Saadet Partisi Gençliği Salı Sohbetleri Geniş Katılımla Devam Ediyor

Saadet Partisi Şanlıurfa il gençlik kolları başkanlığı tarafından başlatılan Salı sohbetleri tüm hızıyla devam ederken bu hafta sohbetin konuğu il başkanı ve genel idare kurulu üyesi 22. Dönem milletvekili Mustafa Niyazi Yanmaz’dıSaadet Partisi Şanlıurfa il gençlik kolları başkanlığı tarafından her hafta Salı günü saat 19:00 da yapılan Salı sohbetlerinde her hafta ayrı bir konuşmacı konuk olarak katılıyor.

Bu hafta yapılan sohbete konuşmacı olarak katılan Saadet Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Mustafa Niyazi Yanmaz, “ülkenin kalkınmasında şüphesiz yetişmiş bir gençliğin önemi ve rolü tartışılamaz, çünkü bu gün istatistiklere bakıldığında belki gençlik nüfusun oransal olarak yüzde 20 ya da 25’i, ancak gençlik geleceğimizin yüzde 100’ü yani ülkemizin milletimizin ve insanlığın geleceği bu gençlik temelli oluşacak.

Biz Milli Görüş teşkilatları olarak her zaman bu bilinç ile hareketle plan ve strateji yapıyoruz. Nitekim Türkiye’nin en büyük dünyanın sayılı gençlik hareketlerinden birisi olan Milli Gençlik Vakfı ve Anadolu Gençlik Derneği, Teşkilatlarımızın gençliğe ne kadar önem atfettiğinin resmidir.

Yanmaz Konuşmasında milli Görüş’ün Kurucu lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın şu sözlerine yer verdi. “Bir milletin asli gücü topu tüfeği ya da modern silahları değil, imanlı ve inançlı gençliğidir” dedi.

Sohbet Programında bir konuşma yapan Saadet partisi Şanlıurfa İl Gençlik Kolları Başkanı Kasım Şaşkın “Allah’ın onları sevdiği, onların da Allah’ı sevdiği, hiç kimsenin olmadığı bir anda bile, kimse yok mu? Feryadı duyulduğunda! Sağına soluna bakmadan ben varım! Diyen bir gençlik yetişmek bizim birinci hedefimiz.

Biz Milli Görüş gençliği olarak gençlerimizin heva ve heves uğruna, kendini heba eden, dünyalık uğruna ahiretini, ülkesini, milletini en önemlisi ailesi ve sevenlerini hiçe sayan bir gençliğin türediği bu zamanda! Öncelikle İman ile yoğrulmuş, Ahlak ile donatılmış vatan ve millet sevgisi ile yüreğini doldurmuş azimli, inançlı, bilgili, birikimli ve ayağı yere sağlam basan bir gençlik meydana getirmeye çalışıyoruz.

Çünkü biz biliyoruz ki gençliğini yitirmiş bir millet geleceğini yitirmiştir.
Geleceğimizi güvence altına alabilmek adına gençlerimizi eğitmek ve zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak adına her hafta Salı günleri saat 19:00 da bir araya geliyoruz.
Büyüklerimizden ve hocalarımızdan her hafta birini sohbetimize davet ederek gerek birikimi gerekse tecrübelerinden istifade ediyoruz.” Şeklinde konuştu.
Program öncesinde gençlere akşam yemeği ve tatlı ikramı yapıldı.

Editör Ramazan Cengiz