+ Konuyu Yanıtla
3 sonuçtan 1 --- 3 arası gösteriliyor

Konu: Yenikapı'dan İntifada'ya dev destek!

 1. #1

  Yenikapı'dan İntifada'ya dev destek!

  Yenikapı'dan İntifada'ya dev destek! Kudüs İslam'ındır!

  Saadet Partisi'nin çağrısıyla düzenlenen miting başladı. Mitingde Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri halka hitap ettti.
  Saadet Partisi'nin çağrısıyla ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararını protesto için düzenlenen "Kudüs İslam'ındır" mitingi devam ediyor. Hak-İş, Memur-Sen, İHH İnsani Yardım Vakfı, Deniz Feneri Derneği, ASKON, MÜSİAD, TÜGVA, TÜRGEV, ÖNDER başta olmak üzere birçok sivil toplum kuruluşunun destek verdiği mitingde Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri halka hitap etti.

  Mitinge katılmak isteyenler, öğle saatlerinden itibaren Yenikapı Etkinlik Alanı'na gelirken, arama noktalarından geçenlere Türk ve Filistin bayrakları dağıtıldı.

  Filistin'e destek mesajları içeren atkılar takan, kelime-i tevhid bayrakları taşıyan birçok vatandaş, sık sık tekbirler getirerek "Hamas'a selam direnişe devam", "İstanbul'dan Gazze'ye direnişe bin selam", "Oluk oluk kan aksa, kurtulacak El-Aksa" sloganları attı.

  Miting öncesi gelenlere Filistin mücadelesini konu alan marşlar dinletilirken, alan kadın ve erkekler için ikiye bölündü.

  Osman Gündüz, Mikail Şimsek ve Harun Beyaz sevilen ezgilerini seslendirirdi.

  Vatandaşlar için seyyar mescitler ve tuvaletler kurulan meydanın çeşitli yerlerine dev vinçlerle hoparlörler yerleştirildi.

  Alana kurulan dev platformda Kubbet'üs Sahra figürü, Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan, Osmanlı Padişahı 2. Abdülhamid'in dev portreleriyle Filistin bayrağı yerleştirildi.

  Filistin'in Ankara Büyükelçisi Faed Mustafa:Hepinize teşekkür ediyorum

  Filistin'in Ankara Büyükelçisi Mustafa, "Mescid-i Aksa'dan, ilk kıblemizden selam olsun. Hepinize teşekkür ediyorum, Filistin halkı bu kararlı duruşunuzdan gurur duyuyor. Filistin halkıyla dayanışmanızı ilan ettiğiniz bu miting dolayısıyla sizlere teşekkür ediyorum. Kudüs asla İsrail'in başkenti değildir. Kudüs yeryüzünde mübarek bir arazidir. İsrail orayı zorla işgal etmiştir." diye konuştu.

  Mustafa, Kudüs'ün durumunu tüm dünyanın bildiğini aktararak, Trump'ın aldığı bu kararın ancak ve ancak aşırıcılara cesaret verdiğini söyledi.

  Trump'ın kararının Kudüs'ün sömürgecilerle işgaline zemin hazırladığına dikkati çeken Mustafa, şöyle devam etti:

  "Kesinlikle bağımsız Filistin devleti olmadan asla barış olmaz. Bağımsız Filistin devleti de başkenti Kudüs olmadan olmaz. Ey Trump, bu attığın adımla Filistin halkının daha fazla zulme uğramasına zemin hazırlamış olacaksın. Bizim ve Arap ülkelerinin toprakları işgal edilmeye devam edecektir. İsrail, asla senin alkışladığın gibi demokratik bir devlet değildir. Bunu sadece orada yaşayan Müslümanlara değil Hristiyanlara sorsan yine aynı cevabı alırsın. Bilesin ki aldığın bu karar, yalnızca siyonizmin tarihindeki kara lekeler bir yenisini ekleyecektir."
 2. #2
  Kudüs İslamındır mührü

  Türkiye’nin kalbi dün, İstanbul’da, İstanbul’un kalbi ise Kudüs’te attı. Davasına sahip çıkan yüzbinler zalime korku salarken ilk kıblesine sahip çıktı. ABD Başkanı Donald Trump’ın küstah açıklamasının sonrasında ayağa kalkan ümmetin kıyamı devam ediyor. ABD Başkonsolosluğu ve Saraçhane Parkı’nda düzenlenen protestoların ardından yüzbinler Yenikapı Meydanı’ndaki “Kudüs İslam’ındır Mitingi”ne akın etti.  Saadet Partisi öncülüğünde 62 STK’nın destek verdiği mitinge Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcıları Birol Aydın, Atik Ağdağ, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı Salih Akyüz, Milli Gazete ve TV5 Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, AGD ve MGV Genel Başkanı Salih Turhan, Cansuyu Derneği Genel Başkanı Mustafa Köylü, İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, HAMAS Lideri İsmail Haniyye’nin Özel Kalemi Rıza bin Ebu Zuhri ve Filistin Büyükelçisi Tarık Halil Mustafa katıldı.

  KUDÜS BİR DAVADIR

  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu mitingde yaptığı konuşmada, “Dünyaya 6 yüzyıl hükmetmiş ecdadın torunları sizlere selam olsun. Herkes Amerika ne der derken bana ne Amerika’dan diyen Necmettin Erbakan’ın talebeleri sizlere selam olsun. Sizden aldığım güç ile diyorum ki Kudüs İslam’ındır ve İslam’ın kalacaktır. Sevgili kardeşlerim bugün Kudüs sadece bir mekân veya toprak değildir. Kudüs bir davadır. Kudüs karanlıktan aydınlığa çıkışın timsalidir. Bugün sadece Kudüs için burada değiliz. Gazze için, Ramallah için, El Halil için ve hepsinden önemlisi başkenti Kudüs olan Filistin için buradayız. Hakkı hâkim tutanlar Kudüs’ü ellerinde bulundurduğu dönemde orada huzur ve adalet vardı. Müslümanlar, Hıristiyanlar ve Yahudiler bir arada barış içinde yaşıyorlardı. Fakat Haçlı orduları Kudüs’ü işgal ettiğinde 100 bin insanı katletti. Daha sonra Selahaddin Eyyübi Kudüs’ü tekrar fethettiğinde siz zamanında 100 bin Müslüman’ı katletmiştiniz ben de şimdi 200 bin Hıristiyan’ı katledeceğim demedi. Gayrimüslimlere orada eman verdi, şehirde adaleti tesis etti. Şimdi Kudüs yine işgal atında” ifadelerini kullandı.

  SÜSLÜ LAFLARIN ZAMANI DEĞİL

  “Bugün biz ne yapıyoruz?” diye soran Karamollaoğlu, “Adil bir düzen için mi çalışıyoruz, yoksa birbirimizle mi çatışıyoruz? Aziz kardeşlerim dönem süslü laflar söyleme zamanı değildir. Zaman güçlü icraatlar ile harekete geçme zamanıdır. Çünkü İsrail sadece güçten anlar. Evet, Cumhurbaşkanı’nın sözlerini doğru buluyorum ama yeterli bulmuyorum. Zalimlere ancak küresel bir intifada ile karşılık verebiliriz. 1970’lerdeki Türkiye’nin dik duruşu sonrasında birçok ambargo ile karşılaştık, yalnız kaldık. Fakat bu durum bizim ülke olarak ayakta durmamızı sağladı. Uluslararası bir itibar ve saygınlık kazandık. Bugün de güçlü icraata imza atmak zorundayız. Bunun için küresel bir boykot ve küresel bir mücadele gerekiyor. Bunun yanında uzun vadede de atacağımız adımlar olmalı. Mesela İslam Birleşmiş Teşkilatı kurulmalıdır. Veya yakında İstanbul’da toplanacak olan İİT, Birleşmiş İslam Teşkilatı haline getirilmeli ve silahlı gücü kurulmalıdır. İslam dünyasının ortak askeri birliği muhakkak kurulmalıdır. Eğer biz bu adımları atmazsak Batı ve İsrail bize istediği yaptırımı uygular ve biz de maalesef bir şey yapamayız. Asla umudunuzu yitirmeyin. Başkenti Kudüs olan Filistin devleti er ya da geç kurulacaktır” şeklinde konuştu.

  HANİYYE: KUDÜS ÜMMETİN DAVASIDIR

  Hamas Lideri İsmail Haniyye: “Kudüs davası sadece Filistin davası değildir. Kudüs davası ümmetin davasıdır. Filistin halkı tarih boyunca asla köle olmamıştır. Buradaki işgal asla kalıcı olmayacaktır. Zalimler tarih boyunca buradan nasıl def olup gittilerse yine gidecekler. Kudüs bizim şerefimizdir, onurumuzdur. Gerekirse bu yolda canımızı vereceğiz ama Kudüs’ü vermeyeceğiz. Sizlerin bu duruşu asla kesintiye uğramasın. Sizin bu duruşunuz bozulamadığı taktirde direnişimiz devam edecektir. Allah hepimizin yardımcısı olsun.”

  ÖLÜME KOŞAN ORDUYU NASIL YENECEKSİNİZ?

  Programda konuşan Hamas Sözcüsü Sami Ebu Zuhri, “Bu kalabalığı görünce inanıyorum ki, Kudüs davası asla yere düşmeyecek. Bugün buradan haykırmak istiyorum, Kudüs İslam toprağıdır. Asla Siyonist toprağı değildir. Eğer Trump çok istiyorsa Siyonistlere Amerika’dan bir yer versin. Trump çok büyük bir hataya düştün. Ey Amerikalılar sizi bu belaya düşüren bu ahmağı görevden alın. Ya Trump’ı indirirsin ya da tüm dünyada itibarını kaybedersin. Netenyahu’ya da diyorum ki İstanbul’un şu meydanından bizi iyi dinle; Kassam Tugayları geliyor. Bir kere kendinize sorun bakalım: Ölüme, şehadete koşan bir orduyu nasıl yeneceksiniz? Biz özgür Filistin’e inanıyoruz. Allah’ın izni ve yardımı ile de Filistin hürriyetine kavuşacaktır.”

  AMERİKA’NIN BAŞ AĞRISI KANSERE DÖNECEK

  Amerikan sözcüsüne Kudüs’ün fethi üzerinden cevap veren AGD ve MGV Genel Başkanı Salih Turhan, “Hz. Ömer döneminde İslam orduları Kudüs önlerine geldiğinde kâfirler ne dediler? Bunlar sıcak yerden geldiler, soğuğa dayanamazlar. Biz bunları surun içine almayalım, zaten dayanamaz giderler dediler. Ama kış geçti İslam orduları savaş hazırlığını bırakmadı. Kâfirler baktılar ki Müslümanlar kararlı, Kudüs’ü savaşmadan Hz. Ömer’e teslim ettiler. Geçenlerde Amerika sözcüsü de bir açıklama yaptı. ‘İslam dünyasındaki eylemler bizim için geçici bir baş ağrısıdır’ dedi. Bu mücadelemiz öyle bir azimle sürecek ki bu geçici baş ağrısı kalıcı kansere dönecektir. Allah hepimizin yardımcısı olsun” diye konuştu.

  SESSiZ KALAMAYIZ

  Programa telekonferansla katılan Saadet Partisi YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk, “Bizler bütün bir millet olarak bu kararı kabul etmediğimizi tüm dünyaya ilan etmek için burada toplanmış bulunuyoruz. ABD başkanının aldığı bu karar doğudan doğruya İslam dünyasının mukaddesine tecavüzdür. Buna sessiz kalamazdık. Hangi parti veya dernekten olursa olsun burada İslami bir duruş gösterdiniz. Allah sizden razı olsun. Filistinli kardeşlerimizin bu zulümden kurtulmasını ve Kudüs’ün Filistin’in başkenti olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum” diye konuştu.

  Dün İstanbul Yenikapı’da düzenlenen Büyük Kudüs Mitingi’ne telekonferansla katılan Saadet Partisi YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk, “Bizler bütün bir millet olarak bu kararı kabul etmediğimizi tüm dünyaya ilan etmek için burada toplanmış bulunuyoruz. ABD başkanının aldığı bu karar doğudan doğruya İslam dünyasının mukaddesine tecavüzdür. Buna sessiz kalamazdık. Hangi parti veya dernekten olursa olsun burada İslami bir duruş gösterdiniz. Allah sizden razı olsun. Filistinli kardeşlerimizin bu zulümden kurtulmasını ve Kudüs’ün Filistin’in başkenti olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum” diye konuştu.

  AMERİKA İLE KUDÜS’Ü KURTARAMAZSINIZ

  Cansuyu Derneği Genel Başkanı Mustafa Köylü, “Biraz önce bir türkü çalıyordu. Amerika katil, Amerika it diyordu. Ben bunu doğru bulmuyorum. Yarın mahşerde itler demez mi: Ey Allah’ım biz bu kadar şerefsiz miyiz diye? İtler sadık hayvanlardır, dostlarına saldırmazlar. Stratejik müttefikler ise gelir kuyunuzu kazarlar. Bugün çıkmış ABD Başkanı Trump, Kudüs İsrail’in başkentidir diyor. Anadolu tabiri ile bir şey diyeceğim ama edebim müsaade etmiyor. Amerika ile Kudüs’ü kurtaramazsınız. En önce yapacağınız şey NATO’dan çıkmaktır. Biz aslımıza dönmeden, Batı yerine Allah’a sığınmadan hiçbir şey yapamayız” dedi.

  İNANIYORSANIZ ÜSTÜNSÜNÜZ

  Programın ev sahipliğini yapan Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, “Bugün tarihi bir güne doğdu güneş, birlik olmanın heyecanı doğuyor bugün insanlığın üstüne. Kudüs ümmetin davasıdır. Ümmet demek birlik olmak demektir. İnanıyorum ki bugün Kudüs’ün, Ramallah’ın, Gazze’nin gözü bu meydandadır. İsmail Haniyye’nin, HalidMeşal’in, Raid Salah’ın gözü bu meydandadır. Ne olursa olsun Büyük İsrail’i kurdurmayacak ve Kudüs’ü özgürleştireceğiz. Ümidinizi kaybetmeyin. Güneş İslam dünyasının üzerine yeniden doğacak. Sancak düştüğü yerden kalkacak. Zafer inananlarındır ve zaferimiz yakındır. Kudüs bugün İslam’ındır. Yarın da İslam’ın olacaktır. Kur’an bize diyor ki; ‘İnanıyorsanız üstünsünüz.’ Evet, biz inanıyoruz ama üstün müyüz? Bu konuda kendimize bakmamız gerekiyor. Bu iş böyle bitmeyecek ve Türkiye Cumhuriyeti tarihine yaraşır kararlar alacaktır” diye konuştu.

  GEREKİRSE YÜZYIL DAHA SAVAŞIRIZ

  ABD’nin kararının yok hükmünde olduğunu ifade eden Filistin Büyükelçisi Tarık Halil Mustafa, “Ey Anadolu’nun yiğit evlatları sizlere üçüncü mescidimizden, ilk kıblemizden selamlar getirdim. Kudüs bugün işgalinin yüzüncü yılını yaşıyor. O yüzyıl ki direniş dolu bir yüzyıl. Bu son yüzyılda binlerce kardeşlerimiz can verdi. Binlercesi de hâlâ gurbette yaşıyor. Fakat hâlâ aynı inanç ile direnişimizi sürdürüyoruz. Gerekirse bir yüzyıl daha direniriz ama bir karış toprağımızı vermeyiz” dedi.

  DURUŞUNUZU BOZMAYIN

  Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı Salih Akyüz: “Mesele Kudüs olduğunda bu şanlı duruşu gösteren ve davasına sahip çıkanlara selam olsun. Kardeşlerim bizim bir düşümüz var. Kudüs için çarpan bir kalbimiz var. Kudüsçe durduğumuz, Kudüsçe koştuğumuz, Kudüsçe baktığımız zaman her şey daha farklı olacak. Allah duruşumuzu bozmasın. Hepimizin gayretini arttırsın.”

  İSRAİL’İN TEK BAŞKENTİ CEHENNEMİN DİBİDİR

  Mirasımız Derneği Genel Başkanı Muhammed Demirci ise, “Biz bugün burada İsrail denen haydut çetesine, Kudüs sizin başkentiniz demek için toplanmadık. Çünkü İsrail’in tek başkenti cehennemin dibidir. Kudüs, ancak Filistin’in başkentidir ve öyle kalacaktır. Biz bugün Kudüs’te nöbet tutan 350 bin Müslüman için buradayız. Hz. Peygamber için buradayız. Kudüs’e bir zeytinyağı ile bile olsa yardım edin diyen Hz. Muhammed Mustafa için buradayız. Allah hepinizden razı olsun” ifadelerini kullandı.

  YAKINDA İSRAİL ORTADAN KALKACAK

  Dünya Müslüman Âlimler Birliği Mütevelli Heyeti Üyesi Abdulvahap Ekinci de, “Bizim Anadolu’da bir söz vardır: ‘Eceli gelen köpek, çobanın değneğine saldırır.’ Trump’un durumu da aynı böyledir. Bu alınan karar bunların sonunun geldiğini gösteriyor. Kardeşlerim bugün yaşananlar bırakın Kudüs’ün Siyonistlerin başkenti olmasını, İsrail tamamen ortadan kaldıracaktır. Ancak sakın ha üzülmeyin ve gevşemeyin. İnanıyoruz ve kazanacağız Allah’ın izniyle” dedi.

  ÖNEMLİ OLAN MÜCADELEDİR

  İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım, “Bugün Kudüs işgal altında. Yarın belki Kudüs’ü fethedeceğiz. Belki ertesi gün tekrar işgal edilecek. Bunlar önemli değil. Önemli olan bizim Allah için verdiğimiz mücadeledir. Biz bu cihat şuurunu kaybetmedikçe, kaybetmeyeceğiz. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum. Gazanız mübarek olsun” diye konuştu.

  İSRAİL İLE İLİŞKİLERİ KESİN!

  Hükümete İsrail ile ilişkileri kesme çağrısında bulunan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın da, “Kardeşliğin ve huzurun şehri Kudüs asla savaş ve vahşet şehri olmayacaktır. Çünkü Şeyh Ahmet Yasin’in dediği gibi; gelecekte İsrail olmayacaktır. İstanbul’dan diyoruz ki Hz. Ömer’ler ayakta. Nureddin Zengi’ler, Kılıçarslan’lar, Sultan Hamid’ler, Erbakan’lar ayakta. Çok istiyorsanız İsrail’in başkentini Washington’a taşıyın. Kudüs İslam’ın şehridir. Bunun aksini herkes aklından çıkarsın. Türkiye, İsrail ile ilişkilerini kesmelidir. Mavi Marmara anlaşmasını yırtıp atmalıdır. Dünya beşten büyüktür ifadesinin altı doldurulmalıdır. İncirlik’ten ABD def edilmelidir. Siyonistler Ortadoğu’dan söküp atılacak. Yaşasın direnişin ve onurun başkenti Kudüs. Yaşasın mücahitler ve Siyonizm’in farkında olan Erbakan Hoca’nın talebeleri. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum. Mücadeleniz daim olsun” şeklinde konuştu.

  Mitinge katılan STK’lar

  BEM-BİR-SEN, DİN-BİR-SEN, DİYANET-SEN, EĞİTİM-BİR-SEN, ENERJİ-BİR-SEN, HAK-İŞ, MEMUR-SEN, SAĞLIK SEN, Anadolu Gençlik Derneği, Anadolu Engelliler Derneği Birliği, ASDER, ASSAM, ASKON, Ashabı Aksa, ATİK-UEMP, Birikim Eğitim Vakfı, Birlik Vakfı, Bilişim Teknolojileri Derneği, BURAK, Cansuyu, İhannüma, Çarşı, Davet ve Kardeşlik Vakfı, Deniz Feneri Derneği, DİN-BİR-DER- Dünya Balkan Dernekleri Federasyonu, ESAM, ESDER, ESKAD, Evrensel Hafızlar Derneği, Gelecekten Gelenler Bilim ve Teknoloji Derneği, Genç Fenerbahçeliler, Genç Aktivistler, Hayrât Vakfı, Hiranur Vakfı, HUDER, Hukukçular Derneği, İçem Vakfı, İDSB, İFAM, İHH, İKEV, İSEV, İDD, İSOMDER, ISRA, IYFO, Kardeşlik Birlik Derneği, Konyaspor Nalçaçılar Grubu, Mavi Marmara Derneği, Mazlum-Der, MÜSİDER, Medeniyet Derneği, Mirasımız Derneği, Milli Gazete, Milli Gençlik Vakfı, Milli Türk Talebe Birliği, Muhafızlar Cemiyeti, MÜMDER, MÜSİAD, ÖĞ-DER, ÖNDER, ÖNSİAD, ÖZDER, ÖZKUR-BİR, İSTİMDER, Sadakataşı, Safa Vakfı, Sağlık ve Medeniyet Derneği, Siirt Vakfı, Siyer Vakfı, Sosyal Doku Vakfı, Suffa Vakfı, Şemsiye Derneği, Tebessüm Derneği, TEKDER, Temiz Toplum Derneği, TGTV, Trabzonspor Taraftarlar Birliği, TÜGVA, TÜRES, TÜRGEV, TÜRKAB, UltrAslan, UKEAD, UMAD, UMRAN, UDEF, Ümraniye Hizmet Vakfı, Vuslat Derneği, Yeryüzü Avukatlar Derneği, Yedi Hilal, YENİAD, Yetim Vakfı, Yeni Dünya Vakfı
 3. #3
  Karamollaoğlu: Küresel intifadanın meşalesini yakıyoruz


  Yenikapı Meydanı'nda Saadet Partisi'nin (SP) öncülüğündeki Kudüs mitinginde konuşan SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Küresel intifadanın meşalesini yakıyoruz" dedi


  Saadet Partisi'nin çağrısıyla ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararını protesto için düzenlenen "Kudüs İslam'ındır" mitingi başladı.
  Hak-İş, Memur-Sen, İHH İnsani Yardım Vakfı, Deniz Feneri Derneği, ASKON, MÜSİAD, TÜGVA, TÜRGEV, ÖNDER başta olmak üzere birçok sivil toplum kuruluşunun destek verdiği mitingde Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu konuşma yaptı.

  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararınına ilişkin, "Elbette sadece Kudüs ve Mescid-i Aksa için değil, Gazze, Batı Şeria ve Ramallah için, her şeyden önce başkenti Kudüs olan Filistin için buradayız. Yeryüzünün bütün mazlumları için küresel intifadanın meşalesini yakıyoruz. Kudüs, Müslümanların en büyük cihadıdır." dedi.

  Merhum Başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın Amerika ve siyonizm hakkındaki sözlerini anımsatan Karamollaoğlu, "Herkes Amerika ne der?' derken, Meclis kürsüsünde 'Bana ne Amerika'dan.' diyerek tek başına tüm dünyaya meydan okuyan Necmettin Erbakan'ın talebelerine selam olsun. Bu meydandaki coşkudan ve kararlılıktan aldığım cesaretle söylüyorum ki ey zalimler, siyonistler Kudüs, ezelden ebede İslam şehridir ve sonsuza kadar öyle kalacaktır. Bunu herkes böyle bilsin." diye konuştu.

  Karamollaoğlu, mitinge katılanların Filistinlileri yalnız bırakmadıklarını dile getirerek, şöyle devam etti:

  "Filistinli kardeşlerimize yalnız olmadıkları mesajını verdiniz. Bugün Kudüs, sadece bir şehir ve mekan ve mukaddes belde değildir. Dava, direniş simgesidir. İlk kıblemiz ve istikametimizdir. Karanlıktan aydınlığa yürüyüşün adıdır. Mekke'den sonra yeryüzünün en eski mabedi için buradayız. Elbette sadece Kudüs ve Mescid-i Aksa için değil, Gazze, Batı Şeria ve Ramallah için, her şeyden önce başkenti Kudüs olan Filistin için buradayız. Yeryüzünün bütün mazlumları için küresel intifadanın meşalesini yakıyoruz. Kudüs Müslümanların en büyük cihadıdır."


  Mescid-i Aksa'nın işgal altında olmasının sadece Filistinlilerin meselesi olmadığını aktaran Karamollaoğlu, meselenin bütün İslam alemini ilgilendirdiğini kaydetti.

  Karamollaoğlu, "Müslümanım" diyen her insanın yüreğinin Kudüs ve Mescid-i Aksa için atması gerektiğine dikkati çekerek, "Hakk'ı üstün tutan anlayış hakim olduğu sürece hangi inanca mensup olursa olsun insanlar Kudüs'te bir arada ve huzur içinde yaşadılar. O dönemde bütün insanların temel insan hakları teminat altındaydı. Filistin'de adalet refah ve huzur vardır. Bir zamanlar Yahudisiyle, Hristiyanıyla, Müslümanıyla Kudüs'te barış ve hoşgörü hakimdi. Ne zaman ki Kudüs farklı zihniyetlerin eline geçti huzurun yerini kargaşa, adaletin yerini zulüm aldı." değerlendirmelerinde bulundu.

  "IRKÇI EMPERYALİZM LAFTAN DEĞİL, ANCAK GÜÇTEN ANLAR"
  Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, bu küresel kuşatmaya karşı ancak küresel bir direnişle, küresel bir intifada ile karşı çıkılabileceğini vurgulayarak, "Farklılıklarımızı taşıyarak, değil ittifaklarımızı güçlendirerek, bu kuşatmayı engelleyebiliriz. Zaman süslü laflar söyleme zamanı değil. Kudüs'ün kurtuluşunu gerçekten istiyorsak, güçlü ittifaklarla bu işe kalkışmalıyız. Irkçı emperyalizm laftan değil, ancak güçten anlar. İslam İşbirliği Teşkilatı 48 yıl önce Mescid-i Aksa'yı korumak için kuruldu. Türkiye dönem başkanı. Sayın Cumhurbaşkanının açıklamalarını önemli buluyoruz ama kesinlikle yeterli bulmuyoruz. Önümüzdeki hafta yapılacak zirvede bildiri değil, yaptırım yapacak kararlar bekliyoruz." ifadelerini kullandı.
  Necmettin Erbakan'ın 1974 yılında kararlı tutumu ile Kıbrıs Barış Harekatında zafer kazandırdığını dile getiren Karamollaoğlu, ABD'nin üslerini kapattığını ve Türkiye'ye ambargo uyguladığını, ama bu kararın Türkiye'nin kendi ayakları üstünde durmasına vesile olduğunu söyledi.
  Karamollaoğlu, şöyle devam etti:

  "Kısa vadede bütün İslam ülkeleri Kudüs'ü Filistin'in başkenti olarak tanıdıklarını bütün dünyaya ilan etmeleri gerekir. İslam ülkelerinin resmi ve gayri resmi İsrail ile olan bütün ekonomik, askeri, diplomatik ilişkilerini kestiklerini tüm dünyaya ilan etmeleri icap eder. Hava sahalarını İsrail'e ait bütün uçuşlara kapatmalıdır. İsrail ve ABD ürünlerine karşı boykot ilan etmelidir. 'ABD'nin ve İsrail'in ürünleri nelerdir? Boykot yapalım' diye teklifler gündeme getiriliyor. Maalesef başarılı olamıyoruz. Uzun vadeli planlarımız da olmalı. İlk atacağımız adım İslam ülkeleri arasında bir savunma teçhizatının kurulması olmalıdır. 40 senedir söyleniyor ama ciddi bir adım atılmamıştır. İİT, İslam Birleşmiş Milletler Teşkilatı haline getirilmelidir. İslam ülkeleri arasında en rahat yapılacak işbirliği ekonomik sahadadır. En kısa zamanda kendi ticaret paramızı kullanmalıyız. Niye Amerika'nın Avrupa'nın parasını kullanalım? Herkes bilsin ki bu kararı kabul etmeyeceğiz. Moğol istilaları, Haçlı seferlerinde olduğu gibi bu sinsi ve tehlikeli girişimi de er ya da geç tarihin çöplüğüne atacağız. İnanıyoruz ki karanlığın en şiddetli olduğu an şafağın en yakın olduğu andır. Bizim inancımızda karamsarlığa yer yoktur. Yenikapı şafağın habercisidir. Başkenti Kudüs olan bağımsız bir Filistin devleti er ya da geç mutlaka kurulacaktır."
  Mitinge katılmak isteyenler, öğle saatlerinden itibaren Yenikapı Etkinlik Alanı'na gelirken, arama noktalarından geçenlere Türk ve Filistin bayrakları dağıtıldı.

  AA'nın aktardığına göre; Filistin'e destek mesajları içeren atkılar takan, kelime-i tevhid bayrakları taşıyan birçok vatandaş, sık sık tekbirler getirerek "Hamas'a selam direnişe devam", "İstanbul'dan Gazze'ye direnişe bin selam", "Oluk oluk kan aksa, kurtulacak El-Aksa" sloganları attı.
  Miting öncesi gelenlere Filistin mücadelesini konu alan marşlar dinletilirken, alan kadın ve erkekler için ikiye bölündü.

  Osman Gündüz, Mikail Şimsek ve Harun Beyaz sevilen ezgilerini seslendirirdi.

  Vatandaşlar için seyyar mescitler ve tuvaletler kurulan meydanın çeşitli yerlerine dev vinçlerle hoparlörler yerleştirildi.

  Alana kurulan dev platformda Kubbet'üs Sahra figürü, merhum Başbakanlardan Necmettin Erbakan, Osmanlı Padişahı 2. Abdülhamid'in dev portreleriyle Filistin bayrağı yerleştirildi.+ Konuyu Yanıtla

Yer İmleri

Gönderme Kuralları

 • You may post new threads
 • You may post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •