+ Konuyu Yanıtla
2 sonuçtan 1 --- 2 arası gösteriliyor

Konu: Kardeşliğin harcı Milli Görüş’tür

 1. #1

  Kardeşliğin harcı Milli Görüş’tür

  Kardeşliğin harcı Milli Görüş’tür


  Saadet Partisi’nin İstanbul il iftarı, AGD’nin Genel Merkez iftarı ve sahur programları geniş bir katılımla gerçekleştirildi...

  Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı’nın, geleneksel olarak düzenlediği iftarı Grand Cevahir Hotel’de yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Çok sayıda misafirin de bulunduğu iftarda Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocanın kardeşi Kemalettin Erbakan’ın yanı sıra çok sayıda teşkilat mensubu ve Mısır, Filistin, Suriye, Yemen, Müslüman Kardeşleri Teşkilatı, Eritre İslam Partisi ve HAMAS Türkiye temsilcileri hazır bulundu. İftar programının açılış konuşmasını yapan Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Birol Aydın, “Ramazan ayı yılın başlangıcı olarak görülebilir. Bu yüzden kendimizi yenilemeliyiz, kenetlenmeliyiz. Coğrafyamızdaki problemleri ancak biz kenetlenirsek çözebiliriz” dedi.


  “İSLAM ÜLKELERİNDE KAN VE GÖZYAŞI VAR”


  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “ İslam ülkelerinde kan ve gözyaşı var. Bu Ramazan da bizim kardeşlerimiz için zor geçiyor. Müslüman ülkeler arasındaki sıkıntıyı, kaosu kendi istediği gibi demokrasiyi kullananlar çözemezler. Ortadoğu’da Amerika’nın ne işi var? Rusya’nın ne işi var? Buraları yeniden tanzim etmek için uğraşıyorlar, ne anlar demokrasiden!” ifadelerini kullandı.

  Karamollaoğlu, Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı anmayı vazife gördüğünü belirterek, “Erbakan Hoca ömrünü bu davada geçirdi. Mekânı cennet olsun. Bize miras bıraktığı bu davada, Müslümanları birleştirmek derdinde olacağız. Bize hayalci ithamlarında bulunanlara, hocamızın hep verdiği örnekteki gibi tekeden süt çıkarmakla cevap vereceğiz. Teşrif eden herkese teşekkür ediyorum. Ramazan’ı şerifinizi tebrik ediyorum” dedi.

  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “İslam ülkelerinde kan ve gözyaşı var. Bu Ramazan da bizim kardeşlerimiz için zor geçiyor. Müslüman ülkeler arasındaki sıkıntıyı, kaosu kendi istediği gibi demokrasiyi kullananlar çözemezler. Ortadoğu’da Amerika’nın ne işi var? Rusya’nın ne işi var? Buraları yeniden tanzim etmek için uğraşıyorlar, ne anlar demokrasiden!” ifadelerini kullandı. Karamollaoğlu, Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı anmayı vazife gördüğünü belirterek, “Erbakan Hoca ömrünü bu davada geçirdi. Mekânı cennet olsun. Bize miras bıraktığı bu davada Müslümanları birleştirmek derdinde olacağız. Bize hayalci ithamlarında bulunanlara hocamızın hep verdiği örnekteki gibi tekeden süt çıkarmakla cevap vereceğiz. Teşrif eden herkese teşekkür ediyorum. Ramazan’ı şerifinizi tebrik ediyorum” diye konuştu.

  TÜRKİYE ŞUAN İKİYE BÖLÜNMÜŞ DURUMDA


  Saadet Partisi Yüksel İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk ise, “Türkiye şuan ikiye bölünmüş durumda. Bizim inancımıza göre inananlar kardeştir. Ama bakıyoruz ki daha geçtiğimiz günlerde bir kısım evetçi, bir kısım hayırcı olarak ikiye bölündü. Bu parçalanmayı ancak Milli Görüşçüler çözer. Bu problemleri ancak Milli Görüş çözüme kavuşturur” ifadelerini kullandı. Konuşmasının devamında Muhammed İkbal’den ve Ömer Hayyam’dan şiirler okuyan Asiltürk, “Kargalar sürüyle, kartallar yalnız uçar” dizesini okuduğunda uzun süre alkışlandı. 2. #2
  Hepimizin görevi tebliğ
  AGD İstanbul İl Başkanlığı’nın sahur programında konuşan Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, “Bizler Milli Görüşçüler olarak davetle tebliğle mesulüz. Hepimiz görevi tebliğ. Bunu nasıl yapacağımız da bellidir. Güzel söz ile davet edeceğiz” diye konuştu.


  Milli Görüşüler AGD İstanbul İl Başkanlığı’nın sahur programında buluştu. Programda Saadet Partisi YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoglu, AGD ve MGV Genel Başkanı Salih Turhan, AGD İstanbul İl Başkanı Ali Uğur Bulut birer konuşma yaptılar. Ayrıca Başbakanlık Başdanışmanı Mustafa Şen ve Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Birol Aydın da birer selamlama konuşması yaptılar. Yoğun bir katılımla icra edilen programa Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, İlahiyatçı Hamdi Arslan, Şerafettin Kalay, Prof. Dr. Burhaneddin Can, İlahiyatçı Muhammed Emin Yıldırım, Yrd. Doç. Dr. Halil İbrahim Kutlay, Abdulvahap Ekinci Mustafa Kasadar, Yrd. Doç. Dr. Ahmet Efe, Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, Birikim Okulları Genel Müdürü Yusuf Yalçın ve şube müdürleri ile çok sayıda teşkilat mensubu katıldı.

  İSLAM’DA DAVET VARDIR

  AGD’nin sahur programında Milli Görüş teşkilatlarına seslenen Saadet Partisi YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk, tebliğ metotlarını anlatarak davet çağrısı yaptı. Asiltürk, “Allah’ın bizlere emirleri var. Bizim üzerimize düşen bu emirleri yaşamak ve yaşatmaktır. Ayrıca bir şeyin hikmet olması için önce ilmi olması gereklidir. Hikmetle Rabbinin yoluna davet et buyruluyor. Biz davet edeceğiz. Hepimiz birer tebliğciyiz. Bunu nasıl yapacağımız da bellidir. Güzel söz ile davet etmemiz buyrulmuştur. Bir başarısızlık varsa suçlu hepimiziz. Ama bakalım kendimize, hikmet ile mi yapıyoruz? Ama doğru söylüyoruz diyorlar. Evet, doğru söylüyorsun ama nasıl söyleyeceğin de ilahi emir ile bildirilmiştir. İslam’da tenkit yoktur. İslam’da yol göstermek vardır. İslam’da davet vardır. İlk olarak bunun değiştirilmesi lazım. Bir Milli Görüşçüye hakaret edilse bile ses çıkarmayacak. Bunu söylediğimde gençler nasıl cevap vermeyeceğiz diyorlar. Bende Hz Ebubekir Efendimizin başından geçen olayı anlatıyorum... O karşısındakilere cevap verdiğinde Hz. Peygamber yanından kalkıp gitmişti. Çünkü karşılık verdiğinde şeytan devreye girmişti” diye konuştu.

  KİMSEYE KÂFİR MUAMELESİ YAPAMAYIZ

  Biz hidayet verici değiliz diyen Asiltürk, “Allah Resulüne bile hidayet yetkisi yoktu. Biz tebliğ ettiğimiz zaman kazanırız. Hidayet verecek Allah’tır. İslam’ın şartlarını kabul eden Müslümandır. Hata ediyorsa günahkâr olur. Biz kimseye kâfir muamelesi yapamayız. Kurtuluşumuz Müslümanların kardeşliğini fark etmesine bağlıdır. Bizim işimiz bu kardeşliği tekrar inşa etmektir. Biz yeniden bir Türkiye diyoruz neden? Müslümanların rahat edebilmesi için Türkiye’nin büyük ve güçlü olması lazım. Biz o yüzden yeni bir Türkiye istiyoruz. O yüzden yaşanabilir bir Türkiye istiyoruz. İnandığımız gibi yaşayabileceğimiz bir Türkiye istiyoruz. Allah yâr ve yardımcınız olsun” dedi.

  İSLAM, MÜSLÜMANLARIN BİRBİRİYLE SAVAŞMASI İLE YÜKSELTİLEMEZ

  AGD İstanbul İl Teşkilatının sahur programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan ve kardeşlik vurgusu yapan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoglu, “Öncelikle Ramazan-ı Şerifinizi tebrik ediyorum. Bugün bizler kardeş olduğumuzu unuttuk maalesef. Müslümanlar bir birini katleder oldu. Artık savaşların şekli değişti. Eskisi gibi savaşlar direkt olmuyor. Savaş isteyen ülkeler maşa kullanıyorlar. Bu yüzden biz çok tefekkür etmek durumundayız. Harici mantık artık geri döndü. İslam, Müslümanların birbiriyle savaşması ile yükseltilemez. Elbette gafletin de, ihanetinde dereceleri var. Ama bizler en evvelinde Müslümanız ve sabrederek mücadele etmek zorundayız. Ayrıca şunu da ifade edeyim; Genç neslin işi daha zor. Çünkü gidişat zorlaşıyor. Ancak tüm bunlarla beraber, bu gençliğin azmi ve Allah’ın yardımı bizleri umutlandırıyor. Allah sizlerden razı olsun” diye konuştu.

  RAMAZAN CİHAT AYIDIR

  AGD ve MGV Genel Başkanı Salih Turhan ise “Ramazan bir muhasebe ve cihat ayıdır. O yüzden Ramazan’da yaptıklarımızın ve yapamadıklarımızın hesabını iyi yapmalıyız. Dikkatinizi çekerim ki Peygamber Efendimiz Mekke’nin fethini ve Bedir’i Ramazan ayında gerçekleştirmiştir. O yüzden Ramazan’ın bereketiyle bereketlenelim. Cihadımızdan ve manevi muhasebemizden geri durmayalım. Hepinizi Allaha emanet ediyorum” ifadelerini kullandı.

  YENİ BİR GENÇLİK İNŞA EDİYORUZ

  Yeni ve diri bir gençliğin müjdesini veren AGD İstanbul İl Başkanı Ali Uğur Bulut, “Bizler bugün yeni Türkiye’yi inşa edecek gençliği yetiştiriyoruz. Bu gençlik ki daha iki hafta önce Ayasofya Camii önünde yüz binleri bulan bir katılımla sabah namazında toplanan ve fethi haykıran bir gençlik. Ayrıca bizim gençliğimiz sadece namaz kılan bir gençlikte değil. Her alanda kitap okuyan, kendini her alanda geliştiren diri bir gençlik geliyor inşallah” dedi.


+ Konuyu Yanıtla

Yer İmleri

Gönderme Kuralları

 • You may post new threads
 • You may post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •