10 / 10 İlkİlk ... 345678910
183 sonuçtan 181 --- 183 arası gösteriliyor

Konu: demiral.

Merhum Taner PINAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat Mar 2007
    İletiler
    1,637
    Blogdaki Konular
    6
    İnsan hiç biri için ölümü göze alırmı? Onun yerine ateşe atlarmı? Onun bir tarafı acısa yüz katı kadar kendi canı acırmı?

Seni çok seviyorum hemde çok.. Bunu bilmen ve anlaman için daha zaman var.. Bir gün kıymetini hiç kimsenin bilemiyeceği kadar bilen birinin oduğunu anlayacaksın.

Karşılıksız sevginin en bariz hali ile yazıyorum canım. Masumiyetini hiç bozma sen, hep böyle masum, yalın ve sevgi dolu kal.

Şimdi aşık oldum işte.. Şimdi hayata bakışım değişti, şimdi sevmenin negatifleri elime geçti.. Perde arkasından seyretmiyorum hayatı bilakis ben rol alıyorum hayat filminde.. Başroldeyim işte senin sayende..

Hayatıma kalite getirmem gerektiğini söylediler, hastalığımı yenmem için kalitem sensin.. Senle sevinir senle üzülür senle olduğum her an için şükrederim..

Son hitabım değil bu sana çok afilli bir anlatım da değil ama yapmacıksız, içten geldiği gibi.........

Sen gelmeden önce gece ile gündüz arasında ki tek fark birinin birinden biraz daha aydınlık olması idi.

Hamdolsun, Allah c.c.'na yarattıklarının zerreleri kadar, sayılarını ancak O'nun bilebileceği kadar, sonsuz şükürler olsun..... ki seni bana gönderdi.
    Allah indinde Din İSLAM dır.Kendine başka din ve başka peygamber arayanlara veyl olsun..

Giriş
    Sat Mar 2007
    İletiler
    1,637
    Blogdaki Konular
    6
    "Fitne adam öldürmekten daha büyük günahtır..." (el-Bakara, 2/217)

Enes Hz. Peygamberin şöyle buyurduğunu rivayet eder:
    Allah Teâlâ kullarını çıplak, beti benzi uçuk ve beraberlerinde hiçbirşey olmadığı halde haşreder,
    Hz. Peygamber'e hadîsin metninde geçen 'Bühmen' kelimesini sorduk. Dedi ki: Beraberlerinde birşey yoktur. Sonra Allah Teâlâ öyle bir sesle çağırır ki yakın olan bir kimse işittiği gibi, uzak olan da işitir: Pâdişah benim! Şiddetle ceza veren benim! Bir şamar dahi olsa, cennet ehlinden bir kimseden cehennemlik bir kimsenin hakkı alınıncaya kadar cennete giremez. Cehennemliklerden bir kimsenin boynunda cennetliklerden birinin hakkı olduğu zaman cehenneme girmesi uygun olmaz tâ ki ondan o intikam alınıncaya kadar!
    -Bu nasıl olur? Biz çıplak, betimiz ve benzimiz uçuk ve beraberimizde hiçbir şey olmadığı hâlde Allah'ın huzuruna geliriz!
    -
    Sevaplar alınır, günahlar yüklenilir. Bu bakımdan ey Allah'ın kulları! Allah'tan korkun! Kulların mallarını almak, ırzlarına taarruz etmek, kalplerini daraltmak, aranızdaki ilişkilerde zulmetmekten sakının; zira kul ile Allah arasında bir özellik vardır. Bu bakımdan ona affetmek daha sür'atle varır. Kül birçok zulüm yapmış fakat onlardan tevbe etmişse, zulme uğrayanlardan helâllik istemek veya ettirmek imkânsız ise, bâri kısas günü için fazlasıyla sevaplar işlesin. Sevaplarının bir kısmını gizlice, ihlâs ile işleyip Allah'tan başkasını muttali etmesin. Bu durumun onu Allah'a yaklaştırması umulur. Böylece Allah'ın, kulların zulümlerini kendilerinden defetmesi için dostlarına sakladığı lütfuna nâil olur.
    Enes şöyle rivayet eder: Bir ara Hz. Peygamber'! oturmuş ön dişleri görünecek şekilde güldüğünü gördük. Hz. Ömer sordu:
    - Ey Allah'ın Rasûlü! Annem ve babam sana feda olsun! Seni güldüren nedir?
    - Ümmetimden iki kişi, izzet sahibi Allah'ın huzurunda durup biri şöyle der: 'Yârab! Benim bu kardeşimin bana yaptığı zulmün intikamını al!' Bunun üzerine Allah Teâlâ 'Kardeşine yapmış olduğun zulmü öde!' der. O da 'Yârab! Sevablarımdan birşey kalmadı ki!' der. Allah Teâlâ hak sahibine der ki: 'Sen ne yapacaksın? Baksana onun sevabından birşey kalmamış'. Hak sahibi 'Yârab! Günahlarımdan yüklensin!' der.
    Bunun üzerine Hz. Peygamber'in gözleri yaşla doldu ve şöyle dedi:
    Muhakkak ki o gün, tehlikesi Süyük bir gündür. O öyle bir gündür ki insanlar, kendi günahlarının başkası tarafından taşınmasına muhtaç olurlar.

Bu manzara karşısında Allah-u Teâlâ, hak sahibine 'Başını kaldır cennetlere bak!' buyurur. Bunun üzerine hak sahibi başını kaldırır ve der ki:
    - Yârab! Gümüşten yapılmış şehirler, incilerle süslenmiş altından yapılmış yüksek binalar ve köşkler görüyorum. Acaba bunlar hangi peygamberindir veya hangi sıddîkındır veya hangi şehidindir?
    - Kim onun bedelini verirse onundur!
    - Onun bedeli iledir?
    - Müslüman kardeşini affetmendir!
    - Yârab! Ben onu affettim.
    - Kardeşinin elinden tut, onu da cennete götür!
    Bunları söyledikten sonra Hz. Peygamber (s.a) şöyle buyurdu:
    Ey ashabım! Allah'tan korkun! Aranızdaki ihtilâfları ıslah edin! Muhakkak ki Allah mü'minlerin arasını ıslah eder.1

Benden sonra başınıza, bilmediğiniz (o güne kadar hiç görmediğiniz) şeyleri emreden yöneticiler gelecek. Onlar üzerinizde imamlar (halifeler) (3) değildirler.” (2)

1) İbn Ebî Dünya, Hâkim
    2)Râmûzul-Ehâdîs s. 299, 3722 hadis. (Tabaranî Kebîrden, İbn-i Mâceden, Deylemî Ebî Umameden), en-Nevevî, Ebû Zekeriyyâ Yahya b. Şeref, Riyazüs-Sâlihîn, Terc. Emre, Mehmed, İstanbul 1974, s. 99 87. hadis; Sunenu İbn-i Mâce, II, 1305, 1310 (3954, 3961) hadisler.
    Allah indinde Din İSLAM dır.Kendine başka din ve başka peygamber arayanlara veyl olsun..

Giriş
    Sat Mar 2007
    İletiler
    1,637
    Blogdaki Konular
    6
    Kalite,

Telefondaki x kişi diyorki hayatıma kalite getirdim ve artık stresten uzak yaşıyorum..

İnsan hayatına nasıl kalite getirir?

düşünüyorum ..

1) Her şeyi boşverir kimseye ve hiç bir olaya kafasını yormaz..

2)Tam tevekkül sahibi olur. Her türlü gelişmede tevekkül eder.. Oluruna bırakır.

3)Bir noktaya kitler kendini ve sürekli onu düşünerek diğerlerini görmezden gelir..

Bunları yapmak kolay değil.. Sıcak bir ortamda üşüyerek oturan, isyankar ve adalet savaşçısı hissiyle yaşayan, her türlü olaydan kendine pay ve görev çıkaran.... böyle yaşamaya alışmış olan adama hayatına kalite getir demek; oyuncağı elinden alınmış çocuğa "bak şimdi bir oyuncak daha alıcaz ama onuda alinden alıcaz" demek gibi bir şey..

Kalite getirmek..Hayatımı ben imal etmiyorum ki.. Nasıl kalite getireyim?

Yok yok.. Hayatımı kaliteli bir hayatla değiştirmeliyim.

Satın alabileceğim bir hayat bulmalıyım önce veya bedava kaliteli bir hayat aramalıyım..

Kaliteli insanlar bulmalıyım, kaliteli iş, kaliteli bir araba, kaliteli dostlar..

Hayatıma iso 9001 düzenlemesi yapmalıyım. Evrak akışını düzenlemeli soru cevap döngüselini kalitelemeli..

Yok bunlar olacak şeyler değil..

Yeni bir gemi alamam.. Yeni bir deniz de isteyemem.. Yeni bir limana gidemem.. Yeni bir rüzgar da isteme lüksüm hiç yok..

Kaptanlığı bırakabilirim belki..

Tayfalık ağır gelir .. Kaldıramam..

Çorak arazilere gidebilirim. Denizi görmeyen balkonsuz bir dairede yaşlanabilirm belki..

Demiralma sıkıntısı yaşamam böylece ..

Liman kirası da ödemem..

Balık tutumasamda olur.. Tutanlardan satın alırım.

Denize çıkanlardan deniz hikayeleri dinlerim.. Belgesel seyrederim..

Hayatıma kalite getirmeliyim.. Yoksa öleceğim..

Hayatıma kalite getirmeliyim.. Seninkide hayatmı lan! dedirtmemeliyim ama..

Sinirlenmemeliyim, üzülmemeliyim...Sende haklısın demeyi öğrenmeliyim.. Hallederiz yalanını söyleme becerisi ile hiç bir şeyi halletmemeliyim..

Deli hapı içerler veya kafa hapı.. o hapı içenler dünyayı toz pembe görürler.. hap içmeden kafayı bulmalıyım..

Hayatıma kalite getirmeliyim..

Arada bir limana uğrar görevliye çaktırmadan gemiyi kaçırır denize sarılır rüzgarı içime çeker tayfalara söverim..

Kendimi sevmeliyim.. Kendime hediyeler almalı kendimi sevindirmeliyim.. Özel günlerimde kendime çiçek göndermeliyim. Kendimi kendimden daha çok sevmeliyim..

Hayatıma kalite getirmeliyim..

Zehirli boyayı başkalarına sürüp gemi paslanıncada başka bir gemiye çokmeliyim.. Gemi mi yok? Sahipsiz çok gemi var..

Arada bir fırtınalı havalarda açılıp gemiyi batırmalıyımda ..

kalite için..

Demiral..

10 / 10 İlkİlk ... 345678910

Yer İmleri

Gönderme Kuralları