Oğuzhan Asiltürk: İslam Birliğini Milli Görüş kuracak

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, ülkemizin ve dünya gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Dünya üzerinde yaşanan Müslüman katliamlarının ve işgallerin İslam Birliği’nin kurulmamasından, Müslümanların birbirinden kaçmasından kaynaklandığını söyledi.Saadet Partisi Çankaya İlçesi 4. Olağan Kongresi’nde konuşan Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, ülkemize ve dünya gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. İslam Birliği’ni kurabilecek yegane toplumun Milli Görüşçüler olduğunu vurgulayan Oğuzhan Asiltürk, şunları söyledi: “İstediğimize ulaşabilmek için mutlaka o yalda çalışmak zorundayız. İstediğimiz şeyler gerçekten çok büyük hedefler. Bu ideallere ulaşabilmek için, Yaşanabilir Bir Türkiye , Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni Bir Dünya idealine bir elimiz balda, bir elimiz yağda yaşamakla ulaşamayız.”


YİK BAŞKANI OĞUZHAN ASİLTÜRK, “BİZ, İNANDIĞIMIZ GİBİ YAŞAMAK İSTİYORUZ”

İslam Birliği’nin kurabilecek yegane toplumun Milli Görüşçüler tarafından yapılabileceğini vurgulayan Oğuzhan Asiltürk, şunları söyledi: “İstediğimize ulaşabilmek için mutlaka o yalda çalışmak zorundayız. Hiç bir şey kendi kendine olmuyor. İstediğimiz nedir? Hepimizin bildiği, “Yaşanabilir Bir Türkiye ” istiyoruz. Sonra, “Yeniden Büyük Türkiye” istiyoruz. “Yeniden Büyük Türkiye” derken; niçin istediğimizi de bilmemiz gerekiyor. Ve bunlara ilaveten “Yeni Bir Dünya” istiyoruz. İstediğimiz şeyler gerçekten çok büyük hedefler. Bu ideallere ulaşabilmek için, Yaşanabilir Bir Türkiye, Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni Bir Dünya idealine bir elimiz balda, bir elimiz yağda yaşamakla ulaşamayız. Büyük hedeflere zenginlikler içerisinde, refah bir hayat içerisinde, yan gelip yatmakla ulaşılamaz. Bu hedeflere ulaşabilmek için inandığımız gibi yaşamakla, gereğini yerine getirebilmek için geceyi gündüze katarak ulaşabiliriz ancak. Bütün teşkilatlarımızda görev almış her fert mutlaka görevinin gereğini yerine getirmekle mükelleftir. Biz tam anlamıyla, kâmil anlamıyla inandığımızı yaşamak istiyoruz.”

KAMALAK: “DÜNYANIN EN ŞEREFLİ TEŞKİLATININ MENSUPLARISINIZ”

Çankaya İlçe Kongresine katılarak küresel emperyalizm ve ırkçı Siyonizm daha fazla kan akıtmasın diye bir araya geldiklerinin altını çizen Saadet Partisi Eski Genel Başkanı ve Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi Mustafa Kamalak, “Sizler dünyanın en şerefli teşkilatının mensuplarısınız. Çünkü sizler teşkilat olarak, hakkı hâkim kılınması için mücadele ediyorsunuz. İşte o İslam hareketini bugün yeryüzüne hâkim kılmanın mücadelesini veren tek parti , Saadet Partisi teşkilatıdır. Milli Görüş ’ün tek temsilcisi olan Saadet Partisi’dir. Peki, Saadet Partisi olarak ne yapmalıyız; Şehitler diyarı ülkemizi yaşanabilir bir hale getirmemiz gerekiyor. İkincisi olarak, ‘Yeniden Büyük Türkiye’yi kurmamız lazım. Atalarımız bizleri bunu gerçekleştirdi. Şimdi bu görev bize kaldı. Bizim Milli Görüş olarak bir derdimiz var. İslam Birliği’ni tesis etmektir” ifadelerini kullandı.


BEYAZIT: “KONGRELERİMİZ BÜYÜK ÖNEM TAŞIR”

Kongrede konuşan Saadet Partisi Ankara İl Başkanı Fatih Beyazıt, teşkilatlar tarafından gerçekleştirilen her kongrenin sıradan bir kongre olmadığını söyledi. Milli Görüşçülerin her kongrede bir araya gelerek bir önceki dönemin muhasebesini ortaya koyarak, bundan sonraki dönemlerde neler yapılacağına yönelik yeni bir istişare toplantısı olduğunu belirten Başkan Beyazıt, “Saadet Partisi için, Milli Görüşçüler için kongrelerin büyük önemi vardır. Her kongre yeni dönemin başlangıcı için çekilen besmeledir. Her toplantımız, her kongre hiç bir kaybı olmayan yeni ve daha büyük heyecanın ateşedir. Bizler sadece kongre yapmak için değil, bir araya gelip istişarelerde bulunup yeni dönem için yeniden besmele çekeriz” diye konuştu.

İLHAN KAYA: “KİMSEYİ ÖTEKİLEŞTİRMEYECEĞİZ”
Kongrede Saadet Partisi Çankaya İlçe Başkanlığına tekrar getirilen İlhan Kaya ise yaptığı konuşmada önceki dönemde yaptıkları çalışmaları anlattı. Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyulan bu dönemlerde iktidar tarafından ortaya konan ötekileştirmeler nedeniyle kardeşin kardeşe, komşunun komşuya düşman hale getirildiğini belirten Başkan Kaya, “Kimseyi ötekileştirmeden, yalnız ve sadece Yaratandan dolayı herkesi seveceğiz. Yaptığımız faaliyet ve çalışmalarımızda bu prensibimizi hayatımıza geçirip, herkesi ve her kesimden olanları kucaklayacağız” şeklinde konuştu.