Ülkenin bizden başka kimsesi kalmadı

Saadet lideri Temel Karamollaoğlu, memleketi yiğidolar şehri Sivas’a çıkarma yaptı...

Saadet Partisi Sivas İl Başkanlığı binasında partililer ile biraraya gelen Genel Başkan Karamollaoğlu, Saadet Partisi’nin baştan beri ne dediyse hepsinde haklı çıktığını kaydederek, cumhurbaşkanlığı sistemine de değinerek şunları söyledi: “Memleketin içinde bir takım icraatlar yapılmazsa, bir takım ciddi kararlar alınmazsa, bu ülkede sistem değişikliği hiçbir şey meydana getirmez. Ama şundan emin olun. İnanarak, samimiyetle söylüyorum bu ülkenin bizden başka başvuracağı siyasi parti kalmadı.”

AHMET SESLİ


Türkiye’nin manevi iklimini, bağımsızlık mücadelesini ve Anadolu kültürünü oluşturan şehirlerden birisi olan ‘Yiğidolar’ şehri Sivas’ı, Milli Görüş heyecanı sardı. Bir dizi program için memleketi Sivas’ta bulunan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, programlarda vatandaşlardan yoğun ilgi görürken, vatandaşların Saadet Partisi’ne duyduğu ihtiyacı gözler önüne serdi. Saadet Partisi Sivas İl Başkanlığı binasında partililer ile bir araya gelen Karamollaoğlu’na programlarında Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan ile Saadet Partisi Sivas İl Başkanı Osman Gönay eşlik etti.

TEK BAŞINA SİSTEM DEĞİŞİKLİĞİ FAYDA ETMEZ


Saadet Partisi’nin baştan beri ne dediyse hepsinde haklı çıktığını kaydeden Karamollaoğlu, cumhurbaşkanlığı sistemine de değinerek şunları söyledi: “Tek başına sistem değişikliği fayda etmez. Memleketin içinde bir takım icraatlar yapılmazsa, bir takım ciddi kararlar alınmazsa, bu ülkede sistem değişikliği hiçbir şey meydana getirmez. Ama şundan emin olun. İnanarak, samimiyetle söylüyorum bu ülkenin bizden başka başvuracağı siyasi parti kalmadı.”

PARTİLİLER İLE İFTARDA BULUŞTU


Karamollaoğlu, akşam vakti ise Saadet Partisi Sivas il Başkanlığı’nın Şelale Restoran’da gerçekleştirdiği iftar programına katıldı. Partililerin ve ulusal ile yerel medyanın yoğun ilgi gösterdiği programda Karamollaoğlu, önemli değerlendirmelerde bulundu.

DAHA FAZLA GÜÇ VE ETKİNLİK KAZANACAĞIZ


Saadet Partisi’nin önümüzdeki süreçte çok daha büyük güç kazanacağına ve ülkenin politikalarının oluşmasında etkili olacağına inandığını kaydeden Karamollaoğlu, şunları söyledi: “Böyle bir değişikliğe ihtiyaç olduğunu herkes hissediyor. Çeşitli partilerde bulunan, farklı kanaatlere sahip insanlar, bir sıkıntı içinde olduklarını ve bundan kurtulmak için mutlaka kendilerine bir elin uzanması gerektiğini hissediyor. Son 3-5 ay bir gerçeği ortaya koydu ki o da bu elin Saadet Partisi olduğu gerçeğidir. Bu gerçeğin idrak edilmesinden memnuniyet duyuyoruz.”

DAYANIŞMA İÇİNDE OLMAYA MECBURUZ


Acı, kan ve gözyaşının İslam dünyasından eksik olmadığına değinen Karamollaoğlu, “İslam âlemini içine sürüklendiği badirelerden kurtarmak istiyorsak hepimiz omuz omuza vermeye, el ele vermeye mecburuz. Bir dayanışma içinde olmaya mecburuz. İnşallah o günler de gelecek” dedi.

ARTIK KUCAKLAŞMALIYIZ


Ülkemizin birçok sıkıntı ile karşı karşıya kaldığını bunun için kucaklaşmaya ihtiyacımız olduğunun altını çizen Karamollaoğlu, “Birbirleriyle aynı kanaate sahip olmayan insanların, farklı siyasi görüşlerde bulunan insanların kucaklaşması lazım. Artık içerisinde bulunduğumuz kavga yeter. ‘Komşumuzla, arkadaşımızla hatta akrabamızla bile kucaklaşmaya ihtiyaç var’ denildiğine şahit oluyoruz. İnşallah biz bunun öncülüğünü yapacağız. İnşallah bütün milletimizi, farklı kanaatlerde, farklı düşüncelerde de olsalar kucaklayacağız. Biz bu milletin evlatlarıyız, beraberiz, birlik içindeyiz. Çok farklı kanaatlere sahip olmamız birbirimizin hasmı olmamız manasına gelmez, gelmemelidir de” diye konuştu.

GENÇLİK İSTİKBALİMİZDİR


İftar sonrası partililer ile akşam ve teravih namazlarını kılan Karamollaoğlu, il binasına geçerek orada gençler ile bir araya geldi. Yüzlerce genç Genel Başkanı coşkulu bir şekilde karşıladı. Gerçekleştirilen programda gençlere seslenen Karamollaoğlu, gençlik teşkilatlarının Milli Görüş Hareketi açısından çok büyük önem arz ettiğinin altını çizdi. Karamollaoğlu, gençlik çalışmalarının yoğunlaştırılması gerektiğini söyleyerek, “Gençlerimiz bizim geleceğimiz, bizim istikbalimizdir” dedi.

SORGULAYIN


Gençliğin yapacağı çalışmaların geleceklerini şekillendireceklerini belirten Karamollaoğlu, gençlere şu tavsiyelerde bulundu: “Aldığınız her kararın, attığınız her adımın arkasında olun. Kararlarınızdan ve düşüncelerinizden taviz vermeyin, endişe etmeyin. İnancınızı bilerek, doğru ve çekinmeden yaşayın. Heyecanınıza kaybetmeyin. İçinde yaşadığınız dünyayı bilin. Sorgulayın.”

KARAMOLLAOĞLU, SİVASSPOR’U ZİYARET ETTİ


Partililer ile gerçekleştirilen toplantı sonrası Karamollaoğlu, Süper Lig’e yükselen Sivasspor’a ve yönetimine bir tebrik ziyaretinde bulundu. Sivasspor Başkan Yardımcısı Mehmet Oflaz ile beraberindeki heyetin karşıladığı Karamollaoğlu, takım yönetimine başarılarından dolayı tebriklerini sundu.

İNANARAK BİR ARAYA GELİNEN BİR TAKIM İÇİN BAŞARI KAÇINILMAZDIR


Disiplin içinde, başarıya inanarak bir araya gelen takım ve yöneticilerin başarısının kaçınılmaz olduğunu ifade eden Karamollaoğlu, Anadolu takımlarının başarılarının futbolumuz için çok önemli olduğunu kaydetti.

KARAMOLLAOĞLU’NA FORMA HEDİYE EDİLDİ


Ziyarette Sivasspor Başkan Yardımcısı Mehmet Oflaz, tarafından, Karamollaoğlu’na üzerinde isminin yazılı olduğu on numaralı forma hediye edildi. Karşılıklı hediyelerin takdim edilmesi sonrası ziyaret sona erdi.