+ Konuyu Yanıtla
2 sonuçtan 1 --- 2 arası gösteriliyor

Konu: Niçin Namaz Kılıyoruz ?

 1. #1

  Niçin Namaz Kılıyoruz ?

  NİÇİN NAMAZ KILIYORUZ ?

  Her Müslüman namaz kılmakla ve İslam dininin diğer hükümlerini yerine getirmekle mükelleftir. Namaz kılmak ibadetlerin en önemlisi diğer bir değişle namaz müminin miracı.Yani namaz kılan insan Rabbini anımsıyor onun kulu olduğunu hatırlıyor.
  Namaz kılan insan kendisinin bir yaratıcısı olduğunun bilincindedir ve buna göre hareket eder.Yirmi dört saatinin bir saatini Allah’a ayırmaktan çekinmez.Günün yirmi dört saatini birer değerli taş gibi düşünürsek bir tanesini Allah için kullanıyoruz ve yirmi üç tanesi bize kalıyor.Bunda düşünen insanlar için nekadar çok ibretler var.Allah ne kadar merhamet ve şefkat sahibi daha iyi anlıyoruz.Allah o değerli taşı kendisi içinde istemiyor sadece ona ibadet ediyoruz ve içimiz iman,huzur ve mutluluk doluyor.Allah’ı hatırladıkça onun yasaklarına uymaya çalışıyoruz.Bedenen ve ruhen bize zarar getiren içki,kumar,zina v.b. kötü amellerden uzak duruyoruz.
  Dünyada iki milyarlık İslam alemi var.Bu insanlar her gün namaz ibadetlerini yerine getirmeye çalışıyor.Ama kafama takılan bir soru var.İnsanlar namaz kılarken onları yaratan,suret ve şekil veren,onlara rızk,evlat ve eş veren yaratıcısının karşısında olduğunun bilincinde mi? Acaba bunun bilincinde ki Müslümanlar iki milyarlık İslam aleminin yüzde kaçlık diliminde yer alıyor? Peki siz bunun bilincinde misiniz?

 2. #2
  Kayıtsız
  Misafir

  güzel

  çok uzunnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

+ Konuyu Yanıtla

Yer İmleri

Gönderme Kuralları

 • You may not post new threads
 • You may post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •