+ Konuyu Yanıtla
6 / 2 İlkİlk 123456 SonSon
103 sonuçtan 21 --- 40 arası gösteriliyor

Konu: Sultan Baba......

selamunaleykum,
    herkese selamlar,
    ALLAH sultan baba gibi erbakan hocamız gibi istikamet sahibi dostlarını aramızdan ve başımızdan eksik etmesin, görmek nasip olmadı ama sultan babamızın elini öpüp bir talebesi olmayı çok isterdim ALLAH ondan razı olsun cennet mekanı olsun peygamber efendimize (s.a.s) komşu etsin bize de ahirette de olsa ziyaretine gitmeyi elini öpmeyi talebelerinin arasına karışıp peygamber efendimizin sancağı altına arkasında gitmeyi nasip etsin,

z@hid M.Zahid ÖZPELİTOĞLU kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Wed Oct 2006
    İletiler
    280
    Allah rahmet eylesin ..
    Allah razı olsun.
    15. yıl dönümü bugün 24 kasım

görmek nasip olmadı sesini duyamadık . payımıza düşen onu görenlerden duyanlardan nasiplenmek oldu. dediler ki rüyalara keramete itibar etmezdi. öğüdü sünnetti vazgecilmezi cihad. önce milli gazeteye abone ol öyle gel dermiş mübarek ümmetten gayrısına dua etmezmiş.

dinledik dinledik dinledik ... özledik ;ne garip hiç görmediğin birini özlemek... garib.
    "yolda yürürken eğer ayağınız taşa takılırsa siz yine amerikaya küfredin." (humeyni)

7, 8 yaşlarındayken mübarek zatı görmek bize nasip oldu.dahada yakından görebilmek için koşar dururduk ardından.
    Rabbim layık evlat olmayı nasip etsin.
    Her SAADET mensubu milli görüş eridir,

Bizdeki milli görüş gömlek değil deridir..

Sultan baba'yı 5 kez Erbakan hocamdan dinledim...

"Onlar Allah dostlarıydı,onlar gerçek şeyhlerdi.Köşelerine çekilmediler.Mücadelenin içindeydiler.Allah onlardan razı olsun ve bizleride şefaatlerinden ayırmasın" bu cümlelerine şahitlik ettim...

Keramet anlattırmazdı.Derdi,duası ümmet-i muhammed'ti.Cihadı emreder,asıl olanın istikamet olduğunu söyler ve bidat ve hurafelerle mücadele ederdi.
    "Kentler bizi hiç anlamayacak ve esirgemeyecek,ucu yanmış kibrit çöpü gibi kırılacağız,Birşeyler dokunulmamış kalsın gidelim bu şehirden..."

Taner PINAR
    Misafir
    Alıntı elif7 tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Sultan baba'yı 5 kez Erbakan hocamdan dinledim...

"Onlar Allah dostlarıydı,onlar gerçek şeyhlerdi.Köşelerine çekilmediler.Mücadelenin içindeydiler.Allah onlardan razı olsun ve bizleride şefaatlerinden ayırmasın" bu cümlelerine şahitlik ettim...

Keramet anlattırmazdı.Derdi,duası ümmet-i muhammed'ti.Cihadı emreder,asıl olanın istikamet olduğunu söyler ve bidat ve hurafelerle mücadele ederdi.

Maaşallah.. bende talebesiyim .

alah onların yollarından gidip onlardan örnek almayı bize nasip eylesin inşallah
    ...?..!

ALLAH YOLUMUMUZU SAPANLARDAN VE SAPTIRTANLARDAN EYLEMESİN.ÜMMETİ MUHAMMED İ SIRATİ MÜSTAKİM ÜZERE EYLESİN,SULTAN BABAMA LAYIK EVLAD EYLESİN.ÜMMET İN KURTULUŞU İÇİN ÇALIŞAN EVLATLARININ SAYISINI ARTIRSIN
    . Çok istifade ettik Allah razı olsun.
    MERHAMET ETMEYENE, MERHAMET EDİLMEZ.

_ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,612
    Blogdaki Konular
    5

Zeytinburnu MGV sunar bölüm 1
    Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

_ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,612
    Blogdaki Konular
    5

Zeytinburnu MGV sunar bölüm 2
    Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

Taner PINAR
    Misafir
    Bir bir eksiliyor sağlam ayaklar..

hayatta olsaydı bi dua isterdik kendisinden..

Cihada önem veren, bidatları önlemeye çalışan nadir islam büyüklerinden biri..

Cİhad Etmek

91 Yılndaki seçimlerde aday adayları adaylık için çalışma yapıyorlardı bende o yıllar'da keçiörende oturuyordum aday adaylarında bir grup geldiler bir cemata gidecektik rahmetli İhsan Tamgüney (SULTAN BABA)'nın Ankaradaki gruplardan
    birin temsilcisinin yanına gittik bize biraz nasihat etti.
    Camiamızda malıyla canıyla cihad eden 15 kiş var 16'tıncısı yok demişti.
    Arkadaşlardan biri bunlar milletvekilimi diye sorunca
    cihad etmek için millet vekili veya belediye başkanı olmaya gerek yok dedi.
    Evet dediği gibi gerçekten malıyla canıyla çalışıyor gibi görünenler çoğu sahteymiş 15'kişler dimdik davadaların yanında.
    çok konuşanlar davamıza zarar verip gidenlere hakkımı helal etmiyorum.
    şimdi daha çok samimiyete birliğe ihtiyacımız hepiniz ALLAHA Emanet olun.

