Erbakan hoca şuur tohumu ekti

Filistin’in son durumu hakkında değerlendirmelerde bulunan Kudüs Yüksek İslâm Heyeti Başkanı ve Mescid-i Aksa Hatibi Şeyh İkrime Sabri: “Erbakan İslâm dünyasında ve Türkiye’de şuur ve vahdet tohumunu ilk ekendi” dedi.

MüslimPort’un sorularını cevaplayan Mescid-i Aksa Hatibi Şeyh İkrime Sabri, Siyonist İsrailzulmünü anlattı: “İşgal güçlerinin bakanlarıMescidi Aksa yönetiminin Müslümanların değil kendilerine ait olduğunu söylediler. Mescidi kapattılar ve Müslümanların Cuma namazı kılmalarını engellediler. Bizleri Aksa’ya yakın caddelerde namazı kılmaya zorladılar. Kudüshalkı mescidin tehlikede olduğunu anladığında sırt sırta verdi ve yardımlaştı. İsrail insanları mescide yaklaşmayı engellemeye başladıkça insanlar gün be gün arttı. Binlerce insan yararlandı. Bununla birlikte Mescid-i Aksa’yı korumak için yardımlaşma ve beraberlik arttı. İşgal güçlerinin planları bozuldu.

FİLİSTİN HALKI İMANIYLA DİRENİYOR

“Halkımız dik sabırlı ve toplumsal baskılara karşı koyabilecek bir halk. Çünkü onlar Aksa’yı iman ve akideyle koruyorlar. İman ve akideyle hareket eden geri adım atmaz ve ellerinde silah taşıyan İsrail askerlerinden daha güçlü olurlar. Namazlarını kılan bir Müslüman silahlı İsrail askerlerine galip gelebilir. Bana göre işgal güçleri icraatlarını yaparken Arap ülkelerindeki fitneden faydalanıyor. Araplar ve Müslümanlar arasındaki kan politikası Müslümanların ve Arapların zayıflığıdır. İsrail Müslümanlar arasındaki bu zayıflıktan faydalanarak Filistinlilere karşı düşmanca icraatlarını Arap ve Müslüman ülkelerinden bir mukavemet olmaksızın devam ediyor. Bundan dolayı Kudüs şehri insanları Araplara güvenmiyor.

MÜSLÜMAN YÖNETİCİLER İSLÂM’A DÖNMELİ

“Biz bütün Müslümanlardan ve yöneticilerden Kur’an’a ve sünnete dönmelerin talep ediyoruz. Bunu yaptıklarında birlik olur ve düşmanlarına karşı koyabilirler. Erbakan Hoca, İslâm dünyasında ve Türkiye ’de şuur ve vahdet tohumunu ilk ekendi. Türkiye’de ve İslâm ülkelerinde yeni umutlar ekti. O İslâm birliği için çok uğraştı, bağlantılar kurdu ve bu batıyı endişelendirdi ve Batılılar Türk askerine darbe yapmalarını emretti.”