+ Konuyu Yanıtla
12 / 2 İlkİlk 123456789 ... SonSon
237 sonuçtan 21 --- 40 arası gösteriliyor

Konu: TessetÜrlÜ Bayan Pantolon Gİyebİlİr Mİ?

kadının pantolon giymesi kadını bozar düşüncesindeyim bugün bunu yapan yarın t-shört giyecek daha sonrada başkaları ve kadın yoldan çıkacak bence olmaz öyle şey kadın sırf nefsini memnun etmek için bunları yapmamalı.
    nefsine karşı mücadeleci olmalı ve doğru olanı yapmalı
    ............................................................ .

kozalak Bilal YILMAZ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Wed Jun 2006
    İletiler
    1,315
    Blogdaki Konular
    1
    Alıntı example58 tafarından gönderildi Mesajı Göster
    abi konuyu bu kadar geyikleştirmesen o guzel yorumlarından yapsa idin bence daha faydalı olurdun.ciddi bir konuyu biraz sulandırmışsın sanki.
    kardeş ben konuyu sulandırmadım...
    sadece konunun açılma sebebini bilgi paylaşımı olarak görmedim..
    kasıtlı bir konu gibi geldi bana..
    kaldı ki, bu konunun cevabını herkes biliyo..
    bu konuda söylenecek hiçbişey yok..
    ve yine bu konu tartışmaya bile uygun bir konu değil..
    benim ne işim var bayanın dış elbisesinin altında...
    islam geniş bir fıkıh bilgisine sahip..
    buna ulaşmanın da bir sürü yolu var..
    islam fıkhında mahrem konular da mevcut..
    yani her konu heryerde tartışılmaz..
    bence bu konu da burda tartışılabilirlikten uzak..
    asıl ben herkesin bunu neden bu kadar ciddiye aldığına şaşırdım..
    "Ey iman edenler..! Zorluklara ve sıkıntılara sabırla katlanın. Şeytan ve uşakları olan kafirlere karşı bu sabırla yarışın, cihad için hazırlıklı ve uyanık bulunun ve yolunuzu Allah'ın kitabıyla bulun ki mutluluğa erebilesiniz.."
    -Ali İmran 200-

Recep ÖRNEK kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sun Oct 2006
    İletiler
    2,257
    Blogdaki Konular
    5
    Alıntı kozalak tafarından gönderildi Mesajı Göster
    kardeş ben konuyu sulandırmadım...

allah razı olsun bu cevap bile yeterli senden bu bekleniyor...:clap2[1]:

Kesİnlİkle Olurmu BÖyle Şey Yaaaaaa Gİyemez Kİm Dİyor Gİye Bİlİr Yaaaaa TesetÜrÜ Bİle Batirdilar Gİye Bİlİr Dİyenler Kendİ Nefİslerİne Uyuyorlar Peygambber Efendİmİz Kadin Erkege Erkegİn De Kadina Benzİyenİne Lanet Olsun Demİyomu İslamin Neresİnde Bu Var Bu Mİllete Bu Modayi Kİm Getİrdİyse Allah Ebedİ Cehenemde Yaksin Ne Dİyeyİm Yaaaahele Bİde TesettÜrlÜ Hanim KardeŞlerİmİzden Bazilari Agzinda Sigarayla CarŞi Pazar Gezİyolar Yaaaaaaaa Allah Onlarida Islah Etsİn Son Olarak Şuunu SÖyleyeyİm TesetÜr Ve Altinda Pantol Gİyen Hanim KardeŞİm Kendİne Gelsenİn Durumun Şuna Benzİyo ;__ÜstÜn Camİ_altin Kİlİseye Benzİyo__

HaSReTGüLü Merve TURGUT kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Wed Nov 2006
    İletiler
    869
    http://www.milligorusportal.com/show...+kadinin+vasfi

ben gecenlerde bi konu acmistim orada pantolon giyme hususundada bilgi var.
    yazinin sonuna dogru inerseniz görürsünüz. (bu arada orada yazan bi hadis-i seriftir)
    GüLü SeVeN DiKeNiNe KaTLaNiRsA ALLAH'i SeVeN HeRseYe KaTLanMaz Mi..?

Alıntı mücahid_enes tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Evet Milli Görüşçü Ablalarım, Abilerim ve kardeşlerim Tesettürlü bayan pantolon giyebilir mi? giyebiliyorsa neden giyebilir? dayanak nedir?
    giyemezse neden giyemez? dayanak nedir? ben şimdilik yorum yapmıyorum tartışmanın akışına göre tartışmaya katılacağım inş.(bu konudaki fikrim sabittir.)

deep note: LÜTFEN TARTIŞIRKEN ÖLÇÜYÜ KAÇIRMAYALIM
    bunu not düşmemin sebebi ben bu tartışma konusunu bizim siteye açtım ve malesef istenmeyen kırıcı durumlar oldu bunların burda da yaşanmamasını istiyorum

:w00t2[1]: :w00t2[1]: ben bu soruyu bir yerden hatırlıyor gibiyim :d evet evet bu soru bana ait bir soru aynen almış yapıştırmış buraya kardeş başka bişeyler ekleyemedin mi yavf neyse helal olsun :d böyle bi konuyu başlattığın için :thumbup[1]: :thumbup[1]:
    Kako ste ?

Giriş
    Wed Nov 2006
    İletiler
    869
    Alıntı MiLLi GeNç tafarından gönderildi Mesajı Göster
    :w00t2[1]: :w00t2[1]: ben bu soruyu bir yerden hatırlıyor gibiyim :d evet evet bu soru bana ait bir soru aynen almış yapıştırmış buraya kardeş başka bişeyler ekleyemedin mi yavf neyse helal olsun :d böyle bi konuyu başlattığın için :thumbup[1]: :thumbup[1]:
    evet bencede cok önemli bi konu allah razi olsun:thumbup[1]: :thumbup[1]: :thumbup[1]: :thumbup[1]: :thumbup[1]: :thumbup[1]:

Sümeyye YILDIZ
    Misafir
    sa bence giyilir ama bu erkeğe benzemek için yapılmıyor zaten şahsen ben giyiyorum ve bunu bir erkeğe benzemek için yapmıyorum hakikaten rahat ve kullanışlı olduğu için bir arkadaşımız bir kıssadan bahsetmiş peygamber efendimiz bir kadına diye başlayan son derece katılıyorum otobüslere binerkende sorun teşkil etmiyor yani sueda bana kızma toplantıdada beni yakma sözüm sana değil arkadaşım malum beni biliyorsun entel ve rahat bir insanım ben bana alış be artık hadi selametle aeo

Giyer,giyer,kot dahil...
    "Kentler bizi hiç anlamayacak ve esirgemeyecek,ucu yanmış kibrit çöpü gibi kırılacağız,Birşeyler dokunulmamış kalsın gidelim bu şehirden..."

Giriş
    Wed Nov 2006
    İletiler
    869
    Alıntı elif7 tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Giyer,giyer,kot dahil...
    kot muu? hayatta giymemmm hele bugünküleri görünceeee:lac[1]: :lac[1]: :lac[1]: :lac[1]:

Bence özellikle uzun yolculuğa çıkarken pantolon, bizlerin en büyük yardımcısıdır. Otobüse binerken, trenden inerken ayağınızı kaldırdığınızda etek giymiş olmak pek de rahat hissetmemizi sağlamaz açıkçası.
    Yani pardesü içine giyilmesi kaydıyla bir mahzuru olduğunu sanmıyorum.
    Ama bayan da olsa başkalarının yanında pantolonla durmanın bize uygun olmadığını da düşünüyorum.

cevap bellidir pardesü veya dize kadar gelen hırkaların altına geniş olacak sekilde giyilebilir..
    helebu devirde uzun hırkanın altına giyiliyorsa basörtüsü takılıyorsa dememizgereken sadece sudur:
    ALLAH RAZI OLSUN

Alıntı kozalak tafarından gönderildi Mesajı Göster
    yani her konu heryerde tartışılmaz..
    bence bu konu da burda tartışılabilirlikten uzak..
    asıl ben herkesin bunu neden bu kadar ciddiye aldığına şaşırdım..
    bunun üzerine başka söz söylemeye gerek yok..bence bu yeterli bir cevap...
    "İnsanları ikiye ayırıyorum:
    Seni tanıyanlar,seni tanımayanlar.
    seni tanıyanları ikiye ayırıyorum:
    Anlayanlar, anlamayanlar.
    seni tanımayanlara yabancıyım, seni anlamayanlara düşman..."

Ben giyerim. Giyilmesi de caiz değildir şeklinde düşünmüyorum. Bu şekilde bir hüküm varsa kaynaklarıyla birlikte öğrenmek isterim. Türkiye de erkekler başörtüsü takmadığına göre beni gören erkeğe benziyor diyemez. Hem bence kadına benzeyen erkek, erkeğe benzeyen kadın meselesi farklı bir durumdur. Ayrıca islam mantık ve kolaylık dinidir. Giymesem olmaz. Pantolon şart. Pantolon giyenler tesettüre aykırı davranıyor diyen arkadaşım. Majezik inde ifade ettiği gibi, üzerine uzun hırka ya da pardesü giyilerek giyilebilir düşüncesindeyim. Bu kadar kendinizi sıkmayın bence.

Alıntı obiranne tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Ben giyerim. Giyilmesi de caiz değildir şeklinde düşünmüyorum. Bu şekilde bir hüküm varsa kaynaklarıyla birlikte öğrenmek isterim. Türkiye de erkekler başörtüsü takmadığına göre beni gören erkeğe benziyor diyemez. Hem bence kadına benzeyen erkek, erkeğe benzeyen kadın meselesi farklı bir durumdur. Ayrıca islam mantık ve kolaylık dinidir. Giymesem olmaz. Pantolon şart. Pantolon giyenler tesettüre aykırı davranıyor diyen arkadaşım. Majezik inde ifade ettiği gibi, üzerine uzun hırka ya da pardesü giyilerek giyilebilir düşüncesindeyim. Bu kadar kendinizi sıkmayın bence.
    :clap2[1]: :shake2[1]: :shake2[1]:

bazı kişiler daha doğrusu çoğu kişi otobüs örneğini veriyor başka örnek yok mu Allah aşkına yukarıdada belirtiğim gibi bu konuyu açan kardeş benim başka yerde açtığım bu konuyu aynen buraya yapıştırmış Allah razı olsun orda bizim site demişim o imamhatip sitesiydi orda da hep aynı örnek yavv siz otobüsten başka bişeye binmez misiniz? hayatınız otobüse binmeklemi geçiyor!! daha gerçekçi mezeret bekliyorum otobüs örneği içinizi rahatlatmak için başka birşey değil
    Kako ste ?

evet. ..görevimiz gereği vaktimiz sürekli yollarda geçiyor...:whistling[1]:

Alıntı berre tafarından gönderildi Mesajı Göster
    evet. ..görevimiz gereği vaktimiz sürekli yollarda geçiyor...:whistling[1]:
    :shiny[1]: :shiny[1]: :bleh[1]: :bleh[1]: sayılmazz
    Kako ste ?

Alıntı MiLLi GeNç tafarından gönderildi Mesajı Göster
    bazı kişiler daha doğrusu çoğu kişi otobüs örneğini veriyor başka örnek yok mu Allah aşkına yukarıdada belirtiğim gibi bu konuyu açan kardeş benim başka yerde açtığım bu konuyu aynen buraya yapıştırmış Allah razı olsun orda bizim site demişim o imamhatip sitesiydi orda da hep aynı örnek yavv siz otobüsten başka bişeye binmez misiniz? hayatınız otobüse binmeklemi geçiyor!! daha gerçekçi mezeret bekliyorum otobüs örneği içinizi rahatlatmak için başka birşey değil
    Bir bayan olmadığınız için anlamıyor ve bizim gözümüzle de bakmadığınız hatta bakmaya çalışmadığınız içinde anlamıyorsunuz.

Bak kardeşim,sokağa çıktığınız anda herhangi bir araca binmek,merdiven çıkmak,kaldırıma çıkmak zorunda kalıyorsunuz.Hatta rüzgarda.Bu durumdada kıyafetiniz yukarı doğru sıvanıyor.Ayağınızda pantolon varsa rahatsınız yoksa açılıyor.Pantolon giymemekte ısrar eden kardeşlerinde çiçekli pijamaları gözüküyor ki bunu doğru bulmuyorum...

Bu nedenle giymek zorundayız ve giyeceğiz.İstediğiniz zannı yapın...
    "Kentler bizi hiç anlamayacak ve esirgemeyecek,ucu yanmış kibrit çöpü gibi kırılacağız,Birşeyler dokunulmamış kalsın gidelim bu şehirden..."

giyiyorum...giyeceğim...ve herkese tavsiye ederim....elif7'nin dediği gibi korunmak açısından bize daha uygun geliyor..selametle...

+ Konuyu Yanıtla
12 / 2 İlkİlk 123456789 ... SonSon

Yer İmleri

Gönderme Kuralları