+ Konuyu Yanıtla
3 / 3 İlkİlk 123
46 sonuçtan 41 --- 46 arası gösteriliyor

Konu: Ali Ramazan Dinç Hocaefendi Hazretleri

Ne tekfiri be karaselamım iyimisin sen? Ben ve tekfir? :confused1[1]: Hiç yakıştıramadım sanaaaaaa

Yahyalı azaları diyince ben açıklim mi dedim ya :shiny[1]:

Bu işin tevili beni aşar, "hatalı cümleler" diyeyim şimdilik sadece. Ama Hocaefendinin meclisinde bulunur ardında namaz kılarım (yanı tekfir etmem) , zaten bende emeği çoktur. Ama şuan aynı düşünceler içerisinde değilim
    ....

eyvallah Allah sizden razı olsun ki bu güzel resimleri bizimle paylaştınız.Dualarına nail olmak lazım dualarını bizden eksik etmez inşallah
    Kelimelerin gücünü anlamadan , insanların gücünü anlayamazsınız...

KALEMDAR

Salih sohbetine alış
    Kamil müminlerle buluş
    Leyl-ü nehar ilme çalış
    Mesleginden bezme kuzum,

Seherle zikrine bükül
    Bahr-i ummanına dökül
    Her zaman halvete çekil
    Gafillerle gezme kuzum.

Sıvayı gönlüne koyma
    Libas-ı takvanı soyma
    Facir-ü fasıka uyma
    Ögüdüm tut,azma kuzum.

Kulak ver,sözümü dinle
    Rumuzlu sırları anla
    Salihler öğüdün dinle
    Ebeveynin üzme kuzum.

Sizin için yazdı,yazan
    Hüsn-ü ahlak ile bezen
    Gazabı at,hilm'i kazan
    Hak sözlere kızma kuzum.

ALLAH'ın has kulu isen
    Muhammed(a.s)e bağlı isen
    Kalemdar'ın oğlu isen
    Bu sürüden tezme kuzum.

Hacı Hasan Efendi(k.s)
    mevla şefaatlerine nail eylesin inş.
    DAVA; ibrahim(a.s)gibi zaferden sonra alkışlanmamak için gösteriş olmasın diye payitahta gece girmektir.

La ilahe illallah
    قال الشاعر : ليس اليتيم الذي قد مات والده إن اليتيم يتيم العلم والأدب

Alıntı Ömer ÇELİK tafarından gönderildi Mesajı Göster
    La ilahe illallah
    muhammeden re sulullah
    Hak geldi batıl zail oldu
    http://www.milligazete.com.tr/

Kayıtsız
    Misafir

Hatıra

Muhterem abilerim, kardeşlerim kendi yaşadığım bir hadiseyi sizlere nakletmek isterim, Hacı Hasan efendimizin sohbetine katılmak üzee Allahu alem 1985 yılında olsa gerek, ürgüp ten bir minibüs kiralayarak, yahyalıya hareket ettik. Ben lise ikinci sınıf talebesiyim, yolda yanında oturduğum çok sevdiğim , çok şey öğrendiğim insan Sinan Çırık hocam la sohbet ederek yola devam ediyorduk, bir an konu sohbet sırasında insanların çok sade sözlere bile çok farklı bir şekilde ağıt yaktıklarını, göz yaşı döktüklerini o günkü aklıma göre abartılı bulduğumu hocama ilettim. Kendiside bana bu durumun çok farklı olduğunu bunu yaşamak gerektiğini söyledi. Yolculuk sonunda Yahyalı ya geldik efendimizin ziyaretine gidenler bilir, evin sol tarafından yan kapısı vardı , ordan içeri girdik biraz sohbete geç kalmıştık, bizler avlu kapısından içeri girdik, evin kapısından içeri adım attık,ara koridorda antrede ben sohbet eden efendimizin sesini duyar duymaz ne konuştuğunu bilmeden, başladım ağlamaya bu ağıt sahbet bitesiye kadar devam etti, sohbet bitti ve efendimizin elini öptüm, ve bizleri guzularım diyerek uğurladı......

İşte büyüklük böyle bir şey olsa gerek sizi özlüyorum efendim
    O insanlara layık olamasakta onları Allah için seviyoruz,kendilerine rahmet diliyor, rabbim bizleri, tüm sevenlerini şefaatinden yoksun bırakmasın
    Allaha emanet olun
    Süleyman
    davet89@hotmail.com

+ Konuyu Yanıtla
3 / 3 İlkİlk 123

Yer İmleri

Gönderme Kuralları