Memur-Sen’in öncüsü Erbakan Hoca’dır

Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı Sağlık-Sen, önemli bir çalışma başlattı. “Ufkumuzu Aydınlatanlar” başlıklı söyleşilerin ilk konusu Milli Görüş Hareketi’nin lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın hayatıydı. Millî Gazete Ankara Temsilcisi Mustafa Yılmaz’ın ilk konuğu olduğu söyleşide Yılmaz, Erbakan’ın hayatını Davam kitabı üzerinden anlatarak, önemli tespitlerde bulundu.
Burada konuşan Sağlık -Sen Genel Başkanı Metin Memiş, bir misyon ve değerler sendikası olduklarını, bu amaçla hem sendikal anlamda hem de değerler anlamında öncü kişilerin fikri miraslarının daha iyi anlaşılması için bu etkinliği düzenlediklerini söyledi. Memur-Sen ’in kuruluş fikrinin öncüsünün Prof. Dr. Necmettin Erbakanolduğunu hatırlatan Memiş, “Bu sebeple söyleşilerimizi merhum başbakanımız Necmettin Erbakan’ın hayatı ve Milli Görüş felsefesi ile başlattık. Erbakan Hocamızın yol arkadaşı, danışmanı ve Davam kitabının editörü Mustafa Yılmaz, yakın tarihimize ışık tuttu. Erbakan’ın Türkiye ve İslam dünyasına yönelik ideallerini paylaştı” şeklinde konuştu.
GÜNÜMÜZE IŞIK TUTAN PROJELERE İMZA ATTI

Programda konuşan Mustafa Yılmaz ise Erbakan’ın siyasi hayatından kesitler paylaştı. Erbakan’ın başlattığı sanayi hamleleri ve 28 Şubat sürecine yönelik değerlendirmelerde bulundu. Necmettin Erbakan’ın hayatı boyunca yerli ve milli sanayi için mücadele verdiğini belirten Mustafa Yılmaz, tüm engelleme çabalarına rağmen Erbakan’ın günümüze ışık tutan projelere imza attığını dile getirdi. Yılmaz, Devrim otomobili olmak üzere Erbakan’ın Türkiye’nin ilk yerli motoru Gümüş Motor, Türk Motor Sanayii (TÜMOSAN), Türkiye Elektronik Sanayii (TESTAŞ), Türkiye Elektro Mekanik Sanayii (TEMSAN), Türkiye Uçak Sanayii (TUSAŞ) gibi dev projeleri gerçekleştirdiğini aktardı.“TARİHE KARŞI SAVUNMA HAZIRLIYORUZ”

Necmettin Erbakan’ın şerefli bir ömür ve şerefli bir ölüm gerçekleştirdiğini ifade eden Yılmaz, “Necmettin Erbakan’ın cenaze fotoğrafı her şeyi anlatıyor” dedi. Yılmaz, Necmettin Erbakan’ın zorluklara rağmen hep gayret içinde olduğunu, 28 Şubat’ta Refah Partisi’nin kapatılma süreci başladığında, haftalarca çalışmalar yapıldığını vurgulayarak, “Bir gün gece üçte bir arkadaşımız Hoca’ya; ‘Refah Partisi’ni kapatacaklar, biz niye bu kadar uğraşıyoruz?’ diye sordu. Hocamız da ‘Biz mahkemeye karşı savunma hazırlamıyoruz, tarihe karşı savunma hazırlıyoruz’ cevabını vermişti” şeklinde konuştu.