+ Konuyu Yanıtla
2 sonuçtan 1 --- 2 arası gösteriliyor

Konu: Geleceğe Yatırım Yapmak

 1. #1
  _ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Thu May 2006
  Konum
  İstanbul
  İletiler
  8,612
  Blogdaki Konular
  5

  Geleceğe Yatırım Yapmak

  Geleceğe Yatırım Yapmak

  2014 yılıydı www.milligorusportal.com admini kadim dostum Mehmet Dağdelen ile muhabbeti koyulaştırmış sitenin ve ülkenin geleceğini konuşuyorduk. Bir ara laf döndü dolaştı geleceğin teknolojilerine geldi. Kendi buluşu için parça üretimi yaptırmak için araştırırken bulduğu 3-D yazıcılarla üretim şekline dikkatimi çekti ve “Gelecek bu üretimde” dedi.

  Biraz konuyu araştırınca o dönemin ABD Başkanı Obama’nın 2013 yılında bir Ulusa Sesleniş Konuşmasında bu konuya bir saatini ayırdığını ve 3-D yazıcılara müthiş önem vererek “Üç boyutlu üretim neredeyse tüm imalat yöntemlerinden devrim yaratma potansiyeline sahip bir teknolojidir ……Bu sayede imalat endüstrisi devriminin Amerika'da gerçekleşmesini garanti altına almış olacağız.” Dediğini görmüştüm.

  Şimdi nerden geldi aklıma değil mi ?

  Mailime gelen haber bültenlerine göz gezdirirken “Michelin, dünyanın yeniden doldurulabilir özellikteki ilk lastiği MICHELIN Concept Vision’ı 3D yazıcı teknolojisi ile üreterek lastik teknolojisine yön veriyor” haberi ile karşılaştım.

  Öyle ki haberin devamında “ 3D yazıcı ile birkaç dakikada ister kış ister yaz lastiği

  Geleceğin lastiği Vision, sürücülerin ihtiyaçlarına göre 3D yazıcılarla doldurulabilecek bir lastik sırtı sunuyor. Vision, özel teknolojisiyle hava geçişleri ve zemin yapısına göre gelişen sürücü ihtiyaçlarına uygun olarak, lastik dış yüzeyini birkaç dakika içerisinde 3D yazıcı ile yazdırabiliyor. Sürücüler yağmurlu bir günde seyahat ettikleri lastiklerini karlı zemine geçerken 3D yazıcı ile hava koşuluna uygun hale getirebiliyor.” deniyordu.

  2013 de ABD’ de Obama ulusa seslenerek 3-D ye önem verin diyor 2017 de Fransız Michelin 3-D ile kendi kendine üreteceğin yaz kış lastiği teknolojisini bizlere sunuyor. Bugün 3-D yazıcı teknolojisi ile yapılanları elbette sıralayacak değilim.

  Ama dikkat çekmek istediğin şey yarının alışkanlıkları bugünden farklı olacak bu yüzden teknolojiye ayak uydurmalı ve hedefleri planlarken bu gelişmeleri dikkate almalıyız. Düşünsenize yarın evinize aldığını bir yazıcı ve ilgili kartuşları ile internetten indireceğiniz bir yazılımla kırılan bardağınızın yerine yenisini üretebileceksiniz. Tabaklarınızı yazıcıdan çıkartıp kullanabileceksiniz. Hani çocukluğumuzda seyrettiğimiz Jetgiller varya işte o günler çok yakın.

  Hazırlıklı olun, devir teknoloji devri, çağımız internet çağı. Hey büyükler lütfen bunu es geçmeyin, geçmişle geleceğimizi planlamayın…

  Tevfik YAZICILAR
  30 Haziran 2017
  Not: Obama’nın 2013 yılı Ulusa Sesleniş Konuşması’nın bir kısmı
  “Geçen yıl ilk imalat inovasyon enstitümüz Youngstown'ı Ohio'da kurduk. Bir zamanlar kepenkleri indirilmiş bir depo olan bina, şu an 3D Yazıcı teknolojisi konusunda uzmanlaşmış işçileriyle gelişmiş bir yüksek teknoloji laboratuvarıdır. Üç boyutlu üretim neredeyse tüm imalat yöntemlerinden devrim yaratma potansiyeline sahip bir teknolojidir. Bunun başka eyaletlerde de gerçekleşmemesi için bir neden yok. Bu akşam, bu merkezlerden 3 tane daha açılacağını beyan ediyorum. Şirketler bu merkezler sayesinde savunma bakanlığı ile ortaklık oluşturarak, globalleşme nedeniyle göz ardı edilmiş bölgeleri yüksek teknoloji iş merkezleri haline dönüştürecekler.
  Bu merkezlerden 15 tane daha oluşturulmasını meclise teklif ediyorum bu sayede imalat endüstrisi devriminin Amerika'da gerçekleşmesini garanti altına almış olacağız. Bunu başarabiliriz!"

  https://altsayfa.com/gelecege-yatirim-yapmak/
  Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

 2. #2
  ikimilyon Admin Mehmet DAĞDELEN kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Thu May 2006
  Konum
  Sakarya
  Yaş
  43
  İletiler
  3,120
  Blogdaki Konular
  18
  "sizin yol yol değil gençler. kazanca giden yol otogazdan geçer." boşverin 3d falan, diyo büyük patron koç.
  Milli Görüş; hakkı üstün tutmaktır!

+ Konuyu Yanıtla

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları

 • You may not post new threads
 • You may post replies
 • You may not post attachments
 • You may edit your posts
 •