Temel Karamollaoğlu: Şişmanladılar, gömlek olmuyor

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin Mersin 6’ıncı Olağan Kongresi’nde önemli açıklamalarda bulundu. Laf değil, iş üreten bir anlayışa sahip olduklarını hatırlattı.

SAADET LİDERİ KARAMOLLAOĞLU, MERSİN’DE ADETA GÜÇ GÖSTERİSİ YAPTI!

Bildiğiniz gibi 74’te Ecevit’le koalisyon kurduk. O zaman Tarım Bakanlığı bizdeydi. Başa geçtiğimizde 12 milyon ton buğday üretimi vardı Türkiye’de, bir yıl sonra 18 milyon tona çıkardık. Yüzde 50 artırdık. Ne zaman başa geçsek koalisyon olsa bile önemli çalışmalar yaptık. At sahibine göre kişner. Biz iyi at bineriz bunu da zamanında herkes gördü.

AŞIRI ŞİŞMANLADILAR...

AK Parti ’nin yola çıkarken üç farklı karar aldıklarını hatırlatan Karamollaoğlu, hepsinde ise duvara tosladığını belirtti. Kararlardan birinin gömlek değiştirmek olduğunu belirten Karamollaoğlu, şimdi gömleği tekrar giymeye çalıştıklarını ama şişmanladıkları için gömleğin onlara olmadığının altını çizdi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin Mersin 6’ıncı Olağan Kongresi’ne katılarak gündeme ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Mersin Kongre ve Sergi Salonu’nda gerçekleşen kongreye Karamollaoğlu’na Genel Başkan Yardımcısı Sinan Ejderoğlu eşlik etti. Teşkilat mensubuna hitap eden Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, konuşmasına NATO tatbikatında Türkiye aleyhine meydana gelen olayı lanetleyerek başladı. NATO’nun gerçek yüzünü ortaya koyduğunu hatırlatan Karamollaoğlu, “Yılladır bir takım gelişmeler meydana geliyor. Biz bu gelişmelere iyi niyetle, farklı gelişmeleri gündeme getirerek yaklaşıyoruz. Ama NATO’nun asıl niyeti farklı” dedi.

ÇETELE TUTARAK TERÖR BİTİRİLEMEZ

Bugünkü hükümetin terörle nasıl mücadele edeceği konusunda bir stratejiye sahip olmadığını belirten Karamollaoğlu, “Hükümet, sadece çetele tutuyor. Böyle çetele tutarak terörle mücadele olmaz. Gördünüz stratejik müttefik dedikleri ABD , bize vermediği silahları terör örgütlerine veriyor. Terör öyle bir bela ki dış güçler, maalesef insanlıktan nasibi olmayan güçler, başka ülkelerde terör hadiseleri desteklemekten geri durmuyorlar. Biz bu sene 100 tane terörist öldürdük diyerek, çetele tutarak, terörün üstesinden gelemeyiz. İstedikleri zaman gidip Güney Amerika’dan paralı asker tutarlar yine devam ettirler terörlerini” diye konuştu.

OHAL OLAĞANLAŞIYOR!

15 Temmuz ’da vatandaşların tankları ayaklar altına aldığını hatırlatan Karamollaoğlu şöyle devam etti: “Evet darbeyi vatandaşlarımız ezdi. Ondan sonra ilan edilen OHAL, ne yazık ki olağan hale getiriliyor. Doğru temizlemek ve mücadele etmek için gerekliydi ama bu kadar uzaması olağanlaştırıyor. Ne yazık ki biraz da çığırından çıktı bu OHAL, binlerce insan var içerde. Ne yazık ki büyük bir kısmı ise mağdur ediliyor. İlgisiz insanlar da içeri atılıyor. Bugün geldiğimiz noktada öyle bir manzara ile karşı karşıyayız ki aileler içinde bile kutuplaşma ve kamplaşma var.”

TERÖRÜN TEMELİ 84’E DAYANIYOR

Terörün bugünkü temelinin 1984’e dayandığına dikkat çeken Karamollaoğlu, “1984’te dünya üzerinde ülkemize karşı bir terör vardı. Ermeniler tarafından 44-45 tane büyükelçimiz öldürüldü. Erbakan Hocamız o zaman bu ülkede yaşayan insanların bir arada nasıl yaşayabileceğini 91’de adeta bir deklarasyonla gündeme getirdi. Hiç kimse o dönemde gündeme getirdiğimiz konuları bugüne kadar gündemine almamıştır. Terörün bir problemi vardır. Sosyal, psikolojik, ekonomik vs. bunların hepsini bilip o şekilde çözmek için çaba göstermek lazım. Dünyanın hiçbir yerinde silahla terör bitirilemez. İnsanların halet-i ruhiyesini anlamadan terörü çözemezsiniz” şeklinde konuştu.

TEKRAR GİYMEYE ÇALIŞIYORLAR AMA GÖMLEK OLMUYOR!

AK Parti’nin Milli Görüş’ten ayrılırken 3 önemli karar verdiklerini hatırlatan Karamollaoğlu, “Bir gömlek değiştirdiler. Şimdi tekrar giymeye çalışıyorlar ama şişmanladılar gömlek olmuyor. Kollar kısa geliyor. AB’yi medeniyet projesi olarak kabul ettiler. ABD’yi stratejik müttefik ilan ettiler. Şimdi de siz teröre destek veriyorsunuz diyorlar. Bizden ayrılırken verdikleri kararları şimdi kendileri yanlış olduğunu dile getiriyorlar. 15 yıl sonra olsa da. Öbür taraftan üreten ekonomiyi bıraktılar. En önemli ekonomik alanımız tarım ve hayvancılık bitti. Dışarıdan et, saman vs. alma noktasına geldik” dedi.AT SAHİBİNE GÖRE KİŞNER!

74’te CHP ile ittifakı hatırlatan Karamollaoğlu, “Bildiğiniz gibi 74’te Ecevit’le koalisyon kurduk. O zaman Tarım Bakanlığı bizdeydi. Başa geçtiğimizde 12 milyon ton buğday üretimi vardı Türkiye’de, bir yıl sonra 18 milyon tona çıkardık. Yüzde 50 artırdık. Elhamdülillah biz laf üretmiyoruz. Ne zaman başa gelsek hem de koalisyonla hep örnek çalışmalar yaptık. At sahibine göre kişner. Biz iyi at bineriz bunu da zamanında herkes gördü” diyerek Milli Görüş partilerinin geçmişte yaptığı icraatları anlattı.

ÇONTAR: DAHA AZİMLİ OLMAMIZA VESİLE OLACAK

Saadet Partisi Mersin İl Başkanı Soner Çontar, yaptığı konuşmada kongreleri araçların periyodik bakımına benzeterek şunları kaydetti: “Yakıtımızı burada 3-5 saat aldıktan sonra ondan sonra uzun bir süre çalışmalarımızı, daha da azimli ve gayretli yapmamıza vesile olacaktır. Müslüman bir coğrafyada doğduğumuz ve Müslüman bir anne ve babadan olduğumuz için binlerce şükürler olsun. Erbakan Hocamızın davası ve partisinde bu görevi sırtladığımız için ne kadar şükretsek azdır.”