2 sonuçtan 1 --- 2 arası gösteriliyor

Konu: Erbakan: "Anadolu'ya Milli Görüş Mayasını Çalmak İçin Uğraşıyoruz"

 1. #1

  Erbakan: "Anadolu'ya Milli Görüş Mayasını Çalmak İçin Uğraşıyoruz"

  Erbakan: "Anadolu'ya Milli Görüş Mayasını Çalmak İçin Uğraşıyoruz"

  Erbakan Vakfı Genel Başkanı Dr. Muhammet Ali Fatih Erbakan, “Anadolu’ya Milli Görüş mayasını çalmak için uğraşıyoruz” dedi.

  Tokat'ta bir dizi temasta bulunan Erbakan Vakfı Genel Başkanı Dr. Muhammet Ali Fatih Erbakan, Tokat Valisi Ömer Toraman, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve STK'ları ziyaret etti. Daha sonra bir düğün salonunda düzenlenen 'Erbakan'ı anma ve anlama' programına katılan Erbakan, konuşma yaptı. Erbakan Vakfı olarak, Milli Görüşçüler olarak Türkiye'de, Orta Doğu'da, İslam aleminde, Amerika'nın posta memurluğuna, işbirlikçiliğine, tetikçiliğine en gür sedayla 'hayır' dediklerini ifade eden Erbakan, "Erbakan Vakfı olarak Türkiye'nin, Anadolu'nun dört bir yanında dün Amasya bugün Tokat'ta olduğu gibi Anadolu'ya Milli Görüş mayasını çalmak için uğraşıyoruz. Cenab-ı Allah bu mayanın tutmasını nasip etsin. Nasrettin Hoca'nın hikayesini biliyorsunuz. Koskoca göl maya tutar mı dedikleri zaman 'ya tutarsa' diyor. Şimdi şartlara baktığımız zaman bizim aleyhimize gözüküyor, işimiz çok zor gözüküyor. Arkamızda sermaye, holdingler, dış destekler, dış güçler, medya, devlet desteği yok. Başımızda Erbakan hocamız yok. Bütün şartlar aleyhimizde gibi gözüküyor. Ama Erbakan hocamızın bir sözünü hatırlıyorum. Diyordu ki 'Biz eğer Allah'a güvenir ve dayanırsak, bize Allah yardım eder' diyordu. Onun için 'boşa uğraşıyorsunuz bu maya tutmaz' diyenlere 'ya bir tutarsa o zaman sen düşün' diyorum. Bir tutarsa Allah'ın izni ile o zaman Türkiye Milli Görüş ile ayağa kalkar, İslam birliği kurulur ve daha İslam birliğinin kurulduğu gece Arakan'daki, Keşmir'deki, Suriye'deki bütün zulümler o gece bıçakla kesilmiş gibi kesilir" dedi.

  Konuşmasının ardından günün anısına Erbakan'a çiçek takdim edilirken, vatandaşlar sloganlar atarak sevgi gösterilerinde bulundu. -


 2. #2
  Fatih Erbakan'dan ABD ve İsrail tepkisi

  Fatih Erbakan, "En ağır ambargoların müslüman ülkelere değil, küresel terörü destekleyen İsrail’e ve Amerika’ya uygulansın" dedi

  Erbakan Vakfı’nın Tokat’ta düzenlemiş olduğu “Erbakan Hocamızı Anma ve Anlama Konferansı”nda açılış konuşması yapan Erbakan Vakfı Genel Başkanı Dr. Muhammet Ali Fatih Erbakan, konuşmasına Erbakan Vakfı’nın üstlenmiş olduğu misyonu ifade ederek başladı. Ve vakfın en önemli özelliklerinden birinin “İfrat ve tefritten uzak durarak, dosdoğru istikamet üzere olmak ve milli görüşün Erbakan hocamız tarafından belirlenmiş orjinal açılarını muhafaza etmek” olduğunu ifade etti.


