Dost elçiden Temel Karamollaoğlu'na veda ziyareti

Türkiye ve Pakistan dostluğuna büyük hizmetler veren Pakistan’ın Ankara Büyükelçisi Süheyl Mahmud, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’na veda ziyaretinde bulundu.


Türkiye’deki görev süresini biterek Hindistan’a atanan Pakistan Ankara Büyükelçisi Süheyl Mahmud, Saadet Partisi Genel Merkezi’ne gelerek, Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’na veda ziyaretinde bulundu. Görev yaptığı süre boyunca birçok kez bir araya gelen ikili, son görüşmelerinde de birlik ve beraberlik mesajları verdi. Karomollaoğlu, Her büyükelçi ile iyi ilişkilerinin olduğunu dikkat çekerek, Büyükelçi Mahmud Bey ile olan münasebetlerinin çok daha candan ve samimi olduğunu kaydetti.

Büyükelçinin yeni görev yerinin Hindistan olduğunu belirten Karamollaoğlu, yeni görev yerinde başarılar dileyerek, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Milli Görüş camiasından büyükelçiye karşı bir sevgi oluştu. Hakikaten Pakistan’ın bizim nezdimizde faklı bir yeri var. Hem ikili ilişkilerde hem de uluslararası meselelerde çok yakın dostane münasebet kurdu. Biz bundan büyük memnuniyet duyuyoruz. Biz, Pakistan’a uluslararası sahada her zaman destek vereceğiz. Keşmir meselesi aynı şekilde. Hindistan Büyükelçisi olarak atandı, hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Bugüne kadar gösterdiği ilgiden dolayı da teşekkür ediyoruz”

KEŞMİR KONUSUNDAKİ DURUŞUNUZ TAKDİRE ŞAYAN

Türkiye’deki görev süresinin bittiğini söyleyen Büyükelçi Mahmud, Pakistan ile Türkiye kardeşliğinin ortada olduğuna dikkat çekerek, Türkiye’de bulunduğu süre boyunca ikili ilişkileri geliştirmeye gayret ettiğini her iki ülkenin birlik ve beraberliği için çabaladığını ifade etti. Mahmud, Keşmir konusunda da Milli Görüş hareketinin duruşunun takdire şayan olduğunu ifade ederek, “Keşmir konusunda Türkiye’nin gösterdiği ilgi ve alakaya teşekkür ediyorum” diye konuştu.