Süleyman Arslan Kongrede yönetimi gençleştirdi

Saadet Partisi Burdur 6.Olağan Kongresi Pazar günü Belediye Konferans ve Sergi Salonu’nda toplandı.

Milli Görüş geleneğince yapılan istişareler sonucu alınan karar gereği tek liste olarak gidilen seçimlerde mevcut il başkanı Süleyman Arslan yeniden aday gösterildi. İl Başkanı Süleyman Arslan’ın yönetimini yüzde doksan oranında yenilediği ve gençlere daha fazla yer verdiği gözlendi. 190 Delegenin oy kullandığı kongrede oyların tamamını alan mevcut başkan Süleyman ARSLAN yeniden Saadet Partisi Burdur il başkanlığına seçildi.

Milli Görüş dünyaya hakkı hakim kılmaktır

Saadet Partisi Burdur 6.Olağan İl Kongresi Belediye Konferans ve Sergi Salonu’nda G.Bşk.Yardımcısı İlyas TONGÜǒün katılımıyla gerçekleştirildi. Divan Başkanlığını Saadet Partisi GİK üyesi Selim Sait Terzioğlu’nun yaptığı kongrede divan başkan yardımcılığına GİK Üyesi Cevat GENCAY, katip üyeliklerine deMustafa DÜZGÜN ve Taha ERSAN getirildi. Kongreye Saadet Partisi G.Bşk.Yardımcısı İlyas TONGÜǒün yanısıra, GİK Üyeleri, Siyasi Parti Temsilcileri, STK yöneticileri ve partililer katıldı. İstiklal Marşı’ın okunmasıyla başlayan kongre gündem gereği faaliyet/hesap raporlarının okunması, yönetim kurulunun ibrası ile devam etti. Kongrenin açılış konuşmasını yapan Saadet Partisi Burdur İl Başkanı Süleyman ARSLAN Milli Görüş’ün tarihinin insanlık tarihiyle başladığını, bir hak batıl mücadelesi olduğunu belirterek şunları söyledi. “Milli Görüş, Malazgirt’teki ruhtur, Bizans surlarının önündeki Fatih’in askerlerinin kalbindeki imandır. Bosna’da ki Aliyaların, Çeçenya’daki Şamillerin, Filistin’deki Ahmet Yasinlerin, Mısır’daki Hasan El Bennaların, Türkiye’deki Erbakanların görüşüdür. İşte bu mana ve ruhla davetimize icabet ettiniz. Hepiniz hoşgeldiniz. Kongremizin ilimize, milletimize, ülkemize ve insanlığa hayırlar getirmesini temenni ederim”

Kongrenin siyasi konuşmalar bölümünde partililere hitap eden Saadet Partisi G.Bşk. Yardımcısı İlyas TONGÜÇ Ülke ve dünya gündemine dair açıklamalarda bulundu. Ülkemizin zor günlerden geçtiğini, bölgemizin içinden çıkılamaz hale getirilerek bütün ülkelerin haritaları üzerinde oynayabilmek için yeni çatışma gerekçeleri ortaya çıkarıldığına dikkat çeken İlyas Tongüç, “Daha fazla Müslüman’ın Müslümanlar tarafından katledilmesi için ortaya konan projelerin önü ancak bölge ülkelerinden Türkiye, İran ve Irak hükümetleri ile engellenebilir.” Dedi.

Yeni bir dünya mutlaka kurulacak

Bölgede yaşanan oyunların tamamının tek bir amaca hizmet ettiğini, bu amacında büyük israil projesi olduğunu ifade eden TONGÜÇ, Son günlerde ABD Başkanı Trump denilen bir zevatın bir İslam Beldesi olan Kudüs’ü israilin başkenti olarak tanıdığını açıklamasının da aynı amaca hizmet olduğunu belirtti. “1897 yılında Basel’de toplanan Siyonist kongrenin 100. Yılında Milli Görüş Lideri Necmettin Erbakan hocamız aynı salonda İslam Birliği toplantısı yapmıştır” diyen Saadet Partisi G.Bşk.Yardımcısı “Allah’ın izniyle Milli Görüş kadroları hocamızın hedef gösterdiği 2.yalta toplantısı yapacak ve yeni bir dünyayı kuracaktır” şeklinde konuştu.

Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç, hükümetin iktidara geldiği 2002 yılından bu yana uyguladığı dış politikanın Türkiye’yi ve bölgeyi büyük sıkıntılara soktuğunu belirterek, “Emperyalist güçlerin bölgede uyguladıkları projelerin önüne ancak Türkiye, İran ve Irak hükümetlerinin birlikteliği ile geçilebilir” dedi.
Dilek ve temennilerin ardından seçimlere geçilen kongrede oy kullanan 190 delegenin tamamının oyunu alan mevcut başkan Süleyman ARSLAN yeniden Saadet Partisi Burdur İl Başkanlığına seçildi. Başından sonuna kadar kongre organizasyonunda büyük gayret gösteren Saadet Partisi Burdur Gençlik Kollarının heyecan ve coşkusu salonda sık sık attıkları sloganlara da yansıdı.


İşte Süleyman ARSLAN’ın Asil Yönetim Kurulu:

Yeni yönetim kurulu listesi
Abdurrahman TURAN (Eğitimci-62) M.Taha ERSAN (Elk.Elektronik Müh-31) Musa SAYAR (Esnaf-42), Fatih AYAN (Esnaf-34) Seyit ONAT (Müteahit) Hüseyin TURAN (Eğitimci-31) Mücahit TURGUT (Aşcı-41) Mehmet TOK (Esnaf-48) Sinan ÖNAL (Müteahhit-27) Muhammed BİLGİÇ (Esnaf-36) Mehmet YER (37) Selahaddin DİNÇ (Rençber-33) Hüseyin ONARAN (Kasap-29) Ali YÜCEL (31) Özkan ÖZCAN (40)
Yedek Üyeliklere seçilen isimler ise şöyle: M.Emin Çepni, Hüseyin Edirneli, Mehmet Baş, Adnan Ersan, Mehmet Gök, Hüdai Kural, Mahmut Gün, Yusuf Erkul, Alaaddin Dinç, Hasan Kavçakar, Ömer Tekin, Ali İhsan Acar, M.Kemal Altaş, Osman Çetin.Büyük Kongre Delegeliklerine ise: Abdullah ACAR, Abdurrahman TURAN, Celil AYGÜN, Osman KIZILTAN, Ramazan KAYABAŞ ve Süleyman RSLAN seçildi.