Saadet Lideri Karamollaoğlu: Burası sizin eviniz

Milli Görüş partilerinin eski milletvekilleri iftarda bir araya geldiler… Saadet Partisi, Milli Görüş partilerinde milletvekilliği yapan eski milletvekillerini iftar yemeğinde bir araya getirdi. Saadet Partisi Genel Merkezi’nde düzenlenen iftar yemeğinde eski milletvekilleri yoğun katılım göstererek, birebirleriyle hasret giderip, sohbet ettiler. İftar programında, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Burası sizin eviniz, ne zaman isterseniz kapımız açık. Fikirlerinizden istifade etmekten çok büyük memnuniyet duyarız” dedi.


Saadet Partisi, on bir ayın sultanı mübarek Ramazan ayının şükrünü ede etmek ve bereketinden faydalanmak için, çeşitle dönemlerde Milli Görüş partilerinde milletvekilliği yapmış olanları bir araya getirerek, iftar programında buluşturdu. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun ev sahipliğinde yapılan iftar programına çok sayıda eski vekil katıldı. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, eski vekilleri tek tek karşıladı. Saadet Partisi Genel Merkezi’nde yapılan iftar programında eski vekiller sohbet ederek eski günleri yâd etti.

FİKİRLERİNİZDEN İSTİFADE ETMEKTEN MEMNUNİYET DUYARIZ

İftarda yaptığı konuşmada, bu dönemde İslam ülkelerin büyük sıkıntılarla karşı karşıya kaldığını vurgulayan Karamollaoğlu, “Uzun zamandır göremediğimiz arkadaşları iftar vesilesiyle görmüş olmaktan memnuniyet duyuyorum. Bir hasret gideriyoruz. Buraya kadar geldiniz. Burası sizin eviniz, ne zaman isterseniz kapımız açık. Fikirlerinizden istifade etmekten çok büyük memnuniyet duyarız” ifadesini kullandı.

BABA OCAĞINDA BULUŞMAMIZ LAZIM

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Kamalak da, İslam âleminin kan ağladığını ve bu kanı durdurmanın Milli Görüşçülere düştüğünü söyledi. Kamalak, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Her gün yaşanan olaylar İslam aleminin aleyhine cereyan ediyor. Genelde küresel emperyalizmin, özelde ise İsrail’in lehine işliyor. Amaç hiç şüphesiz büyük İsrail devletini kurmaktır. Şu an Türkiye kısmı bir barış ortamı içirişinde ama uzun vadede değil, orta vaade hedefte Türkiye var. Her gün dostlarımızın sayısı azalıyor. Düşmanlarımızın sayısı artıyor. Bu hayra alamet değildir. Milli Görüş erleri olarak, bu olaylar bizi şaşırtmıyor. Çünkü bundan 14 yıl önce Erbakan Hocamız Irak ile ilgili olaylar olurken, sorumluluk sahiplerine seslenerek, ‘dikkat edin, bu olaylar Irak’la sınırlı kalmayacak, ondan sonra Suriye’ye gelecektir’ diyordu. Asla unutamayız. Asıl hedefte Türkiye vardır. Görev hepimize düşüyor. Ne yapmak lazım? Daha fazla gecikmeden baba ocağında buluşmak lazım. Tekrar bu ocakta buluşmamız ve konuşmamız lazım. Sorumluluğumuz düne göre çok ağır ve çok daha önemlidir.”

DAHA ÜSTÜN BAŞARILAR GÖSTERECEKTİR

İslam âleminde çok acı günlerin yaşandığını belirten Diyanet İşleri eski Genel Başkanı Lütfü Doğan ise, bu durum karşısında cenabı hakkın İslam âlemine inandığı davada Allah’ın buyruklarına saygılı olmayı emrettiğini ifade ederek, “Allah’ın yaratıklarına şefkatli davranırsak, biz bunları yerine getirmeye gayret edersek, Cenabı hak daha önce elde ettiğimiz başarılardan daha üstünü gösterecektir” diye konuştu.