+ Konuyu Yanıtla
15 / 2 İlkİlk 12345678912 ... SonSon
288 sonuçtan 21 --- 40 arası gösteriliyor

Konu: Fethullah Gülen'in Papaya Mektubu

said nursi hz lerinin el-cihad rislaesi varçonda bu konuya çooookk güzel veriyor bediüzzaman
    قال الشاعر : ليس اليتيم الذي قد مات والده إن اليتيم يتيم العلم والأدب

kodADIistanbul Melek Zeynep BULUT kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Jan 2007
    İletiler
    1,220
    Blogdaki Konular
    1
    28 şubat döneminde basın Necmettin ERBAKAN hocaya soruyor ;"sayın hocam davetinize Fethullah Gülen hocaefendi katılmadı.Acaba Fethullah Gülen ile görüşmüyor musunuz? "
    Hocam çok manidar bir cavap veriyor ;
    "elbette biz onunla günde beş vakit görüşürüz.Siz bilmezsiniz."
    Ertesi günlerde Fethullah Gülene basın soruyor; "hoca sizinle beş vakit görüştüğünü söylüyor doğru mu?"
    sizce Fethullah Gülen nasıl bir cevap veriyor.buz gibi bir cevap: "bizim değil bu dünya da ahirette bile görüşmemiz mümkün değil...?
    bu cemaatin içinde gerçekten ihlas sahibi kardeşlerimiz var. ama onlarda da feraset ve basiret eksikliği var..ALLAH HEPİMİZE FERASET VE BASİRET VERSİN.VERSİN Kİ YANLIŞ İLE DOĞRUYU AYIRT EDEBİLELİM..

muhacir Okuyan Kalemler Cüneyt YILMAZ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Tue May 2006
    İletiler
    840
    yoruma gerek yok sanırım
    BİLMEK VE PAYLAŞMAK GEREK DUSTURUNU EN İYİ ŞEKİLDE UYGULAYAN YER!!!
    OKUYAN KALEMLER GRUBU

talebe_7
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    1,384
    5 sene onların(nurcuların) arasında durdum... ama öğrendiklerim, 5 senedir Milli Görüş cemaatinin yanında öğrendiklerimin 1000'de biri etmez...anlaşılması zor kitaplarla gençlerin beynini bulandırıyorlar .. başka birşey değil...
    ELHAMDÜLİLLAH şuan MİLLİ GÖRÜŞÇÜYÜM... :)
    toplumsal mesaj:elini vicdanına , çöpünü kutuna...

... Kübra YILMAZ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat Jul 2006
    İletiler
    3,129
    Blogdaki Konular
    3
    Alıntı Melek Zeynep BULUT tafarından gönderildi Mesajı Göster
    feraset ve basiret eksikliği var..ALLAH HEPİMİZE FERASET VE BASİRET VERSİN.VERSİN Kİ YANLIŞ İLE DOĞRUYU AYIRT EDEBİLELİM..
    amin.
    Sosyofobi..

arkadaşlar hoca efendinin okadar çok kitabı ve sohbet konuşmaları varki ben dinlediklerimin hiçbirinde yanlış bir söz duymadım ALLAH cc kelamı ve hadisi şeriflerden anlatıyor o da ALLAHcc ın bir kulu hasbel kader yanlış bir yazı yazmış olabilir.hoşgörülü olalım

talebe_7
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    1,384
    dinleyenden dinleyene fark var...

bizim gibi cahiller anlamaz onun dilinden...

dediğini anlamak için biraz bilmek gerekir...dediğini anlamak gerekir...

_ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,612
    Blogdaki Konular
    5
    şimdi mereak ettim bu yukarıda yayınlanan mektubu cahil olduğum için mi anlayamadım, hasbel kader birileri yanlış yazdığı için mi ,?

Hadi diyelim ben cahilim; dediğini biraz bilen, dediğini biraz anlayan birileri çıksında tercüme etsin bu mektubu bana anlayayım bende biraz.

Hadi diyelim ben hoşgörülü olamadım; hasbel kader yanlış yazan o kul neden çıkıp yanlışını beyan etmez, yada sayın Fethullah bu rezil mektubu ben yazmadım demez. yanlış sözler değil mi yukarıdakiler,buradaki hangi söz ve davranış ALLAH cc kelamı ve hadisi şeriflere uygundur.

“İnsanlar, imtihandan geçirilmeden, sadece "İman ettik" demeleriyle bırakılıvereceklerini mi sandılar ?” (Ankebut 2)
    إِنَّا عَرَضْنَا الْأَمَانَةَ عَلَى السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ وَالْجِبَالِ فَأَبَيْنَ أَن يَحْمِلْنَهَا وَأَشْفَقْنَ مِنْهَا وَحَمَلَهَا الْإِنسَانُ إِنَّهُ كَانَ ظَلُومًا جَهُولًا

Yarabbi sen bizlere doğru ile ile yanlışı, faydalı ile zararlıyı ayırt edebilme vasfı ver.
    Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

talebe_7
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    1,384
    Alıntı Reşit ÖZTÜRK tafarından gönderildi Mesajı Göster
    arkadaşlar hoca efendinin okadar çok kitabı ve sohbet konuşmaları varki ben dinlediklerimin hiçbirinde yanlış bir söz duymadım ALLAH cc kelamı ve hadisi şeriflerden anlatıyor o da ALLAHcc ın bir kulu hasbel kader yanlış bir yazı yazmış olabilir.hoşgörülü olalım
    gerçekten kelam ve hadis şeriflerden anlatıyor...ama anlattıklarının arasına bir kaç sapıkça bir şey soktuğunda biz bunun farkına varamıyoruz...ve o söylenenleri de doğru kabul ediyoruz...
    ayrıca böyle önemli konularda (papa mektubu) bir cemaat liderinin yanlış yazı yazmasına hoşgörülü davranamayız...

Alıntı Tevfik YAZICILAR tafarından gönderildi Mesajı Göster
    şimdi mereak ettim bu yukarıda yayınlanan mektubu cahil olduğum için mi anlayamadım, hasbel kader birileri yanlış yazdığı için mi ,?

Hadi diyelim ben cahilim; dediğini biraz bilen, dediğini biraz anlayan birileri çıksında tercüme etsin bu mektubu bana anlayayım bende biraz.

Hadi diyelim ben hoşgörülü olamadım; hasbel kader yanlış yazan o kul neden çıkıp yanlışını beyan etmez, yada sayın Fethullah bu rezil mektubu ben yazmadım demez. yanlış sözler değil mi yukarıdakiler,buradaki hangi söz ve davranış ALLAH cc kelamı ve hadisi şeriflere uygundur.

“İnsanlar, imtihandan geçirilmeden, sadece "İman ettik" demeleriyle bırakılıvereceklerini mi sandılar ?” (Ankebut 2)
    إِنَّا عَرَضْنَا الْأَمَانَةَ عَلَى السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ وَالْجِبَالِ فَأَبَيْنَ أَن يَحْمِلْنَهَا وَأَشْفَقْنَ مِنْهَا وَحَمَلَهَا الْإِنسَانُ إِنَّهُ كَانَ ظَلُومًا جَهُولًا

Yarabbi sen bizlere doğru ile ile yanlışı, faydalı ile zararlıyı ayırt edebilme vasfı ver.
    sözüm size değil...Reşit öztürk için yazmıştım... :)

Hani barış getirecekti dinler arası diyalog benim bildiğim kadarı ile 1970lerden itibaren vatikan dinler arası diyalog yapıyor ve daha barışı getiremediler dünyada özellikle islam aleminde kan ve gözyaşı var ...barış ancak islamdadır diğer dinler muharreftir ve hükümleri kalkmıştır tek din islamdır.....

bu konularda cok tartışıldı ama bu konunun etkisi üzerine misyonerlik faaliyetleri arttı..
    yüz kişinin müslüman olması için bir müslümanın mürted olması caiz midir??
    sormak gerek..
    ayrıca o yüz kişi de müslüman olmamışsa?

Giriş
    Fri Jan 2007
    İletiler
    1,220
    Blogdaki Konular
    1
    Alıntı Mehmet DAĞDELEN tafarından gönderildi Mesajı Göster
    neden aklıma yine "vezir pavlos" geldi acaba?
    Hocam neden aklınıza vezir pavlos geldi acaba...merak ettim :)

Alıntı Ebuzer ÜÇTAŞ tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Hani barış getirecekti dinler arası diyalog benim bildiğim kadarı ile 1970lerden itibaren vatikan dinler arası diyalog yapıyor ve daha barışı getiremediler dünyada özellikle islam aleminde kan ve gözyaşı var ...barış ancak islamdadır diğer dinler muharreftir ve hükümleri kalkmıştır tek din islamdır.....
    recai bey gereken cevabı bu akşamki konuşmasında verdi .
    bizi kabul etmeyen dinlerle ne diyaloğumuz olsun ki sonra bizim kimsenin inancıyla yaşam tarzıyla bir problemimiz yokki böyle bir diyaloğa ihtiyaç olsun.

aynen ya nedir bu vezir pavlos ya ama lütfen bir iki cümle ile açıkla hocam uzun okuyamama gibi bir prrblemim var...
    bizim bir derdimiz varsa oda islamın zaferidir yarab islamın zaferini görmeden canımı alma senden cenneti değil islam sancağının dalgalandığı semaları istiyorum...

Alıntı Halil SEYHAN tafarından gönderildi Mesajı Göster
    dinleyenden dinleyene fark var...

bizim gibi cahiller anlamaz onun dilinden...

dediğini anlamak için biraz bilmek gerekir...dediğini anlamak gerekir...
    ARKADAŞIM ELHAMDÜLİLLAH KUR'AN I BİLİYORUZ MANASINI BİLİYORUZ HADİSLERİ BİLİYORUZ BİZDEKİ KUR'AN LA ONDAKİ KUR'AN FARKLI DEĞİL HADİSLERDE FARKLI DEĞİL SÖZÜMONA HOCAEFENDİ ....AMELLER NİYETLERE GÖREDİR.... HADİSİ ŞERİFİNİ OKUYUP GÖZYAŞLARINA BOĞULUYO BU HADİSTE AĞLAYIN EMRİ YOK ŞAHSEN BEN ONA VE CEMAATİNE İNANMIYORUM GÜVENMİYORUM VE İSLAM ALEMİNİN BAŞINA BELA OLDUKLARINI DÜŞÜNÜYORUM...
    A.VANLIOĞLU HOCAMDAN DİNLEMİŞTİM

İSTANBUL MERKEZ VAİZİ İKEN MUSHAFLARIN DENETLENMESİNDE GÖREV YAPMIŞTI KENDİSİ VE O DÖNEMDE ...NURCULARIN KUR'AN I...DİYE BİR KUR'AN GETİRDİKLERİNİ SÖYLEDİ FAKAT İZİN VERİLMEDİĞİ İÇİN YAYINLANMADIĞINI ANLATTI ŞİMDİ SORARIM SİZE ONLARIN DEDİĞİ GİBİ KUR'N NURCULARINMI VE BU İŞİN NEREYE GİDEBİLECEĞİNİ TAHMİN EDEBİLİYORMUSUNUZ????

BEN EDEBİLİYORUM

ALLAH ONLARI ISLAH ETSİN
    BİZEDE FERASET NASİP ETSİN....

28 şubat döneminde basın Necmettin ERBAKAN hocaya soruyor ;"sayın hocam davetinize Fethullah Gülen hocaefendi katılmadı.Acaba Fethullah Gülen ile görüşmüyor musunuz? "
    Hocam çok manidar bir cavap veriyor ;
    "elbette biz onunla günde beş vakit görüşürüz.Siz bilmezsiniz."
    Ertesi günlerde Fethullah Gülene basın soruyor; "hoca sizinle beş vakit görüştüğünü söylüyor doğru mu?"
    sizce Fethullah Gülen nasıl bir cevap veriyor.buz gibi bir cevap: "bizim değil bu dünya da ahirette bile görüşmemiz mümkün değil...?
    bu cemaatin içinde gerçekten ihlas sahibi kardeşlerimiz var. ama onlarda da feraset ve basiret eksikliği var..ALLAH HEPİMİZE FERASET VE BASİRET VERSİN.VERSİN Kİ YANLIŞ İLE DOĞRUYU AYIRT EDEBİLELİM..

İslamın şartı bize öğretilen 5 tir......

Kelime-i Şehadet, namaz kılmak, oruç tutmak, hacca gitmek, zekat vermek....

Bunlar zaten Kelime-i Şehadeti inkar ettiler, hepinizce malum, ikinci kısmı teferruat oalrak görüyorlar...

Diğerleri zaten gözükmüyor...

geriye İslami olarak, Hukuki olarak kala kala namz kaldı, islam demek için bir görünen namazı var diyor, buda giderse hukukende İslam sayılmayacağını ve böylelikle tek ortak yanının namaz olduğu, başka hiç bir müşterek yanının bulunmadığını işaret etmiş olabilir Hocam...

Ama bu truva atı ne diyor ?

değil bu dünyada , ahirette bile görüşmemiz mümkün değil diyerek, aslında doğrusunu söylemiş , hem Hocamızın işaretine , sorusuna ar damarı çatlamış bir halde namazının bile olmadığını (belki ) ima etmiş oluyor ve içindeki Mİlli görüşe ve ASLINDA Muhterem Erbakan'a Hocamıza olan kinini, diğer tüm şeytan ve askerlerinin de yaptığı gibi, olanca pisliği ve hıncı ile kusuyor.....

Duamız, bu truva atına inanan GAFİL olan insanların doğruyu görmeleri, ve içlerindeki AHMAK olanlara ise Yüce Allah'ın (C.C) akıl ve fikir ihsan etmesini dua ve niyaz ediyorum....
    Alemin nakşını hayal görürüm. O hayal içre, bir cemal görürüm.
    Cümle mevcudat ki, mazhar-ı Hak'tır. Anın içün, kamu kemal görürüm.
    Tecelli cilvesi, cümle gölgeler. Her zerresi binbir ismin belgeler.
    Hay varken hayale kanmaz bilgeler. Zat-ı Hak'tan gayrı zeval görürüm.

KON-BEY Hasan Hüseyin ER kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat Jan 2007
    İletiler
    332
    Blogdaki Konular
    5
    Alıntı Tuba ÇELİK tafarından gönderildi Mesajı Göster
    etbatan lütfen daha dikkatli ol kardeşim...
    zira bu konular hasas konular, kişileri eleştirebilirsin de hakaret etmek biraz ağar kaçar diye düşünüyorum. şimdi kalkıp biri erbakan hocamıza laf etse ne yaparsın?
    elbette ki bağdaştırmıyorum lakin camiamızın içinde bir dolu nur cemaati üyesi var.ki olmalıda. bu çok güzel. halkların ve cemaatlerin buluştuğu noktada hakkı savunuyoruz omuz omuza. yeri geldiğinde, yanlışlarında bende de çok ağır eleştirilerde bulundum mgf dende aklınızda kaldı ise lakin hakaret yakışmıyor bize...
    allahın gülleri yakanızı bırakmasın...
    Tuba hanım size katılıyorum dediğiniz gibi cematın içinden bize üye olanlarda var bizi destekleyenlerde var.Biz onları bu kadar eleştiriyoruz ama tanıdıgım bir çok arkadaşımın çocukları onların yurtlarında kalıyor.Bu çocukların Babası annesi`nin namazla abdestle elakaları yok ama çocukları namazlı abdestli.Bildigim kadarıyla babaları kominist dine karşı olanları bile var.Okullarda bu çocuklar hemen farkediliyorlar.Hiç bir kötü alışkanlıklarıda yok fakat dışarıda kalan çocuklar malesef eli oynaşta gözü ...... sagda solda.Aslında bu cemaatleri
    birimize düşüren siyonistlerin bir oyunu,bizi bir birlerimize karşı düşman haline getirdiler.Şimdi herkes benim cemaatım senin cemaatını döver felsevesinde.
    Erbakan hocamızın bu cemaat hakkında ileri geri konuştuğu kötüleyici veya aşşağılayıcı bir konuşması varmıdır?bilmiyorum. Bildiğim bir şey var bizler her zaman imamhatip okullarıyla övünürken 28 şubat kararlarından sonra kendi çocuklarımızı okullardan apartopar aldık başka okullara kaydırdık ve okulların kapanmasına vesile olduk.Demekki davamız ahlak ve maneviyat değil çocukların iyi birer müslüman olması degilmiş.Aman benim çocugum doktor,mühendis,vs olsun dedik.Bu cemaatın yaptıkları çocukları imam hatib okullarına teşfik ettiler imam hatibe giden çocuklardan yurt parası almadılar ve Fem dersaneleride parasız olarak derslerine aldıgını biliyorum.şimdi bazı arkadaşlar bizi hemen nur cemaatından sanacaklar kimiside tavsib etmeyede bilirler olabilir.
    Benim düşüncem eleştiri yaparken karşımızdakı kişi veya kişileri rencide etmeden yapmaktır.Önce iğneyi kendimize batıralım sonra çuvaldızı ele batıralım diyorum.
    HAK GELDİ BATIL ZAİL OLDU

dostlar bıraklım fethullah la uğraşmayı uğraşilacak o kadar çok kişi var kii..bu adamın dış ülkelerdeki okullarında osmanlı sevdiriliyor türkler sevdiriliyor yani bizi yanlş anlatan batının oyununu bozuyorlar..tamam yanlişi olabilir hatasız kul olmaz.

Kısıtlanmış Üye
    Giriş
    Thu Mar 2007
    bu üye hanım üyeleri küfür ve tacizle rahatsız ettiği için banlanmıştır. MGP Ekibi
    İletiler
    515
    yüce Rabbimiz bunları kastederek,bunlarla dost olmayın,bunlardan uzak durun derken,acaba bizlere ne anlatmak istiyor diye hiç düşünmedim.zira verdiği hükümleri tartışmak bana düşmezdi haşa.ama uygulamak istediğim buyruğuda çok açık,bunlarla dost olmuyorum,bunlara yaklaşmakta istemiyorum.biz müslümanların sanırım sorun ettiğimiz bi derdimiz var,bunlar islamı tanımıyor bizleri yakan,yıkan,bombalayan,cana kıyan bir dinin temsilcisi sanıyorlar ya,ne yapalım öyleyse hadi bunlara islamı anlatalım kendimizi aklayalım derdi,birileri üzerimize çamur atıp duruyor diye,biz kendimizi anlatmak ve bunlara islamı hoş göstermek zorunda değiliz.isterse inansınlar isterse inanmasınlar umrumda bile değil,bunlara yaklaşanlarada bu tavsiyede bulunmalıyız bence.bir topluluk düşününki bizden ve yaşadığımız dinden nerdeyse mideleri bulanıyor,üzerimize atmadıkları iftira,girdikleri müslüman ülkelerde öldürmedikleri bebeğimiz,ve nerdeyse ırzına geçmedikleri kadınlarımız yok,ve buna rağmen bu işledikleri suçlara ve katliamlara rağmen ben kalkıp bu aşağılık insanlara dostluk güdeceğim öylemi,ve bunlara hala maruz kaldığımız bu olaylara rağmen sevgiyle yaklaşacağım öylemi,bunlara islamı anlatıp hadi sizde gelinde müslüman olun diyeceğim öylemi..bunları ben asla yapmayacağım,bunlardan nefret edeceğim,bunlardan hemde öldüresiye nefret ediyorumda.islamı anlatmak istemiyorum bunlara,kendimi sevdirmek istemiyorum bunlara,ve böyle bir takım Rabbimizin rızası harici işlere kalkışanlarında neye hizmet ettiklerini çok iyi biliyorum.dinler arası diyalog masalıyla,ve din adamlarının birbirlerine yaptığı iltifatlarla,ben ırakı unutacağımda,ben filistini unutacağımda,hristiyan ve yahudilere bak ya bunlarda esasında şiddetten nefret ediyormuş diyeceğim.bu hikayeleri okumaktanda okutmaya çalışanlardanda bıktım ben..Rabbimiz olan ALLAH (cc) bir kulun yüreğine islamı açmamışsa,onu beğendiği dini olan islama geçirmeye karar vermemişse,biz kim oluyoruzda aşağılık bi hristiyanın yada yahudinin islamı duyduklarında mideleri bulanarak üzerimize kusma pahasına onlara islamdan bahsediyoruz....karga keklik gibi sekeyim derken yürüyüşünü unutmuş.bunların dinlerini araştıra araştıra sonunda islamıda unutacağız korkarım.bunlara yaklaşan,ve daha korkuncu yüreğinde sevgiyle yaklaşan her kim olursa olsun ben bir müslüman olarak ve bunlar tarafından katliama uğramış müslümanlar adına lanetliyorum..içinizdeki ince hesaplarınızla ve bunlara güttüğünüz dostluk söylemlerinizle kahrolun İNŞALLAH.....
    bu üye hanım üyeleri küfür ve tacizle rahatsız ettiği için banlanmıştır. MGP Ekibi

Giriş
    Fri Jan 2007
    İletiler
    1,220
    Blogdaki Konular
    1
    merak ettim ve araştırdım.lakin cok detaylı bir konu...merak eden varsa internette bu konuda birçok bilgiye ulaşacaklardır...evet hocam ben cevabımı aldım...benimde aklıma artık vezir pavlos geliyor...

sorgulanması gereken şu: ona bu hakkı kim verdi? kim adına? niye ? durduk yerde ne oluyor bu adama ? yoksa kendisini buğday ambarında mı sanıyor. ne bileyim belki başka bir yerde . her neyse . üff ahirete intikal etsede kurtulsak. şunca satırları işgal etmese

+ Konuyu Yanıtla
15 / 2 İlkİlk 12345678912 ... SonSon

Yer İmleri

Gönderme Kuralları