Erbakan: “Kurtuluş, İslam Birliğinde”

Bingöl’de konuşan Erbakan Vakfı Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, “Kurtuluş, Türkiye’nin öncülüğünde 2 milyarlık İslam aleminin bir araya toplanmasından geçer. Ya bunu gerçekleştireceğiz, ya da Büyük İsrail’e vilayet olacağız. Başka seçenek yoktur” dedi.

Erbakan Vakfı Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Bingöl’de vakıflarının il temsilciliği açılışı ve ‘Ümmet Kardeşliği’ konferansına katıldı.

Yenişehir Mahallesi’nde kurulan vakıflarının il temsilciliği açılışında konuşan Erbakan, Necmettin Erbakan’ın siyasi yasaklı olmasına neden olan konuşmasını Bingöl’de yaptığını belirterek, “İnşallah Bingöl’de Erbakan Hocamızın ismini, Erbakan hocamızın ismini, Milli Görüş davasını en güzel şekilde temsil etmeyi Bingöl’deki başkanımıza, yönetimimize nasip eylesin. Burada bulunmaktan dolayı, burada Erbakan Hocamızın ismini taşıyan bu vakfın açılışından çok büyük mutluluk duyuyoruz. Bingöl ilinin başka bir önemi var. Milli görüş davası hareketi bakımından önemi var. Merhum Erbakan hocamız, siyasi yasaklı hale gelmesine neden olan tarihi konuşmasını Bingöl’de yapmıştı. Yaptığı konuşmanın neticesinde bölge halkının, buradaki Kürt kardeşlerimizin hakkını savunmak üzere yaptığı konuşma neticesinde siyasi yasaklı hale gelmişti. O nedenle Bingöl’ün ayrıca bir önemi vardır. Milli görüş açısından ayrı bir önemi vardır” dedi.
Vakıflarının İl Temsilciliğinin açılışının ardından Bingöl Üniversitesi Konferans Salonu’nda düzenlenen ‘Ümmet Kardeşliği’ konferansında konuşan Erbakan, “Biz, diğerleri gibi bu salonları gelenlere cep harçlığı vererek doldurmuyoruz. Kapıda amirlerin aldığı yoklamalarla, zorla getirerek doldurmuyoruz. Biz, Türkiye’nin dört bir yanında salonları aşkla dolduruyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın Amerika ziyaretinde Siyonizmin kovboyu olan Trump, bizim Cumhurbaşkanımızın kulağına eğilip diyor ki, ‘iyi ki geldiniz Sayın Erdoğan. Sizinle birlikte yapacağımız çok iyi işler var’ diyor. Türkiye’de bir kısım medya bundan gurur duydu. ‘Koskoca Amerikan Başkanı Trump, Cumhurbaşkanımıza bir şeyler söyledi, bu ne şeref’ diye ağızları kulaklarına vardı. Trump’un dediği ‘birlikte yapacağımız işler var’ lafı ne manaya geliyor, biliyor musunuz? Büyük İsrail hedefine ulaşılması… Büyük İsrail hedefine ulaşılması için başta Türkiye olmak üzere İslam ülkelerinin kullanılması, alet edilmesi… Arkasından Trump gitti Ramazan ayında Suudi Arabistan’a gezi yaptı. Orada yüz milyar dolarlık silah satışı anlaşmasını imzaladılar. Suud’lularla beraber kılıç dansı yaptı. O yüz milyar dolarlık silah anlaşmasını neden yaptı biliyor musunuz? Suud’lu Müslümanlar kendilerini daha iyi korusunlar, dışardan gelecek tehlikelere karşı güçlü bir orduları olsun, buradaki Müslümanlar güçlensin diye silah satışı yaptı. Neden yapıyor, İsrail planının uygulanması için” dedi.

‘KÜRTLER, İSLAM KARDEŞLİĞİ BİLİNCİYLE HAREKET ETTİLER’
Kürtlerin bölgede İslam Kardeşliği bilinciyle hareket ettiğini belirten Erbakan, “Kürt kardeşlerimiz, asırlardır ümmet kardeşliği, İslam kardeşliği bilinciyle hareket ettiler. Türklerle, Araplarla siyonizme karşı mücadele ettiler, şehit düştüler. Bugün de, dış güçlerin, dünya siyonizminin bölme, parçalama ve yutma anlayışına karşı çözüm arayışımız, bin senelik tarihimizde olduğu gibi ‘ümmet kardeşliği’ anlayışıyla olacaktır. Ümmet kardeşliğinden, İslam birliğinden bin senelik tarihimize dönmekten başka kurtuluşumuz yoktur. Büyük İsrail’e köle olmak yerine, İslam birliğini kurarak lider ve güçlü bir ülke olmamız artık kaçınılmazdır. Her zamanki gibi söylüyoruz, AB’nin, Amerika’nın, İsrail’in peşine katılıp uydu ve köle olmak mı daha şerefli, yoksa Selahattin Eyyubi’nin, Sultan Abdulhamit Han’ın, Erbakan Hocamızın yolundan gidip İslam birliğini kurmak mı daha şerefli? Kurtuluş, Türkiye’nin öncülüğünde 2 milyarlık İslam aleminin bir araya toplanmasından geçer. Ya bunu gerçekleştireceğiz, ya da Büyük İsrail’e vilayet olacağız. Başka seçenek yoktur” diye konuştu.
Program, daha sonda çeşitli etkinliklerle devam etti. (Mesut BUDRAÇ)