+ Konuyu Yanıtla
15 / 3 İlkİlk 1234567891013 ... SonSon
288 sonuçtan 41 --- 60 arası gösteriliyor

Konu: Fethullah Gülen'in Papaya Mektubu

ya şuna ikide bir hocaefendi demeyin neyin hocası islam hocası olsa 92 de ıraktaki müslüman çocugu katledilirken kılı kıpırdamayan israile füze atıldıgında ise sabaha kadar uyuyamayan bu neyin hocası

Kayıtsız
    Misafir

anlamıorum

selamun aleykum ya anlamıorum bakın arkadaşlar maide:51 de ne dior ALLAH U TEALA...
    Onlarla dost olan onlardandır.” Beyan-ı ilâhîsini ferman buyurmuştur. “Ey inananlar! Yahudi ve hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostudurlar. Sizden her kim onları dost edinirse, o onlardandır.” (Mâide: 51) İşte bu Âyet-i kerime onlara kâfidir.
    daha fazla dicek bişi oldugunu sanmıorum.bunu ben demiorum herhangi birisi demior veyahut ilim adamı da demior bunu ALLAH DİOR ALLAH AZZE VE CELLE...
    MUSLUMANLARIN MUSLUMANLARdan başka dostu yokdur bunu anlayalım artık...

::::OFLU:::: Kadir KURT kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat Jan 2007
    İletiler
    200
    Blogdaki Konular
    2
    bencede hoca demıyelım papa mı desek veya tanışmanı bende anlamadım
    Sapasağlamken kalp sektesinden ölenler vardır.Kıyamet,bir bakıma,kainatın kalp sektesidir.

Selam-un aleykum

http://arsiv.zaman.com.tr/1998/02/10...olitika/1.html

Linki değistirmisler ben bu tarihte bu linkten ulaştım.

bu mektubu yazacağına gidip, onların tarafına geci haclı 20. haclı seferi bizimle davaşsaydı bu kadar zoruma gitmezdi.

o kadar zoruma gitti ki, bu kadar tahmin etmiyordum. Yinende asılsız bir haber olmasını isterdim. Farklı pulvarlarda koşsakta yine de ortak bir gayretimiz olduğunu sanıyordum.

allahın kulu16
    Misafir

anlamadım!

sevgili arkadaşlar ben hiç birşey anlamadımm fetullah hoca mektup yazdıda aslımı bu değilmi yoksa bilen cwp yazsınnn kafam karıştı yaaa:(

Fetıllah Gülen Hocaefendinin ve cemaatinin Dinler Arası Diyoloğa ne kadar önem verdiği gün gibi ortadadır.Türkiye Katolik alemi başkanın nur cemmatini neden bu kadar fazla sevdiğini zannediyor sunuz?Çünkü nazik papazın eli uzun bir süredir cemmatin içinde ve orada gerçekten sıkı dostlukları var. Bugün nur cemaatinin (bi kısmını tenzih ediyorum) dinler arası diyalog propagandası yapması da bu dostluğun meyvesi olsa gerek.
    iyiyim ben, hep aynı şeyler işte, uyku hapları yalan dolan gülümsemeler...
    son defa...

bunlar dinler arsında diyalog adı altınd islma zarar vermek isteyen içimizdeki derin misyonerlerin ta kendileridir

Bismillahirrahmanirrahim.
    İlk defa katıldığım için,Allah cc 'tan hayırlara vesile olması niyazıyla.

Konuya ilişkin görüşlerimi birkaç yönden açıklayabilirim ama seçtiğim yönüyle kısaca yazayım.

İdealistlik veya dava yönünden ele aldığımız zaman konun hemen farklı boyutlara taşındığını görürüz.
    İdealizim sonu olan dır.Kurucuların ölümü,farklı görüşlerin ortaya çıkması,Taraftarların kendi arasındaki rekabet parçalanma ile beraber sonu getirir.
    Taraftarları genellikle kendilerini "bağımlı" hissederler.Bu yüzden de alternatif görüşlere ilgileri vardır ve fikir değiştirip başka ideallere gidebilirler.
    Bedüzüzaman Rahmetullahi aleyhin vefatından sonra bu olmuştur.Bu çok güçlü akım bir ekol,ideal haline dönüşmüştür.
    Çok beğendiğim yönüyle yapılan çalışmaların,yurt dışı okulların,yurt içi eğitim ve vakıf faaliyetlerinin (dialog hariç) Fethullah Hoca 'nın vefatı ile akamete uğrayacağından korkarım.
    Konu "dava" olsaydı ümmet,birlik beraberlik konuşacaktık.Çünkü " dava " sahibi insanlar "bağlı" olurlar.Çeşitli seçenekleri olsa da gitmezler, davalarından vazgeçmezler.
    Bana gelen mesaj daki "islamcı" tanımı gibi,İçeriği bölünme,parçalanma olan,idealizm kokan masum görünüşlü bir deyimle bile tanınmayı istemez.

Sonuç olarak İslam dinine hizmet noktasında yapılan gayretlerin her zaman başımızın üzerinde yeri var.
    İdealizm de yokuz.

Hep birlikte duamızda; "Allah bunlar dahil herkese düşündüklerinin ve yaptıklarının iki katını versin" diyelim. ortak nokta, kimse alınmadan...DUA İLE...
    MANA KAPLAN HUYLUDUR DIŞARI ÇIKMAZ...

Kayıtsız
    Misafir
    Alıntı Mustafa ALTINOLUK tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Abi nasıl olmaz? Zaman gazetesi resmi web sitesinden "arşiv arama" bölümüne gir 10/02/1998 tarihli gazeteye git, Solda "Güncel"i tıkla karşına çıkan sayfada "Dünya barışı için" başlıklı yazıyı tıkla... Metinle ilgili haber karşında...

Ya da tam linki: http://www.zaman.com.tr/1998/02/10/g...olitika/1.html

Buyur buda kendime göre editlemediğim sayfanın resmi:

Kusura bakmayın bu konuda ki "meramınıza" bir anlam veremiyorum. Yalancılık ve sahtekarlık ithamınız yazının linkini verdiğim halde bana geliyor? Buna bir anlam veremedim kusura bakmayın :lac[1]:

Şunu anlarım; "Bu mektupda bir sorun yok, yazmışsa ne olmuş, güzel bir mektup.... vs.".... Diyebilirsiniz... Benim yorumlarımı saçmada bulabilirsiniz.... Farklı düşünebilirsiniz... Bunu anlarım...

Ama şuan yaptıgınız şeyi anlayamıyorum kusura bakamyın...
    fake yemissin hayirli olsun ee teknolojinin azizlikleride oluyor azcok internetten enlayan bilirki fake site yapip millete yutturmak cooook kolaydir sitenin orzinali boyle degil hem

ikimilyon Admin Mehmet DAĞDELEN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    3,120
    Blogdaki Konular
    18
    Alıntı Kayıtsız tafarından gönderildi Mesajı Göster
    fake yemissin hayirli olsun ee teknolojinin azizlikleride oluyor azcok internetten enlayan bilirki fake site yapip millete yutturmak cooook kolaydir sitenin orzinali boyle degil hem
    muhterem,
    bu fake falan değil. binlerce kişi bu sayfayı gördü. ancak saha sonra zaman sitesini yeniledi. zamanonline şeklinde arşivide değişti.
    verilen adrese onlarca kişi girip gördü.
    h ttp://www.zaman.com.tr/1998/02/10/guncel/politika/1.html

url ye bakarsan com.tr uzantılı ve resmi başvuru gerektiren bir adres olduğunu görürsün.
    ve biz bu adrese girip gördük. sen geç kaldın.

Milli Görüş; hakkı üstün tutmaktır!

Kayıtsız
    Misafir
    cahilliğimi bağışlayın ama öğrenme gayretini içindeyim peygamber efendimize hakaret eden papayla m.fetullah gülenin bu tarz bi saygı mektubu yazdığı papa aynı kişimi???
    lütfen cevap hayır olsun:(

Kayıtsız
    Misafir
    Aynı papa olmaması neyi değiştirir kardeşim diğer papalar emin olki Peygamberimizin adını saygıyla anıp eğilmiyorlardır

Kayıtsız
    Misafir
    Alıntı Kayıtsız tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Aynı papa olmaması neyi değiştirir kardeşim diğer papalar emin olki Peygamberimizin adını saygıyla anıp eğilmiyorlardır
    haklısın en azından azını açıpta yaptığın hata dememiş ne demeli bu kadar acı bi durumda artık onlarda biraz gözlerini açıp bu kadar kayıtsız şartsız bağlanmazlar inşallah

diyalogculara aslında şunu sormak lazım,bırakın islam düşmanlarıyla diyaloğu da, müslümanlar arası diyalog yapsanız.müslümanlar birbirine girmiş şu cemaat senin bu cemaat benim,mezhep çatışmaları.müslümanların izzet ve şerefleri,diyalog yaptıkları kafirler tarafından ayaklar altına alınmış,şunların telaşlarına bak.
    ÜMİDİMİZDİR BU BİZİM SENDEN EY VAHİD,YIKILSIN KÜFRÜN TAHAKKÜMÜ VAROLSUN İSLAMİ TEVHİD...

Kayıtsız
    Misafir

Fethullah Gülen Hoca

Arkadaşlar sizi okuyorum ve bakıyorum ki Fethullah gülen'e karşı bir karşı duygu besliyorsunuz. Sizi anlamaya çalıştım. Yazılarınızı okudum. Gördüklerim bir kaç c.d'de söylenenlerle hep aynı.

Kafamı karıştırıyorsunuz ama bilmiyorum gerçektende sizin dediğiniz gibi olabilir.

Bediüzzamanın bir çok kitabını okudum. Hoca efendinin bir çok kitabıyla bediüzzamanın kitabı çatışıyor. Hatta bırakın kitapları yaşantıları bile çatışıyor. Bediüzzamanın ruslara esir düştüğünde rus komutana 'Hiçbir zaman bir Müslüman Din alimi bir kafirin elini öpemez ifadesinin üzerine, Hoca efendinin şakirtleriyle beraber papanın önünde gidip şakirtlerinin ki bunlar en büyük şakirtleridir. ( Şimdi zaman gazetesinde din Hocalığı taslamaktadırlar. ) Bu gibi şahsiyetlerin papanın elini öpmesi hoca efendi ile talebelerinin bediüzzaman Hz. çok fazla farklı yollarda olduğunu isbatlamaya yeterde artar bile.

GeNç LideR Emre KOÇ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sun Aug 2007
    İletiler
    8
    Alıntı Taner PINAR tafarından gönderildi Mesajı Göster
    eskiden bu tür cemaatlere karşı aşırı gergin oluyordum...

şimdi geçenlerde bir arkadaşa dediklerimi paylaşmak istiyorum..

kalabalık bir toplulukta , çarşıda, pazarda , vs..

nur talebelerini gördüğünüzde tanırsınız.. yani bozuk ahvalde olan insanların arasında hemen sırıtırlar onları ayırd edebilirsiniz.. müslüman kimliği var bu insanlarda , yanlış tevil sonucu bazı eksik fikirlere sahip olabilirler ancak nasıl diğer insanlardan ayırd edebiliyorsak bu kardeşleri aynı şekilde sevgi olarakta diğerlerine göre daha çok sevmemiz kucaklamamız gerekir diye düşünüyorum..

Doğru olanı anlatıp bazı bozuk fikirlerinden caydırabilirsek ne ala .. yok olmazsa bırakın kendi hallerine ve tekfir etmeyin... sonuç olarak ehli kıble bu arkadaşlar...

selametle...
    TEŞEKKÜR EDERİM , çünkü aynını yazmak tarafında idim . içimden geçenleri yansızmıssınız Allah cümlemizden razı olsun...
    Düzenlendi: Tevfik YAZICILAR 24-12-2007 22:02

mili görüş papa türkiyeye gelemsin diye mitingler yaptı zaman gazetesi bizleri gösterdimi işte dirayetli liderimizin papaya söylediği söz aynı abdulhamit han hazretleri gibi "ELİ KANLI KATİL VE CAHİL PAPA SEN MÜSLÜMANLARA CAHİL BARBAR DİYORSUN SANA ÇARPMAYI TOPLAMAYI ÇIKARMAYI MÜSLÜMANLAR ÖĞRETTİ ASIL CAHİL VE BARBAR SENSİN DEFOL GİT AYAK BASMA BENİM ŞEHİT KANLARIYLA SULANMIŞ VATAN TOPRAĞIMA" AYASOFYAYA GELİYORSUN AMACIN BELLİ AMA SEN UNUTMUŞSUNKİ FATİHİN NESLİ HALA AYAKTA" işte dirayetli imanlı bir müslümanın eli kanlı bir insana vereceği cevap (ayet:onlar kafirlere karşı şiddetli müminlere karşı yumuşak ve mütavazidirler..)

Kayıtsız
    Misafir
    Burada bazıları hakaret ettikleri kişinin başardıklarını hayallerinde bişle göremeyecek kadar aciz ve sadece hakaret etmeyi maharet bilen acınacak değerkde insanlardır.

Tekrar ediyorum onun yaptıklarını sizler hayal bile demezsiniz.
    Güneş balçıkla sıvanmaz ama sizlerin gözlerinin onündeki bir sinek kanadı tüm beyninizi karanlıkta bırakmış.Temiz gözlerle ve temiz zihinlerle düşünün.

ne yapmışda kardeşim adam amerika da kaldığı yeri biliomusun bu adamın da konuşuosun kimlere uşaklık ettiğini biliomusun vatana millete bi hayırı yok bu adamın..bu şahıs bi tarikatada mensup deil. batıllar.. yani cemaati hak deil...

+ Konuyu Yanıtla
15 / 3 İlkİlk 1234567891013 ... SonSon

Yer İmleri

Gönderme Kuralları