+ Konuyu Yanıtla
2 sonuçtan 1 --- 2 arası gösteriliyor

Konu: SP Çorum 6. Olağan Kongresi

 1. #1

  SP Çorum 6. Olağan Kongresi

  Saadet Partisi (SP) Çorum İl Başkanlığı 6. Olağan Kongresi Devlet Tiyatro Salonu’nda yapıldı.


  Saadet Partisi (SP) Çorum İl Başkanlığı 6. Olağan Kongresi dün Devlet Tiyatro Salonu’nda yapıldı.

  Tek listenin yer aldığı kongrede güven tazeleyen SP İl Başkanı Faruk Cıdık, yapılan oylama sonucunda yeniden aynı göreve seçildi.

  Kongreye SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Genel Başkan Yardımcıları Mesut Doğan ve Sinan Ejderoğlu, Genel İdare Kurulu Üyesi Ahmet Bölükbaş, Çankırı eski Milletvekili Hüseyin Karagöz, SP Çorum, Samsun, Amasya ve Çankırı teşkilat yöneticileri, BBP Merkez İlçe Başkanı Halil Topşahin, Vatan Partisi eski İl Başkanı Mehmet Patlar ile bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda partili katıldı.

  ‘BU DÜZEN DEĞİŞECEK’
  Sunuculuğunu Abdullah Koçak’ın üstlendiği kongre, İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başladı.
  SP Yatırım ve Kalkınma Başkanı Sinan Ejderoğlu yönetimindeki divan heyetinde Süleyman Tekbaş, Temel Armutçu, Ömer Uzun ve Ahmet Necati Cevher görev aldı.
  Faaliyet ve hesap raporlarının okunup müzakere edilmesiyle devam eden kongrede geçmiş yönetim kurulu ibra edildi.
  Kongreye katılanlara hitap eden Divan Başkanı Sinan Ejderoğlu, Saadet Partisi’nin Türkiye’nin teminatı olduğunu söyledi.
  2019 seçimlerinin yaklaştığına dikkat çeken Ejderoğlu, “Artık düzlük gözüküyor. Bu düzen değişecek” diyerek Türkiye ve dünyanın Milli Görüş’e ihtiyacı olduğunu vurguladı.

  ‘AKP ÇIMKAZ SOKAK, SP MECBURİ İSTİKAMET’

  SP Teşkilat Başkanı Mesut Doğan, “Türkiye için AKP çıkmaz sokak, Saadet Partisi ise mecburi istikamet” dedi.
  SP Çorum İl Başkanlığı 6. Olağan Kongresi’nde kürsüye gelen Mesut Doğan, bugüne kadar teşkilat çalışmalarında görev alanlara teşekkür ederek yeni yönetimde yer alacak isimlere başarılar diledi.

  Türkiye’nin karanlık günlerden geçtiğini belirten Doğan, “İnsanların geleceklerinden ve adaletten şüphe ettiği bir dönemdeyiz. İç ve dış problemler karşısında en büyük gücümüzse birlik ve beraberliğimiz. Bunu bilenler, Türkiye’yi kutuplaştırıyorlar” diye konuştu.

  Milli Görüş’ün, tarihi gerçekler ve inanç değerleri ışığında ortaya çıkmış bir siyasi hareket olduğunu vurgulayan Doğan, “Hiç yanılmayan ve yanıltmayan bir hareket olarak bugün dimdik ayaktayız. Sahip olduğumuz görüş, omuzlarımıza büyük bir sorumluluk yüklüyor. O nedenle 2018, herkesin Saadet Partisi’ni konuştuğu bir yıl olacak” diyerek SP il kongresinin hayırlara vesile olmasını diledi.

  CIDIK: ‘DEĞİŞMEYECEĞİZ, DÖNÜŞMEYECEĞİZ’

  3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutlayarak konuşmasına başlayan SP İl Başkanı Faruk Cıdık, yapılan kongrenin Milli Görüş hareketinin iktidarına vesile olmasını diledi.
  “Tek hedefimiz var, davamızı bir adım ileriye taşımak” diyen Faruk Cıdık, Milli Görüş hareketinin çelikleşme hamlesini sürdüreceklerini kaydetti.

  SP İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada yeni döneme ilişkin mesajlar da veren Cıdık, şunları söyledi:

  “Bizler son 50 yıldır ülkemizi ve bölgemizi kendince dizayn etmek isteyen güç odaklarına karşı fırsatçılık hastalığına kapılmadan, yerinde ve sözünde duran bir hareketin sancaktarı olarak bundan sonra da günü kurtarmaya yönelik küçük hesaplar içerisinde olmayacağımızı taahhüt ediyoruz.

  Tek hedefimiz var. Davamızı bir adım ileriye taşımak. Her şeyi davamız için yapıyoruz. Biz Erbakan Hocamız’ın dediklerini yapıyoruz. Hocamız ne diyordu. 'Çelikleşme' diyordu. İşte bu 'çelikleşme hamlesi', Milli Görüş Hareketi, inşallah bu kongreden sonra daha da güçlenecek. Diğer bütün kurumları ile birlikte daha etkili bir şekilde toplumda yer edinecek. Vakıflarımız, derneklerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız hareketimizin tamamıdır. O çalışmaları da daha sistemli hale getirecek, hep birlikte yükseleceğiz. Biz iyi ve sapasağlam bir hareketiz.

  Tam ‘işte bittiler’ dediklerinde, sevgiyi, iyiyi, hakikati muştulayan, baharı müjdeleyen, tüm çiçekleri yok ettiğinizi zannettiğinizde bir yerlerden tohumu çok önceden atılmış bu toprağın altından filizlenip yeni bir dünyayı kuracak fetih nesliyiz. Bizler doğunun yedinci çocuğuyuz. Evlatlarının altısını batıya kaptırmış bir babanın yedinci ve son çocuğuyuz, değişmeyeceğiz, dönüşmeyeceğiz.

  Çünki bizler Amerika’ya eyvallah demeyen çocuklarız, İsrail’le tokalaşmayan, NATO’ya selam durmayan, Avrupa’nın önünde eğilmeyen çocuklarız.
  Reel politika, konjoktürel mecburiyet, siyasal istikrar yalanlarını ezbere okuyanlardan beriyiz. Ve bizler ekranlara, işbirlikçilere ve onların kuklalarına, medya güçlerine rağmen Milli Görüş erlerini ve önderlerini seven ve ardında heyecan ve azimle düşe kalka koşan aşka inanan çocuklarız.”

  Önceki yönetimde görev alanlara özverili çalışmalarından dolayı teşekkür eden Cıdık, yeni yönetime seçilen isimlere ise tebrik etti.

  İŞTE YENİ YÖNETİM
  Yapılan oylama neticesinde Faruk Cıdık, SP İl Başkanlığı’na seçilirken Yönetim Kurulu İbrahim Zorlu, Abdullah Koçak, Mehmet Durmaz, Kemal Kurt, Ahmet Akif Çoban, Mücahit Cemal Damar, Seyit Savurgan, Mustafa Bıyık, Ömer Savurgan, Osman Kurşun, Adem Kayar, İsmail Sarıoğlu, Ömer Doğan ve Fatih Yıldıran’dan oluştu.
  Büyük Kongre Delegeleri Faruk Cıdık, Orhan Sakınmaz, Mustafa Kütük, Hacı Arslan Tök, Hasan Kellerbağı, Ömer Doğan, Adnan Cıdık ve Kemal Kurt’tan oluşurken Disiplin Kurulu üyeliklerine ise Memduh Yılmaz, Baki Ergün, Adnan Cıdık, İsmet Yılmaz ve Hamdi Saylam seçildi.
 2. #2
  Saadet lideri Temel Karamollaoğlu: Günaydın ama 15 sene sonra!

