Temel Karamollaoğlu’ndan Güneydoğu’ya çıkarma

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, geniş bir heyet ile Şanlıurfa ve Mardin’e çıkarma yapacak.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, beraberindeki heyet ile birlikte bu hafta sonu Güneydoğu’ya büyük bir çıkarma yapacak. Karamollaoğlu, STK’ları ziyaret edecek, kanaat önderleri ile bir araya gelecek, aşiret liderleri ile görüşecek.

Türkiye’nin kardeşliğinin teminatı olan Saadet Partisi, ülke çapında yürüttüğü çalışmaların yanı sıra bölgesel olarak da önemli çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’nun yoğun mesaisinin son durağı ise bu sefer Güneydoğu Anadolu Bölgesi olacak. Karamollaoğlu, bu hafta sonu önce Şanlıurfa’ya gidecek, ardından da Mardin’de bir dizi programa iştirak edecek.


ŞANLIURFA’DA KONGREYE KATILACAK

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, beraberindeki heyet ile birlikte önce Şanlıurfa’ya gidecek. Şanlıurfa’da önemli ziyaretlerde bulunacak olan Karamollaoğlu, daha sonra ise bayrak değişiminin yaşanacağı il kongresine iştirak edecek. Pazar günü tek liste ile gidilecek olan kongrede Şanlıurfa’nın tanınmış isimlerinden eski milletvekili Niyazi Yanmaz, il başkanlığı görevini seçimle devralacak.

GÜNEYDOĞU’NUN YÜKSELİŞİNE ÖNCÜLÜK EDECEK

Peygamberler şehri Şanlıurfa, Milli Görüş hareketinin de ilk kalelerinden biri olarak biliniyor. 1984 yılında yapılan seçimlerde Şanlıurfa’da belediye başkanlığını Refah Partisi kazanmıştı. Onun devamında 20 yıl üst üste belediye başkanlığını Refah Partisi kadroları yürütmüştü. Pazar günü gerçekleşecek olan kongrede görevi devralacak olan Niyazi Yanmaz, gazetemize yaptığı değerlendirmede, “İnşallah Güneydoğu’nun yükselişine Şanlıurfa, Şanlıurfa’nın yükselişine de Saadet Partisi öncülük edecektir” dedi.

YANMAZ: MİLLİ GÖRÜŞ YİNE URFA’DAN ŞAHLANACAK

Yanmaz, açıklamasının devamında ise, “Bütün inancımla söylüyorum, Milli Görüş Urfa’dan şahlanmış, Refah Partisi Türkiye’nin birinci partisi olmuştu. Yine Urfa’dan şahlanacak ve inşallah Saadet Partisi Türkiye’nin birinci partisi olacak. İlkeli, prensipli siyaset yapacağız. Türkiye’nin Saadet Partisi’ne ihtiyacı var. Çünkü biz siyaseti makam, mevki için değil, bu millete hizmet etmek ve Cenab-ı Allah’ın rızasını kazanmak için yapıyoruz” dedi.

MARDİN’DE ÖNEMLİ ZİYARETLER

Pazar günü Şanlıurfa programını tamamlayacak olan Temel Karamollaoğlu, beraberindeki kurmaylar ile bu sefer de bölgenin önemli ve tarihi kenti olan Mardin’e geçecek. Bir sonraki gün Mardin’de öncelikle Öğretmenevi’nde sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile bir araya gelecek olan Karamollaoğlu, sonrasında Buğday Pazarı’na geçerek bölge esnafının sorunlarını dinleyecek. Karamollaoğlu, Kızıltepe ilçesine de geçerek, Araköy, Gökçe Belediyesi, Altıntoprak köyü ve Çiftlibağ köylerini ziyaret ederek, aşiret liderleri ve kanaat önderleri ile görüş alışverişinde bulunacak.