Millî yazarlar iftarda buluştu

Millî Gazete, mübarek Ramazan ayı münasebetiyle geleneksel olarak düzenlediği iftarla, yazar ve editörlerini bir araya getirdi. Sıcak bir ortamda geçen iftarın onur konuğu olan Saadet Partisi Yüksek İstişare Başkanı Oğuzhan Asiltürk, yayın hayatında ilkeli ve hakkın yanında olan duruşuyla kırk beş yılını geride bırakan Millî Gazete yazar ve editörlerine teşekkür etti.

On bir ayın sultanı mübarek Ramazan ayının şükrünü eda etmek ve bereketinden faydalanmak için geleneksel olarak düzenlenen Millî Gazete yazar ve editör iftarı, sıcak bir ortamda gerçekleşti. Nokta Tesisleri’nde gerçekleşen programın onur konuğu ise Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk oldu. Asiltürk, yaptığı selamlama konuşmasında, “Millî Gazete olarak cihat konusunda mücadelenizi sürdürdüğünüz için sizlere teşekkür ediyorum. Ramazan-ı Şerif’iniz mübarek olsun. Şimdiden Kadir Gecenizi tebrik ediyorum” dedi. Çay eşliğinde sohbetlerin edildiği iftar programına Millî Gazete İmtiyaz Sahibi ve Genel Müdürü Ömer Yüksel Özek, Millî Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, Millî Gazete Yazı İşleri Müdürü Ercan Özcan, yazar ve editörlerin yanı sıra Millî Gazete bünyesinde çıkan Maaile ve Fikri dergilerinin yazarları da katıldı. İftar programı, çektirilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

AKADEMİK DERGİLER GELİYOR

İcraata geçirilen ve yapılması planlanan projeler hakkında bilgi veren Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, “Milli Gazete ailesine bu yıl Maaile ve Fikri dergileri katıldı. Yakın bir tarihte de inşallah biri hakemli olmak üzere iki akademik dergi çıkartacağız. Hak ve hakikat ışında güçlenerek yolumuza devam ediyoruz” dedi.

MİLLÎ GAZETE PUSULA GÖREVİ GÖRMEKTEDİR

Burhan Bozgeyik: Böyle bir topluluk âlem-i İslam için şanstır. Sahabe efendilerimiz 40 kişiydi ama 40 yılda 40 devleti hak etti. Bütün mazlum ümmet bugün bizleri bekliyor. Allah bizleri, mazlumları himaye edenlerden eylesin.

Necati Tuncer: Sizlere Recai Kutan abimizin bir sözünü aktarmak istiyorum. Keşke mühendislik değil de hukuk okusaydım diyordu. O zaman Millî Gazete olsaydı Recai abi hukuk fakültesine giderdi. Evlatlarımızın doğru tercih yapabilmesi için bizim hayatta doğru tercihler yapabilmeniz, hayatı doğru okuyabilmemiz için de Millî Gazete’ye ihtiyacımız var.

Mustafa İşcan: Rabbim bu birlikteliğimizi hayırlara vesile kılsın.

Mustafa Kaya: Sizlere yaşadığım bir olayı anlatmak istiyorum; kız kardeşimin apartmanına gazetemiz geldikten sonra komşularının bana karşı tavırları değişti. Eskiden benimle tartışan insanlar, bugün olaylara başka şekilde bakıyorlar. Bu noktada Millî Gazete bir pusula görevi görmektedir. Emeği geçen tüm kardeşlerimizden Allah razı olsun.

İbrahim Veli: Allah’ın izni ile Millî Gazete ailesi içerisinde konuştuğumuz, istişare ettiğimiz her şey gerçekleşiyor. Önce manşetleri kitaplaştıralım dedik, yapıldı. Geçen sene yayın evi gündeme geldi, yapıldı. Ben bugün de üniversitelere girmeyi teklif ediyorum. Bu alanda bir çalışma teklif ediyorum. İnşallah bu konuda da bir adım atılacaktır.

İsmail Hakkı Akkiraz: Bu gazetenin İslam ümmeti içim önemi büyüktür. Nerede bir mazlum varsa bu gazete hep onları müdafaa etmiştir. Allah, aynı çizgi ve dirayet üzerinde daim eylesin.

Mustafa Kasadar: İlk baskısında Siyonizm kongresini manşet yapan gazetemize aynı hassasiyet ile devam eden çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Şimdiden herkesin bayramını ve Kadir Gecesi’ni tebrik ediyorum.

Ekrem Şama: Aslında bizler bir topçu kuvvetiyiz. Erbakan Hoca’nın deyimi ile ümmetin topçu kuvvetiyiz. 45 yıldır devam eden milli müdafaamız, daha nice 45 yıllar devam edecektir inşallah.

Mevlüt Özcan: Bizleri sıratı müstakim üzere bir yolda birleştirdiği için Rabbimize binlerce kez hamdolsun. Allah, yaptığımız cihat çalışmalarını kabul etsin.