Doğan: Müslümanların bir araya gelmesi gerekiyor

Saadet Partisi Aydın İl Başkanlığı Efeler Gar Park’ta basın mensuplarıyla kahvaltıda buluştu. Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan Kudüs meselesine değinerek, “Küstah bir başkan çıkıp Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak kabul ettiğini söyleyebiliyorsa bu Müslümanların içinde bulunduğu harici durumdan kaynaklanıyor. Eleştirmemiz gereken inancının gereğini yapmayan Müslüman idarecilerdir. Milli görüşün mutlaka gelmesi gerekiyor” dedi.

Saadet Partisi Aydın İl Başkanlığı, il kongresi öncesi basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan, Saadet Partisi’nin herkesi kucaklayan bir parti olduğunu söyleyerek, “Parti olarak herkesi kucaklayan, herkesi ortak payda da davet eden bir üslupla hareket ettik. Türkiye’nin içinde bulunduğu kutuplaşmada dahi yapmış olduğumuz çalışmalarda her partiden, her görüşten insanın gönül rahatlığı ile katıldığını görüyoruz. Bu da bizi memnun ediyor” diye konuştu.

Amerika Birleşik Devleti’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması konusuna değinen Doğan, “Şimdi küstah bir başkan çıkıp Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak kabul ettiğini söyleyebiliyorsa bu Müslümanların içinde bulunduğu harici durumdan kaynaklanıyor. İnsanlar Trump’ı, ABD’yi ve İsrail’i eleştiriyorlar. Trump, inancının ve cibilliyetinin gereğini yapıyor. Kızmamız gereken, eleştirmemiz gereken inancının gereğini yapmayan Müslüman idarecilerdir. Önemli olan Müslümanların bir araya gelip gelemedikleridir. Biz milli görüş anlayışıyla bu milletin ortak paydası olduk ve bundan sonra böyle olacaktır. Milli Görüşün mutlaka gelmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

"TÜRK EKONOMİSİ BATMIŞTIR"
Türkiye’nin ekonomik sıkıntı içerisinde olduğunu belirten Doğan, sözlerine şöyle devam etti: “Yapılan anketlerde bu ülkenin en büyük sıkıntısının işsizlik ve geçim sıkıntısı olduğu ortaya çıktı. Bu, rakamların hiçbir hükmünün olmadığını gösteriyor ve ekonomimiz berbattır. Bir medeniyetin varisi olan Türkiye kendi bölgesinde sözü geçmeyen, Amerika’nın, batının ve İsrail’in şamar oğlanı haline gelmişse bu ülkenin dış politikası batmıştır. Senin dostum dediğin ülke senin gözünün içine baka baka bu bölgenin en büyük terör örgütüne silah verdiği halde sesini çıkartamıyorsan, hiçbir şey elinden gelmiyorsa senin ne kadar büyük olduğun bir ifade etmez.”

Saadet Partisi olarak Türkiye’nin sorunlarının çözümü için çalıştıklarını söyleyen Doğan, “Saadet Partili olarak biz, tarihin ve inancımızın sırtımıza yüklemiş olduğu sorumluluğun farkındayız Bu sorumluluk çerçevesinde köy köy, mahalle mahalle insanlarımızı ziyaret ederek sorunların çözümü hakkında fikirlerimizi paylaşacağız” dedi.

“DÜNYANIN ADALETE İHTİYACI VAR”
Saadet Partisi Aydın İl Başkanı Ali Söğüt, dünyada kan ve göz yaşı aktığını ve Türkiye’de terör olayların arttığını vurgulayarak, “Dünya düzeninin mutlaka değişmesi gerekiyor. Osmanlı hakim olduğu bölgeleri adaletle ve hakla yönetmiş. Dünyanın adalete ihtiyacı vardır. Dünyanın bir tarafı obez hastalığı diğer tarafı açlıktan ölüyorsa adaletten bahsedemeyiz. Milli görüşün mutlaka gelmesi gerekiyor” diye konuştu. Aydın’ın ekonomisinin kötü olduğunu ve iyi temsil edilmediğine dikkat çeken Söğüt, “İnsanlar doğduğu yerde artık doyamıyor. Aydın ovasında eskisi gibi ürün yetişmiyor. Çiftçi ürettiğinin karşılığını alamıyor. Eskiden Denizli bize imrenerek bakardı. Şimdi biz imrenerek Denizli'ye bakıyoruz. Aydın Tekstil, Nazilli Sümerbank, TESTAŞ battı. Birileri ülkemizin ayağa kalkmasını istemiyor. Biz buğdayı üreten bir ülkeydik, artık dışarıdan alır olduk. Bunun gibi birçok ürünü de dışarıdan alıyoruz” ifadelerini kullandı. (ÖZGE SÖNMEZ)