D8 HAREKETE GEÇIRILIRSE KAN VE GÖZYAŞI KALMAZ

Saadet Partisi İl Başkanı Faruk Cıdık, müslüman coğrafyasına akan kan ve gözyaşının D8 harekete geçirildiği takdirde biteceğini söyledi.

Saadet Partisi İl Başkanı Faruk Cıdık, müslüman coğrafyasına akan kan ve gözyaşının D8 harekete geçirildiği takdirde biteceğini söyledi.
Saadet Partisi'nde geleneksel olarak düzenlenen bayramlaşma programı bayramın ikinci günü gerçekleştirildi.
Her bayram olduğu gibi bu ramazan bayramında bir araya gelen Saadet Partisi il ve ilçe teşkilat yöneticileri parti binasında bir araya gelerek bayramlaştılar.
Bayramlaşma programına İl Başkanı Faruk Cıdık, Merkez İlçe Başkanı Orhan Sakınmaz ve partililer katıldı.

CIDIK: KALPLERİMİZ BURUK

Bayramlaşma programında konuşma yapan SP İl Başkanı Faruk Cıdık, kalplerin bu bayramda da buruk olduğunu belirterek, "Maalesef müslüman ülkelerde yine kan ve gözyaşı var. Arakan, Yemen, Libya başımızı nereye çevirsek kesif bir duman görüyoruz. Kulağımızı nereye kabartsak acı bir feryat duyuyoruz. Bundan daha acı olanı ise bu feryatlara karşı gözlerin kör, kulakların sağır kesilmesidir. Müslümanlar kınamaktan öteye geçemiyor, somut bir adım atılmıyor" dedi.

'BİZİ BİZ YAPAN DEĞERLERE SARILIRSAK, AŞAMAYACAĞIMIZ HİÇBİR ENGEL YOK'

Herkesin barış ve huzur içerisinde yaşadığı adil bir dünyayı kurmanın mümkün olduğunu dile getiren Cıdık, "Bunun temellerini milli görüş olarak D8'leri kurarak attık. Bugün harekete geçildiği andan itibaren inşallah müslüman ülkelerde kan ve gözyaşı kalmayacak. Bizi biz yapan ortak değerlerimize sarıldıkça aşamayacağımız hiçbir engel yoktur. Bütün müslüman ülkelerdeki kan ve gözyaşının altında yatan sebep, müslümanların birlik ve beraberlik içerisinde olmaması ve inandığı dini yaşayamamasıdır" ifadelerini kullandı.