+ Konuyu Yanıtla
12 / 1 1234567811 ... SonSon
237 sonuçtan 1 --- 20 arası gösteriliyor

Konu: TessetÜrlÜ Bayan Pantolon Gİyebİlİr Mİ?

TessetÜrlÜ Bayan Pantolon Gİyebİlİr Mİ?

Evet Milli Görüşçü Ablalarım, Abilerim ve kardeşlerim Tesettürlü bayan pantolon giyebilir mi? giyebiliyorsa neden giyebilir? dayanak nedir?
    giyemezse neden giyemez? dayanak nedir? ben şimdilik yorum yapmıyorum tartışmanın akışına göre tartışmaya katılacağım inş.(bu konudaki fikrim sabittir.)

deep note: LÜTFEN TARTIŞIRKEN ÖLÇÜYÜ KAÇIRMAYALIM
    bunu not düşmemin sebebi ben bu tartışma konusunu bizim siteye açtım ve malesef istenmeyen kırıcı durumlar oldu bunların burda da yaşanmamasını istiyorum

ikimilyon Admin Mehmet DAĞDELEN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    3,047
    Blogdaki Konular
    19
    kadınlar pantolon giyebilir..

aslı soru şu olmalı:
    nerede giyebilir..

mesela; evinde..
    mesela; dış kıyafetinin altında..

Milli Görüş; hakkı üstün tutmaktır!

hayır giyemez.efendimiz (s.a.v.)kadına benzeyen erkege,erkege benzeyen kadına lanet olsun buyuruyor.ben giymemesinden yanayım.hem erkekler etek giyiyormu neden bayanlar pantolon giyiyor.birde dış kıyafetin altına olur falan yok böyle birşey istedikten sonra tesettür çok rahat bir şekilde yapılır.ben otuz senedir giymedim hiç sıkıntı çekmedim.şahsi görüşümdür.
    Alanda O,verende O,nedir senden gidecek
    Telaşını görenler,can senin zannedecek!..

İhtiyar Heyeti Kaşif Ayşe ACAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Mon Jul 2006
    İletiler
    1,078
    Blogdaki Konular
    11
    pantolan giyenlerin erkeğe benzemek için giydiklerini sanmıyorum .daha rahat oldugu için tercih sebebi olabilir..benim fikrim..

evinde ve dış kıyafetinin altına giyebilir bence bi mahsuru olmamalı...
    Susturun içimdeki susmayan beni.

...Ewet bencede ancak giydiğini hiç kimse görmeyecek...Oda mümkünse...

Recep ÖRNEK kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sun Oct 2006
    İletiler
    2,259
    Blogdaki Konular
    5
    Alıntı sueda tafarından gönderildi Mesajı Göster
    hayır giyemez.efendimiz (s.a.v.)kadına benzeyen erkege,erkege benzeyen kadına lanet olsun buyuruyor.ben giymemesinden yanayım.hem erkekler etek giyiyormu neden bayanlar pantolon giyiyor.birde dış kıyafetin altına olur falan yok böyle birşey istedikten sonra tesettür çok rahat bir şekilde yapılır.ben otuz senedir giymedim hiç sıkıntı çekmedim.şahsi görüşümdür.

dış kıyafetin altından felan olmaz sadece evde(yani eşimden başka kimse görmeyecek)ise giyebilir.ayrıca rahat olsun gibi bir neden olamaz pant.giymek için.ayetler hadisler net bu konuda.

... Kübra YILMAZ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat Jul 2006
    İletiler
    3,140
    Blogdaki Konular
    3
    Alıntı Elifce tafarından gönderildi Mesajı Göster
    pantolan giyenlerin erkeğe benzemek için giydiklerini sanmıyorum .daha rahat oldugu için tercih sebebi olabilir..benim fikrim..

ben de öyle düşünüorum ama...:confused1[1]: :confused1[1]:
    Sosyofobi..

böyle şekil tartışmaları olunca ister istemez ben de acaba bu şekilciliğe neden bu kadar çok takıyoruz sorusu doğuyor...bu sadece özeleştiri kardeşlerim; kendim de hiç pantolon giymeyi düşünmedim düşünmüyorum ancak bu benim tercihim.böyle kesin kati bir yasak var demek değildir.zira eğer ki tesettürlü hanım bunu evinde yahut dışarı kıyafetinin altından giyiyorsa bizim burnumuzu soktuğumuz yer kişinin mahremidir.bu sen mavi gömlek giyemezsin gibi bişey demeye gelir ki bize ne kazandırır hala düşünmekteyim.
    bence islamı anlayarak yaşayan müslüman için çizgiler bellidir,bu çizgilerin içinde de özgürdür.ancak biz O'nu gerçek anlamda idrak edebilmeli ve yaşam yönümüzü buna göre belirlemeliyiz,yani ki biz en doğru şekilde yaşasak da sonra eleştirici değil de sadece hakikati tebliğ edici olsak! en doğrusunu biz biliyoruz kibrinden korusun Rabbim bizleri..

..:: Ukde ::.. Mustafa AYDIN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu Oct 2006
    İletiler
    2,471
    Blogdaki Konular
    2
    birgün peygamberimiz hz.Ebubekir ile yolda giderlerken bir binek üzerinde bir kadına rast geliyorlar..o sırada rüzgar kadının üstündeki elbisenin açılmasına sebep oluyor.peygamberimiz hemen başını çeviriyor açılan yerlerini görmemek için.ama kadın dış elbisesinin altına şalvar tarzı bir elbise giydiği için mahrem yerleri gözükmüyor.bu peygamberimizin çok hoşuna gidiyor...
    yani buradan çıkartılacak sonuç..kadınlar pantolon ve onun tarzında şeyleri mahrem yerlerinin görünmemesi için giyebilirler ama dış elbisenin altına...
    Aşk şehidi..

...ALLAH razı olsun kardeş...ewet dikket ederseniz anadolu kadını buna çok dikkat ediyor...ama şehir kadınları hem güzel hemde modern gözükmek için bazı şeylere göz yumuyorlar...

Alıntı Elifce tafarından gönderildi Mesajı Göster

güzel kardeşim söz konusu rahatlık degil.hükümler belli hem insan neye alışırsa rahatlık odur.

Alıntı hada-loca tafarından gönderildi Mesajı Göster
    böyle şekil tartışmaları olunca ister istemez ben de acaba bu şekilciliğe neden bu kadar çok takıyoruz sorusu doğuyor...bu sadece özeleştiri kardeşlerim; kendim de hiç pantolon giymeyi düşünmedim düşünmüyorum ancak bu benim tercihim.böyle kesin kati bir yasak var demek değildir.zira eğer ki tesettürlü hanım bunu evinde yahut dışarı kıyafetinin altından giyiyorsa bizim burnumuzu soktuğumuz yer kişinin mahremidir.bu sen mavi gömlek giyemezsin gibi bişey demeye gelir ki bize ne kazandırır hala düşünmekteyim.
    bence islamı anlayarak yaşayan müslüman için çizgiler bellidir,bu çizgilerin içinde de özgürdür.ancak biz O'nu gerçek anlamda idrak edebilmeli ve yaşam yönümüzü buna göre belirlemeliyiz,yani ki biz en doğru şekilde yaşasak da sonra eleştirici değil de sadece hakikati tebliğ edici olsak! en doğrusunu biz biliyoruz kibrinden korusun Rabbim bizleri..
    burda fikirler zaten eleştiri amaçlı olmuyorki herkes fikrini söylüyor ve kim nasıl davranıyorsa ona devam ediyor.birde gömlek benzetmesine katılmıyorum çünkü üstüne basa basa tekrar ediyorum tesettür konusunda kesin hükümler var.bikere şunu kabul edelim.pantolon nefse hoş gelen bir kıyafettir.yoksa yanlış anlaşılmasın kim ne isterse onu yapar.

kozalak Bilal YILMAZ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Wed Jun 2006
    İletiler
    1,316
    Blogdaki Konular
    1
    kadınlar pantolon giyine bilir mi?
    bilmem kadınına göre değişlir...
    bu bi yetenek meselesi..
    :yahoo[1]: :yahoo[1]:
    bence vücüdünda el kol ve bacak gibi uzuvları varsa...
    beyni de bu organları yönetebiliyorsa..
    her kadın pantolon giyinebilir..
    :biggrin[3]: :biggrin[3]:
    "Ey iman edenler..! Zorluklara ve sıkıntılara sabırla katlanın. Şeytan ve uşakları olan kafirlere karşı bu sabırla yarışın, cihad için hazırlıklı ve uyanık bulunun ve yolunuzu Allah'ın kitabıyla bulun ki mutluluğa erebilesiniz.."
    -Ali İmran 200-

... Kübra YILMAZ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat Jul 2006
    İletiler
    3,140
    Blogdaki Konular
    3
    Alıntı kozalak tafarından gönderildi Mesajı Göster
    bu bi yetenek meselesi..
    :whistling[1]: :whistling[1]: :whistling[1]:
    Sosyofobi..

bu bi yetenek meselesi..
    :shiny[1]:

:stricken[1]: :stricken[1]: :stricken[1]:

muhacir Okuyan Kalemler Cüneyt YILMAZ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Tue May 2006
    İletiler
    840
    Alıntı bir ukde tafarından gönderildi Mesajı Göster
    birgün peygamberimiz hz.Ebubekir ile yolda giderlerken bir binek üzerinde bir kadına rast geliyorlar..o sırada rüzgar kadının üstündeki elbisenin açılmasına sebep oluyor.peygamberimiz hemen başını çeviriyor açılan yerlerini görmemek için.ama kadın dış elbisesinin altına şalvar tarzı bir elbise giydiği için mahrem yerleri gözükmüyor.bu peygamberimizin çok hoşuna gidiyor...
    yani buradan çıkartılacak sonuç..kadınlar pantolon ve onun tarzında şeyleri mahrem yerlerinin görünmemesi için giyebilirler ama dış elbisenin altına...
    :shake2[1]: :shake2[1]: tebrikler gerekli acıklama yapılmıstır...
    BİLMEK VE PAYLAŞMAK GEREK DUSTURUNU EN İYİ ŞEKİLDE UYGULAYAN YER!!!
    OKUYAN KALEMLER GRUBU

konu güzel fakat göreceli Kadın pantolonda giyer şalvarda fakat paçaları dış kıyafetinin altından çıkıyorsa vede kıyafetinin önü açılıp ayağında pantolon olduğu ve aşikarsa pantolon tesettürün altında sırıtır Aslında erkeklerin bir pantolonu vardı giğmediğimiz selam ile

..:: Ukde ::.. Mustafa AYDIN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu Oct 2006
    İletiler
    2,471
    Blogdaki Konular
    2
    burada bir düzeltme gibi birşey yapalım pantolon demek yanlış olur..sadece şalvar demek gerekiyordu..olur da dış elbise açılırsa alta giyilen pantolon göründüğünde vucut hatlarını belli eder.şalvar pantolona göre biraz daha bol olduğu için belli etmez.yani doğru olanı şalvar...
    Aşk şehidi..

Taner PINAR
    Misafir

bu ifadeler olduğu gibi kalsın. Birukde.

şalvar şart gibi bir söylemden de sakınalım . pantalon tarzı şeyler giymek ifadesi yeterli olacaktır. tabiiki dar ve vucut hatlarını göstermemesi uygun olacaktır. ama adını şalvar olarak koymayalım inşaallah.

Recep ÖRNEK kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sun Oct 2006
    İletiler
    2,259
    Blogdaki Konular
    5
    bu bi yetenek meselesi..

abi konuyu bu kadar geyikleştirmesen o guzel yorumlarından yapsa idin bence daha faydalı olurdun.ciddi bir konuyu biraz sulandırmışsın sanki.

+ Konuyu Yanıtla
12 / 1 1234567811 ... SonSon

Yer İmleri

Gönderme Kuralları