  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ABD'de görülen Hakan Atilla davasına ilişkin olarak "Türkiye'yi mahkum etmek istiyorlar. Biz bu davada Amerika'nın yanında yer almayız" ifadelerini kullanırken ABD'nin Türkiye'nin müttefiki olamayacağını yıllardır söylediklerini de kaydetti.
  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ABD 'de görülen Hakan Atilla davasına ilişkin, "Zerrab davası diye bir dava çıktı. Türkiye'yi mahkum etmek istiyorlar.Biz bu davayı 'Amerika Türkiye'ye karşı' diye vasıflandırılmamasına rağmen bunun böyle olduğunu gördüğümüz için 'Biz bu davada Amerika'nın yanında yer almayız' dedik." ifadesini kullandı.

  Saadet lideri Karamollaoğlu, Devlet Tiyatro Salonunda gerçekleştirilen Saadet Partisi Çorum İl Başkanlığı 6. Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Türkiye-ABD ilişkilerini değerlendirdi.
  New York'ta tutuklu bulunan eski Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın yargılandığı davaya değinen Karamollaoğlu, şöyle devam etti:

  "Zerrab davası diye bir dava çıktı. Neymiş? Türkiye, İran 'da Amerika ambargosuna rağmen bir takım alışverişlerde bulunmuş, ödemeleri de el altından yapılmış, bundan dolayı da Türkiye'yi mahkum etmek istiyorlar. Biz bu davayı 'Amerika Türkiye'ye karşı' diye vasıflandırılmamasına rağmen bunun böyle olduğunu gördüğümüz için 'Biz bu davada Amerika'nın yanında yer almayız' dedik."

  Karamollaoğlu, ABD'nin Türkiye'nin müttefiki olamayacağını yıllardır söylediklerine işaret ederek, şunları ifade etti:


  "Bugünkü iktidar, bizim arkadaşlarımız, birlikte yıllarca mücadele ettik. O dönemde biz 'Bu Amerika'dan, İsrail 'den bize stratejik müttefik olmaz. Bunların bizim topraklarımızda gözü var. Bunlar bizi parçalayıp bölmeye çalışıyorlar' demedik mi? Dedik. Şimdi onlar ne diyorlar, 'Yahu Amerika, biz sizinle stratejik müttefik değil miydik? Bizim düşmanlarımıza silah veriyorsunuz.' Günaydın ama 15 sene sonra. Siz şimdi yeniden Milli Görüş'e dönmek isterseniz, bu aslında mümkün. Ne yapacaksınız? Bugüne kadar yaptığınız hataları kabul edip, bu hataların peşinden gitmekten vazgeçeceksiniz."
  "Kutuplaşmayı önlemenin yolu, herkesi kucaklamak"

  Karamollaoğlu, Türkiye'nin bir numaralı meselesinin kutuplaşma olduğunu ve bundan kurtulmanın yolunun herkesi kucaklamak olduğunu bildirdi.

  Her bir ferdin farklı olduğunu, dolayısıyla sorunların farklı yollarla çözülebileceğini belirten Karamollaoğlu, şunları kaydetti:

  "Bizim bir numaralı meselemiz, kutuplaşmayı ortadan kaldırmak. Bunun yolu, herkesi kucaklamak. Birisi gelip 'sen şunu yanlış yapıyorsun' derse, ben onu samimi bir yaklaşım olarak kabul edip, düşünmeliyim. Fert fert biz hepimiz birbirimizden farklıyız. Kimimiz sanata meraklıyız, kimimiz ticarete meraklıyız, kimimiz siyasetle uğraşırız. Bir problemi de farklı şekillerde çözmeye çalışabiliriz. Eğer farkına varırsak bu bize zenginlik katar . Biz 'kutuplaşmadan vazgeçelim' dediğimiz zaman 'farklı fikirler ortadan kalksın' demiyoruz. Biz farklılığı zenginlik olarak kabul ediyoruz, kavga ederek değil, istişare ederek meseleleri çözmek istiyoruz."
+ Konuyu Yanıtla

Yer İmleri

Gönderme Kuralları

 • You may post new threads
 • You may post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •