Temel Karamollaoğlu: Kudüs İslam şehridir ve öyle kalacak

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs ile ilgili yaptığı küstah açıklamalara sert tepki gösterdi. Karamollaoğlu, “Bugün İslam dünyasının içinde bulunduğu duruma bakıp, kimse ellerini ovuşturmasın. Bu coğrafya Moğol istilalarını, Haçlı Seferleri’ni bertaraf etmeyi nasıl başarmışsa İsrail’in ve ABD’nin planlarını da öyle boşa çıkaracak ve tarihin çöplüğüne atacaktır” dedi.


Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, programlarının son durağı olan Amasya’ya geçti. Saadet Partisi Amasya İl Başkanlığı’nda partililerle bir araya gelen Karamollaoğlu, daha sonra Amasya Valisi Dr. Osman Erol’u makamında ziyaret etti. Samimi ortamda gerçekleşen ziyarette birlik ve beraberlik vurgusu yapıldı. Kentteki son programında ise Karamollaoğlu, ‘Türkiye’nin Meseleleri ve Çözüm Yolları’ adlı tarihi bir konferans gerçekleştirdi. Basının yoğun ilgi gösterdiği konferansa Saadet Partisi Genel Başkan yardımcıları Mesut Doğan, İlyas Tongüç, Sinan Ejderoğlu, Saadet Partisi Amasya İl Başkanı Ahmet Necati Cevher ile birçok siyasi parti ve STK temsilcileri katıldı.

ENGELLİLERİN TOPLUMSAL SORUNLARI ÇÖZÜLMELİDİR

Konferansta, ‘Dünya Engelliler Günü’ dolayısıyla sorunlara değinen Karamollaoğlu, engellilerin yaşadıkları sorunların ortadan kaldırılması için adımların atılması gerektiğini kaydetti. Dünya haritaları ile devam ettiği konferansta Karamollaoğlu, yaşadığımız toprakların dünya açısından önemli olması nedeni ile küresel güçlerin buralara hâkim olmak istediğini dile getirdi.

HAÇLILAR GİBİ TARİHİN ÇÖPLÜĞÜNE ATILACAKSINIZ

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, açıklamasında Trump ’ın, Kudüs’ü İsrail ’in başkenti ilan etmesinin atacağı en çılgın adım olacağını belirtti. Karamollaoğlu, Müslümanların birbirine düşmüş halinden en çok yararlanan ülkenin İsrail olduğunun da altını çizerek, “İslam ülkeleri birbirleriyle ve kendi iç problemleri ile boğuşurken, İsrail adım adım Arz-ı Mev’ud hedefine yürüyor. Kudüs bizim onurumuzdur, namusumuzdur, izzetimizdir. Kudüs bir İslam şehridir ve böyle kalmaya devam edecektir” diye uyardı.

BOP’UN TEK AMACI BÜYÜK İSRAİL

Arz-ı Mevud projesinin hayata geçirilmesi için uygulanan projelerin başında BOP’un geldiğini vurgulayan Karamollaoğlu, “Ne Saddam, ne Kaddafi ne de Suriye ’de yaşananlar asıl sebep değil. Bunlar halkı kandırmak için ortaya atılanlardı. Asıl hedef Büyük İsrail. Bunu anlamak için Filistin haritasına bakmakta fayda var. İsrail, bugün Filistin’in önemli bir bölümüne sahip olmuşken, zamanla Filistin toprakları sadece mahallelere kadar düşmüştür” diye konuştu.

HESAPLARA KARŞI UYANIK OLMALIYIZ

Ortadoğu’da artık vesayet savaşlarının tertiplendiğini belirten Karamollaoğlu, “Müslümanlar arasında ırk, mezhep gibi farklılıkları kaşıyarak çatışmaları körüklüyorlar. Bizi birbirimize düşürüyorlar. Böylece amaçlarını gerçekleştirmek ve bizi bir kerede yutabilmek için buraları adeta yumuşak bir lokma haline getiriyorlar. Bu hesaplara karşı uyanık olmayız” şeklinde konuştu.

BÖLGEYİ PARÇALAMAYA ÇALIŞTILAR

İslam coğrafyasında yaşanan sorunların diğer bir önemli nedeninin ise Siyonistlerin Arz-ı Mevud hayali olduğunu kaydeden Karamollaoğlu, “Birinci Siyonist Kongre’yi düzenlediler. Arz-ı Mevud (Nil’den Fırat’a kadar olan alan) için bölgeyi tamamen paramparça etmeye çalıştılar. Bu kongrede Filistin’de bir devlet kurmak istediler. Ancak buna tek engel olan ise Büyük Sultan Abdülhamid Han oldu” dedi.

ASGARİ ÜCRETLİ VE ÇİFTÇİ 15 YILDA DAHA DA YOKSULLAŞTI

Hükümetin asgari ücret ve tarım politikalarını eleştiren Karamollaoğlu, “15 yıldır iktidar sahibiler. Ancak asgari ücretliyi ve çiftçiyi açlık ve yoksulluktan kurtaramadılar. Aksine daha da yoksullaştırıp aç bıraktılar. Eğer Milli Görüş olarak iktidara gelirsek bu gidişe dur diyeceğiz. Asgari ücretliyi ve çiftçiyi açlıktan kurtaracağız. Alın terlerinin haklarını vereceğiz” ifadelerini kullandı.

SORUNLARA ÇÖZÜM GETİRECEĞİZ

Saadet Partisi Amasya İl Başkanı Ahmet Necati Cevher ise yaptığı konuşmada, düzenledikleri bu konferans ile Türkiye’de ve dünyada yaşanan sorunların asıl sebeplerini ve çözüm yollarını herkese anlatacaklarını kaydetti.

KARAMOLLAOĞLU'NDAN AMASYA VALİSİ EROL’A ZİYARET

Saadet Partisi Amasya İl Başkanlığı’nda partililerle bir araya gelen Karamollaoğlu, daha sonra Amasya Valisi Dr. Osman Erol’u makamında ziyaret etti. Samimi ortamda gerçekleşen ziyarette, birlik ve beraberlik vurgusu yapıldı.