  Erbakan yaptığı açılış konuşmasında Dünya Siyonizmini Erbakan hocamızdan dinlemiş milli görüşçüler olarak bugün Türkiye’de yaşaılan güzel şartlara rağmen sadece bunlara şükredip, kenara çekilmenin ve yapılacak birşeyin kalmadığını söylemenin mümkün ve doğru olmadığını söyledi.


  Erbakan konuşmasına, Oded Yinon adlı bir siyonistin 1982 yılında yazmış olduğu makalesinde yer vermiş olduğu “Biz Büyük İsrail hedefine sadece Yahudilerle, Siyonistlerle ulaşamayız. Bizim Büyük İsrail Hedefine ulaşabilmemiz mutlaka Yahudiler dışında, İslam alemindeki iş birlikçilerden destek almakla mümkün olabilir. Öyleyse bizim Büyük İsrail Hedefine ulaşabilmemiz için, Türkiye, Suudi Arabistan, Ürdün ve Mısır’ın desteğini almamız lazım.” tespiti ile devam etti. Ve, dış güçlerin şu anda ve önümüzdeki yıllarda gerçekleştirmek üzere yapmış oldukları planları bildiği için Erbakan hocamızın "Toprak ayağımızın altından kayıyor.” ifadesini kullandığını da sözlerine ekledi.


  1982 yılında Yinon’un yazdığı makeleye benzer olarak İsrail Güvenlik Merkezi başkanı Amons Yadlin’in de benzer olarak “ İsrail başta İran olmak üzere bölgesel tehditlere karşı Türkiye, Mısır, Suudi Arabistan ve Ürdün’den oluşan bir sünni ittifakıyla ortak şekilde hareket etmelidir.” sözlerini ifade ettiğini aktardı.


  Konuşmasında Trump’ın Suudi Arabistan ziyaretiyle ilgili tespitlere de yer veren Erbakan, Siyonizmin kovboyu Trump’ın ziyareti sırasında İslam Ülkeleri Natosu’ndan bahsetiğini aktardı. Ve İslam Ülkeleri Natosu’nun Yinon’un yazdığı ve Amons Yadli’nin amaçlarına ulaşmak için yaptıkları planlarının hayata geçirilmesi olarak değerlendirdi. Bu değerlendirmelerine ek olarak Erbakan şunları söyledi. “Bütün bunların çıktığı tek bir adres vardır. O da Erbakan hocamızın kırk yıl boyunca anlatmış olduğu Türkiye’nin ve bütün İslam ülkelerinin siyonizme köle olması anlamına gelen “Büyük İsrail Planı”dır. Ve bu planın en önemli şartlarından biri Suriye’nin Sünnî , Nusayrî, Kürt, Dürzî, Süryanî bölgeleri olmak üzere 5’e bölünmesidir. Bu bölünmeyi istemelerinin amacı “Büyük İsrail Planı” için bir adım daha atabilmiş olmaktır.” Erbakan bugün en ağır ambargoların müslüman ülkelere değil, küresel terörü destekleyen İsrail’e ve Amerika’ya uygulanması gerektiğini de sözlerine ekledi.


  Siyonistlerin hedeflerini gerçekleştirmek için ne kadar planlı ve kararlı olduklarını ve Erbakan hocamızın bu konudaki tespitlerinin ne kadar yerinde olduğunu bir kez daha ortaya koyduğunu ifade eden Erbakan, bununla yetinmeyip İslam âleminin ve Türkiye’nin gerekli adımları atması gerektiğini ve önemli olanın bizim bu sinsi hedefler karşısında neler yaptığımız olduğunu söyledi. Yapılacak en önemli şeyin ise milli görüşü iyi anlamak olduğunu ifade etti. Erbakan Vakfı olarak Anadolu’ya milli görüş mayası çalmak için uğraştıklarını ve Allah’ın izni ile bu mayanın tutacağını, bunun gerçekleşmesiyle birlikte de müslümanlara yapılan zulmün tamamen sona ereceğini ifade eden sözleriyle konuşmasını sona erdirdi.

Yer İmleri

Gönderme Kuralları

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •