+ Konuyu Yanıtla
4 sonuçtan 1 --- 4 arası gösteriliyor

Konu: Büyük Kudüs Mitingi

 1. #1

  Büyük Kudüs Mitingi

  Yenikapı'da ‘Büyük Kudüs Mitingi'

  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Yenikapı’da düzenlenen ‘Büyük Kudüs Mitingi’nde yaptığı konuşmada, “Bugün burada 80 milyon Türkiye’nin yüreği var. Bugün Yenikapı’da 2 milyarlık İslam aleminin yüreği var. Bugün bu meydanda emeği sömürülen, mazlum ve mağdur 7 milyar insanın vicdanı var. Sizler bugün bu duruşunuzla mazlumlara umut, zalimlere korku oldunuz” dedi.

  Saadet Partisi, Mescid-i Aksa’da yaşananlara dikkat çekmek için birçok sivil toplum kuruluşunun katılımıyla ‘Büyük Kudüs Mitingi’ düzenledi. Yenikapı Etkinlik Alanı’na gelen vatandaşlar, alanın büyük bölümünü doldurdu. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı mitingde vatandaşlar alana güvenlik kontrolünden geçirilerek alındı. İstanbul ve çevre illerden çok sayıda vatandaş da mitinge katıldı. Mitinge gelen vatandaşlara etkinlik alnında Türkiye ve Filistin bayrağı dağıtıldı. Miting alanında kadın ve erkekler için ayrı alanlar oluşturulurken, mitinge katılan vatandaşlara su dağıtıldı. Miting, vatandaşların alanı doldurmasının ardından İstiklal Marşı okunmasıyla başladı.

  Yerli ve yabancı basından yoğun ilgi

  Mitinge onlarca dernek, STK gruplarının yanı sıra yurt dışından da vatandaşlar katıldı. ‘Büyük Kudüs Mitingi’ yerli ve yabancı basın kuruluşu tarafından canlı yayınlarla dünyaya duyuruldu.
  Mitingde konuşma yapan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu konuşmasına Mavi Marmara gemisinde şehitlerine rahmet dileyerek başladı. Karamollaoğlu, “Gazze ambargosunu kırmak için yola çıkan başta Furkan evladımız olmak üzere bütün Mavi Marmara şehitlerine Allah’tan rahmet diliyorum. Özünden, kimliğinden ve tarihinden koparılmış bir milleti yeniden özüne döndüren bizleri, gönüllerini Kudüs davasını ve sevdasını nakış nakış işleyen muhterem Erbakan Hocamızı da rahmetle anıyorum. İnanıyorum ki bugün, Gazze’nin, Batı Şeria’nın, Ramalla’hın, Kudus’ün gözü bu meydanda. Halip Meşalin, Mahmut Abbas’ın gözü, yüreği bu meydanda. Mescid-i Aksaya Siyonist hizmeti girmesin diye mücadele ederken şehit olan kardeşinin cenazesini defnettikten sonra üstünün başının kanı ile şehit olma nöbetine koşan koca yürekli mücahitlerin gözü emin olun bu meydanda. Haktan ve hakikatten yana olanların, ufukta bir umut ışığı arayanların gözü bu meydanda. İnanıyorum ki bu meydana baktıkça yürekleri ferahlıyor. Hüzünleri coşkuya, karamsarlıkları umuda dönüşüyor. İyi ki Türkiye var, İstanbul var, İyi ki bizleri unutmayan kardeşlerimiz var diye heyecanlanıyor, gözyaşı döküyorlar. Çünkü bu meydanda Filistin işgal altındayken ben nasıl uyuyabilirim diyen Selahattin Eyyübi’nin torunları var. 200 bin kişilik Bizans ordusu bize yaklaşıyor denildiğinde 20 bin kişilik ordusuna dönüp baktıktan sonra bizde yaklaşıyoruz diyen Alparslan’ın torunları var. İman varsa, imkan da vardır diyen Necmettin Erbakan’ın talebeleri var. Hiç şüpheniz olmasın ki, Gazze’nin olduğu kadar, Tel Aziz’in da gözü bu meydanda. Onların korkudan bacakları titriyor. Karanlık kapıların arkasında kurdukları ekranlardan bu alana bakıp ebabil kuşları gibi nereden çıktı bu insanlar diye derin bir korkunun içine kapılıyorlar” dedi.

  80 milyon Türkiye’nin yüreğinin burada olduğunu ifade eden Karamollaoğlu, “Bugün Yenikapı’da 2 milyarlık İslam aleminin yüreği var. Bugün bu meydanda bir avuç Siyonistler tarafından alın teri, emeği sömürülen, hakkı gasp edilen, mazlum ve mağdur 7 milyar insanın vicdanı var. Sizler bugün bu duruşunuzla bir kez daha mazlumlara umut, zalimlere korku oldunuz. Bizler hakkın, adaletin hakim olduğu bir dünyanın mücadelesini veriyoruz. Bizler çifte standardın olmadığı bir dünyanın mücadelesini veriyoruz. Bizler sömürünün olmadığı, herkesin insanca yaşama hakkına kavuştuğu bir dünyanın mücadelesini veriyoruz. Bizler kimsenin dini ile, inancı ile uğraşmıyoruz. Bizler Hz. Ömer’in, Selahattin Eyyübi’nin Kudüs’e yürüdüğü gibi yürüyoruz. Bizler Sultan Fatih’in Bizans’a yürüdüğü gibi yürüyoruz. Hz. Musa’nın kızıl denize yürüdüğü gibi yürüyoruz. Çünkü biz zalimlerin zulmünü ortadan kaldırmak, mazlumları kucaklamak için mücadele ediyoruz. Allah’ın izni ile bu yürüyüşümüz tek mazlum ve mağdur kalmayana kadar devam edecektir” şeklinde konuştu.

  Yenikapı’da düzenlenen miting konuşmaların ardından yapılan dualar ile son buldu. Mitinge katılan vatandaşlar mitingin sona ermesinin ardından alandan ayrıldı.

 2. #2
  Yenikapı'da 'Büyük Kudüs Mitingi' düzenlendi

  Saadet Partisi öncülüğünde birçok sivil toplum kuruluşunun katılımıyla düzenlenen Büyük Kudüs Mitingi yapıldı.

  Yenikapı'da gerçekleştirilen miting için alana büyük bir platform kurulurken, vatandaşların mitingi daha rahat takip edebilmeleri için alanın farklı yerlerine dev kolonlar ve ekranlar yerleştirildi.

  Kendileri için kurulan arama noktalarından geçen vatandaşlara alana girişte Türk ve Filistin bayrakları dağıtıldı.
  Bazı vatandaşların Özgür Kudüs ve Filistin yazılı kafa bantları taktığı görülürken, alana onlarca palet su bırakıldı.

  Ayrıca vatandaşların kullanımı için alanın farklı yerlerine mescit, seyyar tuvaletler yerleştirilirken, acil müdahale için ambulans ve sağlık ekipleri de hazır bekletildi.

  Yenikapı Etkinlik Alanı'nın farklı yerlerine "Kanında boğulacaksın İsrail", "Kahrolsun İsrail" yazılı pankartlar asıldı.

  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu miting öncesi Filistin konusundaki hassasiyeti dolayısıyla Real Madrid'de forma giyen Portekizli yıldız futbolcu Cristiano Ronaldo'ya bir davet mektubu göndermişti.

  Alınan bilgiye göre Filistin konusundaki hassasiyetiyle bilinen Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro da mitinge davet edildi.

  Memur-Sen'in de katılacağını açıkladığı mitinge, başta İHH İnsani Yardım Vakfı, ÖNDER İmam Hatip Mezunları Derneği, ASKON, Milli Gençlik Vakfı, Anadolu Gençlik Derneği, Deniz Feneri Derneği, Cansuyu Derneği gibi birçok sivil toplum kuruluşu destek verdi.

  Vatandaşlar alanı doldurdu


  Yenikapı Etkinlik Alanı'na saat 15.00'ten itibaren yoğun şekilde gelen vatandaşlar, alanın büyük bölümünü doldurdu.

  İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan mitingde konuşan Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı Oğuzhan Asiltürk, halkın coşkulu bir kalabalıkla Hakk'ı savunmak için bir olduğunu dile getirerek, milli davalarda gösterilen birlik ve beraberlik ruhunu övdü.


  "Kudüs, ulvi bir dava, vazgeçilmez bir sevdadır"


  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Kudüs'ün ulvi bir dava, vazgeçilmez bir sevda olduğunu belirterek, "Peygamberimizin miraca çıktığı ulu mekandır. Hakk'a açılan kapı, zulme karşı direniştir. İlk kıble, ilk istikamettir. Hepsinden öte Müslümanların ortak ruhu ve ortak paydasıdır." dedi.

  Karamollaoğlu, Yenikapı Etkinlik Alanı'nda düzenlenen Büyük Kudüs Mitingi'nde vatandaşlara hitap etti.

  Bugün Gazze'nin, Batı Şeria'nın ve Ramallah'ın gönlünün bu mitingde olduğunu dile getiren Karamollaoğlu, siyonistlerin ise bu mitingi korku içinde takip ettiğini söyledi.

  Karamollaoğlu, bütün mazlumların umutlarının miting meydanında olduğunu belirterek, "Bu meydanda Filistin işgal altındayken rahat uyuyamayan Selahaddin Eyyubi'nin torunları var. Alparslan'ın torunları var. Necmettin Erbakan'ın talebeleri var. Gazze'nin olduğu kadar Tel Aviv'in de gözü bu meydanda. Halid Meşal'in, İsmail Haniye'nin, Raid Salah'ın olduğu kadar Netanyahu'nun da gözü bu meydanda. Emin olun onların korkudan bacakları titriyor. Karanlık kapıların arkasında kurdukları ekranlarda bu alana bakıp 'Ebabil kuşları gibi nereden çıktı bu insanlar?' diyorlar. Derin bir korkunun içine kapılıyorlar. Bugün burada 80 milyon Türkiye'nin yüreği var." diye konuştu.

  Hakkın ve adaletin mücadelesini verdiklerini dile getiren Karamollaoğlu, çifte standardın olmadığı bir dünyanın mücadelesini verdiklerini kaydetti.

  Karamollaoğlu, sömürünün olmadığı bir dünyanın mücadelesinde olduklarına dikkati çekerek, sadece Müslümanların değil, ezilmiş bütün halkların hakları için meydanda olduklarını anlattı.

  Kudüs'ün sadece bir şehir ve mübarek bir mekan olmadığını ifade eden Karamollaoğlu, şöyle devam etti:

  "Kudüs, ulvi bir dava, vazgeçilmez bir sevdadır. Peygamberimizin miraca çıktığı ulu mekandır. Hakk'a açılan kapı, zulme karşı direniştir. İlk kıble, ilk istikamettir. Hepsinden öte Müslümanların ortak ruhu ve ortak paydasıdır. Adeta insanlığın turnusol kağıdıdır. Tarihi hakikatler göstermektedir ki Kudüs'e hakim olan yeryüzüne hakimdir. Kudüs'e zulüm getiren yeryüzünü kana bulamış, barış ve huzur getiren yeryüzüne adaleti hakim kılmıştır."
  "5700 senelik mikrop"

  Karamollaoğlu, siyonistlerin amaçlarından bahsettiği konuşmasında, bu ideolojinin dünyaya getirdiği zulümleri anımsattı.

  Siyonistlerin Kudüs'ü neden başkent yapmaya gayret ettiklerinin iyi anlaşılması gerektiğinin altını çizen Karamollaoğlu, "5700 senelik bir mikrop. Bunları söylemek mecburiyetinde hissediyorum. Bu noktaya kendiliğinden gelinmediğini sizlere hatırlatmak istediğim için. Bunlar tam 5700 senedir 'Biz dünyanın efendisiyiz. Allah'ın asıl kulları biziz. Diğerleri bize hizmet için yaratıldı. Bundan dolayı biz, üstün ırkız.' diye inanmakta bunlar." diye konuştu.

  Karamollaoğlu, İsrail'in tek başına olmadığını aktararak, şu değerlendirmelerde bulundu:

  "1897'de tam 120 sene önce birinci siyonist kongresinden itibaren silahlı çalışma yürütüyor. Emperyalist ülkeleri bu maksatla kullanıyorlar. Bu dünyanın önemli ülkeleri ve etkin yapıları İsrail'in bu zulmüne hep sahip çıkmışlardır. İsrail, Birleşmiş Milletler'de yüzlerce kere kınansa da aleyhine hiçbir karar alınmamıştır. Daha iki ay önce BM tarafından hazırlanan komisyon tarafından rapor İsrail'in ırkçı olduğunu tespit ettiği için kamuoyuna açıklanmasının ardından baskıyla geri çektirilmiştir. Bu gücün bir ifadesidir, bu etkinin bir ifadesidir, bu bütün dünyanın nasıl kullanıldığının en açık ifadesidir. Biz bunu bir kenara bırakamayız. Neredeyse bütün uluslararası kuruluşlar İsrail'i kayıtsız şartsız korumayı bir görev olarak kabul etmişlerdir. Bugün Kudüs'ün savunulması yeryüzünün bütün müsebbiplerine karşı bir başkaldırıdır. Asıl şeref nişanı bu başkaldırı olacaktır. Bizler Kudüs'ü her zaman İslam Birliği'ne giden yolun mihenk taşı olarak gördük. Bu sebeple Milli Görüş Hareketi'ni başlattığımız ilk günden itibaren hep Kudüs'ü ülkemizin ve dünyanın gündeminde tutmak için her sene Kudüs mitingleri yapmayı görev kılarak gördük."

  "Müslüman öldürmekten haz alıyorlar"


  İslam dünyasının üzerinde tartışmasız ittifak ettiği tek konunun Filistin ve Kudüs olduğunu aktaran Karamollaoğlu, şunları söyledi:

  "Gazze'de patlayan bir bomba, tüm İslam coğrafyasında aynı acıyla yürekleri yakmaktadır. Tarih boyunca tevhid ve adalete inananlar olarak bizim ecdadımız Kudüs'ü barış yurdu haline getirmişlerdir. Kuvveti üstün tutan zalimler ise bu kutlu beldeyi zulme boğmuş, çatışma diyarına dönüşmüşlerdir. Önce Filistinlileri kaba kuvvet zoruyla tanklarla, füzelerle katlettiler. Geriye kalanları evlerinden barklarından göçe zorladılar, mecbur bıraktılar. İsrail'i kurdular, şimdi de Büyük İsrail'i kurmak için uğraşıyorlar. Her gün Müslüman katletmekten, kan akıtmaktan adeta haz alıyorlar. Kudüs bugün siyonizmin topyekun kuşatmasıyla karşı karşıyadır. Bu kuşatma aynı zamanda küresel bir kuşatmadır. Bu küresel kuşatmaya ancak küresel bir direnişle karşılık verebiliriz. Bu yüzden zaman konuşma zamanı değil, çok çalışmak ve şuurla hareket etme zamanıdır. Farklılıklarımızı kaşıyarak değil, ittifaklarımızı güçlendirerek bu kötü gidişe 'dur' diyebiliriz. Kudüs'ün kurtuluşu için lafa değil, icraate ihtiyacımız var."

  Karamollaoğlu, İslam birliğinin zorunlu olduğunu dile getirerek, bunun çok da zor olmadığını söyledi.

  İslam Birliği Teşkilatının bugün 57 üyesi olduğunu anımsatan Karamollaoğlu, "Dünyanın en önemli petrol rezervleri ve doğalgaz kaynakları bu ülkelerdedir. Dünyanın en stratejik geçiş noktaları da bu ülkelerdedir. En zengin su kaynakları, en bereketli tarım arazileri bu ülkelerde, en önemlisi ise dünyanın en genç ve en dinamik nüfusu İslam ülkelerindedir. Bu kadar güç ve imkan bizdeyken coğrafyamızın kalbine zulüm ve işgalle yerleşen İsrail'in bu kadar pervasız hareket edememesi gerekirdi. Cenab-ı Hakk'ın Filistinli kardeşlerimize bahşettiği cesarete, Filistinli kardeşlerimizin gösterdiği fedakarlığa ve kararlılığa, sergilediği bu hazinkarlığa bütün dünya şahit ve hepimiz hayranız. 70 yıldır bu davadan vazgeçmediler, 70 yıldır güçlüğe göğüs gerdiler. İnanıyoruz ki 70 yıldır bastırılamayan bu mücadele artarak devam edecek ve mutlaka zaferle neticelenecektir." dedi.

  İslam ülkelerine seslendi

  Karamollaoğlu, konuşmasının devamında İslam ülkelerine seslenerek, şu çağrıda bulundu

  "Başta ülkemiz olmak üzere bütün İslam ülkelerine sesleniyorum. Eğer gözünüz kesmiyor, gücünüz fiili adım atmaya yetmiyorsa hiç olmazsa şu zalim İsrail'le tüm münasebetlerinizi kesin. Sadece Mescid-i Aksa'dan değil, İsrail işgal ettiği bütün topraklardan çekilinceye kadar, elçilerinizi geri çağırarak diplomatik ve ticari münasebetlerinizi kesin. 'İsrail'in Doğu Akdeniz'de çıkardığı gaz var', 'kapitalist ülkeler nezdindeki itibarı yüksekmiş', 'dünya finans kurumlarındaki hakimiyeti iyiymiş', bırakın bunları. Mazlumun yanında yer almaya, hakkın tecellisi için risk almaya, şahsiyetli bir tavır sergilemeye gayret edin. Bilin ki İsrail sadece güçten anlar. Siz bir kararlılık gösterin bakın sonu nasıl gelecek. Biz 1974 yılında Kıbrıs Barış Harekatını başlattığımız zaman bütün dünya karşımıza çıkmıştı, ancak sonuç ne oldu? Biz Allah'ın yardımıyla Kıbrıs çıkarmasını yaptık ve adaya huzur getirdik. İsrail'in şu zulmünü durdurmak için yeni adımlar atalım."
  Saadet Partisi öncülüğünde birçok sivil toplu kuruluşunun desteğiyle düzenlenen Büyük Kudüs Mitingi'ne vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken, Yenikapı Etkinlik Alanı'nın dolduğu görüldü

  Konuşmalardan önce alanda ezgiler çalınırken, mehteran takımı da marşlar seslendirdi. Mitinge katılan vatandaşlar ellerindeki Türk ve Filistin bayraklarını sallarken sık sık "Kahrolsun İsrail", "İstanbul'dan Gazze'ye direnişe bin selam" sloganları attı.

  Mitingde Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Birol Aydın, Mirasımız Derneği Genel Başkanı Muhammet Demirci, Cansuyu Derneği Genel Başkanı Mustafa Köylü, Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı Salih Turhan da birer konuşma yaptı.

  11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün yazılı bir mesaj gönderdiği mitinge, Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas'ın lideri İsmail Haniye de canlı yayınla bağlandı.

  Mitinge CHP İstanbul milletvekilleri Mahmut Tanal, İlhan Kesici, AK Parti Kocaeli milletvekilleri Sami Çakır ve Cemil Yaman da katıldı.

  Konuşmaların ardından Kudüs için yapılan duayla miting sona erdi.

 3. #3
  Onbinler, Kudüs için Yenikapı'da buluştu

  Mescid-i Aksa'da yaşanan İsrail işgaline karşı İstanbul Yenikapı Meydanı'nda 'Büyük Kudüs' buluşması gerçekleştiriliyor. Mitinge, Saadet Partisi ve çok sayıda STK katıldı.  Yenikapı Miting alanı, 'Büyük Kudüs' etkinliğine ev sahipliği yapıyor. Başta Saadet Partisi olmak üzere çok sayıda STK ve on binlerce vatandaş mitinge katıldı.

  'Büyük Kudüs' mitingi, bugün saat 17.00'de başladı. Saadet Partisi tarafından düzenlenen 'Büyük Kudüs' mitingi İstanbul Yenikapı Meydanı'nda gerçekleştiriliyor. mitinge çok sayıda dernek, sivil toplum kuruluşu ve taraftar grupları destek verdi.

  'Büyük Kudüs' mitinginde Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Memursen Genel Başkanı Ali Yalçın, İHH Genel Başkanvekili Hüseyin Oruç, Hukuçular Derneği Genel Başkanı Cavit Tatlı konuşma yaptı.

  Mitinge partililer ve vatandaşlar Türk ve Filistin bayraklarıyla gelmeye başladı. Mitinge gelenler arama noktalarından geçerek alana alınıyor. Miting alanında kadın ve erkekler için ayrı alanlar oluşturuldu.

  Emniyet ekiplerinin ise miting alanında yoğun güvenlik önlemi aldığı görüldü.

  YERLİ VE YABANCI BASINDAN YOĞUN İLGİ

  Ulusal ve uluslararası basının da yakından takip ettiği ‘Büyük Kudüs Mitingi’ 300’ü aşkın yerli ve yabancı basın kuruluşu tarafından takip edildi. 4. #4


  Yenikapı'da Kudüs mitingi: Erbakan'ın pankartı ile çağrı

  Saadet Partisi öncülüğünde İstanbul Yenikapı'da dün düzenlenen mitingde İsrail'in Mescid-i Aksa'da bir süre uyguladığı düzenlemeler protesto edildi.  İstanbul Yenikapı’da Saadet Partisi öncülüğünde düzenlenen ve çok sayıda sivil toplum kuruluşunun da katıldığı ‘Büyük Kudüs Mitingi’ dün gerçekleştirildi.

  CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat ile İstanbul milletvekilleri İlhan Kesici ve Mahmut Tanal, BBP ve Hüda-Par İstanbul il başkanları da mitinge destek verdi.
  Miting kürsüsünde Kudüs’teki Kubbet-üs Sahra’nın altın kubbesinin bir maketi fon olarak kullanıldı.” Hamas’a selam, Filistin’e selam” sloganlarının atıldığı mitingde Türk bayraklarının yanı sıra Filistin ve Hamas bayrakları da taşındı. Kudüs mitingi mehter takımının çaldığı İstiklal Marşı’yla başladı. Hamas Türkiye temsilcisi Cihat Yağmur ile Mısır Müslüman Kardeşler örgütünün temsilcisi Saadet Burhanettin de mitinge katıldı.


  ‘KUDÜS’ÜN SESİ BU MEYDANDA’

  “Bugün burada bizimle bulunan siyasi parti mensuplarına, kıymetli milletvekillerimize teşekkür etmeyi vazife addediyorum” diyerek konuşmasına başlayan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu,” Gazze’nin, Batı Şeria’nın, Kudüs’ün sesi bu meydanda. Mahmut Abbas’ın gözü bu meydandadır” diye konuştu. Gazze’nin olduğu kadar Tel Aviv’in de gözünün Yenikapı meydanında olduğunu söyleyen Karamollaoğlu, “Netenyahu’nun da gözü bu meydanda. Onların korkudan bacakları titriyor. Ekranlardan bu alana bakıp, ‘nereden çıktı bu insanlar’ diye derin bir korkunun içine kapılıyor. Burada 80 milyon Türkiye’nin yüreği var. Sizler bir kez daha mazlumlara umut oldunuz” dedi.

  ‘HARİTALARI YENİDEN ÇİZMEK İSTİYORLAR’

  “Siyonistlerin Tevrat’ı değiştirdiklerini” söyleyen Karamollaoğlu,”En büyük amaçları büyük İsrail’i kurmak, onun emniyetini sağlamak. 28 İslam ülkesinin haritasını yeniden çizmek istiyorlar. Ecdadımız geçmişte 19 Haçlı seferini püskürttüğü için ülkemizin güçlü bir devlet olmasını istememektedirler. Bunlar ABD’de bir takım siyasilerin gündeme 30 yıldır istikrarlı şekilde getirdikleri hususlardır” şeklinde konuştu.

  ‘İSRAİL İLE PAZARLIK OLMAZ’

  “İsrail ile pazarlık olmaz” diyen SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Barış sağlanamaz. Bunlarla yol yürünemez” dedi. Bütün uluslararası kuruluşların İsrail’i korumayı görev kabul ettiğini söyleyen Karamollaoğlu, “Milli Görüşçüler olarak bizler, Kudüs’ü İslam birliğine giden yolun mihenk taşı olarak gördük. Milli Görüş’ün ilk gününden itibaren hep Kudüs’ü gündemde tutmak için her sene Kudüs mitingleri yapmayı görev gördük. Erbakan hocamızın 1969 yılında Konya’da gerçekleştirdiği ilk mitingi, Kudüs mitingiydi. MSP’nin kapatılmadan önceki son mitingi de, yine Kudüs mitingi olmuştur” diye konuştu.

  1980’DEKİ PANKART AÇILDI

  Karamollaoğlu’nun konuşması sırasında alanda, konuşmasının sonrasında da kürsüde, “Müslümanlar Birleşin” pankartı açıldı. Aynı pankartın 1980’deki MSP’nin Konya mitinginde de açıldığı öğrenildi.

  İİT’YE ELEŞTİRİ

  İslam İşbirliği Teşkilatı’nın Kudüs konusunda cılız kaldığını söyleyen Karamollaoğlu, “İİT’nin 57 üyesi var. Dünyanın en zengin kaynakları bu ülkelerde. Dünyanın en genç nüfusu bu ülkelerdedir. Bu kadar zenginlik bizdeyken, İsrail bu kadar rahat hareket edememeliydi” dedi. “Gücünüz adım atmaya yetmiyorsa, hiç olmazsa şu zalim İsrail’le ilişkilerinizi kesiniz” diyen Karamollaoğlu şu çağrıda bulundu, “Sadece Mescid-i Aksa’dan değil, işgal ettiği bütün topraklardan geri çekilinceye kadar, İsrail’le diplomatik ilişkileri kesin… Yok kapitalist ülkelerde itibari yüksekmiş, yok finans kurumlarındaki hakimiyeti tescilliymiş. Bırakın bunları. Bu zulmün geçeceği günler yakındır. Allah’a emanet olun. Biz inanıyoruz ki zafer yakındır. Zafer inananlarındır.”

  GÜL’DEN VE HANİYE’DEN MESAJ

  Karamollaoğlu’nun konuşmasının ardından eski cumhurbaşkanlarından Abdullah Gül’ün mitinge gönderdiği destek mesajı okundu. Hamas Siyasi Büro Şefi Halit Meşal de mitinge video konferansla katıldı. Haniye, “Size müjde veriyorum. Mescid-i Aksa’da elektronik kapılar kaldırıldı. Yaş sınırlaması iptal edildi. İnancımız kazandı. Kudüs’ten kardeşlerimizin duruşunu görüyoruz. Kudüs ve Aksa bizimdir. Müslümanlarıdır” dedi. Haniye’nin konuşmasının ardından toplu dua edilmesi ve ezan okunmasıyla miting sona erdi.


+ Konuyu Yanıtla

Yer İmleri

Gönderme Kuralları

 • You may post new threads
 • You may post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •