Milli Görüş'ün Temsilcisi Saadet Partisi 16 Yaşında

Milli Görüş Geleneği’nin 5’inci partisi olan Saadet Partisi (SP)’nin 16’ncı kuruluş yıl dönümü dolayısıyla açıklama yapan İl Başkanı Feti Pehlivan, “Saadet Partisi; makam ve mevki için eğilenlerin değil, hak için direnenlerin partisi olmuştur.” dedi.

Konuya ilişkin olarak yazılı bir basın açıklaması yapan SP Tekirdağ İl Başkanı Feti Pehlivan, “20 Temmuz, Saadet Parti’mizin kuruluş yıl dönümü. Saadet Parti’miz, Kıbrıs Zaferi gibi anlamlı bir günde kurulmuş ve Hakk’ın hâkimiyeti için mücadelesine başlamıştır. Bugün 16’ncı kuruluş yıl dönümünü kutlayan Saadet Partisi Türkiye’nin sigortası, birlik ve beraberliğimizin teminatıdır. Saadet Partisi hiçbir zaman rüzgâra göre yön değiştirmemiş, temel ilke ve prensiplerinden hiç bir zaman taviz vermemiştir.” dedi.

Başkan Pehlivan, “Saadet Partisi, makam ve mevki için eğilenlerin değil, hak için direnenlerin partisi olmuştur. Bu yüzden Saadet Partisi farklıdır. Çünkü Saadet Partisi taklitçi değil, milli ve yerli bir partidir. Küresel egemenlere teslim olmayan, boyun eğmeyen gerçek anlamda sivil bir partidir. Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki; bundan önce olduğu gibi bundan sonra da yalpalamadan, çizgisinden sapmadan, milletimizin hizmetinde olmaya devam edecektir. Çünkü Saadet Partisi hesabını; seçimleri kazanmak için değil, nesilleri kazanmak üzerine yapmaktadır. İslam âlemi, tarihin en önemli süreçlerinden birini yaşamaktadır. İslam ülkeleri acımasız işgallerin hedefi halindedir. Emperyalist güçler, son dönemde yaşanan İslami uyanışın önünü kesmek, İslam ülkeleri arasında yeni ihtilaflar oluşturmak için karanlık ve sinsi planlarını uygulamaya çalışmaktadır. Bu sinsi planlara karşı uyanık olmak ve daha fazla kenetlenmek zorundayız.” diye konuştu.

Pehlivan, “Saadet Parti’mizin kuruluş tarihi olan 20 Temmuz, Kıbrıs Zaferi’nin de yıl dönümüdür. Bu duygu ve düşüncelerle, Kıbrıs Davası uğruna canlarını veren aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi şükran ve saygıyla anıyor, Kıbrıslı Türk Halkı’nın Barış ve Özgürlük Bayramı’nı içtenlikle kutluyor, Aziz Kıbrıs Türk Halkı’na sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum.” dedi.