+ Konuyu Yanıtla
6 / 3 İlkİlk 123456 SonSon
103 sonuçtan 41 --- 60 arası gösteriliyor

Konu: Sultan Baba......

s.a bu davaya girdigimdem beri benim en çok dikkatimi çeken şey cihat oldu evet cihat daha sonra kelime anlamını ögrendigimde aklımdan çıkmayan bir sure oldu çünkü biz allah rızası için hiçbir menfaat göz etmeden çalısıyoruz işte bu cihatdır ibni mes'ud (r.a)şöyle demiştir ey allahın resulü hangi amel allah katında daha sevimlidir

kusura bakma mesaj yarım kaldı devamı vaktinde kılınan namaz ,ana babaya iyilik etmek ,allah yolunda cihat etmek. a.e.o tekrar kusura bakma

Kısıtlanmış Üye Ahmet Sami BENLİ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sun Feb 2007
    İletiler
    369
    Namaz Dİnİn DİreĞİdİr.cİhat Da Zİrvesİdİr.bİz Sİyaset DeĞİl Cİhat Yapiyoruz.
    54.hÜkÜmet BaŞbakani Prof.dr.efsane BaŞbakan Necmettİn Erbakan
    DURDURMAK İÇİN ÇÖKÜŞÜ BAS MÜHRÜ
    GETİR MİLLİ GÖRÜŞÜ

yardımcım "O" Feyza KARAOĞLAN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat Mar 2007
    İletiler
    55
    Akadaşlar cihad deyince niçin hala yerimde oturuyorum diyorum kendime.
    Şuan Çeçenistanda, Filistinde, Afganistanda,somalide olmayı o kadar çok istiyorum ki...
    Alimin bir tanesinin şöyle dediğini işittim; aklıyla hareket eden müslüman davası için tedbirler alır. Duygularıyla hareket eden müslüman da direk allah için ölümü göze alır ve hiç bir şey onu durduramaz. çünkü onun gözünü aşk bürümüştür bir an önce sevgiliye kavuşmayı arzu eder.

Hayat; İman ve Cihad...
    Klavye Mücahidi

yardımcım "O" Feyza KARAOĞLAN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat Mar 2007
    İletiler
    55
    SAYIN İBRAHİM BAKŞİŞ AVATARINIZ DEHŞET SAÇIYO KORKUYORUM...
    Rica etsem değiştirirmisiniz ya da yazılarınızı okumam...

Sultan Baba(KS)nın Cenazesi

Allah Dostlarından Sultan Baba(KS)nın Cenazesi :
    1. Bölüm:

2. Bölüm:

BİSMİLLAH..
    allah mübaregimin kapısından ayırmasın..O OLMASA...MEVLA ŞEFAATİNE NAİL EYLESİN..
    öyle bir müslüman ol ki seni öldürmeye gelen sende dirilsin...

o olmasa ne?
    Allah onada bizede sefaat etsin.

sultanbaba

ihsan TAMGÜNEY Allah şefetine nail eylesin

kodADIistanbul Melek Zeynep BULUT kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Jan 2007
    İletiler
    1,220
    Blogdaki Konular
    1
    islamın küfürle olan kavgasına
    kendisini adamış tarih yazan bir adam...

yakamozaik Samet AYDIN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Mar 2007
    İletiler
    2,735
    ALLAH yolunda gıden, peygamber efendımız sunnetını takıp eden sultan baba gıbı bır yasam bızlere nasıp eylesın rabbim bizlere.

allah mekanın cennet eylesın
    bir çöl bul kendine
    belki sonra bir Leylâ/n.arıman

talebe_7
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    1,385
    ruhuna fatiha...
    toplumsal mesaj:elini vicdanına , çöpünü kutuna...

yakamozaik Samet AYDIN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Mar 2007
    İletiler
    2,735
    bu gün 24 kasım sultan babamızın ölüm yıldönümü ben sultan babayı anlatılanlarla öğrendim ve 3 hafta önce ziyarete göneyköye gittik.Allah mekanını cennet eylesin.kişi sevdiğiyle beraberdir hadisi şerifine hatırlatarak rabbim bizleri onlar ile cennetinde buluşturur inşallah
    bir çöl bul kendine
    belki sonra bir Leylâ/n.arıman

SusKunuM_SaNa. Murat CANOĞLU kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2007
    İletiler
    455
    Blogdaki Konular
    2
    Allah Sulatan Babadan, Sultan Bababalrdan, yüreğinde bir sultan taşıyanlardan razı olsun... muhabetLe...
    düşersem aklına el aç niyaz et..belki bir su yürür ...içim çöl gibi...

ALLAH rahmet eylesin ve ALLAH onlardan razı olsun bizleride şefaatıma nail kılsın
    a

Kısıtlanmış Üye
    Giriş
    Wed Jan 2008
    İletiler
    1,533
    Blogdaki Konular
    5
    Allah mekanını Cennet eylesin.O kadar büyük bir insanmışki.Annem suanda oğlu Hüseyin Hocamızın talebesi Allah onude Hak yol için ömür tüketmesini nasip eylesin...
    ѕєηιη ƒαякıη вєηιм тαяzıм .......

Kayıtsız
    Misafir

Tanimayi Ne Çok İsterdim

Ben Sultan Babanin Akrabasiyim. Hatta Uzun Yillar Babamla Beraber Zeytİn Burnundakİ DÜkkani Ortak İŞletmİŞler. Fakat Sonradan Babam Ayrilmak İstemiŞ Ve AyrilmiŞ O BuyÜk Evlİyanin Yanindan.

Nedenİnİ Babama SorduĞumda; " Ya Ne Bİleyİm İŞte, DÜkkanin Arka Tarafin Da Karanlİk Bİr Odasi Vardi, Anİden Odaya Gİrer Saatlerce Çİkmaz Okurdu. Bİz DÜkkanda Kar OrtaĞiydik Ama Sultan Babanin Karla Falan İlgİsİ Yoktu Sanki. BambaŞka İŞlerle UĞraŞir, Zaman Zaman KaramÜrsele Gİder Bİr Derİ Bİr Kemİk Zayiflar Gelİrdİ" Dedİ Bana Babam. Sonunda Dayanamayip AyrilmiŞlar Ortakliktan.

Babamda Hİssesİnİ Alarak Memlekete Gerİ DÖnÜp BÜyÜk Bİr SÜpermarket AÇmiŞ. Yillar Sonra Sultan Babanin O KÜÇÜcÜk DÜkkani Şİrket OlmuŞ. Bİnlerce MÜslÜmana Hayir Kapisi OlmuŞ. Sofralar KurulmuŞ Ve O Sofralarda Mİlyonlarca İnsanlar Yeyİp İÇmİŞ. Babama Gelİnce,babam O Marketİ Satti Ve KÖyde Bİr Arazİ Aldi. Babam O GÜn Bu GÜndÜr ÇİftÇİlİk Yapiyor. Babam 71 YaŞinda Ve 10 Sene Önce Namazina BaŞlayabİldİ. Allah Sultan Babamin YÜzÜ SÜyÜ HÜrmetİne Babama Merhamet Etsİn.

Kisacasi Mum Dİbİnİ Aydİnlatmadan SÖndÜ. Ne Kadar Çok İsterdİm Onun Dİzlerİ Dİbİnde İlİm ÖĞrenmeyİ. Ondan Feyz Almayi. Onun MÜbarek Ellerİnİ Öpmeyİ. Ve O Nur YÜzÜne Bakarken İrŞad Olmayİ. Allah Dualarina Ortak Etsİn Bİzlerİ. Amİn.

Bİlgİn Uzuner

Merhum Taner PINAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat Mar 2007
    İletiler
    1,637
    Blogdaki Konular
    6
    Alıntı Kayıtsız tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Babam 71 YaŞinda Ve 10 Sene Önce Namazina BaŞlayabİldİ. Allah Sultan Babamin YÜzÜ SÜyÜ HÜrmetİne Babama Merhamet Etsİn.

Allah Dualarina Ortak Etsİn Bİzlerİ. Amİn.

Bİlgİn Uzuner

sayın bilgin Allah kimseye hürmet etmez ama salihg evladın duasını dikkate alıp ölen kişinin (mümin olarak öldüyse eğer) kazanç hanesine ekleyeceğini beyan etmiştir.

Yani Allah sultan babaya hürmet etmez. Sultan babanın dualarında da babanın dahil olduğuna eminim..
    Allah indinde Din İSLAM dır.Kendine başka din ve başka peygamber arayanlara veyl olsun..

Varsa Hazret'in türbesinin fotoğraflarını yayımlayabilir misiniz?

+ Konuyu Yanıtla
6 / 3 İlkİlk 123456 SonSon

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları