+ Konuyu Yanıtla
6 / 1 123456 SonSon
117 sonuçtan 1 --- 20 arası gösteriliyor

Konu: Ahmet Akgül Kimdir?

Ahmet Akgül Kimdir?

Ahmet Akgül kimdir. Çok duydum ne hikmettir kendisini hiç görme fırsatına şahit olmadım. Bana kendisiyle alakalı biraz bilgi verirseniz sevinirim.

Yanlış hatırlamıyorsam arkadaşlardan bazıları Ahmet Akgülün hoca tarafından yasaklanan bir insan olduğunu biliyorum sadece o kadar bilgi verirseniz sevinirim.

Elazığ MGV'de sohbetler veriyordu, bilmiyorum fakat biz sürekli Ahmet hoca yı görürdük çoğu yerde. Öğrencilerin eğitiminde çoğunlukla o olurdu. Allah razı olsun sohbetleri çok fayfalı olurdu. O zamanlar yurtdışına gidiyordu galiba, sohbetler seminerler için. Bir ara azledilmişti galiba partiden. Şu an milli çözümün genel yayın yönetmeni. Fazla radikal olduğu ve sivri dilli olduğu için çok severdik Ahmet hoca yı. Laf lafı açar bakalım ne yorumlar gelecek...

elimde birçok kitabı mevcut ve okumaya çalışıyorum ancak tam olarak kim olduğunu bende bilmiyorum yani dediğiniz gibi Hocam tarafından yasaklandı söylemini bende duymuştum ancak tam bir bilgiye sahip değilim...bu konuda sayın Ufuk Efe'nin bizleri bilgilendirebileceğeni düşünüyorum kendiside milliçözüm dergisinde yazar olduğu için...
    "herkese, birleştirilse doğruları verecek ayrı ayrı yalanlar söylüyorum..."

hoca tarafından partiden ve teşkilattan uzaklaştırılan zattır :)

hocamız tarafından uzaklaştırıldı ama nedeni nedir.birisi net bir açıklama yapabilirmi.ben kitaplarını çok beğeniyorum.özelliklee şiir kitabını.aziz hocama adlı bir bölümü var şiirler çok güzel.çoğunuda ezbere biliyorum.yada diğer kitapları.sorunlarımız ve sorumluluklarımız.insanın yozlaşması.adil düzen.mesaj ve metot.ben bu kitaplarda yanlış göremedim
    BATILI YIKMAK İÇİN KUŞANDIĞIN KILICIN KABZASINDA
    BİR DİRHEM GÜMÜŞTE BEN OLSAYDIM...

Alıntı Yavuz YILDIRIM tafarından gönderildi Mesajı Göster
    hoca tarafından partiden ve teşkilattan uzaklaştırılan zattır :)

ilginc...
    Ahmet Akgül Beyfendiyi senelerdir (aile yönünden ) taniriz.Ben kücüklükten beri öyle bir zatin oldugunu bilirim.Bundan bilmiyorum kac sene önce bir akrabamizda agirlamistik(Berlin´de)Ben onu bir Milli Görüscü olarak biliyorum.
    Sayet Milli Görüse ters düsen bir zat ise,bilmek isterim.
    Ben de babama sorucam,ögrendiklerimi yazarim insallah...
    Nezaket bir insaniyettir.O halde biraz daha nezaket,biraz daha...

_ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,612
    Blogdaki Konular
    5
    Kendi sitelerinde (milli çözüm) yazdığına göre ;

Türkiye'de derin devlet diye bilinen gizli ve etkili güçlerin:

1-Kirli ve hain Derin Devlet

2-Milli ve haysiyetli Derin Devlet olarak iki cephede ve çok stratejik ve taktik bir mücadele içinde olduğunu...

Ve yine yeryüzünde Siyonist Yahudi sermayesinin güdümündeki ABD ve AB'nin başını çektiği ŞEYTANİ ZULMET ittifakına karşı,

Erbakan Hoca'nın kurduğu D-8'ler çizgisinde ve Rusya-Çin, Hindistan, Kuzey Kore, Venezüella ve Brezilya'nın katıldığı Avrasya çerçevesinde şekillenen İNSANİ ADALET ittifakının bulunduğunu; ilk defa fark edip ortaya koyan ve Kuvay-ı Milliye şuuru etrafında vatansever ve münevver sağcıların, solcuların, gerçek Atatürkçülerin ve Milli Görüşçülerin toparlanması gereğini savunan ilim ve fikir adamlarımızdandır.

Siyonist ve emperyalist şer ittifakını hedef alan yazı ve kitapları nedeniyle bazı malum merkezlerce takibe alınanlardandır.

Milli Görüş'ün üst kademelerinde; kasıtlı davranışlarını ve yamuk yaklaşımlarını sezdiği bazı kişilerin art niyetlerini, Hoca'ya ve davaya zarar veren şüpheli ve şaibeli hareketlerini hatırlatıp cemaati uyardığı için; teşkilata katılması, konferansları ve Milli Gazete'de yazması yasaklanmıştır.

Uzun yıllar birlikte çalıştıkları halde, bazı nefsi saplantılardan ve fevri davranışlarından dolayı "Elaziz" ekibinden de ayrıldı.

Emekli olduktan sonra kitap çalışmaları hızlanmış, yazdığı eserlerin sayısı 25'e ulaşmıştır.

2004 Ocağında, arkadaşlarıyla birlikte İstanbul'da aylık olarak yayınlanan "Milli Çözüm" Dergisini çıkarmaya başlamışlardır.

Özgeçmişi daha da uzun olarak yer almaktadır sitede. Sadece yukardaki sorulara kendi verdiği cevabı eklemek istedim hiç yorum katmadan.
    Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

İfrat-tefrit meselesi bence. Müslüman her zaman itidalli olmalı. Orta yol bizim, gerisi boş...

Yukarıda yazılanların birçogunu bizlerde fısıltı gazetesinden duyduk
    benim kendisi hakkındaki bir hatıramı aktarmak isedim meşhur şubat krizinden sonra
    kendisini bir konferans için aksaraya davet etmiştik sagolsun icabet ettiler tabi o zamanın
    bazı olumsuzlukları ve de özellikle kayıp tirilyon meselesi ni kendine soran bir kardeşimize
    sen bunları bilmiyorsan vede hocamıza itimadın yoksa bu çatı altında işin ne diye mgv den
    kovmuştu ve bize dediki arkadaşlar hocamızın bir kahvaltısı bazen bir tirilyon hoca buna tennezzül edermi butip densizlik leri tasvip etmeyin benden şüpelenin kendinizden şüpelenin ama asla hocamıza toz kondurmayın zaten konduracak tozda bulamazsınız.
    demişti ben kendisini bu güzel hatıra ile hatırlıyorum saygı duyuyorum vesselam.
    İnsan bu su misali,kıvrım kıvrım akarya ...

Alıntı Sümeyye AYDIN tafarından gönderildi Mesajı Göster
    ilginc...
    Ahmet Akgül Beyfendiyi senelerdir (aile yönünden ) taniriz.Ben kücüklükten beri öyle bir zatin oldugunu bilirim.Bundan bilmiyorum kac sene önce bir akrabamizda agirlamistik(Berlin´de)Ben onu bir Milli Görüscü olarak biliyorum.
    Sayet Milli Görüse ters düsen bir zat ise,bilmek isterim.
    Ben de babama sorucam,ögrendiklerimi yazarim insallah...

ne yazık ki öyle...

Tevfik Yazıcılar abimizde durumu biraz daha açmış...

hocayı mehdi ilan eden ve inanlar :) [ hasbinallah dedirtten türden....]

birgün muhittin yıldırım sohbetindeyiz...

bu durumları anlatıyordu muhittin yıldırım bazı (salaklar)[ muhiitin hocayı bilirsiniz bazen kızabliyor] var hocayı mehdi ilan etmiş gittim Erbakan Hocama sordum hocam böyle birşey varsa bizde bilelim demiş :)

abinin kendide ne olduğu bilmezken bi ne bilek kimdir nedir
    OTUR SıFıR

Herşeyden önce Samimi bir MİLLİ GÖRÜŞÇÜ'dür.

Daha dün akşam Ahmet Hoca'mızın sohbetindeydik. Ve güncel olması dolayısıyla genel merkezin kendisi hakkındaki Görüşlerini kendisine sorduk.

Güzel bir örnekle açıkladı. "Nasıl ki Bir müftü, bir imamı görevden aldıysa, İmamın da, müftüye kızıp camiye gitmemesinin yanlış olduğunu biliyorsak, bizim de bir kısım yasaklamalar ile, bu davaya hizmetten mahrum kalmamız doğru değildir" dedi ve "Ben Allah izin verirse ömrümün sonuna kadar MİLLİ GÖRÜŞ'ü savunacağım" diyerek belirtti.

Bu Ahmet Hocamızın ilk yasağı değil.

1-) Korkut Özal ve çevresi için "bunlar davaya ihanet ediyor" diye söylüyordu, yasakladılar.

2-) Recep Tayyip erdoğan için "bunlar bu davayı bölmek istiyorlar" dedi yine yasaklandı ve korkunç bir tepki ile karşılaştı.

3-) Mehmet Bekaroğlu için "bu Samimi Milli Görüşçü değil, Menfaatçi" dedi yine yasaklandı.

Ama, ne yazık ki bunların hepsi de gerçekleşti.

Ve şunu da belirteyim ki, ERBAKAN Hocam, Ahmet Hoca için Hiç eleştirici ve yasaklayıcı bir söz etmemiştir. Bu tamamen Genel Merkez tarafından alınan bir yasak kararıdır. ERBAKAN HOCA'mın ağzından duymadan bu tür yasakları dikkate almam. Ve Her fırsatta da savunurum.

ALLAH (c.c.), bu tür samimi MİLLİ GÖRÜŞ'çülerin yardımcısı olsun.
    Sürünenlerin Değil, Direnenlerin Sesiyiz....

Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,612
    Blogdaki Konular
    5
    Ahmet AKGÜL yada ekibinden Saadet Partisinde görev yapan var mı ?

Alıntı Tevfik YAZICILAR tafarından gönderildi Mesajı Göster
    elazigda yok diger illeri bilmiyorum. ki geçmişte partide gorev alan kardeslerimiz partiyi daha iyi yerlere getirmek için elleirnden geleni yapmıs insanlardır keskede olsalar.

Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,612
    Blogdaki Konular
    5
    Milli Görüş için Saadet Partisi neyi ifade eder ?

Milli Görüş için Saadet Partisi neyi ifade eder ?

Milli Görüş için saadet partisi bir aractır.

İl binasındaki bayramlaşmada Ahmet Akgül'ün oğlu da oradaydı. Tevfik abi seninle konuşurken yanımda oturan kişiydi, ismini hatırlayamayacağım bende orada tanıştım...
    Klavye Mücahidi

Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,612
    Blogdaki Konular
    5
    İbrahim ben hep şuna inanrım bizler Ahmet AKGÜLü tartışacak kişiler değiliz. Doğru yada yanlış birşeyler yapmış ve Milli Görüşcü olduğunu ortaya koymuş bir kişidir. Ancak şuan için Erbakan Hocamızın ekibi içersinde yer almamaktadır. Milli Görüşün partisi içersinde yer almamaktadır. Tabiri caizse emir aldığı bir yer bulunmamaktadır. Bizler ise teşkilat yapısı içersinde büyüyen ve teşkilatcılığı bilen insanlarız. Bir emire biat etmeden ve onun ordusu içinde yer almadan yapılan cihadın eksik olduğunu biliriz.

Ben şuan için Saadet Partisinde görev almayan ve Erbakan Hocamızın onaylamadığı herhangi bir kişiyi Milli Görüş kıstaslarım içersinde değerlendirememekteyim.

Erbakan hocamızın konuşmaları herkese açıktır İbrahim ; her Milli Görüşcüyüm diyen katılmalıdır zaten.Ancak Milli Görüşcü olanlar da o çatı altında görev almalıdır.

Sonuç olarak benim biat ettiğim yer bellidir. Ve onun işaret ettiği Milli Görüşü kuracak partide bellidir. Bu parti çatısı altında olmayan Milli Görüş sevdalılarına inşallah ait oldukları yerde görev yapmak nasip olur...

İbrahim ben hep şuna inanrım bizler Ahmet AKGÜLü tartışacak kişiler değiliz. Doğru yada yanlış birşeyler yapmış ve Milli Görüşcü olduğunu ortaya koymuş bir kişidir. Ancak şuan için Erbakan Hocamızın ekibi içersinde yer almamaktadır. Milli Görüşün partisi içersinde yer almamaktadır. Tabiri caizse emir aldığı bir yer bulunmamaktadır. Bizler ise teşkilat yapısı içersinde büyüyen ve teşkilatcılığı bilen insanlarız. Bir emire biat etmeden ve onun ordusu içinde yer almadan yapılan cihadın eksik olduğunu biliriz.

Ben şuan için Saadet Partisinde görev almayan ve Erbakan Hocamızın onaylamadığı herhangi bir kişiyi Milli Görüş kıstaslarım içersinde değerlendirememekteyim.

Erbakan hocamızın konuşmaları herkese açıktır İbrahim ; her Milli Görüşcüyüm diyen katılmalıdır zaten.Ancak Milli Görüşcü olanlar da o çatı altında görev almalıdır.

Sonuç olarak benim biat ettiğim yer bellidir. Ve onun işaret ettiği Milli Görüşü kuracak partide bellidir. Bu parti çatısı altında olmayan Milli Görüş sevdalılarına inşallah ait oldukları yerde görev yapmak nasip olur...

Evet işte mesele bundan ibarettir. Sizden bu cümleleri bekliyordum...

Biat etmeyen veya biat edip de itaat etmeyenler için uhud savaşı iyi bir örnektir...
    Neyse ben daha fazla yazmayayım. Tevfik abi sen gayet güzel özetlemişsin zaten...
    Klavye Mücahidi

saadet partisi genel merkesi tarafından teşkilatlara çağrılması yazaklanmıştı kaç zamandır

dünya denge üzerine kurulmuıştur dengeyi bulursak hzuuru buluruz

ahmet akkül dengesiz çıkışlarıyla teşkilatlara f ayda yerine eksi vermekte faslada kim oldu ne oldu önemli değil kısaca tasvip edilmiyor emre iteat edilmesi yeterli
    hayat;iman ve cihattır. Bu iki değer ve dinanizme, kim sahip olursa, zaferi onlar kazanacaktır.

+ Konuyu Yanıtla
6 / 1 123456 SonSon

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları