3 sonuçtan 1 --- 3 arası gösteriliyor

Konu: 29 Ekim’de yeni parti hamlesi

 1. #1

  29 Ekim’de yeni parti hamlesi

  29 Ekim’de yeni parti hamlesi

  Milli Görüş’ün merhum lideri Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan, İkinci Milli Görüş sürecini başlattı...

  Milli Görüş’ün merhum lideri Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan, İkinci Milli Görüş sürecini başlattı.

  Erbakan Vakfı, “İkinci 40 yıl için Büyük Gençlik Buluşması” kapsamında 29 Ekim Pazar günü Ankara’da bir etkinlik gerçekleştireceğini duyururken, Erbakan Vakfı’nın Başkanı Fatih Erbakan, “Sizleri Milli Görüş’ün şanlı bu ikinci 40 yıl yürüyüşüne bizlerle beraber şahitlik etmek üzere 29 Ekim’de, tarihi buluşmamıza davet ediyoruz.” dedi.

  Fatih Erbakan’ın bu hamlesi, yeni parti kuruluşunun ilk adımı olarak yorumlandı. Fatih Erbakan’ın çağrısı şu şekilde:

  “Erbakan hocamızın doğum günü olan 29 Ekim’de, Erbakan vakfımızın bu kutlu yürüyüşünde tarihi bir atılım programı olarak, Milli Görüş en büyük zaferlerinin habercisi olarak, Milletimizin İslam aleminin ve tüm insanlığın kurtuluşuna vesile olacak bir program olarak, Atatürk Spor Salonu’ndan binlerce gencin katılımıyla gerçekleştirilecek “Büyük Gençlik Buluşması” programımızda sizleri de aramızda görmek istiyoruz. Sizleri milli görüşün şanlı bu ikinci 40 yıl yürüyüşüne bizlerle beraber şahitlik etmek üzere 29 ekim de tarihi buluşmamıza davet ediyoruz.”

 2. #2
  Karamollaoğlu'ndan Erbakan'a çağrı: Bu çatı altında çalışmalılar

  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, eski Başbakan ve Milli Görüş lideri Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan'ın yeni parti kurma girişiminin yanlış olduğunu söyledi. Karamollaoğlu, Erbakan'ın çocuklarının Saadet Partisi çatısı altında çalışması gerektiğini belirtti.

  © AA/T24'ün aktardığına göre Karamollaoğlu, "Bu konuda bir şey söylemiyorum, kendi takdirleridir. Kanaatimize göre böyle bir teşebbüste bulunmaları yanlıştır. Eğer bir dava idealleri varsa, Erbakan Hocamız'ın çocukları da Erbakan Hocamız'a yakışır tavır sergilerler. Daha fazla konuşmak da doğru olmaz. Kendi takdirleridir. Her zaman ifade ettik, Erbakan Hocamızın evlatları bu çatı altında çalışmalılar. Buna bizim hiçbir zaman itirazımız olmadı. Şahsen de kendilerine defaatle ilettim, bilinmesini isteriz" diye konuştu.'BU MİLLET İŞGÜZARLIĞINIZIN FATURASINI CEBİNDEN ÖDEMEK ZORUNDA MI?
  Araç camında cam filmi kullanılması konusunda 1 yılda 3 defa karar değiştirilmesini eleştiren Karamollaoğlu, şöyle konuştu:


  "Önce araçlarda cam filmi takılmasını serbest bırakıyorlar. Millet güvenip taktırıyor. Böyle tam 5 milyon araçtan bahsediliyor. Daha bir yıl geçmeden bu sefer de diyorlar ki 'Hayır vazgeçtik, cam filmi yasak.' Bu millet sizin işgüzarlığınızın faturasını kendi cebinden ödemek zorunda mı?"Kararsızlığın ekonominin her alanında görüldüğünü aktaran Karamollaoğlu, "İşte doların ve Euronun hali ortada. Dolar 4 liraya Euro 5 liraya doğru gidiyor. Türk halkı dünyanın en pahalı benzinini tüketiyor. Benzinin litre fiyatı 5.50 lira, dizelin ise 5 lira seyrinde. İşin ilginç yanı Ekonomi bakanımız çıkıyor, diyor ki, 'Zamları biz yapmadık, otomatik oluyor.' İyi de Sayın Bakan, zamlar otomatikse, indirimler neden otomatik değil. Petrol fiyatları dünyada dip yaparken, nasıl oluyor da Türkiye'de akaryakıt zamları zirve yapıyor. Erbakan Hoca'nın dediği gibi, siz otomat memuru musunuz? Bir kez daha söylüyorum, marifet vergiyi artırmak değil, üretimi artırmaktır." ifadesini kullandı.

 3. #3
  Fatih Erbakan: Abdestimizi tazeleyeceğiz
  raklat

  Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan, "Biz de Erbakan Hocamızın partisi kapandığında yaptığı gibi yeniden abdestimizi tazeleyeceğiz, yeniden kollarımızı sıvayacağız, yeniden demir çarıklarımızı giyeceğiz, karış karış, köy köy Anadolu'yu gezeceğiz, milletimize gideceğiz ve milletimizden yeniden söz hakkımızı alacağız" diye konuştu.


  Vakfın Kocaeli Şubesi tarafından İzmit'te bir düğün salonunda düzenlenen programda konuşan Erbakan, konuşmasının başında Ortadoğu'da yaşanan gelişmelere değindi.

  ABD Başkanı Donald Trump'ın göreve başladıktan sonra ilk yurt dışı gezisini Suudi Arabistan'a yaptığını hatırlatan Erbakan, bu gezi sırasında Trump'ın Kral Selman ve Sisi'yle içinde ışık yanan bir kürenin üzerine ellerini koyarak poz verdiğini hatırlattı.

  Erbakan, bu pozun büyük İsrail'in kurulması planları doğrultusunda İslam ülkelerini kullanmak manasına geldiğini vurgulayarak, "Trump, Suudi Arabistangezisinde o kürenin manası olarak çok önemli bir laf etti. 'Bundan böyle biz radikal ideolojiyle mücadele edeceğiz.' dedi. Bu çok önemli bir laf." diye konuştu.

  Trump'ın "Radikal ideoloji" sözüyle terör örgütlerini değil siyonizme karşı olan cihat şuuruna sahip Müslümanları kastettiğine dikkati çeken Erbakan, "Bu küreye ellerini koyduktan sonra Kuzey Irak'ta sözde bağımsız bir Kürdistan kuruldu. Birtakım aksaklıklar ve yol kazalarına uğramalarına rağmen bu son derece önemli adımı attılar. Bunun arkasından yapmak istedikleri Suriye'deki Kürt bölgesini, Güneydoğu'da Kürt kardeşlerimizin yaşadığı bölgenin Irak'taki Kürt bölgesiyle birleştirilmesi. Arkasından İran'daki Kürt kardeşlerimizin yaşadığı bölgenin koparılarak burayla birleştirilmesi ve böylece İsrail'in kuklası sözde bağımsız Kürdistan'ın kurularak arkasından bu kukla Kürdistan'ın da yutularak büyük İsrail hedefine ulaşılması. İşte ellerini koydukları kürenin manası budur." ifadelerini kullandı.  Erbakan, Trump'ın gezisinin ardından ABD'nin Suudi Arabistan'a 100 milyar dolarlık silah sattığına dikkati çekti.

  ABD'nin bu silahları, Suudi Arabistan'daki Müslümanların kendini daha iyi koruması, huzur, barış ve mutluluk içerisinde yaşamaları için satmadığını vurgulayan Erbakan, şöyle devam etti:
  "Neden veriyor? Suudi Arabistan'ı, Türkiye'yi, Ürdün'ü, Mısır'ı Allah vermesin İran'la savaştırmak istiyor da onun için veriyor. Bu silahları sattı, arkasından sözde bağımsız Kürdistan'ın kurulması, arkasından şimdi Suudi Arabistan devleti içerisinde yürüttükleri operasyonlar. Suudi Arabistan'daki bu operasyonlar neden sürdürülüyor? Trump'ın sözleri doğrultusunda. 'Radikal ideolojiye izin vermeyeceğiz.' dedi ya, yani şuurlu Müslümanlığa, cihat şuuruna, siyonizmin kölesi olmaya karşı gelenlere karşı olarak bu operasyonları yürütüyorlar. Siyonizmin köleliğini reddeden, cihat şuuruna sahip, Müslümanların İslam Birliği'ni kurması gerektiğini, Ortadoğu'da büyük İsrail'in olmaması gerektiğine inanan ne kadar insan varsa bu insanların görevden alınması, hapse atılması operasyonu yürütülüyor."

  "Yeniden abdestimizi tazeleyeceğiz"

  Büyük İsrail planlarına ve Trump'ın "Radikal ideolojiyle mücadele edeceğiz." sözüne karşı "Milli Görüşçüler" olarak eskisinden çok daha disiplinli, çok daha gayretli bir şekilde mücadele etmeleri gerektiğini aktaran Erbakan, bu kapsamda önce Türkiye'de "Milli Görüş"ü iktidara getirmeleri, arkasından da "Milli Görüş" zihniyetiyle yönetilen Türkiye'nin öncülüğünde İslam Birliği'ni kurmaları gerektiğini ifade etti.

  Erbakan, "O siyonizmin kovboyu Trump'ın Sisi'yle birlikte ellerini üzerine koyduğu büyük İsrail küresi, onların kendi ellerinde patlayacak." dedi.

  "Milli görüşle yollarını ayırmış, Erbakan Hocamızla yollarını ayırmış, metalleri yorulmuş, boyaları dökülmüş olanlar artık bu millete daha fazla bir şey veremezler" diyen Erbakan, sözlerini şöyle tamamladı:

  "Bu söylediklerimizi gerçekleştirmek için Türkiye'de Milli Görüşün iktidar olması gerektiğini biliyoruz. Peki bu noktada ne yapacaksınız? Ne yapacağımızı 29 Ekim'de Ankara'da Büyük Gençlik Buluşması'nda ilan ettik. Biz de Erbakan Hocamızın partisi kapandığında yaptığı gibi yeniden abdestimizi tazeleyeceğiz, yeniden kollarımızı sıvayacağız, yeniden demir çarıklarımızı giyeceğiz, karış karış, köy köy Anadolu'yu gezeceğiz, milletimize gideceğiz ve milletimizden yeniden söz hakkımızı alacağız çünkü Milli Görüşün ve bizlerin artık insanlık için, İslam alemi için söyleyeceği çok sözler vardır, yapacağı çok işler vardır, atacağı çok büyük adımlar vardır."Yer İmleri

Gönderme Kuralları

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •