Akpınar Milli Görüş ıslah hareketidir

Saadet Partisi Afyonkarahisar Stk Halklar ilişkiler başkanı Erhan Akpınar gündeme dair yazılı basın açıklaması yaptı.

AHLAKİ DEJENERASYON ARTIYOR
“Bir haftalık gazetelere bir bakın. Millî Gazete’den başkası yazmıyor” diyen Erhan Akpınar, “’Küresel sapkınlık’ manşetinin altına baktığımız zaman, artık ODTܒde kız ve erkek öğrenciler aynı tuvaletleri kullanmak istemesinin adına modernlik diyorlar. 1993’te LGBT’liler, sapkın hareket, devlete yürüyüş için başvurulduğunda, devlet izin vermedi. O dönemde izinsiz olarak 30-40 kişi yürüdüğünde devletin müdahalesiyle karşı karşıya kalmıştı.

Bu sapkınların zamanla sayısı yükselerek 300’e, 500’e ulaştı, 2003 yılında 500-600 kişi ile yürüyüş yaptılar ve devlet buna müdahale etmeyerek, AB uyum yasaları adı altında göz yumuldu.2013 yılında dünyanın en kalabalık LGBT, yürüyüşü Türkiye’de, İstanbul’da 30 bin kişi ile gerçekleştirildi. Bu yürüyüş esnasında ‘faşist Saadet Partisi elini bedenimizden çek’ pankartı açıldı. Biz ıslah için çalışıyoruz, ifsat için değil, fitneye mani olmaya çalışıyoruz. Çünkü ahlaki dejenerasyon artıyor” ifadelerini kullandı.

UYUŞTURUCUDA DÜNYA BİRİNCİSİYİZ

Sentetik uyuşturucu kullanım oranında Türkiye’nin dünyada 1. sıraya yerleştiğini ifade eden Akpınar; “Uyuşturucu ortaokul değil, ilkokul sıralarına kadar indi. Bu veriler Birleşmiş Milletler raporunda yazıyor. Uyuşturucu kullanımında Türkiye, dünyanın ilk sıralarına yer alırken, biz ne için çırpınıyoruz. Öte yandan bir diğer husus, Diyanet İşleri Başkanımız, kendisine teşekkür ediyoruz, Ayasofya’da ezan okuttu ve dünya ayağa kalktı. Neymiş, dinsel özgürlüğe mani oluyormuşuz. ABD’den, Atina’dan ses geldi. Herhangi bir adımımızla ilgili bu kadar iç işlerimize müdahale edilir hale gelmişiz. İtibarı, caydırıcılığı kalmamış
ülkemizin.

Ayasofya bizim camimiz. Bundan 600 yıl önce fethetmişiz, cami yapmışız, parası, bedeli ödenerek alınmış” şeklinde konuştu.

BÜTÇEMİZİN 3 KATI FAİZE GİDİYOR

Akpınar;“Ülkemizin manevi olarak sıkıntıya sokulurken, maddi bakımdan da kolay lokma haline getirilmeye çalışılıyor. Son 15 yılda bu anlamda öyle büyük adımlar atılmıştır ki, bunları Merkez Bankası’nın Hazine Müsteşarlığı’nın resmi sitesinde görmek de mümkündür. En önemli borçlanmalardan biri de hane halkı borcudur. Bu borç 2002 yılında 6,5 milyar lira iken şu an 400 milyar lirayı aşmış durumdadır. Vatandaş yüzde 13-15 faizi küçük bir şey zannediyor.


Avrupa’da, Amerika’da bu yüzde 1’in altındadır. “BDDK’nın açıkladığı 2016 yılı ‘Bankaların brüt faiz geliri’ 1,9 trilyon liraydı. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin, milletinin 1 yıllık bütçesinin 3 katı kadar bankalar brüt faiz geliri elde etmiş” ifadelerine yer verdi. Akpınar, “Cenab-ı Hak bu bayramı memleketimizin, İslam âleminin ve insanlığın saadetine vesile kılar inşallah” dedi. İslam coğrafyasının kan, gözyaşı ve zulüm içinde olduğunu belirtirken , “Biz yeryüzünde hak ve adalet merkezli, yeni bir dünya için çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.