdür.

Biz cenneliğiz demek değil cennete girmek için çalışmak davada sabit olmaktır..

Gece Abid Gündüz Mücahit olmayı bilmektir davamız..

Rabbim bizlere hocamızı ve davamızı anlamayı ve ayaklarımızın bu hak davada sabit olmasını nasip eylesin...

Rabbim davamızın anlamayanlara hidayet nasip eylesin..

Nurcuların kursanda uzun süre kalmış ve risale hafızı olan kardeşimin çok güzel bir sözü vardı.. Ben oradayken çok şey öğrendim inkar etmem ama bendeki boşluğu kapatamadılar.. Ve Rabbimden hep şunu istedim Rabbim bana beni bildirecek her yönde eğitim almamı sağlayacak gerçek olan bir yer bana nasip eyle diye dua ederdim..
    Bir gün Anadolu Gençliğin bir programını duydum ( o an Anadolu Gençliği yeni duymuştum.) programa katıldım... Ve çok farklı bir huzur buldum.. Rabbime sonsuz şükürler olsun beni Milli Görüşle tanıştırdı..

Biz şunu biliyoruz bir gün herkes Milli Görüşçü olacak ama nasıl Mekkenin Feth'indne önce müslüman olanların dereceleri her daim daha yüksektir.. Önemli olan fetihten önce Hakka yönelmektir.. Zorluklara katlanmak, iftiralara maruz kalmak ve bunlara rağmen davadan dönmemektir..

fiemanillah...

Zeynep abla açıklanması gerektiği gibi çok güzel açıklamış ve bizede bir söz bırakmamıştır..

Milli Görüş Peygamber görüşüdür..
    Milli Görüş Fatih Sultan Muhammed Han'ın görüşüdür..
    Milli Görüş hakkı hak bilmek batıldan uzak olmaktır..

Rabbim bizleri bu hak davadan ayırmasın inşaAllah..

vesselam..

" sırrın kalemine perde indirdim
    ve ben bir kez daha ye-nil-dim! "

Çok Şey Mİ İstİyoruz?

ÇOK ŞEY Mİ İSTİYORUZ?
    Hz. Ömer (r.a.) bir gün Şam’a gitmek üzere ashab-ı kiramdan bir grup ile yola çıktı.Bir deveden başka bir şeyi yoktu.
    Kölesi Muğire ile nöbetleşe deveye biniyordu. Bir saat kadar kendisi biniyor, kölesi deveyi çekiyor, sonra bir saat kadar köle biniyor, Hz.Ömer deveyi çekiyordu. Allah’ın hikmeti, tam Şam’a yaklaştıklarında deveye binme sırası Muğire’ye gelmişti. Ashab-ı kiram, Hz.Ömer’e deveye kendisinin binmesinin uygun olacağını söylediler.
    Hz.Ömer de:
    -Nöbet Muğire’nindir.Benim deveye binme nöbetim geçti, buyurdu.
    Ashab-ı kiram:
    -Bugün Şam’a gireceğiz.Şehrin ileri gelenleri sizi atları üzerinde karşılayacaklar.Onların karşısında yaya olmanız münasip olmaz.Lütfedin de ricamızı kabul edin,dediler.
    Hz.Ömer; bu sözden huzursuz olup:
    -Hala bu evhamdan kurtulamadınız mı? İslam dininin yüceliğini böyle mi anladınız. Bize İslam’ın şerefi yetmez mi? İslam’dan daha üstün ve şerefli bir şey var mıdır? Hak Teala bu izzeti ve devleti bize ihsan eylemiştir.İslam tacını başımıza, Resulullahın (s.a.v.) şeriat hırkasını sırtımıza, kelime-i şehadeti dilimize, Kur’an-ı Kerim’i kalbimize koymuştur.İslam’ın kıymetini anlamışız. Halka at ile elbise ile gösteriş yapmanın ne kıymeti vardır.Yalnız Resul-i Ekrem’in ümmeti olmak şerefi size yetmez mi, diye cevap verdi.

_ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,607
    Blogdaki Konular
    5
    Zor işleri ZOR adamlar sahiplenirler.

Eline bir kaç kitap geçmiş, birkaç köşe yazarı takip etmiş, bir iki şölenimsi mitinge katılmış, sanırım birkaç hocanında konferansını dinlemişlerin davası mıdır Milli Görüş davası?

Yıllarını bu davaya vermişleri bir kalemde silip atanların, bir kaç kelam ile adam satanların, sanal alemde caka satanların, en iyi "ben"- sende tü-k.k.sın diyenlerin davası mıdır Milli Görüş davası?

Bu kadar küçülmüş müdür?

Taşın altına elini koymayanların, sadece laf üretip göreve talip olmaktan imtina edenlerin, masabaşı mücahitliği, bacımlı cicimli e-maillli ve forum sayfalarının rayihası ile kadın erkek herkesin biribirine Kardeşim lafları arkasından dümensuyu verdiği bir görüş müdür Milli Görüş davası?

Eleştiriye tahammülü olmayanların, Biz KUTSAL insanız ve hata yapmayız, birisi bir eksiğimizi söyledi ise KAFİRDİR, DÖNEKTİR, ZINDIKTIR diyenlerin, Açıkca bende SAADET PARTİLİYİM demeyenlerin tamamını iten bir görüş müdür Milli Görüş davası?

Geçmişte farklı grup ve hiziplere mensup olsa da sonradan hata yaptığını farkedip MİLLİ GÖRÜŞLÜ OLMAK istese dahi Bir kısım insanların:

DÖNEK, HAİN, VAY SEN NURCU DEĞİL MİSİN? PİS AKP Lİ, AT GİTSİN, VUR GİTSİN, BİZ BİZE YETERİZ diyenlerin görüşü müdür milli görüş davası?

Hayır!

Asla hayır!

Sanal Mücahitlik ve Mücahidelik ZIRHININ etkisi ile HER farklı gördüğünü zındıklık, döneklik, fitnecilik ve aşağılayıcı sıfat ve tabirlerle İTHAM edenlerin görüşü olmamalı Milli Görüş düşüncesi!

Ve en acısıda TÜM bu kişiler kendilerine Muhterem Erbakan'ı ve Değerli İnsan M.Recai KUTAN'ı örnek göstermektedirler.

İşlerine gelince sayfalar dolusu AYET VE HADİS-İ ŞERİF dizmektedirler.

Bu Kişilerin görüşü olmamalı Milli Görüş davası.

Bu kadar basite indirgenmemeli.

"Bir kardeşimizin dahi milli görüşten soğumasına vesile olan kıyamet günü bunun hesabını veremez"

diyen Prof.Dr.Necmettin ERBAKAN yetiştirmemiştir bu Kişileri. O'nun böyle bir suçu böyle bir yanlışlığıda yoktur.

Kabahati nerede aramalı acaba!

Ben 20 yıldır Farklı bir ERBAKAN Portresi izledim. Şevkat ve merhamet idi başlangıcı sözünün.
    Adalet ve hak anlayışı idi tacı sözünün.
    Eşitlik idi devamı.
    Önce Ahlak ve maneviyat idi sloganı ve özlemi.

Kendisine düşman olan ve kendisini öldürmeye gelenleri (Fetullah ERBAŞ) sözleriyle yumuşatan, gönüllerini fetheden bir insandır ERBAKAN ve O'nun savunduğu görüş idi Milli Görüş.

Nihat TOPÇU
    Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

.... Ravza AYYILDIZ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu Apr 2007
    İletiler
    3,039
    Blogdaki Konular
    3
    MİLLİ GÖRÜŞ!!
    kısaca İSLAM....
    İSLAM'I yaşamak ve yaşatmaktır...
    ne mutlu bize ki davamızdan şaşmadık...
    AMPÜLLERİ SÖNDÜRÜNÜZ!
    ELEKTRİĞE %65 ZAM!

Hakkı hakim kılmak için sefere çıkanların topluluğudur.Sefere çıktığında sonucu Rabbine bırakanların,Rabbinin verdiği her türlü sonuca teslim olan vemücadeleye kaldığı yerden yeniden besmele çekerek Hakkı hakim kılmak için çaba gösterenlerin bir olduğu yerin adresidir milli görüş..
    Davasına sevdalı.

Mİllİ GÖrÜŞ Mİlletİmİn Yenİden İhyasidir Ve Adİl DÜzenİn Batmasi İmhasidir Bİzİm İÇİn Aslolan Tek Allahin Rizasidir MÜcahİler Mecnun İse Davasi Leylasidir

SusKunuM_SaNa. Murat CANOĞLU kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2007
    İletiler
    455
    Blogdaki Konular
    2
    Allah’a çağıran, salih amel işleyen ve “Kuşkusuz ben müslümanlardanım” diyenden daha güzel sözlü kimdir?

(Fusilet 33.)

Milli görüşü özetliyor... her türlü cılı culu eklerinden uzak elhamdülillah ben müslümanım diyen yüreklerden öte bir şey değildir... onun için uzun uzadıya yazmanın bir anlamı yok temelinde ve özünde kardeşilik var... SeLam ve dua ile...
    düşersem aklına el aç niyaz et..belki bir su yürür ...içim çöl gibi...

Milli görüş bir ideoloji midir?
    ¤ۣۜ๘۩ஜ๘ Š£ήÏ §€vÏ¥ø®µM ¤ۣۜ๘۩ஜ๘

ben Erbakancıyım arkadaş.neden mi?

her zaman doğru vardı asla kaybolmadı ama doğruyu uygulayabilecek cesarette şahsiyetler ender çıkar.
    BİN KİŞİ BİR KİŞİYİ ADAM EDEMEZ KAL İLE,BİR KİŞİ BİN KİŞİYİ ADAM EDER HAL İLE...

milli görüş dünya görüşüdür dünyayı saadete götürecek tek görüştür bu milli görüşte yapılan mücadele kyamete kadar sürecektir!milli görüş Hz.İbrahim'in görüşüdür! o yüzden bu yoldayız! oyüzden bu davadayız!ne mutlu saadete erene ne mutlu yola gelene!

Kayıtsız
    Misafir

Milli Görüş....

Haklıya hakkını vermektir milli görüş.Dinini bilmeyenlere,dininden korku duyanlara,ne için yaratıldıklarını düşünmeyenlere gerçekleri göstermektir milli görüş. Zorlamak değil anlatmaktır, nefret ettirmek değil sevdirmektir,cehennemden önce cenneti anlatmaktır,Allah günahkarlara azap eder demekten önce Allah bağışlayandır,affedendir demektir milli görüş. Zalimin karşısında heybetli duruş Allahın huzurunda iki büklüm oturuştur milli görüş. Günahkarları öldürmek gerekir diyerek cihad yapan değil onlara önce islamı anlatıp sonra Allahım onları bu hallerinden kurtar bizide bu hallere düşürme diyerek cihad etmektir milli görüş. Gönüllerden nefreti silmek yerine sevgiyi yüklemektir milli görüş.

Erbakan hocaya gelince: o bir araçtır amaç değil, erbakancılık yoktur gerçeği gösterene saygı ve hürmet vardır, bilmiyorsan bileni dinleyeceksin, onada bildiklerini sana anlattı diye saygını eksik etmeyeceksin. Bir sınıf düşünün Ali öğretmen sınıfa güzel şeyler anlatsa ilim gösterse ve onlar için fedakarlıklar yapsa o çocuklar Ali öğretmeni çok sever derse geldiğinde kanunda olmasa ayağa kalkarak saygı gösterirler bu durumda bu öğrencilere Alicilermi demek gerekir yoksa yine öğrencilermi? Bize davamızı hocamız öğretti bizde hocamıza saygılıyız her ne kadar hocamıza ihanet etsekte onu çok seviyoruz bu yüzden de bize Erbakancı demesinlerde Erbakan hocanın talebeleri desinler inşallah....

Kayıtsız
    Misafir
    milli görüş doğru yol demektir...

كلنا غزة Rabia ŞAHİN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri May 2007
    İletiler
    2,721
    Blogdaki Konular
    2
    cevapları okumadan cevap yazıyorum ama
    Milligörüş nedir değince aklıma ilk gelen cevap:Milligörüş hz.Adem(a.s)'dan
    başlayan vede kıyamete kadar sünecek olan hak ve batıl mücadelesi
    (hak dava)
    "unutmazsan....unutulmazsın..."

? Melek YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Tue May 2007
    İletiler
    1,529
    Blogdaki Konular
    2
    dünya görüşüdür en çok benimsenmesi gereken görüştür te oka
    ...

Enes Almanya
    Misafir

Milli GÖrÜs

Merhaba!
    Size kisaca!
    Almanya ve Avrupada islami yasayabilmemizi MILLI GÖRÜSE borcluyuz.
    Senede 4000 almaninda müslüman olmasinin yine MILLI GÖRÜSE borcluyuz.
    Ve su anda Avrupada ISLAM diye birsey taniniyorsa bunu yine MILLI GÖRÜSE borcluyuz.
    Ne hüzündürki Milli Görüsün sancagi altinda kalmayip yolunu bulamayanlara!
    Kapimiz herkeze aciktir!!! Vesselam!!!

agd_sisli Sedat ÖCALAN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    464
    Blogdaki Konular
    2
    insanları zorla cennete sokma mücadelesinin adıdır milli görüş..

Kayıtsız
    Misafir
    hiç bir zaman islami siyasi görüşe kendimi yakın hissetmedim sevdiğimden falan da değil ama bu milli görüş davalılarını ne yalan söylim takdir ediyorum davanıza çok bağlı ve sadık insanlarsınız en azından diğer islami lere göre bide hep geriye gitmeseniz nese :D

+ Konuyu Yanıtla
11 / 3 İlkİlk 12345678910 ... SonSon

Yer İmleri

Gönderme Kuralları