Prestij Dediğiniz Projeler İsraf ve Savurganlıktır

Saadet Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Mustafa Niyazi Yanmaz haftalık basın toplantısında gündemi değerlendirdi, Yanmaz şehirde bir taraftan israf ve savurganlık yapılırken bir taraftan yoksulluk ve çaresizlik olduğunu vurguladı


Yanmazın basın toplantısından öne çıkan başlıklar

Bugün Şanlıurfa kamuoyunda çok tartışılan ve gündemi meşgul eden bir konu ile basın toplantımıza başlamak istiyorum.

TELEFERİK

Gönül arzu eder ki bu ülkede kişi başına düşen milli gelir 35 bin dolar olsun ve insanlarımızın da bütün ekonomik problemlerini halletmiş bir şekilde yaşamını sürdürsün ve sonrasında bu tür tesisler yapılsın.

Türkiye’nin 7. büyük şehri ve GAP’ın başkenti olan Şanlıurfa’mızda maalesef ekonomik, sosyal ve hizmet alanında büyük çelişkiler yaşanmaktadır.

AFRİKA VE JAPONYA

Bir tarafta Afrika yaşamı diğer tarafa Japonya yaşamı sürdürülmek isteniyor. Şanlıurfa merkezine 30 km ötede kırsalda su şebekesi olmadığı için kuyu suyu içilmektedir. Köy yolları perişan haldedir. Köyler yaşanmaz hale geldiği için kente göç hızlanmıştır. Ama çok uçuk fantezi ve toplumun geneline hizmet etmeyen tesisler yapılmakta örneğin SUKAY gibi tesisler yapılmıştır ve bugünde teleferik projesi tartışılmakta. 30 km alan içersinde yaşayan insanların bir kısmı Afrika hayatı bir kısmınında ise Japonya hayatı yaşaması istenmektedir. Biz hizmetin Urfa’nın her metrekaresine eşit ve adil dağıtılmasını istiyoruz. Bir şehir genelinde temel yaşam koşulları olan elektrik, hijyenik su ve yol yokken, Asgari ücret açlık sınırının altındayken, işsizlik tavan yapmışken teleferik yapmak tamamen fantezi ve makyaj bir projedir. Teleferik yaparsanız, Göl ve orman manzarasını seyir ettireceksiniz. Oysa o bölgede bolca güneş enerjisi paneli ve çanaklar mevcuttur.

SİZ PRESTİJ OLARAK DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ. LAKİN YAPTIĞINIZ ISRAF VE SAVURGANLIKTIR.

Bu gibi projeler ülkenin parasını çarçur etmektir. Biz Saadet partisi olarak şehrimize asıl ve temel, insanımızı rahatlatacak projelerin yapılmasını istiyoruz. Seçimden önce 763 proje vaad edilmişti. Unutuldu. Biz biran evvel çevik kuvvet kavşağının ihale edip yapımına başlanmasını istiyoruz. Şanlıurfa 21 Mkz. Tuğayı şehir içinden kaldırılmalı. orası imara açılmadan yeşil ve mesire alanı olarak tahsis edilmelidir. Siz bu zihniyet ile bu devleti yönetemezsiniz diyoruz onlar kadro değişikliğine gidiyor. zihniyet bu olduktan sonra istediğiniz kadar kadro değişikliğine gidin. Bir karınca adımı yol alamazsınız.

SON ÇARE ANAHTARI GETİRİN BİZE TESLİM EDİN

Son çare anahtarı getirin bize teslim edin diyerek bu işin ehil kadroları Milli Görüş'te her zaman vardır, biz memleketin emanetlerine her zaman sahip çıktık çıkmaya devam ederiz dedi.