Temel Karamollaoğlu: Sonbaharda erken seçim öngörüyoruz

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Kasım ayında baskın bir erken seçim beklediklerini belirtti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptıkları görüşmede "ortak aday" konusunun konuşulmadığını ifade eden Karamollaoğlu, "Sonbaharda seçime gidilir kanaatindeyim. Mahalli seçimlerin erkene alınması mümkün değil" diye konuştu.


Milli Görüş hareketinin siyasal temsilcisi Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, basın mensuplarıyla iftarda bir araya geldi. Karamollaoğlu, basın mensuplarının sorusu üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmesinde ortak adayın gündeme gelmediğini belirtti. Karamollaoğlu, bir kez daha erken seçim konusuna değinerek, "Sonbaharda seçime gidilir kanaatindeyim. Mahalli seçimlerin erkene alınması mümkün değil. Bu yıl sonunda büyük ihtimalle seçim olur" dedi.

"TÜRKİYE SURİYE'DEN TAMAMEN DIŞLANIYOR"

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, basın mensuplarıyla iftarda bir araya geldi. İftar yemeğinin ardından gazetecilerin sorularını cevaplayan Karamollaoğlu, Suriye'de en etkin ülke olmayı hedefleyen Türkiye'nin bugün tamamen dışlandığını belirtti. Karamollaoğlu, "En üzüntü verici olan Sayın Cumhurbaşkanının Trump ile görüşmesinde; Trump'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gözünün içine baka baka ‘Biz PYD'ye destek vereceğiz. Hem de ağır silahlarla donatacağız' demesi" şeklinde konuştu.


"HÜKÜMET ERKEN SEÇİME GİDER KANAATİNDEYİM"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmede ortak adayın gündeme gelmediğini söyleyen Karamollaoğlu, sonbaharda erken seçim öngördüklerini söyledi. Karamollaoğlu şöyle konuştu:

"Hükümet erken seçime gitmeyi tercih eder kanaatindeyim. Son gelişmeler tabanda müsbet intiba bırakmayacak adımların atılmasına vesile olabilir. Bunu seçim öncesi yapmak hükümete zarar verir. Sonbaharda seçime gider kanaatindeyim. Mahalli seçimlerin erkene alınması mümkün değil. Bu yıl sonunda büyük ihtimalle seçim olur. Geçmişte erken seçime giderken YSK'ya "En kısa ne kadar sürede seçime gidilir" diye sorulmuştu. 6 hafta demişlerdi. Hükümetin karar alması ile seçim tarihi arasında 6 hafta zaman olur. Bu da hükümetin lehinedir. Hazırdır zaten. Sıkıntı muhalefete düşer. O nedenle tüm teşkilata sonbaharda seçime gidilecek şekilde hazır olun talimatı verdik."