+ Konuyu Yanıtla
11 / 2 İlkİlk 123456789 ... SonSon
212 sonuçtan 21 --- 40 arası gösteriliyor

Konu: Milli Görüş Nedir

neden mi milli görüş???
    ASIL NEDENİNİ SÖYLİYEYİM(BENİM İÇİN)
    elimi kalbime koyuyorum ve içimde biryerlerde onu buluyorum. milli görüşcü olmayı seviyorum. mazlumlar için ağlamayı sadece ağlamakla kalmamayı dua etmeyi sadece dua etmele kalmayıp mücadele ve onlar için bişeyler yapmayı seviyorum...
    ülkemi seviyorum ülkenim topraklarını, havasını, suyunu... ülkem için ağlamayı seviyorum sadece ağlamakla kalmamayı ve dua etmeyi seviyorum sadece dua etmekle kalmamayı mücadele ve onun için bişeyler yapmayı seviyorum...

islam alemini seviyorum. islam alemi için ağlamayı seviyorum sadece ağlamakla kalmamayı ve dua etmeyi seviyorum. sadece dua etmekle de kalmamayı mücadele ve onlar için bişeyler yapmayı seviyorum...

ağlamak(birçok insanın yaptığı bir eylem)
    dua etmek(birçok cemaatin yaptığı bir eylem)
    mücade(birçok kuruluşun yaptığı bir eylem yada topluluğun)
    ama bişeyler yapmak!!!
    ben birşeyler yapmayı seviyorum...
    kitapları okuyorsun lakin bilgiye sahip değilsin...

bana göre milli görüş ahlak ve maneviyat bayragını elinde tutmaktır

guvenilir insanlar olarak ozetlemek istiyorum milli goruse gonul verenleri.
    $u askeri darbe olayina da bir care bulunsa, icraatle gorecez milli gorusu. ama asil problem artik halk ta kendinden daha temiz kisilerden artik nefret ediyor, kedi uzanamadigi ete murdar der hesabi. bir eksik bulup birbirimizi karaliyoruz.
    Bir baska yonden de "azinlik cogunluga uysun" hadisini yerine getirmedigimizi dusunuyorum.

talebe_7
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    1,384
    milli görüş nedirve nasıl bir yol izlenmektedir?
    Milli Görüş
    Milli Görüş, kökü ezelde, dalları ebedde olan bu toprakların ve azizi milletimizin gerçek görüşüdür. Fatih Sultan Mehmed'in, Seyit Çavuş'un, Alparslan'ın görüşüdür. Güçlüyü değil haklı olanı hakim kılmayı isteyen; iyinin, güzelin, adil ve haklı olanın hakim olması için çalışır. Milli Görüş bir medeniyet projesidir. Ezilen insanlar için açmış bir çiçektir. İki dünya savaşı ve soğuk savaştan sonra da ideolojiler değişse de eski düşmanlar dost olsada namluların yönünün değişmediğini bilmek ve mazlumların yanında olmaktır Milli Görüş. Bütün ü mitler bitti derken Yeni bir Dünyayı hedeflemektir düşlerde. Milli Görüş hareketinin siyasi Partisi olan Saadet Partisi 20 Temmuz 2001 tarihinde Ankara’da kurulmuştur. Saadet Partisi, aziz milletimizin dünya görüşü ve değer ölçülerini esas alan Milli Görüş çizgisinde siyaset yapmayı benimseyen bir siyasi parti olarak karşılaşılan sorunlara milli çözümler üreten bir partidir.

Recai KUTAN
    SAADET PARTİSİ GENEL BAŞKANI

...Mill görüş denince bnim aklıma hirarşi,cihad,lidere itat,teşkilat bilnçi,sadece kendini düşünmeyen kendisi için istediğini başkası için isteyen insanları davası....Amaçları hak için....kendilerini hakka inandırmış kişilerin bir arada faaliyet göstermeleri...(ancak anladığımız nedense ypamıyoruz)

Taner PINAR
    Misafir
    Milli Görüş camiası ile Milli Görüş kavramını bir arada değerlendirirseniz sürekli bir yerlerde takılırsınız..

Milli Görüş bir ideol bana göre.. ve bu ideole sahip olmak zorundayım..

Yeni bir dünya düzeni kurmak isteyen , ilahi kelimetullahı tüm dünyaya yaymak amacı güden bir ideolü sahiplenmediğim taktirde imanımı sorgulamam gerekir diye düşünüyorum.

Peki camiadaki durum nedir? işte bunu ancak kendi içimizde görüşebiliriz.. burada sadece genel eksikliklerden bahsedebiliriz.. veya bomba etkisi yapacak bu camianın fertlerinin kendilerini sorgulamasına yol açacak bazı çıkışlarda faydalı olur kanaatindeyim. Örnek olarak mehmet Dağdelen kardeşimizin "Milli Görüşçüler ALlaha Güvenmiyor " isimli konusu ortadadır.. Dikkat ederseniz oradaki tahlillerin çoğu gerçek.. Ancak yine Milli Görüşçülerden büyük tepki aldı bu konu..

Neden?

Çünkü Milli Görüşçüler sorgulamamayı , Milli Görüşçü olmamın birinci şartı kabul ediyorlarda ondan..

Sadece ayet ve hadisler karşısında "Duyduk ve İtaat Ettik" denir.. kişilerin ifadelerinde sorgulayıcı olmak Müslümanlığın vakarındandır.. Müslüman vakarlı , akıllı ve kurnaz olmak zorundadır.. Güdülecek fertler değildir Milli Görüşçüler.. Lideri,ni sever , liderine itaat eder ve tüm işlerinde Kuran ve Sünneti kıyas olarak alır. Kişisel hataları da en önce farkeden ve bu hataları önlemeye çalışanlar yine milii görüşçüler olmalıdır..

İnşaallah Şuurlu Milli Görüşçüler bu hak davanın olması gereken seviyeye gelmesine katkı sağlayacaklar..

Ben bekliyorum sizde bekleyin..

Selametle..

Mİlİ GÖrÜŞ Dİyİnce Benİm Aklima Yenİden BÜyÜk TÜrkİye Yenİ Bİr DÜnya Gelİyor!!!

Hüküm Allahın muhsin yazıman kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Nov 2006
    İletiler
    59
    Selamün aleyküm sizce milli görüş ne? bu güzel soruya bildiğim kadarıyla cevap vermek istiyorum.
    Milli görüş bizce, milletin manevi değerlerini ve ülkemizin ekonomik çıkarlarını ön planda tutan,ülkemizi kalkındıracak tek görüş sistemidir. Bunu da yalnız sn. Erbakan hocamızın destekleri doğrultusunda saadet paartisi gerçekleştirebilir. Allah bu müslüman milleti saadetle birleştirsin ve ondan ayırmasın. Saygı ve selamlarımla sizleri Yüce rabbime emanet ediyorum.
    ANCAK MÜ'MİNLER KARDEŞTİR

Hani sevgililer sevgilisi sevgilisine kavustugunda Hz. Ebubekirin bir sozunu hatirlatmak istiyorum oncelikle..."Kim Hz. Muhammete tapiyorsa bilsinki o oldu.Kim Allaha inaniyorsa bilsinki o daimdir olumsuzdur". milli goruste oyle bir seydir. Milli gorus ne zaman basladi bilirmisiniz Milli gorus Hz.Adem dunyaya geldiginde imtihan suresi basladiginda milli gorus davasi baslamis olmustur. Kimiz Kimi savunuyoruz sucumuyuz bucumu.. biz muslumaniz muslumani savunuyoruz hatta tum insanligi savunuyoruz erbakaciyim diyen bir milli goruscu duymadim bugune kadar siz erbakancisiniz diyenler oburleridir... cunku onlarda biliyorlarki eger milli goruscunuz deseler siz muslumansiniz islami savunuyorsunuz diyecekler buda islerine gelmediginden siz erbakancisiniz diyorlar bize... biz gocunmayiz bu sozden cunku erbakan islami savundukca liderimiz ve oyle olacak... sunuda unutmayin erbakan milli goruscudur her milli goruscude bir erbakandir...

Allah yar ve yardimciniz Olsun

Mİllİ GÖrÜŞ Hakki ÜstÜn Tutanlarin GÖrÜŞÜdÜr.mİllİ GÖrÜŞ GÖmleĞİ Öyle Siradan Bİr GÖmlek DeĞİldİr 6666 Tane İlmekten DokunmuŞ Bİr GÖmlektİr,114 Renge Sahİp Bİr GÖmlektİr. Bİzİ Allahin İznİ İle GerÇek KurtuluŞa Erdİrecek GÖrÜŞtÜr,

Ashab döneminde Müslümanlar ile münafıkları ayıran kelime Sahabe kelimesidir. Münafıklara hiçbir zaman Sahabe denmez. Sahabe kelimesi nasıl o günkü Müslümanlar içersinde münafıkları ayırıyorduysa bugünde Milli Görüşçü o anlamı ifade ediyor.
    iNaNCIM TeSeLLiMDiR

AHDE VEFA ibrahim DEMİRCİ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Feb 2007
    İletiler
    2,598
    Blogdaki Konular
    11

davamı yoksa hocamı

milli görüş davası peygamber davasıdır.erbakan hoca ıle sınırlı kalmamalı.ben böyle düşünüyorum.davama ısım gözetmeksızın 20 yıldır hizmet ediyorum
    isimler fani davamız bakidir.deli mehmet bile adayımız olsa oy veririm
    yeterki benim makinamda dişli olsunhocama allah uzun ömür versın sizler ne düşünüyorsunuz

milli görüş

arkadaşlar şuna inanın milli görüşçü olmak bir ayrıcalıktır

Alıntı ibrahim DEMİRCİ tafarından gönderildi Mesajı Göster
    milli görüş davası peygamber davasıdır.erbakan hoca ıle sınırlı kalmamalı.ben böyle düşünüyorum.davama ısım gözetmeksızın 20 yıldır hizmet ediyorum
    isimler fani davamız bakidir.deli mehmet bile adayımız olsa oy veririm
    yeterki benim makinamda dişli olsunhocama allah uzun ömür versın sizler ne düşünüyorsunuz
    ...O kesin zaten kardeşim...Bizler erbakancı değiliz bizler milli görüşcüyüz...Lidere itaat farzdır...Biz bunu biliriz...

...Kişiler fani dava baki'dir...Senin'de dediğin gibi...

Milli Görüş demek; İslâmı insanın merkezine taşımak, hayattan soyutlamamak demektir...
    Milli Görüş demek; Hakk ve Batıl mücadelesinde Hakk'ı temsil etmek demektir..

" Hakk'ın tesisi için çalışmamakla, batıl'ın hakimiyeti için çalışmak arasında fark yoktur.." (N.ERBAKAN)
    Müslüman çağın gözüyle İslam'a bakmaz, İslam'ın gözüyle çağa bakar...(R.Özdenören)

kodADIistanbul Melek Zeynep BULUT kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Jan 2007
    İletiler
    1,220
    Blogdaki Konular
    1
    Milli görüş ;
    Mazlum kim zalim kim yerinde bilmektir..
    Mazlumun başını okşarken
    Zulme karşı başın dik yürümektir...
    Dilenerek değil direnek varolmaksa;
    var olma şuuruyla bilenmektir...

3. MİLLİ GÖRÜŞ NEDİR?

NİÇİN BAŞLADI?

Hakkı hakim kılmak için hareket başlatılmıştır

İnsanın hem DIŞ alemini;

a. Kafa ( Hak Fikir- Kültürle)
    b. Kalb (İman- Ahlakla)
    c. Karın ( Helal rızıkla)

hemde İÇ alemini korumak için;

Adil bir dünya nizamı kurmak için başlatıldı.

Milletin 1000 yıllık görüşü terk edilmis ve temsilcisi yok edilmiştir. 1969 yılına kadar hep Kapitalist zihniyet
    Solcu zihniyet
    Irkçı zihniyet hükmetmiştir.

Milli Görüş bu zihniyetlerden uzak ÜMMETİN : inancının , tarihinin, dünya görüşünün sistemleştirilip hakim kılınması demektir.

MİLLİ GÖRÜŞ

HAYAT KIBLESİ BATIL’ A ÇEVRİLMİŞ BİR ÜMMETİN HAKK’ A DÖNÜŞ HAREKETİDİR…

MİLLİ GÖRÜŞ

SİYASET
    SERMAYE
    MEDYA gücü ile esir edilen ümmetin sesi ve yeniden dirilişidir..

MİLLİ GÖRÜŞ

ZİLETTEN - > İZZET’E

ZULÜMDEN - > ADALET’E

İSYANDAN - > İBADET’E DÖNÜŞ HAREKATIDIR

MİLLİ GÖRÜŞ

Bir Teskilattir....

ali- imran suresi 104 :

“ Sizden , hayira cagiran , iyiligi emredip kötülügü yasaklayan bir ümmet ( cemaat-Teskilat) bulunsun. Iste onlar kurtulusa erenlerdir.”
    Iste bu ayet bize ümmet olamizi yani bir cemaat(Teskilat olmamizi emrediyor. Nisa suresi 59. ayeti kerimede ise Allah söyle buyuruuyorlar:

“Ey iman edenler! Allah´a itaat edin, rasulüne itaat edin, Sizden olan emir sahipleirne de itaat edin.”
    Bu gösteriyorki Bir cemmaat lidersiz bir bas olmadan ayaktaduramaz. o zmaman Kurani ve sünnet üzere bir lidere biat etmeliyiz. ki fetih suresi 10. ayette de: Muhakkak ki sana biat edenler ancak Allah´(c.c.)e biat etmektedirler !” buyuruyor.

Rasulullah basimizda bulunmadigi icin alim olan lider ehli olan bir insane gereklidir. buda secilmis dir. ki bu zamani lideri necmettin erbakan hocamizdir.

liderisz cemaat kalabaliktir baska fonksiyonu olmaz.

Agd Sınıf Temsilcisi
    Giriş
    Wed Feb 2007
    İletiler
    28
    SELAMUN ALEYKUM DEĞERLİ MİLLİ GÖRÜŞCÜ ABİLERİM
    ' 'Milletimizin tarihi an''anevi ve bütün değerlerine saygılı olan görüş
    MİLLİ GÖRÜŞ'tür.''
    '' Milli görüş demek , bizim milletimizin kendi görüşü demektir. Sultan Fatih'in İstanbul'u fethederken kalbindeki inanç ne ise, Milli Görüş odur. Bizim milletimiz bin yıl Milli Görüş ile dünyaya hakim oldu. Bugün de bütün dertlerimizn ilacı Milli Görüş' tedir.
    Biz saygı değer Erbakan hocamızdan böyle öğrendik.
    ŞEHADET BİR ÇAĞRIDIR TÜM NESİLLERE ve ÇAĞLARA

AHDE VEFA ibrahim DEMİRCİ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Feb 2007
    İletiler
    2,598
    Blogdaki Konular
    11
    milli görüş bakmasını ve baktıgını görmesini bilmektir
    EĞRİ CETVELDEN,DOGRU ÇİZGİ ÇIKMAZ

Ali BEŞYILDIZ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat Mar 2007
    İletiler
    1,937
    Blogdaki Konular
    3

Milli GörüŞün En Güzel Tarifi.

40 yıldır yaptığı çalışmalarla büyük hizmetlere imza atan Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi(ESAM) Ankara’daki yeni binasında 16.Kasım. 2005’te açılışa onur konuğu olarak katılan Millî Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan burada yaptığı konuşmada Türkiye ve dünyanın gündemini değerlendirmişti.Ve burada önemli bir olayı anlatmıştı.

Yıllar önce BM’nin Yeni Dünya Düzeni Komisyonu Başkanı Nobel ödülü sahibi Orwin Lazlo’yu Adil Düzen çalışmaları için Türkiye’ye davet etmiş, uzunca bir süre kendisiyle beraber çalışmışlardı. Bu çalışmalar devam ettiği esnada, kendisi İstanbul Samatya’daki sinemada bir konferansa verdi. Bu konferansta bizzat kendisi şunları söyledi:

İnsanlığı felakete sürükleyen hareketleri fikir yoluyla yönünden çevirebilirsiniz

Beni Milli Görüş’çüler davet ettiler. ‘Size biz adil bir düzenin nasıl kurulabileceği hakkında size brifing vereceğiz’ dediler. Ben bu teklifi büyük bir alaka ve memnuniyetle kabul ettim. Sebebini söyleyeceğim. Neden büyük ilgi gösterdim? Dinledim ve gördüm ki benim hayatım boyunca en ideal olarak düşündüğüm prensiplerin hepsi matematiksel bir disiplini içerisinde bir nizam olarak önüme konuyor. O gün ben yeniden doğdum ve o büyük etki altında şu salonda bulunan insanların hepsine söz veriyorum ki, bu Milli Görüş çatısındaki insanlar ne zaman isterlerse emirlerine amadeyim. Gelip her türlü katkıyı yapmaya hazırım. Ben yeniden doğdum ve çok etkilendim. Gerçekten bütün insanlığın saadeti için, adil bir düzenin tesis edilmesi için bu ilmi çalışmaları yapmış olmak her türlü takdirin üstündedir.

Neden bu teklifi yaptıklarında hemen kabul ettim, çünkü ben meteorolojideki şimetterlink olayını bilen bir insanım. Bundan yıllar önce çok büyük bir kasırga Avustralya’nın güneyinde teşekkül etmiş. Bu kasırga kuzeye doğru yürüyor. Şimdi Hint ve Çin’e gidecek ve milyonlarca insanın hayatına son verecek. Her türlü enerjiyle dolmuş ve insanlığın üzerine gidiyor. Ve tüm insanlık da bunu izliyor. Herkes büyük bir felaket beklerken bir baktık ki, bu büyük kasırga Avustralya’yı geçtikten sonra Hint ve Çin’e gidecekken, yön değiştirerek yönünü okyanusa çevirerek bütün enerjisini okyanusa boşalttı ve insanlık büyük bir felaketten kurtuldu. Şimdi meteoroljistler, fizikçiler ve kimyacılar bütün bunlar seferber oldular ve bu muazzam güç, Avustralya’nın kuzeyinden gelip her şeyi kasıp kavurması ve Asya’ya yönelip her şeyi kasıp kavurması gerekirken, nasıl oldu da yön değiştirdi de okyanusa tüm enerjisini dökerek yok oldu? Bunu incelemeye başladılar. Sonunda ittifakla tesbit ettikleri husus şudur: Meğer tam o tarihte, Avustralya’da kelebekler bir yerden bir yere göç ederlermiş. Bu göç esnasında o kelebeklerin kanatlarının o hafif çırpıntıları birleşerek bu muazzam gücün yön değiştirmesini sağlamış.

Bütün bunları o konferans esnasında niçin anlattı? Dedi ki, fikri çalışmalar o kadar önemlidir ki kasırga halinde insanlığı felakete sürükleyen bir çok hareketleri, bir kelebek kadar etkisi olan fikir yoluyla yönünden çevirebilirsiniz. Ben bunu bildiğim için size bu konuda bilgi vereceğiz dediklerinde buna çok büyük önem verdim. Çünkü yıllardan beri BM bünyesinde Yeni Dünya Düzeni Komisyonu başkanı olarak bunlar çalışmalarımın temelini teşkil ediyor. ‘Belki yanlış yolda gidiyoruz ve bunları düzeltmem gerekir’ dedim. Öyleyse bu kelebek kanatlarının hareketlerinden, bu fikir çalışmalarını dinlemeliyim dedim. Dinledim ve gerçekten ben yönümü değiştirdim." demiştir. İşte milli görüş, insanlığı felakete götüren büyük kasırgaların yönünü değiştirecek olan o kelebeğin ta kendisidir.
    Hayatınızın Anlamı MİLLİ GÖRÜŞ

+ Konuyu Yanıtla
11 / 2 İlkİlk 123456789 ... SonSon

Yer İmleri

Gönderme Kuralları