SP'li Aydın: Mücadelemiz partilerle değil, bozuk düzen ile

SAADET Partisi (SP) Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın, mücadelelerinin partilerle değil, düzen ile olduğunu dile getirip, sistemin bozuk olduğunu ve değişmesi gerektiğini söyledi.
SP İzmir Teşkilatı'nın Hakemler Derneği Konferans Salonu'nda gerçekleşen Divan Toplantısı'nda konuşan Aydın, devletin dili ile değil, eli ile konuşması gerektiğini belirtti. SP'li Aydın, "ABD bölgedeki bütün saldırıları İncirlik üssünü kullanarak yapıyor. Niye bu üssü kapatmıyorsunuz. FETÖ'nün darbe plan ve girişimleri nerede yapıldı. İncirlik'te. Niye kapatmıyorsunuz. Bir yerde Arakan, Suriye, Filistin konuşuluyor da Siyonizm konuşulmuyorsa, o konuşma Siyonizm'in işine yarar. Bir yerde IŞİD, FETÖ, PKK konuşuluyor da Siyonizm konuşulmuyorsa, o konuşma Siyonizm'in işine yarar" diye konuştu.

Mücadelelerinin partilerle değil, düzen ile olduğunu dile getiren SP Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın, sistemin bozuk olduğunu ve değişmesi gerektiğini savundu. Aydın, tezgâh bozuk olduktan sonra tezgâhın başındaki kişinin görüşlerinin önem taşımayacağını vurguladı. Hükümetin terörle değil, teröristle mücadele ettiğini iddia eden SP'li Aydın, "Terörün merkez üssü Kandil, Cudi, Kato değildir. Terörün merkez üssü Tel Aviv'dir, Londra'dır, Washington'dur. Buna göre davranmadan terörle mücadele olmaz. Türkiye'nin yatırıma ihtiyacı var. Bunu söylediğimizde yapılan stadyumları gösteriyorlar. Biz 40 bin kişinin seyirci olacağı stadyumlar istemiyoruz. Biz 40 bin kişinin çalışacağı fabrikalar istiyoruz. Ülkeye üretim ve kalkınma sağlayacak yatırımlar yapılmalıdır" dedi.

Geçmişte rüzgarı görülen birçok partinin şu an isimlerinin bile anılmadığını hatırlatan Aydın, Saadet Partisi'nin ise gücünü yüreğinden ve imanından aldığını kaydetti. Bundan bir yıl önce söylediği cümlelere sahip çıkacak bir siyasinin kalmadığını ileri süren Aydın, Milli Görüş'ün ise yarım asırdır söylediklerini aynen söylemeye devam ettiğini, istikametlerinin en büyük şerefleri olduğunu belirtti.

Divan Toplantısına SP Genel Başkan Yardımcısı Şerafettin Kılıç, İl Başkanı Zekeriya Hazırbulan ile çok sayıda partili katıldı. Çeşitli partilerden Saadet Partisi'ne katılanlara rozet takıldı.