Gerçek dervişler ve sahteleri

Gerçek dervişler ve sahteleri

Bir gün genç bir üniversite talebesi Sultan Baba’yı ziyarete gider. Elini tazimle öper ve Sultan Baba’ya sorar:

“Sultan Baba, sahte dervişleri gerçek dervişlerden nasıl ayırabiliriz. Yani ölçü nedir?”

Sultan Baba, O’na şefkat nazariyle bakarak şu cevabı verir: “Bak evladım, sana üç tane temel ölçü söyleyeceğim. Bunlara uyanlar gerçek, diğerleri sahte derviştir:

1- Gerçek dervişler, haramlardan kaçınırlar, 2- Gerçek dervişler, farz olan ibadetleri mutlaka yerine getirirler. Sünnetleri de terk etmezler. 3- Gerçek dervişler, dünya işleriyle de ilgilenir ancak, hiç bir zaman ahireti unutmazlar.”

Yanlışta ısrar eden şeytanın oyuncağı olur

Sultan Baba’nın kızı Fatma abla Babasına sormuş. “Sultan Babam, ‘Şeyhi olmayanın şeyhi şeytandır’ sözünden maksad nedir?”

Sultan Baba, orada bulunanlara da hitap ederek “Kulaklarınızı açın ve beni iyi dinleyin” demiş ve şu cevabı vermiş: “Bâyezid-i Bestâmî’ye atfedilen bu söz, eski tasavvuf kitaplarımızdan itibaren hemen bütün kaynaklarda yer alır. Buradaki "şeyh" kelimesi mutlak manada mürşid demektir. Bütün uygulamalı ilimlerde o ilmin öğrenilmesi, bir üstad aracılığı ile olur. O konuya dair eserleri okumak, o ilmi öğrenmek için yetmez. Meselâ İslâmî ilimlerden "Kırâat" uygulamalı bir ilim olduğundan fem–i muhsin"den (yetkili ağız) öğrenilir. Tecvid ve kıraat kitapları okunarak kurrâ olunamaz. Marangozluk, kaportacılık gibi çağdaş işler, futbol gibi oyunlar bile mutlaka bir ustadan öğrenilir. Futbol kitabı yazan biri, iyi bir futbolcu olmayabilir. Marangozluğun kitabını yazan da öyle. Hatta Tıp Fakültesini bitiren kimse nasıl bir uzmanın yanında ihtisas görmeden uzman doktor olamaz ve olmaya kalkıştığında insanları canından ederse, aynı şekilde bir üstadın yanında tasavvufi eğitim görmeden kendi kendine şeyhlik etmeye kalkışan bir kimse mutlaka yanılır ve şeytanın oyuncağı haline gelir. Bu sözde şeyhsizlikten maksad da tasavvuf ilminin şeyhsiz öğrenilip uygulanamayacağıdır. Yoksa herkesin mutlaka bir şeyhe bağlanması anlamına gelmez.”

Allah razı olsun sultan baba'nın kabrini ziyarete gidiyoruz senede bazen 3 bazen 4 sefer sultan baba hakkında bilgisi ve anısı olanlar yazarsa menmun olurum.
    ALLAHA EMANET OLUN.

talebe_7
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    1,384
    ne mutlu sana , senede 3-4 kez gidebiliyorsun...
    toplumsal mesaj:elini vicdanına , çöpünü kutuna...

Rabbimiz Sultan babamın gittiği yolda gidebilmeyi bizlerede nasip eylesin inşallah.
    Her SAADET mensubu milli görüş eridir,

Bizdeki milli görüş gömlek değil deridir..

sultan baba gerçek bir milli görüşcüydü allah şefahatine nail eylesin.

ALLAH RIZASI İÇİN ELFATİHA

Sultan Babam O Benİm HerŞeyİm Manevİ Lİderİm Adini Duyunca GÖzlerİm YaŞarir YaŞarken Hata Yapmiyorsam Onun Sayesİnde Allah Bİzlerİ Şefaatİnden Mahrum Birakmasin Senİ Anamdan Babamdan Çok Sevİyorum Sultan Babam Rabbİme ŞÜkÜrler Olsun Senİ Tanidim Elİnİ ÖptÜm Senİ Allah İÇİn Sevİyorum Manevİ Lİderİm..

SULTAN BABA. sultanlar gibi baba
    RABBİM SULTAN BABALARIN YOKLUGUNU VERMESİN
    ONLARI BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN
    BİZLEREDE ONLARIN DEGERİNİ BİLME ŞUURUNU VERSİN
    Documents and Settings\casper\Belgelerim\Resimlerim\39db57caa7al0.gif

gece Leyla Nur KALELİ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Mon Jun 2006
    İletiler
    1,169
    Blogdaki Konular
    5
    ellerinize sağlık amin ecmain inşaallah...
    Rabbim bana onun yolunu bahşetti ya binlerce kez şükürler olsun.
    ben seni yudum yudum içtim oğlum! hadi ol eskisi gibi olabilirsen...

+ Konuyu Yanıtla
6 / 2 İlkİlk 123456 SonSon

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları