+ Konuyu Yanıtla
11 / 11 İlkİlk ... 4567891011
212 sonuçtan 201 --- 212 arası gösteriliyor

Konu: Milli Görüş Nedir

Milli Görüşcü İsmail
    Misafir

Milli Görüş

Milli Görüş Nedir…!
    MİLLİ GÖRÜŞ
    Bir davadır, bir kavgadır, bir sevdadır Milli Görüş! Kınayanların kınamasından korkmadan Hak namına yürüyenlerin yoludur Milli Görüş! Geriye bakmadan sürekli ilerleyerek özlenen günlere kavuşmanın umududur Milli Görüş! Dikenlerin ortasında hepsine inat açan güldür Milli Görüş! Iraklı Fatıma’nın namusu, Filistinli Faris’in öfkesi, Moritanyalı Sadık’ın özlemi, Suriye’li Muhammed’in türküsü, Mısır’lı Hasan’ın yumruğudur Milli Görüş! Tarihin birileri tarafından kirli kanlarıyla yazılmış sayfalarına inat beyaz güvercindir Milli Görüş! Hasretin adıdır Milli Görüş! Aşkın, sevginin, şefkatin!!!
    Kıyamete kadar sürecek savaşın adıdır Milli Görüş! Hakkın yanında saf tutanların davasıdır Milli Görüş! Opportunistliği reddedenlerin, inancından asla taviz vermeyenlerin mücadelesidir Milli Görüş! Birilerinin isteklerine göre değil kendi gündemlerine göre hareket edenlerin haykırışıdır Milli Görüş! Yılmadan, yorulmadan, engel tanımadan ufuktaki güneşi görüp ona el uzatabilmektir Milli Görüş!
    Sahte güneşleri farketmek, aysbergin altındaki buzulu görebilmektir Milli Görüş! Reddetmektir! Oyuna düşmeyi, oyunun parçası olmayı tüm benlikle kabul etmemektir!
    Mazlumların feryatlarını yüreğinin en orta yerinde hissetmektir Milli Görüş! Ve gözlerden damla damla yaşları dökebilmektir Milli Görüş!
    Üç günlük dünya hayatını, menfaat uğruna sürdürülen yaşamı feda edebilmenin adıdır Milli Görüş! Önceliklerin en başına en kutlu davayı koymaktır Milli Görüş!
    Bir Ömer, bir Hamza olmaktır! kutsal emaneti omuzlamak ve bayrağı asla yere düşürmemektir Milli Görüş! Direnebilmektir! her türlü zorbaya ve zorbalığa aman vermeden karşı koymayı başarabilmektir Milli Görüş!
    Sadakatin adıdır Milli Görüş! Terkedenlerin sözlerine aldırmadan, onların yoluna kanmadan varılması gereken hedefe ilerlemektir Milli Görüş! Sabretmektir! Ne olursa olsun dik duruşu bozmadan ulvi değerlere sahip çıkmaktır Milli Görüş!
    Örnek almaktır! Günümüz dünyasının ham softa ve yobazlarının değil davasının önderlerinin yolunda yürümeyi bir borç görmek ve bundan büyük bir vazife kabul etmemektir Milli Görüş!
    Sürekli genç kalabilmektir! Maratonun son nefeste biteceğinin idrâkinde olup hiç durmadan koşabilmektir Milli Görüş! İnandıklarını yaşamaktır! Kendine Müslüman olmayı bir acizlik bilmektir, pasifliği, mazeret uydurmayı zillet kabul etmektir!
    Ve yeni bir dünyayı kurm

aktır! Mazlumların ezilmediği, her türlü sömürünün son bulduğu, adaletin hakim olduğu bir dünyayı…
    NE MUTLU BU MUKADDES YOLA BAŞ KOYAN
    MİLLİ GÖRÜŞÇÜLERE…

hasan kaya
    Misafir

milli görüş

milli görüş basit ideolojilerle bir olmayan en geniş anlamda islam altında buluşma projesidir. peygamberimizin, arab'ın arap olmayana, arap olmayanın arap'a üstünlüğü yoktur diyerek islamın tek esas olduğuna işaret etmiştir. bu nedenle basit ideolojilere karşı gelen allahın kurallarıyla yönetilmek, allah yolunda cihad etmek isteyenlerin görüşüdür, milli görüş...

Kayıtsız
    Misafir

Bu yaşa gelip de bunu öğrenmedi isen kaybettiğin süre için üzülmelisin!

Milli Görüş Demek! Şeytana ve yandaşlarına düşman olmak demektir. Şeytanın bu dünyadaki tuzaklarını görüp uyanık bir müslüman olmak demektir. Bu farkındalığı duyurmak ve öğretmek demektir. Dünyadaki tüm insanları bu tuzaktan kurtarmak demektir. Dünya insanlarının inanan veya inanmayan tümünün maddi ve manevi kurtuluşu demektir. Şayet milli görüşü öğrenmek niyetin olsaydı; burada bir konu açma gereksinimi duymazdın. Ya zeki birisin, ya da tatlı su kurnazı.. Milli Görüşün Erbakan'cılıkla ya da başka bir yakıştırmayla ilgisi yoktur. Saadet partisi olmadan da milli görüş vardı. Fazilet ve Refah yokken de Milli Selamet vardı. Kuvayi Milliye de Milli Görüş esasıdır. Fatih Sultan Mehmet de bu görüştendi. Aynı dört halife ve peygamberimiz gibi. Amaç tüm insanlığın kurtuluşudur. Bunu anlamayan adamın hidayetten yoksun, bu nedenle de ferasetten uzak, dirayetten de mahrum kalacağı kaçınılmazdır.

Kayıtsız
    Misafir

Milli görüş nedir, ne değildir?

MİLLİ GÖRÜŞ NEDİR, NE DEĞİLDİR?

Son zamanlarda yaşanan geniş çaplı sıkıntılar bizi bu yazıyı yazmaya yöneltmiştir.

Bugün Milli Görüş üzerinde büyük oyunlar oynanmaktadır. 40 yıldan bu beri yok edemedikleri Milli Görüşü, kaleyi içten fethetme arzusu ile içerden yıkmaya çalışmaktadırlar. Hamdolsun davamız 40 yıldır çizgisinden sapmadan bu güne kadar gelmiştir.Bundan sonra da devam edecektir inşaAllah. Yıllardan beri yok edemediği Milli Görüşü bugün çizgisinden çıkarmak için Siyonizm var gücüyle çalışmaktadır. Bir yandan milli görüşü siyasi bir harekete indirgemeye çalışırken bir yandan da bu davaya “ulusalcılığı” sokmaya çalışmakta, bir yandan “radikalliği” palazlandırmaya çalışırken diğer bir yandan da “sufizmi” bu davaya dayatmaya çalışmaktadır

Milli görüş bu 4 düşünceden de beridir. Milli görüş tabanını her ne kadar bu düşüncelere yönlendirmeye çalışsalarda liderimizin kelebek etkisi ile davamız çizgisinden çıkmamaktadır hamdolsun.

Milli görüş siyasi hareket değildir. Milli görüş Hakkı anlatmakla mesuldür ve Hakkı hakim kılmak için mücadele etmektedir. Siyaset ise sadece Hakkı hakim kılmak için izlediği yöntemdir. İlla meclise girme gibi hükümet olma gibi bir niyeti yoktur. Aynı anda çelişir gibi görünen birçok düşünceyi destekler. Milli görüş, daha iyisini yaparım diye lidere itaatsizlik yapmaz.

Milli görüş bugunkü anlamıyla “ulusalcı” değildir. Teşkilatlarımıza dışarıdan empoze edilmeye çalışılan ulusalcı düşüncede değildir. AKP ye karşı duruşu “ulusalcı” düşünceden ileri gelmemektedir. Milli görüş AKP ye, din düşmanı insanların baktığı gibi bakıp, onların dine olan düşmanlıklarının belli olmaması için dini gerekçeleri bırakıp farklı sebeplerle AKP ye saldırmalarına çanak tutmaz. Onlar bunu din düşmanı olduklarının belli olmaması için ekonomi, ulusal çıkarlar gibi konularda AKP yi eleştirirken Milli Görüş, bu din düşmanı insanlarla kol kola gezmez. Ancak hali hazırdaki mevcut durum böyle olduğu için bunları söyler ve din düşmanlarına prim vermez.

Milli görüş hamasetle konuşan, alternatif üretemeyen “radikalizm” den uzaktır. Her ne kadar yılardan beri bu noktaya sürüklenmek istense de asla “radikalizm” i benimsemez. Davasından, Hakkı hakim kılmaktan asla ve asla ödün vermez. Ne kadar engellenirse engellensin her defasında kaldığı yerden mücadelesine devam eder. Din yalnız Allah ın oluncaya kadar hakkı anlatır. Dövülse sürülse dahi asla davasından vazgeçmez. Şehid edilse Allah ın izni ile manevi ordulara katılıp mücadelesine devam eder. Ama bunun için kesinlikle akıl dışı düşünmez, duyguları ile hareket etmez. Vahabiliğe ve mezhepsizliğe kaymaz, Allah dostları ile beraber yoluna devam eder.

Milli görüş eline tesbih alarak “siyasete karışmayım” deyip seccade üzerinde oturmaz. Aktivisttir. Nerde zülm görse o zulmün son bulması için çalışır. Hiç bir şeyden korkmaz. Her ortamda hakkı söyler. Mücadelesini zikirle yoğurur. Rabbimizin ilhamlarını duyar hikmetlerini görür inşaAllah.
    Tüm bunlardan sonra milli görüş nedir? Milli görüş ÖZDÜR, DENGEDİR MERKEZDİR. İçindeki bu öz ile liderine itaatle hareket ederek, tüm dünyada insanların mutlu huzurlu yaşaması için mücadele eder.

Milli görüş lideri ise bu öze sahip insandır.

Liderde olması gereken iki önemli özellik vardır. Bu iki ayağın biri olmaz ise ayakta kalması zorlaşır. Birincisi; hakkı hakim kılmak için var gücüyle çalışacak, yorgunluk, yılgınlık göstermeyecek. Korkmadan çekinmeden büyük bir kararlılıkla mücadele edecek. Tüm zulumlere karşı tek başına da kalsa hakkı haykırmada bir an terettüd etmeyecek. Mücadele ruhu hiç sönmeyecek. Bunun adına kimileri “İslami radikalizm” dese de kimseye aldırmadan en akılcı düşüncelerle idare etme yeteneği ile mücadelesine devam edecek.

İkinci ayak ise; tüm bunları yaparken rabbimizin hikmetlerini görebilmesidir. Olaylara sadece siyaseten bakmadan kalbine gelen ilhamlar ile çalışmalarına yön verecek. Devamlı ibadet halinde olup dilinden zikir eksik olmayacak. Sistematik bir nefis terbiyesi eğitimi sonucu, onu sevenler bazı hallerine “keramet” gözüyle bakmalarına karşın tebessümle mücadelesine devam edecek.

İşte davamızdaki insanların düşünce eksenlerinin kayması sonucu, davasını ve liderini anlayamadıklarından dolayı bugün fitneler ortaya çıkmaktadır. Milli Görüşü anlayamadıkları için bugun Milli Görüşün en önemli organı olan saadet partisinin başına kimin geçeceğini tartışmaktadırlar. Milli görüşün bugün lider sorunu yoktur. Sorun genel başkanlıkla alakalıdır. Bu davanın lideri hayatta olduğu sürece teşkilatların genel başkanlık konusunu tartışmaları “boş sözden” ibarettir. Biz Mili Görüşcüyüz ve Milli Görüşün liderine bağlıyız. Bağlılığımızı bozmadık. Bu sebeple de genel başkanın kim olacağına elbette bağlı olduğumuz lider karar verecektir. Biz ise bu emirlere itaat etmekle yükümlüyüz. İtaat etmeyecek olanlar açıkça bağlılıklarını bozduklarını belirtebilirler.

Milli Görüş tabanında ki bu tartışmalar bize teşkilatçılığımızın ne kadar zayıfladığını göstermektedir. Davasını ve liderini anlamaktan yoksun insanların çıkardıkları düşünceler bu fitne ortamında ancak kendilerine zarar vermektedir. Nihayet itibari ile rabbimizin hikmetlerini görebilenler için çok güzel gelişmeler olmaktadır. Bu hikmetlerden bihaber olanlar susup bu hikmetleri anlayabilmek yerine, konuşup ihlaslarını zedelemektedirler.

Bu kardeşlerimize tavsiyemiz; her şeyi kendilerinin bilemeyeceklerini bilmeleri ve liderine sadık ilim ehli insanları dinlemeleridir. Siyasetten anladığını zanneden (makamı, görevi ne olursa olsun) insanları dinlemeleri bu insanlara üzüntüden başka hiç birşey getirmeyecektir.

Mucahid YILMAZ

Kayıtsız
    Misafir

ben

ben ak partiyi destekliyorum ama şu anda bunları okuduktan sonra kafam karıştı bunun için bir kaç video izledim erbakan hocayla ilgili, ve siyonizm diye birşeyden bahsetti siyonizm nedir?Ve milli görüş ne zaman ortaya çıktı?herhalde bir zamanlar r.t.erdoğanda erbakan hocanın öğrencisiymiş ondanda basederseniz sevinirim...

Kayıtsız
    Misafir

milli görüşcü kimdir sorusuna idafen...

milli görüş kimliktir milli görüş fatihin istanbulu fet ettigi görüştür milli görüş türlü burhanlar içinde kavrulan batının esaredinden ülkemizi ve dünyayı kurtarmayı amaçlayan görüştür.sevgili abim bizim davamızda zalimin degil mazlumun yanında olmak vardır. bizim davamız da güçlünün yanında değil zayıfın yanında olmak vardır.niye erbakancı degilde milli görüşcü dendigini merak etmişsin sundan dolayı erbakan hocamız ustamız yol gösterıcımızdır ama Rahmetli erbakan hocamızda milli görüşe hizmet etmek için paradan puldan namdan şohretden vaz gecmiş birisidir. biz milli görüşcüler yeniden Büyük Türkiyeyi adil dünya düzenini dünyaya ögretmeye çalıştıgımızdan dolayı bizim için kişiler şahıs önemli degildir milli görüşcüler için önemli olan HAK BİLDİGİMİZ DAVAMIZDA ERBAKAN HOCANIN SÖYLEMİYLE PİLİMİZ BİTENE KADAR ÇALIŞMAKTIR ...Bizler bu yolda neyımız varsa hepsınden vazgeçmiş insanlarız .sevgili abim son olarak MİLLİ GÖRÜŞ ANADOLU KITASI BUYUKLUGUNDEKİ DAVA TASINI GEDİGİNE KOYMAYA ÇALIŞAN İNSANLARDIR.....SURDA BİR GEDİK AÇTIK MUKADDES MI MUKADDES EY KAHPE RÜZGAR ARTIK NE YANDAN ESERSEN ES .....

Can Şeref
    Misafir
    Erbakan modernistken milli görüşçüler neden gelenekçidir?

Kayıtsız
    Misafir

Milli görüşün ekonomik bir politikası var mıdır?

Milli görüşün ekonomik bir politikası var mıdır? zaten 'bir ideolojinin' ideoloji olabilmesi için ekonomik bir politikaya da ihtiyacı gerekmez mi?

Selimoğlu
    Misafir
    Rahmetli Erbakan hoca vefaat ettikten sonra, milli görüş fikride bitti gibi..Bazı ''fanatizm'' yönü ağır basan arkadaşlar, milli görüş ismini bakalım ne kadar daha gündemde tutabilecekler?

huzur yolcusu
    Misafir

milli görüş çabası

ey iman edenler ey huzur dileyenler insan akıl sahibi bir varlık olduğu için doğruyu iyiyi mutluluğu düşünerek bulabilir tek yapmanız gereken düşünmektir ALLAH YOLUNDA GİDENLER ŞÜPHESİZ HUZURA ERENLER OLACAKTIR OKUYUN VE ANLAYIN

huzur yolcusu
    Misafir

milli görüşçü olmak

gelecek sağlam temellerine kalpleri feth ederek gidiyor bu millet sizi öğrendikçe seviyor

Kayıtsız
    Misafir

milli görüş demek?

Milli Kavramları bilmeyen veye uzak kalan, bu siyasi kurum, aynı zamanda halkı kandırmakta ve yalan söylemekte, ben sıradan bir vatandaşım ilim, siyaset bilmem ancak gözlemlerim gerceklerdir. Türk milleti köklü bir millet'tir,ve bu milletin milli, manevi, değerleri vardır, vatan, Millet, din, ve sembolleri vardır, Bayrak, ve Türk milleti için mücadele etmiş kahramanları bunlardan başlıcaları Alparslan gazi, Yavuz sultan, Sultan Süleyman, Fatih sultan, Mustafa Kemal Atatürk, gibi. Milli Görüş'cü Arkadaşıma sordum! Caminizde bir Türk bayrağı neden yok,? biz Milliyetci değiliz Bayrak bizim için Bir bez parçasıdır, dahası var yazmıyorum, ben Türküm dersem öteki de Kürt'üm der,ben geçmişimle öğünemem, ırkıcı değilim, Fatihle ,Yavuzla, Süleymanla, öğünürsem, Selaatdin Eyübiy'i, şeh Hüseyin'i gibi diğer müslüman liderlere haksızlıketmiş olurum dedi. Mutafa Kemal zaten kafir hiç tartışmam dedi. peki Milli görüş nedir? diye sordum, cevabı kısa oldu 6666 Ayettir dedi. Şimdi kendi gözlemim (realiteyi) yorumumu yazıyorum, ve soruyorum Bunun neresi milli? Milli değerlerin hiç birine sahip çıkılmıyor, dinide kendi siyasi çıkarları doğrultusunda yorumluyor . bir Müslüman,Kuran'ı kerimden bir ayet inkar etse Dinden çıkar elhamdülillah müslümanım, milli görüşcü değilim yani 6666 ayet'tir dediği görüşü inkar demiş oluyorum haşa onun yorumuyla dinden çıkmış oluyorum. Bu bağlamda, Bir müslümana kafir diyen kendisi kafirdir. yüce Allah c.c. ben sizi milletlere Ayırdım birbirinizi tanıyasınız diyor, Allah'ın Yaratmış olduğu milleti inkarmı ediyorsunuz. ben Türküm demeyi red ediyorsunuz. bunun Neresi millilik anlamakta güçlük çekiyorum, vatan ve millet düşmanları teröristler ile elele sarmaş dolaş Marksiz atayiz insanlarla birlikte, İnanclı vatan severlere ırkcı Faşiz yaftası. bu nasıl millilik bana izah eden yokmu Allah aşkına. din adına Millet'ten milyarlarca Para toplayıp, milletin parasını çar çur edenler bu vebali nasıl ödeyecekler (Yimpaş, Kompasan daha niceleri) Müslüman millete Türkiye dinsiz bir devlet'tir deyip, Vahabi inancına göre suidi Arabistan Emrine uyarak oruç tuturdular, Birgün önceden Oruç yedirdiler. bu nasıl milli görüş? bunun vebali ne olacak. Erbakan ve yandaşları nasıl Hakkın karşısında hesap verecek diye soran yokmu. bu nasıl Müslümanlık anlayışı bana izah edin lütfen, Allah rızası için. Yolsuzlukları milleten gizledeiniz diyelim Allah'tan nasıl gizleyeceksiniz .Hak var hukuk var deyi gerçek bir müslüman gibi davranın hakikati haykırın Hakkın gazabından kurtulun. Bir takım, Şahsiyetlerin peşine takılmayın Peygamber Efendimiz bize yeter, Bu yalan dünya görüşü için yalan söylemeyin, halkı kandırmayın, vebal altına girmeyin, Peygamber Efendimizden Örnek alın. sizi hak ve Hakikat yoluna davet deiyorum.

+ Konuyu Yanıtla
11 / 11 İlkİlk ... 4567891011

Yer İmleri

Gönderme Kuralları