Van hak ettiği hizmeti görmüyor

Saadet Partisi Van İl Teşkilatı, Ağustos ayı il divan toplantısı düzenledi. Van İl Teşkilat binasında gerçekleştirilen toplantıya Saadet Partisi Van İl Teşkilatı yönetimi, ilçe başkanları ve birçok parti üyesi katıldı.

İl divanında partililere seslenen Saadet Partisi Van İl Başkanı Özay İlhan, “Önceden kendi kendine yeten bir ülke olmakla övünürdük, şimdi ise mercimekten nohuta, pirinçten fasulyeye birçok tarım ürününü dışarıdan ithal eden bir ülke olduk” dedi.
“VAN, YETERİ KADAR TEMSİL EDİLMİYOR”

Van’ın, hak ettiği hizmeti göremediğini ifade eden İlhan, “Esnafımız, Van depreminden bu yana biriken vergi borcu altında ezilmektedir. İşsizlik oranı, Türkiye’nin en yüksek şehirlerinden birisi haline geldik. Van çevre yolu yapımı yarım bir halde bırakıldı. Milyonlarca liralık yatırım yapıldığı söylenen Tekstilkent’in durumu içler acısı. İşkur aracılığıyla alınan işçilerle ilgili usulsüzlükler ortada. Binası yapılan Bölge İdare Mahkemesi, Van’dan Erzurum’a taşındı. Bu sonuçlar, Türkiye’nin 18. Büyük ili olan Van’ın mecliste yeterli bir şekilde temsil edilmediğini gösterir” ifadelerini kullandı.
“ERCİŞ ŞEKER FABRİKASI DIŞINDAKİ FABRİKALAR ORTADA YOK”

Van’a yapılan yatırımların bir bir silindiğini aktaran İlhan, “Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamız 40 küsur yıl önceden bugünleri görerek, Türkiye’nin dört bir tarafına yatırımlar yaptı. Van’da da Tarım ve Hayvancılığa yönelik Van Süt, Van Yem, Van Et Balık Kurumu, Van Kundura Fabrikası ve Erciş Şeker Fabrikasını kurdu. Bugün Erciş Şeker Fabrikası dışındaki fabrikalar ortada yok. Van Süt ve Van Yem önceki dönemlerde, Van Kundura Fabrikası ve Van Et Balık Kurumu da mevcut iktidarca satıldı” şeklinde konuştu.