+ Konuyu Yanıtla
2 / 1 12 SonSon
32 sonuçtan 1 --- 20 arası gösteriliyor

Konu: 40 Yıllık NURCU abisinin itirafı

z@hid M.Zahid ÖZPELİTOĞLU kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Wed Oct 2006
    İletiler
    280

40 Yıllık NURCU abisinin itirafı

Önce Demokrat Parti, sonra Adalet Partisi'ni fazla iltizam ettik. Erbakan kendi siyasi çizgisiyle ortaya çıkınca, biz bunun yanlışlığını ifade ettik, yani ‘bölmeyin' dedik. Bölününce Halk Partisi iktidara gelecek düşüncesiyle biraz da ifrat ettik yani.

Bu itirafı duymak ne hoş!.. Bana göre de en büyük suçunuz, siyasi partilerle fazla haşır neşir olmanız. İman meseleleri neyinize yetmiyordu?

(Tebessüm ediyor) Çok doğru. O esnada Ecevit umuttu. Bediüüzzaman'ın “Komünist kuvveti o partinin altında bu vatana hakim olur. Buna karşı Demokrat Parti'yi böldürmemek lazım.” diye mektupları var. 1977 seçimlerinde öyle bir rüzgarla geldi ki Karaoğlan. Ve hakikaten bütün sosyalist ve komünist gruplar Halk Partisi içinde çöreklendi.

Ve siz dinî bir grup olarak politikaya bulaştınız!

Politikaya bulaştık; ama oradan bir menfaat elde etmek için değil.

Yapmayın. Hiç mi menfaat elde edilmedi sizin grupta?

Yalnız şöyle. Arkadaşlar umumiyetle öğretmendi. Milli Eğitim bakanlarından, öğretmenliğe tayin hususunda istifade ettik.

Erbakan’ı destekleseydik İran ve Kaddafi damgası yerdik

Demirel'i değil de Erbakan'ı destekleseydiniz ne olurdu?

Erbakan'ın tarafına geçseydik biz de onun anlayışında olmuş olacaktık. Halbuki biz sosyal İslam'ız. Erbakan ile beraber olsaydık, İran veya Kaddafi damgasını yerdik. Erbakan'ın gölgesi altında kalırdık. Biz Erbakan'ın şemsiyesi altına girmek istemedik. Çünkü siyasal İslam'ı Bediüzzaman kabul etmiyor.

GAZATECİ NURİYE AKMANIN MÜTHİŞ TESBİTİ

Demirel'in tarafında yer alınca sosyal, Erbakan'ın tarafında olunca siyasi İslam oluyor öyle mi?

(Gülmeler) Ama biz Adalet Partisi'nde aktif siyaset yapmadık. Sadece bir baskı grubu olarak destek verdik. Erbakan o günlerde bizim bilfiil politikaya girmemizi istiyordu. ‘Mademki Müslüman'sınız, partiye üye olacaksınız' diyordu, dışarıdan desteği yeterli bulmuyordu.

İRAN DAMGASI YEMEMEK İÇİN KURANIN AYETLERİNDEN BİR KISMINI ÇIKARSAK
    HİÇ BİR SORUNUMUZ KALMAYACAK DİYEN BİRİNİ DESTEKLEMEYİ TERCİH EDENLER
    HALA BUNU ÖVÜNE ÖVÜNE ANLATIYOR...

kişinin olursa kulağı sağır,
    sen istediğin kadar bağır...

kaynak mevcut mu ?

Taner PINAR
    Misafir
    bunu önemli konu yapsakmı diyorum..

portalın baş sayfasına da eklesek orda dursa çok güzel olacak..

" bediüzzaman siyasal islamı kabul etmiyor ..."
    bu sözü ile dahi insan küfre girebilir değil mi? İslami esaslara göre siyaset yapmayı kabul etmiyor , şeytani esasları destekliyor..
    çok iyi be .. .:)

"kişinin olursa kulağı sağır,
    sen istediğin kadar bağır..."

Konu bu ifade ile özetlenmiş...
    "Kentler bizi hiç anlamayacak ve esirgemeyecek,ucu yanmış kibrit çöpü gibi kırılacağız,Birşeyler dokunulmamış kalsın gidelim bu şehirden..."

'İRAN DAMGASI YEMEMEK İÇİN KURANIN AYETLERİNDEN BİR KISMINI ÇIKARSAK
    HİÇ BİR SORUNUMUZ KALMAYACAK DİYEN BİRİNİ DESTEKLEMEYİ TERCİH EDENLER
    HALA BUNU ÖVÜNE ÖVÜNE ANLATIYOR...'
    :angry[1]: :angry[1]:

Ne demek irancı damgası yemektense amerikancı veyahut israili dost bilenlerin yanında yer alabiliriz..Onlardan gözükebiliriz....Allah muhafaza ...Kişi sayısını çoğalttığı topluluktan sayılır hadisini sürekli hatırlamamız gerekiyor sanırım...Rabbim anlamayı nasip etsin ne diyelim...
    Düzenlendi: Berre KOZANOĞLU 07-11-2006 17:40
    "İnsanları ikiye ayırıyorum:
    Seni tanıyanlar,seni tanımayanlar.
    seni tanıyanları ikiye ayırıyorum:
    Anlayanlar, anlamayanlar.
    seni tanımayanlara yabancıyım, seni anlamayanlara düşman..."

[QUOTE=z@hid;50471]Erbakan’ı destekleseydik İran ve Kaddafi damgası yerdik

Demirel'i değil de Erbakan'ı destekleseydiniz ne olurdu?

Erbakan'ın tarafına geçseydik biz de onun anlayışında olmuş olacaktık. Halbuki biz sosyal İslam'ız. Erbakan ile beraber olsaydık, İran veya Kaddafi damgasını yerdik. Erbakan'ın gölgesi altında kalırdık. Biz Erbakan'ın şemsiyesi altına girmek istemedik. Çünkü siyasal İslam'ı Bediüzzaman kabul etmiyor.

GAZATECİ NURİYE AKMANIN MÜTHİŞ TESBİTİ

Demirel'in tarafında yer alınca sosyal, Erbakan'ın tarafında olunca siyasi İslam oluyor öyle mi?

(Gülmeler) Ama biz Adalet Partisi'nde aktif siyaset yapmadık. Sadece bir baskı grubu olarak destek verdik. Erbakan o günlerde bizim bilfiil politikaya girmemizi istiyordu. ‘Mademki Müslüman'sınız, partiye üye olacaksınız' diyordu, dışarıdan desteği yeterli bulmuyordu.[QUOTE]

İrancı ya da bir başka deyişle -o zamanın şartlarına göre- herhalde Şeriatçı damgası yememek için ABD ve İsrailsever Demirel'i desteklemek .. ! ?

Ne diyim , Allah hidayet versin....

İrancı ya da bir başka deyişle -o zamanın şartlarına göre- herhalde Şeriatçı damgası yememek için ABD ve İsrailsever Demirel'i desteklemek .. ! ?

Ha unutmadan şunu da hatırlatmak lazım... Demirel, Kur'an-ı Kerim'in bilmem kaç ahkam ayetinin Kur'an'dan çıkarılmasını istemişti bir aralar...

Ne diyim , Nurcu abi Allah hidayet versin...

Allah razı olsun bu önemli tespiti bizlerle paylaştığınız için.Birilerine yalama olmak için Kuranın ayetlerinin bir kısmının kaldırlmasına taraftar olanlar küfre girmişlerdir tabi onların işbirlikçileri ve yandaşlarıda öle.Allah cümle ümmeti muhammede hidayet nasip eylesin.

selam ve saadetlerle...

Nurcu abiye

Alıntı m.zahid özpelitoğlu tafarından gönderildi Mesajı Göster
    önce demokrat parti, sonra adalet partisi'ni fazla iltizam ettik. Erbakan kendi siyasi çizgisiyle ortaya çıkınca, biz bunun yanlışlığını ifade ettik, yani ‘bölmeyin' dedik. Bölününce halk partisi iktidara gelecek düşüncesiyle biraz da ifrat ettik yani.

bu itirafı duymak ne hoş!.. Bana göre de en büyük suçunuz, siyasi partilerle fazla haşır neşir olmanız. Iman meseleleri neyinize yetmiyordu?

(tebessüm ediyor) çok doğru. O esnada ecevit umuttu. Bediüüzzaman'ın “komünist kuvveti o partinin altında bu vatana hakim olur. Buna karşı demokrat parti'yi böldürmemek lazım.” diye mektupları var. 1977 seçimlerinde öyle bir rüzgarla geldi ki karaoğlan. Ve hakikaten bütün sosyalist ve komünist gruplar halk partisi içinde çöreklendi.

ve siz dinî bir grup olarak politikaya bulaştınız!

politikaya bulaştık; ama oradan bir menfaat elde etmek için değil.

yapmayın. Hiç mi menfaat elde edilmedi sizin grupta?

yalnız şöyle. Arkadaşlar umumiyetle öğretmendi. Milli eğitim bakanlarından, öğretmenliğe tayin hususunda istifade ettik.

Erbakan’ı destekleseydik iran ve kaddafi damgası yerdik

demirel'i değil de erbakan'ı destekleseydiniz ne olurdu?

erbakan'ın tarafına geçseydik biz de onun anlayışında olmuş olacaktık. Halbuki biz sosyal islam'ız. Erbakan ile beraber olsaydık, iran veya kaddafi damgasını yerdik. Erbakan'ın gölgesi altında kalırdık. Biz erbakan'ın şemsiyesi altına girmek istemedik. çünkü siyasal islam'ı bediüzzaman kabul etmiyor.

gazateci nuriye akmanın müthiş tesbiti

demirel'in tarafında yer alınca sosyal, erbakan'ın tarafında olunca siyasi islam oluyor öyle mi?

(gülmeler) ama biz adalet partisi'nde aktif siyaset yapmadık. Sadece bir baskı grubu olarak destek verdik. Erbakan o günlerde bizim bilfiil politikaya girmemizi istiyordu. ‘mademki müslüman'sınız, partiye üye olacaksınız' diyordu, dışarıdan desteği yeterli bulmuyordu.

Iran damgası yememek için kuranın ayetlerinden bir kısmını çıkarsak
    hiç bir sorunumuz kalmayacak diyen birini desteklemeyi tercih edenler
    hala bunu övüne övüne anlatıyor...

kişinin olursa kulağı sağır,
    sen istediğin kadar bağır...

[ımg]http://www.netpano.com/uploads/media/haberler/firinci.jpg[/ımg]
    nurcu abı ne demıs bız erbakanın semsıyesı altına gırmedık ıran damgası yemeyelım dıye sıyasal ıslamı bedıuzzaman kabul etmıyormus egerkı erbakanın semsıyesı altına gırseydınız erbakanla beraber hasrolunacaktınız sımdı demırelle olacaksınız kımkı sıyasal ıslamı kabul etmıyor bende onu kabul etmıyorum bu kadar basıt.

Almanyada nurcu abla ve abilerle derdimiz cok.. birer birer genclerimizi elimizden aliyorlar.

allah yardimcimiz oolsun

daha cok calismaliyiz ve calismalarimizda allahin rizaisni gözetmeliyiz

dualariniza ihyticamiz var
    ---------dua silahimizdir---------

vesselam

vesselam

sade kaypaklık yapılanlar

ben nurcuları bi türlü anlamıoyrum sorsan bizim en büyük özelligimiz sade bi cemaat olmamız siyasetle işimizin olmaması derler ama bunlar kadar kaypak siyaset izleyende yoktur yaaa bi cemaat başa kim gelse onla ii geçinebilrmi eger geçiniosa kendisinden dawasından tavizler verio demektir bakalım hoca efendilerinin dawalarıda düştü şimdi başta akp warya anlaşma çoktan yapıldı dawalar düştü oylar oraya... ye kürküm ye

Alıntı Gökhan SOLAK tafarından gönderildi Mesajı Göster
    ben nurcuları bi türlü anlamıoyrum sorsan bizim en büyük özelligimiz sade bi cemaat olmamız siyasetle işimizin olmaması derler ama bunlar kadar kaypak siyaset izleyende yoktur yaaa bi cemaat başa kim gelse onla ii geçinebilrmi eger geçiniosa kendisinden dawasından tavizler verio demektir bakalım hoca efendilerinin dawalarıda düştü şimdi başta akp warya anlaşma çoktan yapıldı dawalar düştü oylar oraya... ye kürküm ye
    :) daha bu sözlerin üstüne ne söyliyebilirimki helal olsun acık ve net sen koymuşsun cümlenin noktasını...

hurma ağacının altını havalandırarak yapraklarını budayarak cihad yapılmaz.

bu çok önemli bi konu üzerinde durulmalı araştırılmalı mutlaka

bölünmeyelim müslümanlar kardeştir mezheplerimiz farklı olabilir ama yüce yaratıcımız bizleri mükemmel şekilde yaratmış tefrikaya düşmüyelim
    canla başla mazlumlar için çalışalım insanlık saadete muhtaç

tebrik ediyorum seni nurcu abi yıllar sonrada olsa içinizdeki sakladıgınızı dışa vurdugun için siz nurcular biz siyasal islamı kabul etmiyoruz dersiniz bilmezsinizki islamla siyaset ayrılmaz bir bütündür.ama işinize gelincede farklı kanallarla siyaseti kullanırsınız.Allahtan temennim odurki desteklediginiz güruhla haşrolunmazsınız.

doru hersey acık iran musluman ulke damgası yenirmi hic koskoca amerika var renkleride cafcaflı bol bol euro suda var :D anlayan anladı kardesler allaha ement olun ...

Alıntı Taner PINAR tafarından gönderildi Mesajı Göster
    bunu önemli konu yapsakmı diyorum..

portalın baş sayfasına da eklesek orda dursa çok güzel olacak..

" bediüzzaman siyasal islamı kabul etmiyor ..."
    bu sözü ile dahi insan küfre girebilir değil mi? İslami esaslara göre siyaset yapmayı kabul etmiyor , şeytani esasları destekliyor..
    çok iyi be .. .:)

Bu sözden bu anlam çıkmaz ki....:)))
    "en büyük edepsizlik edep ya hu diye bağırmaktır."

Musavi Alaaddin KIYAĞAN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Mon Jun 2007
    istanbul/fatih/ karagümrük/zeytinburnu_A.İ.H.L
    İletiler
    247
    Blogdaki Konular
    1
    bu nurcu abi mehmet fırıncı abi ben bir ara bunlara bulaşmıştım okuyucularına ve fetullahcılarına okuyucularındayken mehmet fırıncı abiyle bir ders yaptık fatih kıztaşında 5 katlı bir binaları war o evede nurtaşı diyorlar süleymaniyedede bir binaları war ana merkez yeri orası orasının adıda hamidiye bunlar bizim görüşümüze karşılar ben bunu anladığım zaman bıraktm bir dahada uğramadım kardeşler mehmet abinin lakabı fırıncı abi bu moral fmin sahibidir ayrıca fırıncı dükkanı war bedüzzamanın talebesidir

Mâh-rû Mümine AYDIN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Wed Jun 2006
    İletiler
    1,720
    BU benim için çok önemli bir konuydu.Allah razı olsun.Bazı şeyleri kabul etmeyen arkadaşlara çok güzel bir cevap olacak.
    Çocukluk günlerimin son demlerini yaşıyorum...Tadını çıkarmak istiyorum...

+ Konuyu Yanıtla
2 / 1 12 SonSon

Yer İmleri

Gönderme Kuralları